Şimdi Ara

SONY XPERIA™ Z1 ORJINAL TR 4.4.4 KitKat (14.4.A.0.108 GÜNCEL) 27.06.2014 [ROM|FTF|TR] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
7
Favori
32.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: agtr

136, 108, 157 deneyebilirsin. Bende 108 var, memnunum. Lollipop un ve kitkat serisinin stok tabanlı meredeyse tüm romlarını denedim, bunda karar kıldım. 136 ve 157 yi beğenen de çok, kota sorunu yoksa tümünü de deneyebilirsin

Hocam cihazı alıp foruma geldiğimden beri yardımcı oluyorsunuz öncelikle çok teşekkür ederim

Size birşey daha sormak istiyorum

Lolipop 5.0 telefonu biraz kastığını düşünüyorum fakat ekran videosunu alma ve fenerin bildirim ekranına gelmesi çok hosuma gitti sonra 5.1 i yükledim kasmalar biraz azaldı güzwl oldu cihaz fakat root atılmıyor 5.1 bende rootlu programlarıma çok alısmıstım (atılıyorsa yol gösterirseniz teşekkür ederim) yada kitkata geçmeyi düşünüyorum siz ne önerirsiniz daha önce telefona elle hiç rom yüklememiştim ama arastıra arastıra atabikeceğimi düşünüuorum

Lolipopun kitkattan bebim söylediklerim dışında başka bir artısı varmıdır hangi romu önerirsiniz tr link de verirsenşz beni çoook mutlu edersiniz ha tabi root ayqbileceğim bir rom önermenizi rica ediyorum (şu an 5.1 değiştirmek iatememin twk sebebi root atamamış olmam)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasannha

quote:

136, 108, 157 deneyebilirsin. Bende 108 var, memnunum. Lollipop un ve kitkat serisinin stok tabanlı meredeyse tüm romlarını denedim, bunda karar kıldım. 136 ve 157 yi beğenen de çok, kota sorunu yoksa tümünü de deneyebilirsin

Hocam cihazı alıp foruma geldiğimden beri yardımcı oluyorsunuz öncelikle çok teşekkür ederim

Size birşey daha sormak istiyorum

Lolipop 5.0 telefonu biraz kastığını düşünüyorum fakat ekran videosunu alma ve fenerin bildirim ekranına gelmesi çok hosuma gitti sonra 5.1 i yükledim kasmalar biraz azaldı güzwl oldu cihaz fakat root atılmıyor 5.1 bende rootlu programlarıma çok alısmıstım (atılıyorsa yol gösterirseniz teşekkür ederim) yada kitkata geçmeyi düşünüyorum siz ne önerirsiniz daha önce telefona elle hiç rom yüklememiştim ama arastıra arastıra atabikeceğimi düşünüuorum

Lolipopun kitkattan bebim söylediklerim dışında başka bir artısı varmıdır hangi romu önerirsiniz tr link de verirsenşz beni çoook mutlu edersiniz ha tabi root ayqbileceğim bir rom önermenizi rica ediyorum (şu an 5.1 değiştirmek iatememin twk sebebi root atamamış olmam)

5.1 için root olmadığı için her halukarda eski sürümlere dönmeniz lazım, "C6903_14.4.A.0.108_Generic" şeklinde google ile aratıp çalışan bir link bulmanız lazım. aslında ille Türkçe olması da önemli değil, çünkü bunun üstüne nasılsa 5.1 kuracaksınız , bende yazılım olduğu için link bilmiyorum, benim de sizin gibi aramam lazım
    sonrasında
    http://resim.donanimhaber.com/m_93872912/f_//tm.htm#93872912
    anlatıldığı gibi kitkata root ve recovery yükleyin.
    sonrasında xperifirm yazılımı ile 5.1 ftf dosyasını indirin, takiben
    prfcreator ile rootlu romu oluşturun, içinde ftf, root ve recovery olacak, linkinde çok açık nasıl yapılacağı ve lazım olan tüm dosyaların indirme linkleri de var. bu prf creator ile oluşturduğunuz flashable.zip isimli dosyayı sd karta atıp, recover de install zip deyip root ve recover li 5.1 e kavuşuyorsunuz, ben 2-3 kez kurdum, sorun çıkmadı. linkler aşağıda, takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım. adım adım rehber hazırlamak isterdim ama bu aralar müsait değilim

XDA XPERIFIRM SAYFASI
    XDA PRFCREATOR SAYFASI
    ben halen 108 deyim, 5.1 in benim için anlam ifade eden bir değişikliği yok, bazı yüklü ve lisanslı programların da 5.1 desteği olmadığı için şu an kitkata devam edeceğim
    kolay gelsin

• agtr A kullanıcısına yanıt
    hocam yemin ediyorum çok çok yardımcı oldunuz bugun dediklerinizi deneyecem bir sıkıntı olursa size geri dönüş yaparım
  • hasannha H kullanıcısına yanıt
    Tabi, her zqman

• quote:

