Şimdi Ara

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ] (478. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.849
Cevap
72
Favori
599.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aresmar

Yahu hala Sharp ile JDC panel mi tartışılıyor? Ne bitmez konuymuş bu.
    Kuzenim aldı benle aynı zamanda aynı yerden ona Sharp bana JDC çıktı panel.
    Yanyana koyduk aynı fotolara baktık ayırt edemezsin. İnanmıyorum artık şu iyi bu iyi diyenlere yanyana test ettik gördük.
    Artık kalibrasyon şansı da var iyice zevke kalmış bişey oldu bu.

İki cihazda şu an elimde mesajımda yazdığım gibi, ve gözünde bir problem olmayan her insan 'bariz' farkı görebilir
  • quote:

Yahu hala Sharp ile JDC panel mi tartışılıyor? Ne bitmez konuymuş bu.
    Kuzenim aldı benle aynı zamanda aynı yerden ona Sharp bana JDC çıktı panel.
    Yanyana koyduk aynı fotolara baktık ayırt edemezsin. İnanmıyorum artık şu iyi bu iyi diyenlere yanyana test ettik gördük.
    Artık kalibrasyon şansı da var iyice zevke kalmış bişey oldu bu.

iki cihaz da var elimde mesajımda yazdığpım gibi ve gözünde bir problem olmayan her insan aradaki 'bariz' farkı görebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuzbjk

quote:

Orijinalden alıntı: tayfunay

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RisinGson

Şimdilik bu güncellemeyi yüklemekten vazgeçtim . Şarj benim için önemli . Zırt pırt telefon şarj etmekten hiç hoşlanmam ...

Şarj la ilgili testim devam ediyor ama şuana kadar öyle anlatılanlar gibi bir durumla karşılaşmadım, tam bilgi için birkaç şarj ve kalibrasyon olmasını beklemek lazım, yeni rom yada güncelleme yapanlar daha ilk şarjlarında hemen bitiyor gibi diyorlar ama yanlış yapıyorlar bence, en az 1 hafta sonra net rakamlar çıkar.

Edit. Emin olduğum bir şey var oda telefon daha az ısınıyor bu kesin :)

Şarja gece koyup sabah almadan baktığımda %100 iken şarjdan çeker çekmez 99 a düşüyor yani %100 haliyle hiç kullanamıyorum 2 gündür. Güncelleme yaptığımda kullanabiliyordum hemen düşse de fakat son 2 gündür çeker çekmez 99 a düşüyor sadece bende mi böyleki? Bi sorayım dedim

Yok hayır sende bir gariplik var, kesinlikle bende şarjdan çıkınca %99 falan olmuyor. Hatta kullanmazsam 2-3 saat öyle kalıyor arada bir açmalarım oluyor hemde mail için.

Nasıl gidericem bu garipliği fikri olan ??

Hangi sürümü kullanıyorsun ? .253 herhalde yukarıda yazmıştım biraz daha doldur boşalt yap düzelir belki, sende ki sorun biraz değişik şarjdan çıkardığın gibi %99 olmaması lazım, yada sıfırla telefonu askıda kalan bir uygulama falan olabilir.

Son sürüm güncelleme çıktığı gün güncelledim ilk 2gün böyle değildi 100e kadar doluyor bir kac işlem sonra düşüyordu taki arabada usb ye takana kadar arabada şarj ettikten sonra böyle oldu. Çeker çekmez 99 :§

Kullandığın şarj cihazında sorun varsa oda yapmış olabilir, başkada bir şey gelmiyor aklıma belki fark bir fikri olan çıkar..

Yoo kendi orjinal usb şarj kablosuydu. Neyse yapacak bişe yoksa böyle kullancaz yüzde 1den sorun olmaz da ciddi bir sorun yoksa tabi. Şarj süremde çok bir fark yok çünkü ekran açık kalma sürem 3saat civarı. Güncelleme önceside bu şekildeydi. Çok teşekkür ederim bu arada cevaplar için.

Arkadaşlar herkez gibi bende güncellemeyi ilk yaptığımda şarzdan çok şikayetçiydim. Fakat hafta sonu gün içinde Alanyada 334 adet flash açık ekran otomatik parlaklıkta tahminen %100 e yakın fotoğraflar çektim. Yaklaşık 24 saat gitti. Şuanda da az kullanımla 1 günü geçtim ve şarz %68 gerçekten oturuyor şarz olayı ve bence %100 den hemen düşmesinin bi önemi yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fischmann

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RisinGson

Şimdilik bu güncellemeyi yüklemekten vazgeçtim . Şarj benim için önemli . Zırt pırt telefon şarj etmekten hiç hoşlanmam ...

