Şimdi Ara

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ] (481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.849
Cevap
72
Favori
599.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Senan_aysnz

Merhabalar

yıllardır sony kullanıyorum. telefonu alalı 1 ay oldu. geçenlerde güncelleme geldi ve yükledim. telefonu kapatıp açarken siyah ekranda bir parlaklık farkettim. ve ölü piksel olduğunu gördüm. ölü piksel sadece siyah arka planda ve ekran arka plan ışığını tam açıtığımda belli oluyor. sonyi aradım ve 2 ölü piksele kadar kabul edilebilir olduğunu bunu garanti klavuzında yazdığını 3 den sonra garanti kapsamına girdiğini söylediler. severek ve isteyerek aldığım telefonun bu durumu beni çok üzdü. Bu arada telefondan gayet memnunun. ve tekrar olsa tekrar alırım. Telefonu yinede servise götürüp sorunu halletmeleri içini ricada bulunacağım

quote:

Orijinalden alıntı: ahmacca

Merhabalar,sizin karşılaştığınız sorunu bende yaşıyorum.Güncelemeden sonra siyah ekranda sıkışmış pixel bende de mevcut.Dikkatli bakılınca anlaşılıyor.Serviste ki gelişmeleri daha sonra burda paylaşırsanız,ona göre girişimde bulunacağım.Şimdiden tşk.

Benimde ikiden fazla ölü piksel vardı servise verdim ve ilk 30 gün içinde olduğundan sıfır kutulu bir ürün ile değişti.Eğer daha fazla varsa servise verin ama 15-20 güne kadar beklemeniz gerekiyor.Üzerindeyken değiştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostefe -- 22 Mayıs 2013; 11:37:57 >

• Merhabalar arkadaşlar benim sormak istediğim soru su şekilde : ben şantiyede yeni bir işe başlayacağım ve sadece turkcell az bir şekilde çekiyormuş... Çekim gücü olarak bir sorun var mı telefonda ? Cevabınıza göre bugün alacağım telefonu ....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carraciola

Merhabalar arkadaşlar benim sormak istediğim soru su şekilde : ben şantiyede yeni bir işe başlayacağım ve sadece turkcell az bir şekilde çekiyormuş... Çekim gücü olarak bir sorun var mı telefonda ? Cevabınıza göre bugün alacağım telefonu ....

Bütün telefonlar hemen hemen aynı çekim gücüne sahipler.Sizin baz istasyonuna yakınlığınız ya da aradaki yapılar çekim gücünüzü etkiler.Bunun için net bir şey söyleyemeyiz.Denemeden bilemezsiniz orada ne kadar çekip çekmeyeceğini.
  • Sizin değişen tlf da da sıkışmış pixel olduğundan bahsetmiştiniz.Sorununuz çözüldü mü? Tlf hangi servise vermiştiniz? Benim korkum değişim yapmayıp ekranını değiştirmeleri,ben tlf alalı 40 gün oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostefe

quote:

Orijinalden alıntı: Carraciola

Merhabalar arkadaşlar benim sormak istediğim soru su şekilde : ben şantiyede yeni bir işe başlayacağım ve sadece turkcell az bir şekilde çekiyormuş... Çekim gücü olarak bir sorun var mı telefonda ? Cevabınıza göre bugün alacağım telefonu ....

Bütün telefonlar hemen hemen aynı çekim gücüne sahipler.Sizin baz istasyonuna yakınlığınız ya da aradaki yapılar çekim gücünüzü etkiler.Bunun için net bir şey söyleyemeyiz.Denemeden bilemezsiniz orada ne kadar çekip çekmeyeceğini.

Anladım o zaman telefonların birbirinden pek farkı yok ...

• quote:

Sizin değişen tlf da da sıkışmış pixel olduğundan bahsetmiştiniz.Sorununuz çözüldü mü? Tlf hangi servise vermiştiniz? Benim korkum değişim yapmayıp ekranını değiştirmeleri,ben tlf alalı 40 gün oldu.

Değişen telefonda ölü piksel vardı meşale bigi parlıyordu 5-6 tane.Yeni gelen cihazda bir kaç sıkışmış piksel var ama neredeyse büyüteç ile bakmak gerekiyor.
    Bu arada ilk 30 gün içinde olanlarda değişim oluyor.Daha uzun sürede gönderilen cihazlarda ise tamir oluyor diye biliyorum.Siz gönderin ve tamir istemediğinizi belirten not yazın paketin içine.Eğer değiştirilerse sizin yararınıza olacaktır.Değişim yapmayız tamir yapılacak derlerse zaten bu cihazı açtırmayın kullanın olduğu gibi.
    Benim tahminim değişim yaparlar.Çünkü su geçirmez bir cihazı açıp kapatmak sorun olur.İlk 30 gün içinde kutusu ile birebir değişim oluyor.Belki sizin sadece cihazı değiştirirler kutu aynı kalır.

