Şimdi Ara

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ] (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.849
Cevap
72
Favori
599.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemus

sanırım cam yüzey için bir koruma unsuru söz konusu değil telefonda böylesine güzel bir telefona üstelik %99 u cam olan bir telefona gorilla glass gibi yada benzeri bir koruma düşünülmemesi üzücü olmuş ekran çizilme testlerinde içim gitti canım cihazlar mahvoldu

Keske biraz arastirip yada onceki sayfalari okusaydiniz bu yorumu yazmadan once

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

sanırım cam yüzey için bir koruma unsuru söz konusu değil telefonda böylesine güzel bir telefona üstelik %99 u cam olan bir telefona gorilla glass gibi yada benzeri bir koruma düşünülmemesi üzücü olmuş ekran çizilme testlerinde içim gitti canım cihazlar mahvoldu

Bu düşünüldüğü için her iki yüzeye de anti-shatter film kaplanmış. Önceki sayfalara göz gezdirirseniz anti-shatter filmin özelliğini görebilirsiniz. Gorilla Glass çizilmez bir cam değildir. Sadece zor çizilir. Ve çizildiğinde geri dönüş yoktur. Oysa fabrikasyon olarak temperli özel dayanımlı cam üzerine kaplanmış anti-shatter film çizildiğinde(ki çizilmesi için bıçakla üzerine abanmanız gerekiyor ki bu günlük kullanımda çizileceği anlamına gelmiyor) anti-shatter filmi çıkarabilir ve pırıl pırıl camı üzerine isterseniz yeni bir antishatter film veya ucuz koruyucu filmler ile kaplayabilirsiniz. Xperia kullananlar zaten aşinadır. Genelde 2 sene sonunda bu filmi çıkarırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: eminemre

quote:

Bu düşünüldüğü için her iki yüzeye de anti-shatter film kaplanmış. Önceki sayfalara göz gezdirirseniz anti-shatter filmin özelliğini görebilirsiniz. Gorilla Glass çizilmez bir cam değildir. Sadece zor çizilir. Ve çizildiğinde geri dönüş yoktur. Oysa fabrikasyon olarak temperli özel dayanımlı cam üzerine kaplanmış anti-shatter film çizildiğinde(ki çizilmesi için bıçakla üzerine abanmanız gerekiyor ki bu günlük kullanımda çizileceği anlamına gelmiyor) anti-shatter filmi çıkarabilir ve pırıl pırıl camı üzerine isterseniz yeni bir antishatter film veya ucuz koruyucu filmler ile kaplayabilirsiniz. Xperia kullananlar zaten aşinadır. Genelde 2 sene sonunda bu filmi çıkarırlar.

benim ön ve arka yüzeyde kılcal da olsa çizilmeler mevcut malesef. bi de dikkatli kullanıyorum sözde.

• merhabalar, telefon ne zaman çıkıyor sony center dan öğrenen varmıdır güncel olarak ? birde telefon teknosaya ne zaman gelir acaba ? teşekkürler.
  • arkadaslar biliyorum su gecirmiyor ama soruyorum cunku herkez diyor bu telefon en ufak seyde isiniyor diolar bu arada ben isvecte oturuyorum o yuzden soruyorum her an alabilirim cunku ama celiskide kaldim sicaklik konusunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: dominikk

quote:

önceki sayfların tamamını okuma zorunluluğum mu var anlayamadım araştırmadığım kanısına nereden vardınız bu tepki neden? ayrıca ben bir fikir ortaya koydum bu benim fikrim bunu yargılamak sizemi kalmış yorum yapmadan önce size mi danışmam gerekiyor bazılarının marka savunucuğunu abarttığını adeta avukatlığa soyunduğu düşünüyorum artık bir ürünü seviyorssunuz diye veya kullanıyorsunuz diye diğer kişilerin görüşlerine düşüncelerine bu kadar tahammülsüz olmanız anlamsız. Şunu belirtmek isterim ki benimde çok hoşuma giden bir tasarıma sahip almayı istediğim beklediğim bir ürün fakat günün birinde telefonu videonun sonudaki gibide kullanmak istemem bu benim düşüncem insanlar birbirlerine saygı gösterir saygı görürler yada tam tersi iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: tsalci

quote:

Orijinalden alıntı: serhat1987

ya arkadaslar birsey sormak istiyorum kulalnanlar cevap verebilirse cok sevinirim xperia z cok mu isiniyor en basit seykerde bile
    bu hafta alicam telefonu lutfen cevap veri
    saygilar