Tabi, her zqman

hocam kb mayın fakat surdan sonrasını beceremedim

''sonrasında xperifirm yazılımı ile 5.1 ftf dosyasını indirin, takiben
    prfcreator ile rootlu romu oluşturun, içinde ftf, root ve recovery olacak, linkinde çok açık nasıl yapılacağı ve lazım olan tüm dosyaların indirme linkleri de var. bu prf creator ile oluşturduğunuz flashable.zip isimli dosyayı sd karta atıp, recover de install zip deyip root ve recover li 5.1 e kavuşuyorsunuz, ben 2-3 kez kurdum, sorun çıkmadı. linkler aşağıda, takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım. adım adım rehber hazırlamak isterdim ama bu aralar müsait değilim ''

xperifirim yukledi Xperia Z1/Z1s

tıkladım ordan c6903 customiZed tr yi yükledim fakat ordan ftf dosyası cıkmıyor 1gblik ındırdım vodafonuda ındırdım turkcelıde ındırdım ama .ftf cıkmadı hiçbirinden

prfcreator de nasıl kullanıldıgını anlamadım

su an fr romu yükledim root ve recovery yaptım kaldım :((

hocam hiç vaktiniz yoksa en azından kitkatın tr romunu bulabılırsenız çok sevinirim cok arastırdım fakat tr romunu bulamadım

NOT:ha hocam ftf mevzusunu hallettim flashtolldan indirince kendisi firmwareye attı.geriye sadece prfcreator kaldı yardımcı olursanız cok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasannha -- 11 Ekim 2015; 19:54:39 >

SONY XPERIA™ Z1 ORJINAL TR 4.4.4 KitKat (14.4.A.0.108 GÜNCEL) 27.06.2014 [ROM|FTF|TR]

SONY XPERIA™ Z1 ORJINAL TR 4.4.4 KitKat (14.4.A.0.108 GÜNCEL) 27.06.2014 [ROM|FTF|TR]

indirdiğin su ve recovery dosyasını masaüsatüne açtığın prfcreator dizinin içine at. prfcreator ü çalıştır ve ftf, supersu ve recovery dosyalarının yerini yandaki 3 noktaya basarak prfcreator creatora göster (üstüne tıklayarak tabi)
    sonra altta create tuşuna bas, program, masaüstüneki prfcreator dizininin içinde flashbale.zip isminde, içinde ftf ve diğer 2 dosya bulunan romu oluşturacak, yaklaşık 10 dk içinde. program çalışırken dosyanın sonu tmp, bitince flashable.zip olur 1.2 gb civarı boyutu olacak. sonra bu flashable.zip dosyasını sd karta atıp, telefonu recovery mod ta açıp install zip seçeneğini seçeceksin, bu dosyayı seçip install diyeceksin, 5 dakika içinde kuracak, sonra 10 dk civarı açılması sürecek. olur da açılmazsa, power tuşu basılıyken ses açma tuşuna basıp telefonu komple kapa. SADECE 5.1 ftf dosyasını FLASHTOOL ile flaşla. flashlarken EXCLUDE kısmında SYSTEM kutusunu seç, işlem bitince açılacaktır. bu zayıf bir ihtimal ama ihtimal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 11 Ekim 2015; 21:56:06 >

• hocam valla elinize sağlık başka birşey diyemiyorum internette 1 2 haftadır arastırıyordum sizin sayenizde 1 günde hallettim :)

valla ayrıca diğer arkadaşları bilgilendirmek için 5.1 root yapımı diye konu açmak lazım

tekrar cok sagol hocam
  • uzun zamandır bende rot etmek istiyordum teli ama birtürlü konu bulamadım bu konuyuda nasıl kacırmısım kendime kızıyorum.
    6.0 cıkmasaydı rot yapacaktım ama sizce Marshmallow‘için custom rom cıkarmı ? ugrasan olurmu dersiniz Z1 için
  • 5.1.1 den 4.4.4 kitkata geçmek istiyorum allahını seven üstüme toprak atsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugrul31

5.1.1 den 4.4.4 kitkata geçmek istiyorum allahını seven üstüme toprak atsın

Hocam tr romu bulamadim kitkat icin bulabilirseniz flastoolu pcye yukleyip indirdiginiz romu flastolla kurmak ben fr romu bulabildim calisan isterseniz yardimci olabilirim

hocam cok sevınırım 5.1.1 su an oldu gıbı bıkac hafta ıcınde otryor sısteme ama kamera vasat vga gıbı cekıyr nerde 20 mp
  • tugrul31 T kullanıcısına yanıt
    Hocam türkiyr romu yok nette kitkatın yada ben bulamadım. Fransa romuna geçmek istiyorsunuz?

• Romlama işlemini başarı ile tamamladı ancak telefon sürekli kapanıp yeniden başlıyor! kafayı yedi şimdi ne yapmalı?
  • Sistemi hariç tutup,tekrar flaşlayın

• Maalesef halen aynı, sanırım yeni telefon almak için bahanem oldu...
  • Sony z1 6.0 güncelleme gelecekmi

• GÜNCEL ] Genel Türkçe ROM 4.4.4 KitKat 14.4.A.0.108 Yayınlama başladı: 27.06.2014

Linkini yenileyebilecek birisi varsa çok sevinirim

Buyrun link

https://mega.nz/#!mE0mTSTY!kNs7_SKkAqJMKUTJAht5DR08cXgeg0iI5g1S3d9z8lM

• Konuda ilk sayfadaki Güncel yazan rom linki yenilenmiştir.

• Engin.OK kullanıcısına yanıt
    Hocam çok sağolun gerçekten çok işime yarayacak lolipıpta bazı uygulamalar çalışmıyor deli olacam :)

Tekrar teşekkür ederim

Hocam birde ufak birşey sormak istiyorum 157 si mi ne vardı arasında çok bir fark varmıydı 157 güncelleme gerek varmı rot atmak birazdaha uğrastırıcıydı 157 nin
    Ama değer derseniz 157 güncelleyip oyle root atcam birde kernelleri ekleyebilrisebiz kpnuya öyke güzel olurki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasannha -- 16 Kasım 2015; 15:05:53 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.