• Bilgilendirme için teşekkürler.Ben tlf.vodafondan aldım içinde sony eurasia garanti belgesi vardı.Ankara da yaşıyorum hangi servise versem iyi olur.
  • s4 ü olan adam tabi ki bu telefonu kötüleyecek hatta yerden yere vuracak. bu çok normal. bırakın dediği ile kalsın ;) on numara telefona çamur atıyorsa çekemiyordur bırakın atsın çamuru. biz nasıl araştırarak sevdiysek bu telefonu yeni okuyanlarda bütün yazıları okuyarak 2 telefonu kıyaslayabirler.
  • quote:

Bilgilendirme için teşekkürler.Ben tlf.vodafondan aldım içinde sony eurasia garanti belgesi vardı.Ankara da yaşıyorum hangi servise versem iyi olur.

Teleservice
    Maltepe Mah. Necatibey Cad. No:82/B Ankara
    +90 216 458 97 97
  • Goldda satilanlar paralel ithalat mi ?

• Aranıza katıldım bende bugün itibari ile ... Gerçi şuan sadece parasını ödedim 2-3 saat sonra depodan gelecekmiş... Teknosa'dan aldım ... Telefonu alırken ölü piksel kontrolü dışında başka bir kontrol yapmama gerek var mı ?

• Daha iki hafta oldu üşengeçliğimden güncellenmemiş olarak kullanıyorum. Çok şükür eveything is all right...

• quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

Goldda satilanlar paralel ithalat mi ?

1650 üzerindeyse değildir... Alirken sorabilirsiniz. Bilgi veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: çoxperia

quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

Goldda satilanlar paralel ithalat mi ?

1650 üzerindeyse değildir... Alirken sorabilirsiniz. Bilgi veriyorlar.

1699 Tl. Degildir heralde bazi urunlerin sonunda dst yaziyor ondan merak ettim. Bu hafta icinde alicam heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: casper1981

quote:

Orijinalden alıntı: ekmelburak

quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Burdaki Z nin yazılım derleme numarası kaç?
    panel modeli ne?
    Parlaklık ayarı kaçtaydı foto çekerken?
    Varsa beyaz dengesi ayarı ile oynanmışmıydı?

Cevaplıyabilirsen sevinirim :)

not: daha parlak görünmesi normal Z zaten daha parlak erkana sahip S4 e göre daha önce de belirtilmişti bu.
    fotoğraf çekilirken makine pozlamayı hangi ekrana göre yaparsa ona göre baya fark olur fotoğrafta bu da biraz abartı görünebilir bunu bilemediğimizden gözle görmeyince çok sağlıklı karar veremiyorsun renklerin kalitesine. Yani Z daha parlak demekten öteye karar vermek zor fotoya bakıp.

hep amoled ekran daha parlak ve canlı tft daha natürel diye konuştuğumuz için z nin parlak görünmesi beni şaşırttı. yoksa dediğiniz gibi gözle görmek lazım

parlaklık ikisndede fulL acık XZ panel JDC beyaz dengesi doygunluk 3 ton 210 hatta reismleride htc one ile cektim :) cekelicek makina olsaydı onuda koyucaktım 3 bir arada

htc one kamerası kötüymüş çok karıncalı

• alarm sorunu olan var mı? bende telefon kapalıyken alarm çalmıyor. yani açılıp çalması lazım. yeni sürümdede eski sürümde de aynı.. sebep ne olabilir?
  • Arkadaşlar xperi zl nin z den ne farkı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilbaron

alarm sorunu olan var mı? bende telefon kapalıyken alarm çalmıyor. yani açılıp çalması lazım. yeni sürümdede eski sürümde de aynı.. sebep ne olabilir?

Arkadaşım benim bildiğim android telefonların hiçbiri kapalı iken alarmı çalmıyor.ismini hatırlayamadığım bir uygulama ile önce telefonu açkırıp sonrada alarmı çaldırıyorlardı

• Ben de bugün Xperia Z aldım Sony Shop'tan arkadaşlar.
  • Bende Xperia z aldım 1 hafta önce gayet memnunum

• 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.