Şimdi Ara

Sony Xperia™ Z1 Compact Ana Konu - Kullanıcılar Kulübü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.796
Cevap
77
Favori
593.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sony türkiye bu telefonun satışa girmesiyle ciddi bir satış rakamı yakalayacağını tahmin ediyordur.

bu yüzden ilk satış fiyatı yüksek olacak ve 1800 TL den az olmaz diye bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

sony türkiye bu telefonun satışa girmesiyle ciddi bir satış rakamı yakalayacağını tahmin ediyordur.

bu yüzden ilk satış fiyatı yüksek olacak ve 1800 TL den az olmaz diye bekliyorum.

telefonun Almanya fiyatına göz atacak olursak; Amazon.de söz konusu ülkede Xperia Z1 Compact'ı 499€'dan satışa sundu. Aynı fiyat Sony Store mağazasında da karşımıza çıkıyor.
    Ülkemiz para birimine çevirdiğimizde 1.470 liralık bir fiyat karşımıza çıkıyor.
    Telefon İngiltere ise unlocked-mobiles tarafıdan 439 sterline (1.567 lira), Clove perakende mağazasında ise 430 sterlinden (1.535 lira) ön siparişe açıldı.

Şubat/mart döneminde ülkemizde de satışa sunulması beklenen Xperia Z1 Compact muhtemelen 1800 lira civarında bir fiyata sahip olabilir.

• Evet beyler önlerden bizde yerimizi alalım 1500 e kadar alınabilir bu cihaz z1 alacakken bunu gördüm hasta kaldım arkadaş boyutlar ve özellikler tam istediğim gibi
  • şu an s3 mini kullanıyorum ve 3310 bile kasmıyordur bu kadar donuyor kasıyor ne ararsanız var iphone kasmıyor babamda var fakat 2.ci android telefonum ilki galaxy w idi oda bi süre sonra kasmaya başlamıştı acaba böyle bir android alsam kasarmı yoksa her android telefon kasarmı ben uzun stabil oyunlarda kasmasın diye alıyorum bu kriterlerde iphone 5s mi xperia z1 compactmı?
  • beyler z1 alacakken bu cihazı görünce beklemeye aldım ne diyorsunuz sizce beklemeye değer mi z1 yerine
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametshn

beyler z1 alacakken bu cihazı görünce beklemeye aldım ne diyorsunuz sizce beklemeye değer mi z1 yerine

İhtiyacına göre karar ver eğer büyük telefon seviyorsan Z1 al, ha tepsi gibi telefon kullanamam diyosan da Z1 Compact tan daha iyisi yok.
  • Yahu şu telefonu 1200 civarında satsa ya Sony. Hatta 1000-1100e satsın samsungun apple'ın yüzüne bakmazlar o kadar açık ve net. Nedir ki maliyeti sırf sony yazıyo diye 400-500 fazla verdiğimizi düşünüyorum. Hadi be Sony baba, hadi be.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -HFG-

şu an s3 mini kullanıyorum ve 3310 bile kasmıyordur bu kadar donuyor kasıyor ne ararsanız var iphone kasmıyor babamda var fakat 2.ci android telefonum ilki galaxy w idi oda bi süre sonra kasmaya başlamıştı acaba böyle bir android alsam kasarmı yoksa her android telefon kasarmı ben uzun stabil oyunlarda kasmasın diye alıyorum bu kriterlerde iphone 5s mi xperia z1 compactmı?

Android 4.3 ile gelen Trim özelliğini bir araştırmanızı öneririm. İlacımızın bu olduğunu düşünüyorum.
  • 2015 ocak aylarında bu telefonu alabilirim veya Z2 çıkarsa onuda 2015 aralık aylarında alırım

ikisinden biri bakalım neyi alacağım
  • uzun zamandır bu telefonu bekliyordum ekranının IPS olmasıyla bütün sorun çözüldü zannetmiştim maalesef ekranı yine çok kötü

http://www.youtube.com/watch?v=fz1o25yk-k8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twitterfan -- 10 Ocak 2014; 1:13:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: twitterfan

uzun zamandır bu telefonu bekliyordum ekranının IPS olmasıyla bütün sorun çözüldü zannetmiştim maalesef ekranı yine çok kötü

bu videonun neresinden ekranın kotu oldugunu cıkardın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

quote:

uzun zamandır bu telefonu bekliyordum ekranının IPS olmasıyla bütün sorun çözüldü zannetmiştim maalesef ekranı yine çok kötü

720'den daha düşük çözünürlükte olan ve standart bir IPS ekran kullanan iphone 5s'in yanında bakış açıları değiştikçe, renkleri ve tonu aynı Z ve Z1'de olduğu gibi kaybettiğini hissettim. Yanlış mı sizce?

