Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z1 KULÜBÜ ★ (1296. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.117
Cevap
124
Favori
858.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12941295129612971298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık 4 yıldır rootlu kullanıyorım gayet memlunum yukarda arkadaş %50 den sonra düşüyor demiş yeni rom dene bazen rom bozuluyor geçen hafta başıma geldi yeni rom kurdum ve düzeldi

birde bu sitede üyeligi olan arkadaş varsa burdaki rom linkini verebilirmi acaba

http://bbs.gfan.com/android-8399795-1-1.html
  • Emektar telefonum. Uzun kullanımda donmalar oluyor, wifi arada donuyor gibi bişey oluyor (internetten dolayı değil). Onun dışında hala güzel :)
  • Arkadaşlar merhaba benim telefonumda yazılımsal yada donanımsal bir sıkıntı yok ancak arka kapak biraz açılmaya başladı hafiften.Yan kapaklardada bir gevşeklik var özellikle usb girişi ve sd cart girişi yerlerinde.

Bataryada 1 günü bile zor çıkartıyor 2 yıl önceki performansı ile alakaıs yok.Bu durumda batarya şiştiği için arka kapak hafiften çıkmış olabilir mi?Yardımlarınızı bekliyorum bu arada garantisi biteli 2 hafta kadar oldu bimeksten almıştım bi+3 yıl paketi ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya sisiriyor.Yeni batarya ile degistirirseniz sorun cozulur.

Sadece batarya alin,kapak vs. ile de satiliyor batarya ama gerek yok.Gelen kapaklarda nfc yok,kenar kisimlari direk yapiskan (orj. pedli yapiskan) ve renk farkliligi var.Tornavida setiniz varsa kendiniz degistirebilirsiniz.50tl ye n11den almistim ben batarya+kapak tabiki orijinal batarya degil 1 gunu cikariyor simdilik.
  • HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler hocam peki orjinal batarya bulabileceğim bir yer yok mu?Eğer şimdi servise gönderirsem çok bekletirlee bu sorunu halletmem lazım şu an telefon iş görüyor ama daha büyük sıkıntılar çıkmadan halletmek istiyorum.Kapakçıkları falan kolay değişiyor anladığım kadarıyla ama batarya konusunda bilmiyorum arka kapağı yeniden kendim güzelce yapıştırabilir miyim?NFC falanda umrumda değil hocam bu arada batarya hallolsunda gerisi pek önemli değil 1 yıl daha dayanması lazım bana :-)

• hocam benim z1 ilk 1.5 yıl önce bataryası şişmişti. telefon kısa süreli kullanımda bile (5 dk açık durdu diyelim) kendi kendine kapanıyordu haliyle hiç kullanılmıyordu. Servis'e gönderdim yanlış hatırlamıyorsam 2 haftada falan geldi.

Bu arada kendin uğraşma batarya değiştirmek ile bence çünkü kolay açılır kapanır cinsten değil arka kısmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Insanity_dh -- 10 Eylül 2017; 19:43:16 >
  • Insanity_dh kullanıcısına yanıt
    Hocam KVK servisine verdim bende yapacak bir şey yok garanti bitti 2 hafta sonra garanti bitti
  • Z1 de instagram kullanıpta donma açılıp kapanma yaşayan var mı

• DelirteJackson kullanıcısına yanıt
    Özellikle arama kısmında fotoğraflara bakınca donma,takılma var bende de.

İnternette sürüm uyumsuzluğu,ram yeteraizliği denilmiş ama tam bir çözüm bulamamıştım.

• HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    Birkaç ay önce instagram sorunsuz iken birden telefon açılıp kapanmaya başladı neden acaba derken sorun instagrammış facebook da güncellemiyorum ilk sürüm yüklü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Randy_Rhoads

Arkadaşlar merhaba benim telefonumda yazılımsal yada donanımsal bir sıkıntı yok ancak arka kapak biraz açılmaya başladı hafiften.Yan kapaklardada bir gevşeklik var özellikle usb girişi ve sd cart girişi yerlerinde.

Bataryada 1 günü bile zor çıkartıyor 2 yıl önceki performansı ile alakaıs yok.Bu durumda batarya şiştiği için arka kapak hafiften çıkmış olabilir mi?Yardımlarınızı bekliyorum bu arada garantisi biteli 2 hafta kadar oldu bimeksten almıştım bi+3 yıl paketi ile.

BIMEKS falan yok ortada hepsine lanet olsun 100 Tl ek paketi bize yedirdiler bir güzel.Bende Kvk Ankara servisinin yolunu tuttum.(Kızılay-Fevzi Çakmak Sokaktaki)

90 Tl karşılığı yeni batarya taktırdım.Telefon acayip hızlı zaten pil performansı eskisi gibi oldu,bir hayli arttı.Eğer sizinde batarya ile probleminiz varsa n11'den ne olduğu belirsiz ürünleri almanızı tavsiye etmem.Servise verin orjinalini taksınlar arkadaşlar.