Arkadaşım bu cihaz su soğutmalı çalışıyor ısındığında suya sok sorun kalmaz hem temizlenir hem soğur : sakın kızma ama bu doğru ciha zsu gecirmiyor :)

biliyorum arkadasim celiskide kaldim sadece herkez cok isiniyor diyorda o yuzden yani su gecirmez oldiúunu biliyorum

• quote:

quote:

quote:

önceki sayfların tamamını okuma zorunluluğum mu var anlayamadım araştırmadığım kanısına nereden vardınız bu tepki neden? ayrıca ben bir fikir ortaya koydum bu benim fikrim bunu yargılamak sizemi kalmış yorum yapmadan önce size mi danışmam gerekiyor bazılarının marka savunucuğunu abarttığını adeta avukatlığa soyunduğu düşünüyorum artık bir ürünü seviyorssunuz diye veya kullanıyorsunuz diye diğer kişilerin görüşlerine düşüncelerine bu kadar tahammülsüz olmanız anlamsız. Şunu belirtmek isterim ki benimde çok hoşuma giden bir tasarıma sahip almayı istediğim beklediğim bir ürün fakat günün birinde telefonu videonun sonudaki gibide kullanmak istemem bu benim düşüncem insanlar birbirlerine saygı gösterir saygı görürler yada tam tersi iyi forumlar...

hocam telefonu servis tabağı olarak kullanmayacağımıza göre bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Zira telefonu kullananlar da çizilmelere karşı yeterince dayanıklı olduğunu söylüyorlar.

• Yok aga bizim millette, özellikle yeni tayfada, eski yorumlar, önceki sayfalar, google, ARAMAYA İNANMAK diye bir kavram yok ve bunu belli etmek için büyük bir çaba içindeler... Sorup sorup çıkıyorlar, bir de bazı modelleri var bunların, alıntılayıp öyle cevaplayın diyor, olur paşam!

Biz buraya spor olsun diye yazıyoruz çünkü...

Adam gelmiş hala aynı şeyleri soruyor... Üstüne de artislik?! Ben şahsen geçiyorum, azalarak bitsinler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andaluz -- 29 Mart 2013; 11:33:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

Yok aga bizim millette, özellikle yeni tayfada, eski yorumlar, önceki sayfalar, google, ARAMAYA İNANMAK diye bir kavram yok ve bunu belli etmek için büyük bir çaba içindeler... Sorup sorup çıkıyorlar, bir de bazı modelleri var bunların, alıntılayıp öyle cevaplayın diyor, olur paşam!

Biz buraya spor olsun diye yazıyoruz çünkü...

Adam gelmiş hala aynı şeyleri soruyor... Üstüne de artislik?! Ben şahsen geçiyorum, azalarak bitsinler...

Bende haksızlığa hiç dayanamayıp hemen klavyeye sarılıyorum ama uzun yazayım derken geçen zaman beni sakinleştiriyor ve ceza almaktan kurtuluyorum
    Bazıları vardır sabahtan akşama dolaşırlar maksatları fikir sahibi olmak yada paylaşım yapmak değil ortalığı karıştırıp kendilerini tatmin etmektir.Aslında bende dayanamıyorum ama hiç aldırmayıp cevap verilmese bir iki defa daha uğrar ve bakarki bu kapıda ekmek yok,başka konulara doğru yol alır.

Böyle düşünürsen yurt dışı seyahatlerin daha azalacaktır.

• Bu arada can sıkıntısından dolaşırken ani bir karar ile nextwave marka rock 5600 diye harici şarz cihazı ısmarladım.80 lira ve 2 defa rahatlıkla telefonu rahatlıkla şarj edebiliyorsunuz.5600 ma ve 500 defa şarz edilebiliyor.Yazın balığa gittiğimde şarj problemi yaşamam sanıyorum.
    2000 ma lık sony markalar 50 lira cıvarında ama bu bana daha kullanışlı geldi.pdateknolojidede 144 liraya 9000 ma olanı var.Bence iyi bir çözüm.
  • quote:

O çizilen ekran değil dostum ekranın üzerine yapıştırılan fabrikasyon sert ekran jelatini ,cihazın ekranının kırılmasını önlüyor ,xperia z nin ekranı dragontail camdan üretilmiştir yani gorilla glass a oranla 6 kat daha saglam bir cam ,bunu önceki sayfalarda çokça yazdık konuştuk sanırım araştırma yapmadan yorum yazmışsın.