Şarj la ilgili testim devam ediyor ama şuana kadar öyle anlatılanlar gibi bir durumla karşılaşmadım, tam bilgi için birkaç şarj ve kalibrasyon olmasını beklemek lazım, yeni rom yada güncelleme yapanlar daha ilk şarjlarında hemen bitiyor gibi diyorlar ama yanlış yapıyorlar bence, en az 1 hafta sonra net rakamlar çıkar.

Edit. Emin olduğum bir şey var oda telefon daha az ısınıyor bu kesin :)

Şarja gece koyup sabah almadan baktığımda %100 iken şarjdan çeker çekmez 99 a düşüyor yani %100 haliyle hiç kullanamıyorum 2 gündür. Güncelleme yaptığımda kullanabiliyordum hemen düşse de fakat son 2 gündür çeker çekmez 99 a düşüyor sadece bende mi böyleki? Bi sorayım dedim

Yok hayır sende bir gariplik var, kesinlikle bende şarjdan çıkınca %99 falan olmuyor. Hatta kullanmazsam 2-3 saat öyle kalıyor arada bir açmalarım oluyor hemde mail için.

Nasıl gidericem bu garipliği fikri olan ??

Hangi sürümü kullanıyorsun ? .253 herhalde yukarıda yazmıştım biraz daha doldur boşalt yap düzelir belki, sende ki sorun biraz değişik şarjdan çıkardığın gibi %99 olmaması lazım, yada sıfırla telefonu askıda kalan bir uygulama falan olabilir.

Son sürüm güncelleme çıktığı gün güncelledim ilk 2gün böyle değildi 100e kadar doluyor bir kac işlem sonra düşüyordu taki arabada usb ye takana kadar arabada şarj ettikten sonra böyle oldu. Çeker çekmez 99 :§

Kullandığın şarj cihazında sorun varsa oda yapmış olabilir, başkada bir şey gelmiyor aklıma belki fark bir fikri olan çıkar..

Yoo kendi orjinal usb şarj kablosuydu. Neyse yapacak bişe yoksa böyle kullancaz yüzde 1den sorun olmaz da ciddi bir sorun yoksa tabi. Şarj süremde çok bir fark yok çünkü ekran açık kalma sürem 3saat civarı. Güncelleme önceside bu şekildeydi. Çok teşekkür ederim bu arada cevaplar için.

Arkadaşlar herkez gibi bende güncellemeyi ilk yaptığımda şarzdan çok şikayetçiydim. Fakat hafta sonu gün içinde Alanyada 334 adet flash açık ekran otomatik parlaklıkta tahminen %100 e yakın fotoğraflar çektim. Yaklaşık 24 saat gitti. Şuanda da az kullanımla 1 günü geçtim ve şarz %68 gerçekten oturuyor şarz olayı ve bence %100 den hemen düşmesinin bi önemi yok..

Gürol Abi'nin de dediği gibi bazı telefonların pilleri %80 ve üstünde daha ağır düşüyor, bazılarının ki %50 ve altına inince. Algıda seçicilik yeni yazılım ile %100'de uzun süre kalıp bir anda 90lara düşen pil yazılımı daha stabil ve dengeli hale geitirlmiş. Aslına bakarsanız yeni yazılım ile 1. haftamda pil süremin daha iyiye gittiğini söyleyebilirim. Yan sanki hızlı düşüyorumuş gibi geliyor oysa toplama bakınca daha iyi.

Özellikle eski yazılım ile %40larda çok hızlı düşen pil şu anda 1 saatlik skype konuşması ile 40tan 35e ancak düşüyor.

Benim 14-16 saat giden pilim yeni yazılım ile 16-18 saat civarına çıkmış durumda.

Sabah 7 de prizden çekmiştim, whatsapp, twitter ve bir kaç bankacılık işlemi yapıp kısa bir konuşma yaptım şu an %90.

Ekran açık kalma sürem ortamalama 90-100 dakika ve android IS uyanık tutma sürem 40dakika. Galeri ise genelde %5 civarında ekranda gözükmüş oluyor. Bu rakamlarla 18 saati görebiliyorum.

