Şimdi Ara

Sony Xperia Z2 Çekmeme / Ulaşılamama ve 3G (VCDMA) Sorunu (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
9
Favori
49.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu güncelleyelim ben telefon alacağım da sorun yazılımsal ise kamera dayanıklılık kasa gibi özelliklerden z2yi tercih edeceğim.Ama bu sorun inanılır gibi değil.Muhtemelen yazılımsaldır.Yeni çıktığı olduğu için daha tam uyduramadılar herhalde.
  • İki gündür turkcell deyim. Sorunlar kaybolmuş görünüyor. Turkcell e geçin kurtulun demek için erken ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FitneFeaturesPicture

İki gündür turkcell deyim. Sorunlar kaybolmuş görünüyor. Turkcell e geçin kurtulun demek için erken ama.

Bu sorunun ardından 1 aydır Turkcell kullanıyorum. Şu ana kadar şebeke sorunu çıkarmadığını garanti edebilirim . Turkcell'e rağmen sorun çözülmüyor ise Almanya Rom'u sorunu çözdüğü söyleniyor ....
  • Benim sony xperia z sorunumu garanti cozdu 3g hat gitme olayini sali elimde olacak telefon

• Arkadaşlar.ben de aynı sorunu yaşıyorum. Sürekli Size ulaşamayan numaralar şeklinde mesaj geliyor. İnternete bir girebiliyorum bir giremiyorum. Vallahi iki milyarlık z2 telefonu kullanıyorum telefondan soğudum.vodafone kullanıyorum. Eski samsung marka cihazımda. Böyle birşey yaşamadım.böyle devam ederse cihazı elden çıkarırım.

• Bugün sim kartımı değiştirdim yeni Micro sim karttan aldım gene aynı sorun devam ediyor.ve giderek daha canım sıkılmaya başladı bu işe..

• arkadaşlar sorunu yaşanan telefonlar root lu mu benim telefonum alır almaz rootlandı ve bu sorunu yaşıyorum denemediğim rom kalmadı almanya ingiltere kuveyt bile yükledim. avea turkcell vodafone sim kartlarıyla denedim aynı sorun. forumda başka bir sayfada rootlarken cihazın drm keylerinin silindiğini ve bu yüzden 3g çekmediğini yazıyordu. o konuda araştırma yaptım ama sonuca ulaşamadım. edirnede yaşıyorum. sanırım istanbulda 3g sinyalleri daha kuvvetli edirnede daha zayıf. çünkü haftasonu istanbulda H+ işareti pek kopmadı gene kopmalar oldu ama edirnede şehrin göbeğinde bile H+ işareti çıkmıyor sadece araziye çıktığımda verici antenlerin çok yakınında H+ işaretini gördüm onun haricinde cihaz 3g/2g seçili olduğu zaman ulaşılamıyor sinyal 2 sn çıkıyor 5 sn kayboluyor sürekli gidip geliyor ve manuel olarak şebeke arattığımda 3g olarak ne kullandığım operatör vodafone ne de diğer operatörleri listelemiyor. 2g olanları çekiyor gösteriyor ama yanımdaki arkadaşımın telefonu 3g çekiyor. anlayamadığım sony bu sorunu kabul etmiyormu servisle temas kuran yokmu z2 kullanıcılarından
  • FitneFeaturesPicture kullanıcısına yanıt
    seri numarasını nerden sorgulatıyoruz ?
  • Z2'nin ana konusuna yazdığım mesajı burayada yazıyorum. Deneyebilir misiniz?

LG G2 için Şebeke Sorunu ile ilgili olarak forumdaki @mkemalyigit şöyle bir şey yazmış:

Arkadaşlar problemi bir abimizin yardımıyla çözdük.
    Önce ayarlar. İnternet paylaşımı ve ağlar.ı seçin. Mobil şebekeler e girip şebeke seçimi deyin. Açılan ekranda şebeke ara deyin. Şebekenizi seçin. Wdcma olanı seçmeniz gerek. Sonra telefonu kapatıp sim kartı çıkartıp tekrar açın. Hiç bir şey yapmadan tekrar kapatın sim kartı takıp telefonu açın. Benim bu şekilde düzeldi. Herkese kolay gelsin.
    --------------------------------------------------------------------

Bunu Z2'ye uyarlayıp deneyen oldu mu içinizde?

Z2 için yöntem şöyleymiş:

Manuel olarak başka bir şebeke seçmek için
    Ana ekran konumunuzdan ::: öğesine dokunun.
    Ayarlar > Diğer… > Mobil şebekeler > UMTS (WCDMA) denizaşırı şebekesini kullanmak istediğinizde bunu seçin seçeneğini bulup dokunun.
    Sırasıyla Arama modu > Elle seçeneklerine dokunun.
    Bir şebeke seçin.
    !Şebekeyi manuel olarak seçerseniz, manuel olarak seçtiğiniz şebekenin kapsama alanından çıksanız da cihazınız başka şebekeleri aramaz.

