Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z1 KULÜBÜ ★ (1293. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.117
Cevap
124
Favori
858.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12911292129312941295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çalıştırdım, 40 küsür mb gösterdi.

Ccleaner ile baktım, küçük resim önbelleği diye bir yer var ve 4 küsür gb yer tutuyordu. DCIM klasöründe gizli bir dosyada thumbdata3 dosyası varmış, silip yerine aynı isimli salt okunur dosya atarsanız hem yer açılır hem de tekrardan dolmaz denmiş çeşitli sitelerde. Denedim fakat bir şey değişmedi. Yabancı forumları kurcaladım bilhassa Sony kullanıcıları bu konuda çok mağdur. Çözüm bulabilen yok. Format atarsam da artık olabildiğince az resim bulunduracağım. Zira genelde 1 gb tutarmış bu dosya.

Bazı cihazlarda hafıza kartıyla dahili hafıza birleştirilebiliyordu, discovery kullananlar çok yapmıştı zamanında...

Birdahaki cihaz en az 64 gb dahili hafızalı olacak başka yolu yok sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• The Conqueror kullanıcısına yanıt
    Artık bulucu mu, sistem temizleyici mi 40 mb buldu?
     ★ SONY XPERIA™ Z1 KULÜBÜ ★
    Bende durum bu, ama bu dosya lazım oluyor, eskisi kadar silmiyorum, yoksa resimler geç geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 30 Mayıs 2017; 20:25:18 >
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    Toplam 40 hocam. Bugün başka uygulamalar da çalıştırdım ondan az olsa gerek.

Şu an thumbdata dosyası yok ama o 4 gb fazlalık hala duruyor. Dediğim gibi sony forumlarında bu sorundan bahsedilmiş. Yakında dosya da geri gelecektir.

• Ekranin üzerindeki koruyucu filmleri çıkarinca dokunmatik sorunu iyice sacmalamaya basladi.Geri tusu 2 kere basiyor mesela.Garanti dolmadan göndercem artik servise,acilip su gecirmezligin gidip gitmemesi önemli degil artik çünkü kafayi yedirtcek bana telefon.

Kalin koruyucu filmlerde sıkıntı daha az bu arada.

• Bright Eyes kullanıcısına yanıt
    Benimde garanti bu aylarda doluyor. Geçen ay teleservise mail ile durumu anlattım. Malum batarya sorunu... Maile dönüş yaptılar şu adrese Y.içi kargo ile gönderin diye. 2-3 gün içinde halledip gönderdiler sağolsunlar. Tıkaçlar kopuktu felan benim cihazda. Çıkma ama temiz bi kasa ile değiştirmişler sanırım. Sonuçta teleservis üzmedi beni. Benim batarya tam cortlamıştı bu arada, şarz cihazına bağlı kullanıyodum telefonu.
  • Arkadaşlar telofonumun garantisi bu yaz bitecek

Acaba diyorum bu garantiyi bazı sebeplerden kandırıp yeni bir Sony telefonu garantiden alabilir miyim? 🤔🤔🤔

Yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim...

• Kvk darbe/kırık diye belirtmişti onarım ücretini, onay vermedim geri aldım. Sony destekle görüştüm teleservice adresini verdiler bugün teslim ettim cihazı şarj kapağını da ücretsiz değiştireceklerini söylediler
    Bu arada lineageos falan kullanan var mı garanti dolunca bi nougat falan deneyim diyorum s3'te çok iyi çalışıyor z1'de uçar heralde
  • Arkadaşlar artık güncelleme almıyor biliyorsunuz hafıza konusunda sorun yaşıyorum rom atmak gibi birşey denemeye gerek var mı? Şuanki halinden memnunum...

Bataryayı günde 2-3 defa sarj ediyorum batarya da şişti ayrıldı hafif arka kapak pil taksam mı? Orjinal olmayan pil takan var mı memnun mu? Patlar falan diye korkuyorum biraz daha idare etsem bu telefonla iyi olur....

