Şimdi Ara

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ] (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.849
Cevap
72
Favori
599.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kimseyi yanıltmak istemem, heyecanla beklediğim ve çıkar çıkmaz aldığım bir telefon, peki bu pille ilgili yakınmalarıma rağmen pişmanmıyım hayır değilim kesinlikle, daha önce htc kullandım şunuda söyleyeyim htc pil performansından kesinlikle daha iyi. belkide ben çok şey bekledim cihazdan. ama artılarını eksilerinide yazmak istedim. 3g bağlantıda %35 civarı gitti bu gün denedim çünkü servise bindiğimde kalkmasına tam yarım saat vardı ve internete girdim servis kalktığında yaklaşık %35 gitmişti. wi-fi ile daha tam test edemedim ama wifi ilede hızlı düşüyor gibi şarj yani bana öyle geldi. ayarlardan mobil aplar kısmına girdim 4g işaretli acaba ondanmı deyip bir üst kutucuğu işaretledim birde yarın öyle deniyecem. ses konusunda da daha önce yazdığım mesajlarda yüksek sesle kulaklıktan müzik dinleme hevesim olduğunu ama bu anlamda tatmin etmediğini belirtmiştim. ama ses çokmu kaliteli evet kesinlikle öyle sadece kişiye göre değişebilecek bir durum ama bana yeterli yükseklikte gelmedi ses, kutudan çıkan kulaklığı arkadaşımın telefonuna bağladım marka önemli olmasın ama kulaklığın aslında çok yüksek bir ses performansı olduğunu gördüm demek telefondan dedim.. cihaza bikaç film attım yarın internet bağlantısız film izleme halinde şarj durmunuda test edecem. belkide benim şansıma benim cihazın piliyle ilgilidir.

• Her ne kadar nickin uyumsuz olsada gayet uyumlu bir arkadaşsın.
    Teferruatlalifi pek dikkat etmemişim.
    Şarzı tabiki çok iyi değil çünkü hd ama stamina modu çok başarılı. Bende wifi sürekli açıktır galaksilerde en çok yüzde 2. Giderdi bunda çok harcıyor ve bende tenkit ettim ama artıları da çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 27 Mart 2013; 1:41:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdide 3G ile denedim 15 dakikada. Yüzde 8 harcadı yani 30 dakikada ortalama 16 sen ya ekranı ful açık kullanıyorsun yada bataryan henüz kendine gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: twona77

Sony Xperia İon, V yada T hangisini almalıyım?

Arkadaşlar bu 3 telefondan hangisi daha üst model ve sizce hangisini tercih etmeliyim. Bu 3 telefon arasındaki belli başlı farklar nelerdir? Xperia Z almayı düşünüyordum fakat bütçem 1000 tl civarında o yüzden yardımcı olursanız mutlu olurum...

İONU DİREK GEÇ. alacaksan v al ekranı olsun su gecırmezlıgı olsun hepsinden daha iyi
  • Almanya'dan getirtecekler hic bir sorun olmuyor havaalaninda. Kutuyu valize atsin telefonu yanina alsin. Normalde valizde de gelir sorun yok yani.Telefon icin vergi falan almazlar havaalaninda. Ha söyle 10-20 kutu dikkat cekici getirirsen ticaret sanip verirler kalayi. :D

• Stamina mod ile sarj durumu nedir beyler?

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Orijinalden alıntı: MadRobbie

xz türkiyeye şu zaman gelecek
    sony den şu beyle konuştum fiyatı bu olacak mesajlarını görmekten artık gına geldi.

şu telefonun teknik özelliklerini eksiklerini, root ayarlarını display settinglerini v.s. gibi teknik konuları konuşabilecegimiz bir yer yok.