• Iphone 5s sen sonra uzunca bir sure tel deistirmem diordum ama sony yapmis yapacagini.bu cihaz olmus gibi duruyor.
    Yanliz tek bir suphem var o da 2300 mh pil.keske sunu 2500 mah ve ustu yapsalardida adam akilli kullansaydik teli.
    Fakat snapdragon 800 islemcili tel kullandim daha once.evet hizli ve tasarruflu bir islemci.bakalim pil performansi nasil olcak???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

720'den daha düşük çözünürlükte olan ve standart bir IPS ekran kullanan iphone 5s'in yanında bakış açıları değiştikçe, renkleri ve tonu aynı Z ve Z1'de olduğu gibi kaybettiğini hissettim. Yanlış mı sizce?

yanlış düşünüyorsunuz. iphoneda ekranda menü bulunuyordu ve arka plan rengi daha koyuydu . sony de ise ekranda bembeyaz bir duvar kagıdı vardı. ha bnm için tft olmasıda sorun degıl acıkcası 9 yıl telefon kullanırım bi kezde ya bugun 30 derecelık acıyla mesaj yazıyım yada nete giriyim demedim. ama dediğiniz kanıya varmak için aynı duvar kagıdında ıkı telefondada menü acıkken bakılmalı. mesela bu resme bakarsanız 60 derece gıbı bı acıdan cekılmış. z1 deki chrome simgesiyle z1 compacttakine bakın renklerdeki farkı goreceksiniz

http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2014/01/Sony-Xperia-Z1-Compact-31.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mipa90 -- 10 Ocak 2014; 4:44:04 >

• Z1 İ satıp bunu mu alsam acaba arkdaşlar ne dersiniz? Değer mi z1 de hiç bir sıkıntım yok gerçi ama s800 olunca canavar gibi :D

Birde ekran TFT mi IPS mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

yanlış düşünüyorsunuz. iphoneda ekranda menü bulunuyordu ve arka plan rengi daha koyuydu . sony de ise ekranda bembeyaz bir duvar kagıdı vardı. ha bnm için tft olmasıda sorun degıl acıkcası 9 yıl telefon kullanırım bi kezde ya bugun 30 derecelık acıyla mesaj yazıyım yada nete giriyim demedim. ama dediğiniz kanıya varmak için aynı duvar kagıdında ıkı telefondada menü acıkken bakılmalı. mesela bu resme bakarsanız 60 derece gıbı bı acıdan cekılmış. z1 deki chrome simgesiyle z1 compacttakine bakın renklerdeki farkı goreceksiniz

http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2014/01/Sony-Xperia-Z1-Compact-31.jpg

aynen siyahlar daha siyah.

• quote:

Orijinalden alıntı: salvatore18

Z1 İ satıp bunu mu alsam acaba arkdaşlar ne dersiniz? Değer mi z1 de hiç bir sıkıntım yok gerçi ama s800 olunca canavar gibi :D

TFT sanırsam

• Burda tek tartısılacak konu, kendı rekipleri arasında 4.3 inç kategorısınd, mini kategoreısınde en guclusu. Snapdragon ve 20.7 G lens cıhazda mevcud. Çok buyuk cıhaz ıstemıyorum daha kucuk ama hızdan guc den kaybetmek ıstemıyorum dıyorsanız, bu cihaz tam aradığınız cihaz. ( Suya dayanıklı olmasıda cabası )
  • quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

quote:

Z1 İ satıp bunu mu alsam acaba arkdaşlar ne dersiniz? Değer mi z1 de hiç bir sıkıntım yok gerçi ama s800 olunca canavar gibi :D

TFT sanırsam

ekran tft olur mu hocam ya yukarıda iphone ile yanyana videosu var tft ekran farklı açılarda bundan beter görüntü verir. göründüğü gibi siyahlar amolede yakın ve renkler canlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

quote:

TFT sanırsam

ekran tft olur mu hocam ya yukarıda iphone ile yanyana videosu var tft ekran farklı açılarda bundan beter görüntü verir. göründüğü gibi siyahlar amolede yakın ve renkler canlı.

Z1f te 2 farklı panel kullanılmıştı. Bunda nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.