Saygılarımla,

• Arkadaşlar ekran yansıtma özelliğini biri anlatabilir mi?sadece sony tv lerde mi geçerli??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün yine gelmedi güncelleme offf sony offff
  • telefonu pc ye bağladın mı? tr için tüm güncellemeler geldi. ota yolu ile bakıyorsan gelmez güncelleme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssrrkknn

telefonu pc ye bağladın mı? tr için tüm güncellemeler geldi. ota yolu ile bakıyorsan gelmez güncelleme.

hergün bilgisayara bağlıorum her yolu deniyorum ürün grey garanti anlamadım gitti arkadaşlar yaa hergün bakıyoruz bugün gelir diorum ama nafile
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty38

bugün yine gelmedi güncelleme offf sony offff

Bilgisayarın hangi sistem xp mi Windows 7 veya 8 mi
    NOT:pardon windowsmu linuxmu ona göre bu linkten flash toolu indir
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162907

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 21 Mayıs 2013; 12:53:37 >
  • quote:

telefonu pc ye bağladın mı? tr için tüm güncellemeler geldi. ota yolu ile bakıyorsan gelmez güncelleme.

Arkadaşımızın telefonunda yüklü olan yazılım türk yazılımı değil.Yani ülke kodu değişik ve o ülkeye henüz güncelleme gelmemiş.
  • quote:

quote:

hergün bilgisayara bağlıorum her yolu deniyorum ürün grey garanti anlamadım gitti arkadaşlar yaa hergün bakıyoruz bugün gelir diorum ama nafile

https://docs.google.com/file/d/0B57s5hXpS4BkVTJUblhxZ2h1ckU/edit
    Burdanda yeni yazılımı indir,daha sonra ya msn den yada telefondan bağlanır sana yardımcı olmaya çalışırım.
    Bunları hazır et yani indir.

• quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

quote:

Burdanda yeni yazılımı indir,daha sonra ya msn den yada telefondan bağlanır sana yardımcı olmaya çalışırım.

tmmdır abicim çok saolasın 56 dakkikadan inicek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kağnıcıoğluteknoloji38 -- 21 Mayıs 2013; 13:17:03 >

• Şarj için süper bir tespit yaptım güncelleme sonrasındaki günlerde:

Kullanırsan bitiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

quote:

tmmdır abicim çok saolasın 56 dakkikadan inicek skype .com ilgi alakana çok teşekkür ederim saygılar

Ekledim ama burdan adresini siliver.

• Şarj konusunda bilgi vereyim bence daha iyi olmuş buyrun,

• Aynen katılıyorum.İlk etapta fazla harcıyormuş gibi görünse de totalde batarya süresi aynı
  • Sen sıkma canını tamamdır.
  • Most wanted ı oynadım, oyunu kapattıktan birkaç saat sonra bile pil kullanımında tüketiyor olarak görünüyor hemde %22 falan. Bu beni rahatsız ediyor boşu boşuna şarj gidiyor sonuçta. Oyun ya da uygulama kapatıldıktan sonra nasıl şarj tüketimi engellenir yardım edebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meltaskin

Most wanted ı oynadım, oyunu kapattıktan birkaç saat sonra bile pil kullanımında tüketiyor olarak görünüyor hemde %22 falan. Bu beni rahatsız ediyor boşu boşuna şarj gidiyor sonuçta. Oyun ya da uygulama kapatıldıktan sonra nasıl şarj tüketimi engellenir yardım edebilir misiniz?

Oyun ve programlardan home tuşu ile değil var ise çıkış yap yada geri tuşuyla çıkın. Sağ tuş ile çıktıktan sonra görev çubuğundan uygulamayı kaldırın. Hala içinize sinmediyse uygulamalar ayarından ilgili uygulamayı durdurun. Ben most wanted tan çıktığımda sağ sekmeden silimce çalışmıyor gözüküyor. Ancak twitter, whatsapp gibi senkronizeli uygulamalar öyle değildir.

• quote:

Şarj için süper bir tespit yaptım güncelleme sonrasındaki günlerde:

Kullanırsan bitiyor.

Aynen katılıyorum :) ancak sistemin kuullandığı pil gücü daha optimize geldi bana. Bir miktar iyileştirme var gibi :)

• 
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.