• quote:

quote:

quote:

Siz fikrinizi belirttiniz ve forum kullanıcıları da fikrinize karşı kendi fikirlerini sundular. Neden Gorilla Glass kullanılmamış dediniz fikirler sunduk. Siz klasik eleştiriye kapalı, en ufak bir anti-tezde öfkelenerek hiddetinizle üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Yazılan yorumları dahi okumadığınız Gorilla Glassı kötülediğimizi düşünüyorsunuz. Oysa Gorilla Glass camlar en favori ekran kaplamalarımdandır. Ancak Sony ve bazı markalardak ullanılan anti-shatter film bence daha işlevli. Ancak bunları dinlemeye bile tahammül edemiyorsunuz. Bu forumda doğal olarak Sony severler var ancak önceki sayfalara bakarsanız Sony tutkunlarının bile telefonu birç ok yönden eleştirdiğini görebilirsiniz. Taraflı olmaktan daha kötüsü sizin gibi(üslübunuz da hiç hoş değil) bağnaz fikirlere sahip olmak ve eleştiriye tahammül edememektedir. Oysa ben burada telefonun eksik yönlerinin belirtilmesinden şiddetle memnun oluyorum. Alacağım telefonu tanımak istiyorum çünkü.

Saygılarımla,

NOT: Bu forumu aktif olarak kullanan katılımcıların yaşlarının 30-40 hatta 60 civarında olan abilerimiz de var olduğu düşünülürse saygılı bir TÜRKÇE kullanmalıyız diye düşünüyorum. Kimseyi kırmamışımdır umarım. Eleştiri bir kültür meselesidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: .::ÇaĞLaR::.

quote:

O çizilen ekran değil dostum ekranın üzerine yapıştırılan fabrikasyon sert ekran jelatini ,cihazın ekranının kırılmasını önlüyor ,xperia z nin ekranı dragontail camdan üretilmiştir yani gorilla glass a oranla 6 kat daha saglam bir cam ,bunu önceki sayfalarda çokça yazdık konuştuk sanırım araştırma yapmadan yorum yazmışsın.

anlıyorum fakat benim söylemek istediğim şey şu bu bahsettiğiniz ekran koruma yüzeyi çıkarılmadığı sürece bu şekilde kullanılmaya devam edilecek değilmi yanlışmı biliyorum eğer öyleyse düzeltin lütfen bu görünümü ortadan kaldırmak için bu yüzeyi illaki sökmek gerekiyor anladığım kadarı ile ayrıca bu kısmın değişmesi söz konusumudur eğer öyleyse kullanıcıya maliyeti nedir? Örneğin ben 2 senedir gorilla glass lı bir ekran kullanıyorum jelatinsiz ve onca hor kullanıma ramen çizik falan yok bana maliyeti yok dolayısıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eminemre

quote:

quote:

quote:

Siz fikrinizi belirttiniz ve forum kullanıcıları da fikrinize karşı kendi fikirlerini sundular. Neden Gorilla Glass kullanılmamış dediniz fikirler sunduk. Siz klasik eleştiriye kapalı, en ufak bir anti-tezde öfkelenerek hiddetinizle üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Yazılan yorumları dahi okumadığınız Gorilla Glassı kötülediğimizi düşünüyorsunuz. Oysa Gorilla Glass camlar en favori ekran kaplamalarımdandır. Ancak Sony ve bazı markalardak ullanılan anti-shatter film bence daha işlevli. Ancak bunları dinlemeye bile tahammül edemiyorsunuz. Bu forumda doğal olarak Sony severler var ancak önceki sayfalara bakarsanız Sony tutkunlarının bile telefonu birç ok yönden eleştirdiğini görebilirsiniz. Taraflı olmaktan daha kötüsü sizin gibi(üslübunuz da hiç hoş değil) bağnaz fikirlere sahip olmak ve eleştiriye tahammül edememektedir. Oysa ben burada telefonun eksik yönlerinin belirtilmesinden şiddetle memnun oluyorum. Alacağım telefonu tanımak istiyorum çünkü.