• Xperia ana sayfanın beta versiyonu yayınlanmış apkmirror da,

Xperia™ Home 11.0.A.0.1 beta

diye aratın, çıkar. Ben çok beğendim. Satır sütun sayısı artıyor, ücretli launcherlardaki bazı özellikler stok launcherlarda kullanılmış oluyor üstelik tam uyumlu

★ SONY XPERIA™ Z1 KULÜBÜ ★
    https://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile-communications/xperia-home/xperia-home-11-0-a-0-1-release/xperia-home-11-0-0-1-android-apk-download/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 30 Eylül 2017; 12:44:48 >

• Maalesef benim telefon artık çöp. Hiç bir çözüm bulamadım ve araştırdığımda aynı problemin bir çok sony de olduğunu gördüm.
    Daha öncede bahsettiğim gibi iki sefer yeni batarya taktım ancak sorun düzelmiyor.
    Şarj %100 gösteriyor 1 saat sonra 80-70 e iniyor ve kapanıyor açıyorum %1 veya artık hiç açılmıyor. Şarja takıyorum kısa sürede yine %100 gösteriyor. Konunun bence batarya ile alakası yok ya yazılımsal bir sorun yada donanım zamanla bozuluyor.
    200-300 tl e aldığım huawei, samsung vs 4-5 yıldır çalışırken sony de böyle bir sorun yaşamak çok kötü bir daha asla diyorum.
  • aspergillus kullanıcısına yanıt
    Kısa devre sorunu gibi duruyor. Anakart entegrelerinde, genelde sıvı teması sınıfına giren, ter, rutubet gibi etkenlere bağlı oluşan bir durum. Pil her ne kadar oriijnal ve yeni de olsa, hatta telefon kapalı dahi olsa bataryayı bitirebiliyor. Bazı kısa devreler giderilebilirken bazılarında tamir maalesef mümkün olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Kısa devre sorunu gibi duruyor. Anakart entegrelerinde, genelde sıvı teması sınıfına giren, ter, rutubet gibi etkenlere bağlı oluşan bir durum. Pil her ne kadar oriijnal ve yeni de olsa, hatta telefon kapalı dahi olsa bataryayı bitirebiliyor. Bazı kısa devreler giderilebilirken bazılarında tamir maalesef mümkün olmuyor.

Sanırım bahsettiğiniz gibi bir durum mevzut. Çözüm pahalı ve kesin olmayacak gibi bu nedenle uğraşmaktan vazgeçtim :) Mecbur yeni telefon alacağım. Ancak beni şaşırtan benzer durumdan forumlarda sayfalarca şikayet olması.Sony den bu nedenle soğudum tekrar almam.
    Bizde ki telefon 2.5 yıllık oldu aldıktan 1 sene sonra falan böyle bi problem yaşamıştım, servise verdim düzeltip geri verdiler garanti dahilinden ama ne yaptılar bilmiyorum hala çalışıyor telefon.

Problem olmadan önce kalitesiz bi manyetik şarj kablosuyla şarj ediyordum temassızlık falan yapıyordu ama umursamamıştım. Ben onun sebep olduğunu düşünüyordum.

• Bu arada powerbanka takılı durduğu sürece tel kapanmıyor. Bataryayı ilk değiştirdiğimde yarım gün civarı gidiyor şarj %40 a inince birden kapanıyor sonradan bu süre giderek kısalıyor ve yarım saatte %95 iken bile birden kapanıyor. Bazen tekrar açılması için 1 tam gün şarjda kalması gerekiyor :) 1-1,5 gün sonra bakıyorum şarjda %75 ile başlamış 10 dk sonra %100 gösteriyor açılıyor.
    Pek denemedim o şekilde ama %95de kapanıyordu bazen 98den 2ye iniyordu bi anda. 2 dk şarj edince %100e çıkıyordu hemen falan

• Tel tamir için düzgün bir yere götürdüm. İlk aldığımda ekran çatlamıştı değişimde soğuk lehim yapılmış ve zamanla bu bozmuş. Anakart değişimi gerektiği için tamire değmez denildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspergillus -- 3 Kasım 2017; 11:42:20 >
  • İyi akşamlar arkadaşlar beş yıldır kullandığım z1 sarjdayken halıya düştü, power ve ses kısma yeri dokunmatik gibi oldu ekran gidip geliyor telefonu kapat yazısı çıkıyor sürekli servise gönderdim 750 masraf dediler hem anakart hem ekran gitmiş servis mi attı emin değilim malum her şeye anakart diyorlar bu arızayı yaşayan var mı?

https://www.youtube.com/watch?v=RUhIdYzhXO4 bu arızadan var
  • 
Sayfa: önceki 12941295129612971298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.