Ben telefonu bir alayım açarım merak etme. İmzamdaki desire z teknik rehberine bakarsan bu işle ne kadar meraklı olduğumu anlarsın :)

Daha telefon satışa çıkmadı sonra sabırsızız dediğimde laf yiyorum

Ben hazırım teknik analizler yapıp ince konuları tartışmaya

• Mesela bilen arkadaşlara ben sorayım:
    Yeni güncellemelerin pek çoğunu denedim bazılarını yüklediğimde telefonun modeli C6603 oluyor normalde kutu üstünde ve üzerindeki yazılım ile modeli 6602 idi
    Ayrıca ülke kodu yüklediğiniz yazılımdaki kod ile değişiyor.
    Tercih edilen ağ modunda 6602 de 3 seçenek oluyor diğerinde zaten LTE (tercih edilen)/WCDMA/GSM diye seçenek ilave oluyor.
    Aynı dosya ile hepsinide root yaptım ve denedim halada rootlu kullanıyorum.En ufak bir problem yaşamadım.
  • Konuşma Süresi

Web Tarayıcı

Video İzleme

Şarj durumunu soran arkadaşlara bir kaç gün evvel bişr arkadaşımızın paylaşımını ekliyorum.Benim yaptığım internete giriş süresi denemesindede bu teste yakın bir süre çıktı.

NOT:Dün akşam bir arkadaşımız yarım saatte %35 şarzı bitti deyince test edip bu mesajı yazmıştım.

Sizin bu mesajınızı okuyunca acaba arkadaşmı abartıyor yoksa benmi yanılıyorum diye dakika tuttum.
    21 dakikada yüzde 5 harcadı 20 dakikada desek demekki yarım saatte yüzde 7,5 yani saatte yüzde 15 eder
    Demekki enaz 6,5 saat internete girebiliriz.
    Ayrıca müzikte çok yüksek sesten daha önemli olan ses kalitesidir ve bence çok kaliteli bir sesi var.
    Yazdıklarımı isteyen deneyebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 27 Mart 2013; 9:23:12 >

• arkadaşlar ben birkaç sorun bildirmek istiyorum aynısını yaşayanlar varsa söyleyebilirmi
    1 kilit ekranındaki aşağıya veya yukarıya doğru kaydırın uyarısı bazen var bazen yok
    2 cevapsız çağrı geldiğinde bazen ekran uyumaya geçmiyor sürekli açık kalıyor
    3 arama yaptığımda karşı taraf açtığında titreşim oluyordu diğer telefonumda bunda olmuyor
    4 sanırım bildirim ışığı herzaman uyarı vermiyor(bundan tam emin değilim)
    bunlar sorunmu yoksa herkeste böylemi son güncellemeyi yükledim
  • Orijinalden alıntı: grolof

Konuşma Süresi

Web Tarayıcı

Video İzleme

Şarj durumunu soran arkadaşlara bir kaç gün evvel bişr arkadaşımızın paylaşımını ekliyorum.Benim yaptığım internete giriş süresi denemesindede bu teste yakın bir süre çıktı.

NOT:Dün akşam bir arkadaşımız yarım saatte %35 şarzı bitti deyince test edip bu mesajı yazmıştım.

Sizin bu mesajınızı okuyunca acaba arkadaşmı abartıyor yoksa benmi yanılıyorum diye dakika tuttum.
    21 dakikada yüzde 5 harcadı 20 dakikada desek demekki yarım saatte yüzde 7,5 yani saatte yüzde 15 eder
    Demekki enaz 6,5 saat internete girebiliriz.
    Ayrıca müzikte çok yüksek sesten daha önemli olan ses kalitesidir ve bence çok kaliteli bir sesi var.
    Yazdıklarımı isteyen deneyebilir

Peki abi interneti wifi ile mi denediğin test bu yoksa mobil internet (3g) ile denediğin süremi.
    Arkadaş 3g ile %35 gidiyo diyodu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vyper -- 27 Mart 2013; 9:46:25 >

• Yalnız 3G ile 2G de şöyle bir sıkıntı var. İnternete girdiğiniz yerde 3G zar zor çekiyor ve telefon sürekli sinyal yükseltmek için arama yapıyorsa deli gibi şarj gidiyor. Ancak sabit bir sinyal gücünüz var ise ve 3G randımanlı çekiyorsa daha az şarj harcıyorsunuz. Bunu diğer Xperia telefonlarda da teyit ettim. Mümkün mertebe bir çok yerde olan WiFi bağlantısını kullanıyorum. Oldukça az şarj tüketiyor.