Sony Kullanım Kılavuzu:
    http://userguide.sonymobile.com/referrer.php?region=tr&product=xperia-z2#!Selecting-mobile-networks.html
  • sağolsun bazıları detaylı şekilde paylaşmış,

maalesef şebeke sorunumu çözebilmiş değilim, sony center'ı aradığımda hiç bir kesin bir şey söyleyemiyor. android 4.4.4'e yükseltin dediler sony companion'dan ama o da olmadı.
    telefonu yurtdışından aldığım için de buradakilerin pek yardımcı olacağını zannetmiyorum.
    sonuç olarak bu işi çözen var mıdır? vodafone kullanıyorum. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi televole98 -- 1 Eylül 2014; 19:29:49 >
  • Aynı sorunu bende yaşıyorum telefonum da sinyal normal gözüktüğü halde telefonla konuşurken pat diye kapanıyor. 15 sn sonra tekrar arıyorum aranıyor

ÇÖZÜMÜ Hala belli değil mi ya :(
  • İki mesaj üstte yazdığımız deneyebilir misiniz.

Mobil şebekelere girip şebeke seçimi deyin.
    Açılan ekranda şebeke ara deyin.
    Şebekenizi seçin. Wdcma olanı seçmeniz gerek.
    Sonra telefonu kapatın, sim kartı çıkartıp telefonu sim kartsız tekrar açın.
    Hiç bir şey yapmadan telefonu tekrar kapatın sim kartı takıp telefonu açın.

(ne kadar saçma görünsede bu şekilde g2 için çözüm bulan biri var. belki z2de de işe yarar.)
  • Ben Turkcell kullanıyorum .3g acıkken sıkıntı yok ulaşılabiliyor fakat wifi ye bağlandığım da veya 3Gyı kapattığımda ulaşılamıyorum ve tekrar 3G yı açtığımda ulaşılamıyor msjları alabiliyorum. Arkadaşlarını dediğini yaptım şebeke modunu elle ve dıger işlemleri yaptım sorun çözüldü sandım mutluluk sadece 30 dakika sürdü .şimdi sıkıntı devam edıyor kafayı yıyecem yapmadığım kalmadı Micro sime kadar degıstırdım, sorun devam edıyor başka bi yolu var mıdır bılemıyorum , bilen arkadaşlar burda paylaşırlarsa sevınırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antimuan -- 2 Eylül 2014; 1:01:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArchituX

İki mesaj üstte yazdığımız deneyebilir misiniz.

Mobil şebekelere girip şebeke seçimi deyin.
    Açılan ekranda şebeke ara deyin.
    Şebekenizi seçin. Wdcma olanı seçmeniz gerek.
    Sonra telefonu kapatın, sim kartı çıkartıp telefonu sim kartsız tekrar açın.
    Hiç bir şey yapmadan telefonu tekrar kapatın sim kartı takıp telefonu açın.

(ne kadar saçma görünsede bu şekilde g2 için çözüm bulan biri var. belki z2de de işe yarar.)

Ya elle mi diyeceğiz o zaman hiç 3g ye kendiliğinden geçmez ki ??
  • Yazılım sorunumudur acaba

• arkadaşlar öncelikle iyi günler ben bu aralar s3 ten sonra üst segment bir telefon almayı düşünüyorum
    -ilk olarak lg g3 baktım ve kapanma denen kronik bir probleminin olduğunu okudum
    -daha sonra htc one m8e baktım ondada kamera kalitesinin zayıf olduğunu gördüm.
    -z2'yi tercih olarak belirlemiştim ki böyle bir problemin varlığından haberdar oldum fakat z2 yi tip olarak vs ciddi anlamda beğendim videolarınıda izledim
    sizce bu problem düzeltilmişmidir yazılımlarla böyle bir riske girilir mi?
  • Yaklaşık bir hafta oldu, çok saçma ama sorun düzelmiş gibi görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: FitneFeaturesPicture

Yaklaşık bir hafta oldu, çok saçma ama sorun düzelmiş gibi görünüyor.

Turkcell de sıkıntı yok diyorsun hocam öyle mi şubat a kadar taahhüt vermiştik ya artık geri döneceğiz turkcell e desene
  • tyth2 kullanıcısına yanıt
    Aynen abi, öyle görünüyor.

Yüzde yüz çözüldü, bitti diyemiyorum. Daha bir süre daha kullanmam, test etmem lazım. Ama türkcell den bu yana hiç sorun yaşamadım.

Sonuç:

1-Telefonunuzu update edip son sürüme güncelleyin, çözülmüyorsa,
    2-Operatörünüze gidip sim kartınızı değiştirin, yeni nesil kartlardan kullanın, çözülmüyorsa,
    3-Numaranızı Türkcell'e taşıyın, eğer taahhüt nedeniyle taşıyamıyorsanız,
    4-Başka bir ülkenin, örneğin Almanya'nın romunu yükleyin.

Umarım herkesin sorunu çözülür ama artık hepimizin yapması gereken şey net belli: BİR DAHA ASLA SONY ALMAMAK!!! Bizi paramızla rezil eden bu ..... markaya tamah etmemek. Hatta bunu Sony Türkiye'ye bildirin, mail atın. "Öyle bişey olmaması lazım" lafının bir cevap olmadığını, bu kadar insan şikayetlendiğine göre bir araştırma yapıp en azından "araştırıyoruz, size döneceğiz" denmesi gerektiğini anlatın. Marka da rezil, distribütörleri de, firması da bayiisi de.
  • bu sorunu yaşayanların hepsi benim gibi vodafonelimi. eğer sorun düzelecekse turkcell'e geçelim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.