Şimdi Ara

Sony Xperia Z2 Çekmeme / Ulaşılamama ve 3G (VCDMA) Sorunu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
9
Favori
49.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony center dan orjinal alınma
    Bh9132dr16 seri numaralı
    Wcdma da
    Diyarbakır merkez de yaşıyorum
    Fakat zaman zaman ulaşılamıyor.
    Bana mesajlar geliyor bu saatte bu aradı diye. Sürekli kopmalar oluyor. İnternet ayarları herşey güncel. Arkadaşım samsung s3te bile kopmadan internet e giriyor. İstanbuldayken metrodan çıktıktan sonra 5 dakika geçti hala gelmedi. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mevcut sorunlar vardı telefonda 3g yi manuel internet ayarları yapıp onu seçerek halletmiştim, wifi sorunu devam ediyordu (wifi bağlıyken belli aralıklarla kopup duruyordu) 3 gün önce her şey ya kendiliğinden düzeldi ya da gps i açtım diye veya "network signal info" yu kurunca o bir şeyleri düzeltti.

• Bende z2 kullanıcısıyım. türkcell kullanıyorum.kullanmaya başladıgım ilk günden bu yana aynı sıkıntı bendede oluyor denemedigim hiç bir yöntem kalmadı bundan önce apple 4s vardı hiç sorun yoktu.telefonda çekim sorunu olduguna iyice kanaat getirdim.

• ottomottt O kullanıcısına yanıt
    sitede sorunun çözümü var arkadaşlar arayın bulun
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuexSeeL

Mevcut sorunlar vardı telefonda 3g yi manuel internet ayarları yapıp onu seçerek halletmiştim, wifi sorunu devam ediyordu (wifi bağlıyken belli aralıklarla kopup duruyordu) 3 gün önce her şey ya kendiliğinden düzeldi ya da gps i açtım diye veya "network signal info" yu kurunca o bir şeyleri düzeltti.

network signal info'yu ben de kurdum. nedir bu programın +sı? bilginiz var mı acaba?
  • darkness_kaan kullanıcısına yanıt
    Kurdum kuralı bir defa açtım o da sorunlar varken ne ne değilmiş diye. Sonrasında da hiç açmadım.

• QuexSeeL kullanıcısına yanıt
    hocam valla ben kurdum ama dün 1 ke ulaşılamadı mesajı aldım. hat avea
  • konumu (gps) açık duruma getirin. sorun çözülüyor. bu şekilde 1 haftadır sorun yaşamıyorum
  • Telefon bugün elime geçti 3g de sıkıntı var.Vodafone özgü bir durum mu bu

• Bu başlığı açan insan olarak hala bu dertten muzdarip olanlara söyleyeceklerim var:

- Eğer yeni aldığınız Xperia Z2'ye daha önceki telefonunuzda kullandığınız sim kartı takdıysanız ve sorun yaşıyorsanız operatörünüzün bayisine gidin ve en yeni nesil sim kartla değiştirin sim kartınızı. Hepi topu 10-12 TL filan. Büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

- Eğer sorununuz çözülmediyse bu defa Turkcell'e geçin ve yine en yeni nesil sim kartlardan isteyin.
  • Sorunun Sony'den kaynaklandığını düşünen arkadaşlar. Sorun turkcell'de. note 4 kullanıcısıyım ve sizle aynı dertten muzdariptim, sürekli kopma vs. lollipop'a geçip bir nebze sıkıntısı düzelende var fakat vodafone'a geçişte sorunun tamamen ortadan kaybolduğunu söylemeliyim. Sony de değil problem. Eski bir cihaza aynı sim kartın takılıp sorun yaşanmamasının sebebi ise yeni nesil 4g destekli cihazların turkcell de (3g de) saçmalaması.

Note 4 şebeke sorunu
    http://forum.donanimhab...99621364/mpage_8/tm.htm

Htc m8 Şebeke Sorunu
    http://forum.donanimhaber.com/m_100545300/mpage_7/f_//tm.htm#103677838

iphone 6 plus şebeke sorunu
    http://forum.donanimhab...318/f_//tm.htm#98525318
    http://forum.donanimhab...601/f_//tm.htm#98802601

Lg g3 Şebeke sorunu
    http://forum.donanimhab...952/f_//tm.htm#96833952

Bunlara ek olarak Nokia ve Discovery Elite modellerinde de aynı sorunlar tespit edilmiş bazı forum kullanıcıları tarafından. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Professor X -- 12 Mart 2015; 23:27:35 >

• Z2 ile avea da pek sorun olmuyordu, turkcelle geçtim, ne telefon çekiyor ne doğrudüzgün internete bağlanıyor.. 64kb simkart. Yukarda arkadaş yazmış, yeni nesil almayı deniycem..