• emesdos kullanıcısına yanıt
    Benim pil de ömrünü yitirdi şarj deli gibi eriyor bitiyor. Büyük ihtimalle ben batarya değişikliği yapacam, yaptıktan sonra anca yardımcı olurum

• Dışardan aldığım pil eski pilden daha kötü durumda,%15 diyor sonra %1 ve kapanıyor,orjinal batarya ölse bile iyidir.

Birde benim sorum olacak mesaj uygulaması durduruldu diyip açılmıyor hiçbir mesajı göremiyorum kaç defa uygulama verilerini temizledim,telefonu yeniden başlattım ama sonuç aynı,önerisi olan varmı?

• Cevaplarınız için teşekkürler

• Xperia Z1 var garanti bitmesine 2 ay kaldı.Sorunum ise telefon genelde ısınınca bazende ısınmadan oluyo , ekran kayıyor.Klavyede w basıyorum q yazıyor yada menüde whatsappa tıklıyorum solundaki face açılıyor.Bezen tıklıyorum hiçbir şey olmuyor.Düzelmiyorda ama telefonu kitleyip geri açınca düzeliyor.İşte bu yüzdende kilit tuşuna çok basmaktan tam kilit tuşunun orda ekranda pembesimsi bir iz oluştu.Ekran kapalıyken gözükmüyor ama açınca çok belli oluyor.Telefon hiçbir darbe almadı düşmedi.Bu sorunlardan garantiye yollasam bi sonuç çıkarmı hiç olmazsa ekran değişimi ? Kullanıcı hatası diyeceklerse hiç göndermeyim
  • ----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 22 Haziran 2017; 6:50:31 >
  • ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 22 Haziran 2017; 6:50:23 >
  • Telefonu babam kullanıyor şu an. Facebook uygulaması açılmıyor, açılıp ekrana geldiği gibi kapanıyor. Donuyor telefon uygulama yanıt vermiyor diyor başka yerlerde de kalıyor öyle bir süre sonra reset atıyor. Ne olmuş olabilir format çözer mi yoksa servise mi yollamak lazım sizce?

• BordooMaavi kullanıcısına yanıt
    Merhaba bu sorunu yazmak için girdim foruma aynısı oluyor en son bikaç güncelleme oldu sanırım ondan sonra böyle oldu sıfırladım telefonu biraz düzeldi bikaç saat sonra yine sorun olmaya devam etti sıfırlayıp güncellememek mi lazım programları anlamadım
  • android 6 geldimi xperia z1 için yada rom imkanı varmı
  • İki gündür aynı hatayı ben de aldım önce fabrika ayarlarına geri dönüş yaptım. Bir süre sonra tekrarladı.tekrar formatlayıp yukleme yaptım.ardından onarım yaptım şu an sadece gerekli birkaç uygulama yukledim.şuan sorun yok.

• lakers45 kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Onarımı bilgisayara bağlayıp mı yaptınız? Ben de tekrar sıfırladım google playden güncellemeleri kapattım whatsapp instagram falan yukledım başka bişey yuklemedım şuan iyi çalışıyor sanırım bütün güncellemeleri yapmamak lazım yoksa yine sorun olacak gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: juve212

Merhaba;

Onarımı bilgisayara bağlayıp mı yaptınız? Ben de tekrar sıfırladım google playden güncellemeleri kapattım whatsapp instagram falan yukledım başka bişey yuklemedım şuan iyi çalışıyor sanırım bütün güncellemeleri yapmamak lazım yoksa yine sorun olacak gibi

Aynen son çare bilgisayardan onarım yaptım ama yapmadan önce normal ayarlardan sıfırladım ki telefon kendine gelsin ardından pcden onardım. Yoksa bozuk halde pcye bağlayınca takılıyor ve hiçbir işlem yapılmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12911292129312941295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.