Saygılarımla,

NOT: Bu forumu aktif olarak kullanan katılımcıların yaşlarının 30-40 hatta 60 civarında olan abilerimiz de var olduğu düşünülürse saygılı bir TÜRKÇE kullanmalıyız diye düşünüyorum. Kimseyi kırmamışımdır umarım. Eleştiri bir kültür meselesidir.

yaşım 33 ben beni eleştirenlere yada bana yorumlarıyla katkıda bulunanlara tepki göstermedim göstermemde sanırım neden tepki gösterdiğimi anlamamışsınız yada ne yazdığımı tam okumadınız benim bir eleştirime karşılık ''önceki sayfaları okusana kardeşim yada araştır biraz cahilmisin o kadarda anlattık burada'' şeklindeki yaklaşım tarzı bilmem anlatabildim mi? Ayrıca foruma yeni katılmış olan arkadaşlarımız olabilir onlarda yüzlerce sayfalık forum konularının tamamını okumak zorundaymış gibi bir yaklaşım kabul edilemez herkes fikrini düşüncesini usluba uygun paylaşır düşüncesindeyim iyi forumlar..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .::ÇaĞLaR::.

quote:

anlıyorum fakat benim söylemek istediğim şey şu bu bahsettiğiniz ekran koruma yüzeyi çıkarılmadığı sürece bu şekilde kullanılmaya devam edilecek değilmi yanlışmı biliyorum eğer öyleyse düzeltin lütfen bu görünümü ortadan kaldırmak için bu yüzeyi illaki sökmek gerekiyor anladığım kadarı ile ayrıca bu kısmın değişmesi söz konusumudur eğer öyleyse kullanıcıya maliyeti nedir? Örneğin ben 2 senedir gorilla glass lı bir ekran kullanıyorum jelatinsiz ve onca hor kullanıma ramen çizik falan yok bana maliyeti yok dolayısıyla.

sitede alvarlı efe adlı bir xperia z kullanıcısı var o sökmüş üzerindeki ekran koruyucusunu o şekilde kullanıyor .Bana kalsa bende sökerim kolay kolay cizilmiyor nede olsa ekranı jelatinsiz kullanırım.
    Dragontail gerçekten sağlam bir cam sony xperia active modelinde de bu camı kullanmıştı

http://www.youtube.com/watch?v=F92CvRflk18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technotronic -- 29 Mart 2013; 12:26:18 >

• Orijinalden alıntı: cemus

yaşım 33 ben beni eleştirenlere yada bana yorumlarıyla katkıda bulunanlara tepki göstermedim göstermemde sanırım neden tepki gösterdiğimi anlamamışsınız yada ne yazdığımı tam okumadınız benim bir eleştirime karşılık ''önceki sayfaları okusana kardeşim yada araştır biraz cahilmisin o kadarda anlattık burada'' şeklindeki yaklaşım tarzı bilmem anlatabildim mi? Ayrıca foruma yeni katılmış olan arkadaşlarımız olabilir onlarda yüzlerce sayfalık forum konularının tamamını okumak zorundaymış gibi bir yaklaşım kabul edilemez herkes fikrini düşüncesini usluba uygun paylaşır düşüncesindeyim iyi forumlar..

_____________________________________________________________________________________________________________________________
    Arkadaşımızın size yazdığı cevabı aynen kopyalıyorum

Bu cümleden anladığım ile yazdıklarınız arasında çok fark var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 29 Mart 2013; 12:21:24 >

• haber varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: **BlackTower**

quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

quote:

Orijinalden alıntı: **BlackTower**

Xperia z si 16gb olanlar bi bakar misiniz. Benim telefonda kağıt üstünde 16gb gözüküyor ama telefondanbaktığım zaman 11,73gb diyor benim cihazda bi sorun olabilir mi?

Geriye kalan alanı sistem kullanıyor.

Ne bileyim nerdeyse 5gb gibi bi fark var yani yaklaşık %33 lük bi kayıp söz konusu.. Herkeste mi öyle?

Sistem o kadar farkı kullanmıyor, asıl noktalardan biri 16gb'ın aslındea 16gb olmaması, aslen 1gb'ın zaten direk olarak olmamasıyla başlar olay, sonrasında ise 3gb sistem tarafından kullanılıyora döner durum. HDD'lere bakarsanız 4TB'lık hdd'm var 3,63TB olarak görünüyor ve bu demektir ki yarım TB nerede :D bu sayısal sisteminden ötürü geliyor işte :)

• quote:

quote:

quote:

Sizin yazdiginiz yorum kesin ve net bir yorum olmus. Eger soru sorsaydiniz cam, gorilla, anti shutter vs hakkinda bunu cevaplayabilir ve size bilgi verebilirdik. Boylece sizde cihazla ilgili kafanizda soru isareti kalmamis olurdu.

Siz kesin hukum bildirmissiniz. Boyle bir durumda burada bunca sayfada emegi gecmis, zaman ayirmis, bilgi vermis pek cok insani hice saymissiniz. Benim tepkim buna!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.