Benim de bir sorum olacak. Serviste, vapurda vb. her yerde telefonumu WiFİ Hotspot olarak kullanıyorum ve tabletimle internete giriyorum. Bu şekilde telefonumun ekranı açık kalacağına tablet ile internete girdiğim için daha az şarj harcıyorum. Tabletim 3g değil. Bu durumda Xperia Z Hotspot açıldığında 1 saatte % kaç şarj harcıyor. Gözlemleme şansı olan oldu mu?
  • Detaylı kullanıcı incelemeleri yapsa alan arkadaşlar alacak arkadaşlara fikir oluşturmuş olurlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminemre

Yalnız 3G ile 2G de şöyle bir sıkıntı var. İnternete girdiğiniz yerde 3G zar zor çekiyor ve telefon sürekli sinyal yükseltmek için arama yapıyorsa deli gibi şarj gidiyor. Ancak sabit bir sinyal gücünüz var ise ve 3G randımanlı çekiyorsa daha az şarj harcıyorsunuz. Bunu diğer Xperia telefonlarda da teyit ettim. Mümkün mertebe bir çok yerde olan WiFi bağlantısını kullanıyorum. Oldukça az şarj tüketiyor.

Benim de bir sorum olacak. Serviste, vapurda vb. her yerde telefonumu WiFİ Hotspot olarak kullanıyorum ve tabletimle internete giriyorum. Bu şekilde telefonumun ekranı açık kalacağına tablet ile internete girdiğim için daha az şarj harcıyorum. Tabletim 3g değil. Bu durumda Xperia Z Hotspot açıldığında 1 saatte % kaç şarj harcıyor. Gözlemleme şansı olan oldu mu?

aynen benim s3 te de aynı sorun var sinyalini zayıf olduğu yerlerde şarj çok gidiyor ama diğer durumlarda normal seviyede gidiyor

• 2g-3g ve sinyal sorunu baseband-ril uyumsuzluğundan falan olabilir.
    şu anda forumda kullanılan bir çok telefon yurt dışı cihaz, üzerinde ki baseband da satıldığı yere uyumlu. sinyal probleminin nedeni bu olabilir her ülkede farklı bir durum söz konusu sonuçta.
    tahminimce 4.2 güncellemesini pc companion ile yüklerken baseband güncellemesi otomatik olarak yapılır ve bu sorunda düzelebilir.
  • Bütün akıllı telefonlarda eğer şebeke modunu otomatik yada 3 g seçerseniz zaman zaman oluşacak olan kopmalar yada 2 g den 3 G ye geçerken çok şarz harcar.3 G sinyali türkiyede bulunduğun yere göre çok zayıf olabiliyor buda çok şarz harcamasına sebep oluyor.
    Mesela ben zaman zaman barajlara balık tutmaya giderim ve 2 g yide çekmiyen yerler oluyor,devamlı arama halinde olduğundan şarzı emiyor.O yüzden ya uçak moduna alıyorum yada kapatıyorum.
    Genelde dışarı çıksamda 2 g modunda oluyor eğer hızlı bir şeyler indirmem gerekirse 3 G ye geçip işim bitince tekrar 2 G ye dönüyorum.
  • güncelleme tüm ülkeler için çıktı mı acaba?benim cihaz Almanyadan alınma ancak güncel diyor.A.1.350
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobo.

quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

karbon dediğiniz bu herhalde...

Marka ve model alabilir miyim?

http://www.ebay.co.uk/itm/SPIGEN-SGP-Skin-Guard-Sony-Xperia-Z-Carbon-Grey-/190804491849?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneFascias_JN&hash=item2c6cd57e49

ebay da xperia z carbon yazarsanız çıkar..

• @onsos1100 Teşekkürler.

Telefonu darbelere karşı korumak için bunları gözüme kestirdim fakat hangisini seçeceğime bir türlü karar veremedim. Genellikle telefonu cebimde taşıyorum. Sizler de görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Koruma 1

Koruma 2

Koruma 3

Koruma 4

Koruma 5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobo. -- 27 Mart 2013; 12:16:20 >

• 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.