• quote:

Orijinalden alıntı: FitneFeaturesPicture

Bu başlığı açan insan olarak hala bu dertten muzdarip olanlara söyleyeceklerim var:

- Eğer yeni aldığınız Xperia Z2'ye daha önceki telefonunuzda kullandığınız sim kartı takdıysanız ve sorun yaşıyorsanız operatörünüzün bayisine gidin ve en yeni nesil sim kartla değiştirin sim kartınızı. Hepi topu 10-12 TL filan. Büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

- Eğer sorununuz çözülmediyse bu defa Turkcell'e geçin ve yine en yeni nesil sim kartlardan isteyin.

Hocam turkcellin yeni nesil kartını alıp daha sonra aveaya geçsem, turkcellin kartı yine iş görür mü değiştirmek mi lazım

• flashtools programı ile son yazılımı (5.0 lollipop) da yükledim ve sonuç sürpriz olmadı halen devam ediyor sorun hiçbir değişiklik yok telefonun veri bağlantısı ile genel bi sorunu var fiber internete kablosuzdan bağlıyken bile hız testi yapınca düşük sonuçlar veriyor telefon. 3 g zaten malum çekmiyor yada kopuyor. büyükşehirlerde sorun farkedilmiyor. mesela istanbulda 3g kesintisiz çekerken köye geldiğimde kesinlikle çekmiyor. anlamadığım konu sony neden kabul etmek istemiyor bu sorunu yada neden kaynaklanabilir yanyana koyuyoruz başka z2 de hiç sorun yok ama benimki yalnızca 2g işaretlemezsem şebekeyi göremiyor
  • Arkadaşlar,

Benim telefonu aldığımdan beri şebeke problemim vardı ve problemi birkaç hafta önce Turkcell 128k simkarta geçerek çözdüm. Daha önceden vodafone kullanıcısıydım. Problemi çözen Turkcell mi 128k mı bilmiyorum ama çözüldü tüm sorunlarım.
  • Cihazı alalı bir hafta oldu. Aynı internet kopma sorunu bende de var. Hattım turkcell, arama ulaşamama sorunum yok ya da henüz olmadı. 2.telefonum var Xperia arc o da turkcell arc de böyle bi sorun yok. Hatları değiştiriyorum yine aynı Z2 internet bağlantı sorunu yaşıyor.Soğudum cihazdan

• guzelbeyfg G kullanıcısına yanıt
    Cuma günü ben de sim kartımı değiştirip deneyeceğim ve buraya da sonucu yazacağım. Umarım sorun sadece budur

• RocknRacing R kullanıcısına yanıt
    Turkcell liydim. internette sürekli kopma, bağlanmama vs durumlardan cinnet geçiriyordum

ayrıca telefonla konuşmak resmen bir eziyet. defalarca onarma yaptım durum aynı.

root vs işlerden anlamıyorum.

interneti Avea ya geçerek düzelttim. inanılmaz derecede hızlı ve kopma yok. Fakat konuşamıyoruz gene.

ben karşı tarafı anlıyorum karşı taraf beni asla anlamıyor. bu nedir ya.

kulaklıkla yada aracın hand free'si ile konuşuyorum ses billur. normal kulağıma alıp konuşamıyorum. bir cızırtı . hani tango viber da konuşurken ses bir değişik gelir ya aynen öyle.

ilginçtir. nişanlımda da aynı cihaz var. aynı şey onda da geçerli.

ne yapıcaz bilemedik.
  • siz muhtemelen gürültü önleme azaltma seçeneğini işaretlemişsiniz. ayarlardan mikrofon gürültü azaltma seçeneğindeki tiki kaldırırsanız sorun düzelecektir.
  • Bendede M2 cihazımda aynı sorun var servıse gondermiştim orjınal mıcro sımkart kullanın deyıp gerı gonderdıler, 1 veya 2 hafta once sımkartıda yenıledım ınternet sorunum devam edıyor aksam yazılım denıcem sonucları yazarım

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.