Şimdi Ara

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
13.851
Cevap
76
Favori
584.833
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Sony >> Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ]
Giriş
    1180 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aquaspiritus

quote:

Orijinalden alıntı: degerbal

Slm Arkadaşlar
    Ben de dün itibari ile XZ ye geçtim tam bir sony ci olarak yine muhteşem
    Kayıtsız büyük kutu (dock var içinde) 1600 aldım

Doğu banka gittim ikinci katta birinde gördüm doclu 1450 dedi ama faturası yok tu almadım KAdıköyde birinde elden 1600 e aldım isviçreden faturası da var
    yani garantili

ekran da bahsedilen solukluk yok yandan bakıncada gayet iyi elimde acro S de var ikiside full ekran açık gayet iyi

Kardeş ben anlamadım sen XZ diyorsun ZL mi demek istedin?
    Z'yi de ZL'yi de 1600'den verdiysen oldukça kelepir olmuş.Çünkü en son Sony Center'a gittiğimde fiyatın 1900 tl olacağını söylediler ve 15 Mart olarak açıkladıkları tarihi Nisan'a ertelendiğini söylediler.
    Tabii Playstation Networkle bağlı uygulamalar vs için yurt dışı kayıtlı telefon pek iyi olmuyor.Konu telefonsa mağazasından elden alınması daima en iyi seçim.

Xperia Z (XZ) kısaltılmışı..
    |
    |
    CPU: i7-720qm 1.6 Ghz - 6MB Ön Bellek | 4GB DDR2 RAM | nVidia GT230M GDDR3 1 GB Ekran kartı | 17.3" 1600x900 Led Ekran | | 5/1 Kart okuyucu | HP Web Kamerası | | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA Bağlantısı | Blu-Ray Rom | 8 Hücreli Lityum İyon Pil | HP Mobil Uzaktan Kumandası |Windows 7 Ultimate 64 Bit

• Yarbay
    4555 Mesaj

http://www.youtube.com/watch?v=wPD_z93nG5I#t=211s

htc one sürekli takılıyor dikkat ederseniz. şaşırdım aslında, bu kadar övüyorlardı halbuki. XZ bariz olarak önde bana göre HD resolution çekimde.

bekle bekle sıkıldım

4.2.2 ile ekran da dahil bi çok sıkıntı düzelcek

Orijinalden alıntı: Regionella

Xperia Z vs Htc one gündüz HDR Video çekim karşılaştırması

http://www.youtube.com/watch?v=wPD_z93nG5I#t=211s

htc one sürekli takılıyor dikkat ederseniz. şaşırdım aslında, bu kadar övüyorlardı halbuki. XZ bariz olarak önde bana göre HD resolution çekimde.

video kamera çekim karşılaştırmaları benim için çok önem ifade etmiyor sonuçta video çekilen yerdeki gerçek renkler hava koşulu nasıl bilinmiyor yahu insanın sağ gözü bile sol gözünden daha farklı gözüküyor o yüzden kamera testini en iyisi kişinin kendisinin yapıp karar vermeli bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    423 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Alvarlı Efe

ya o diilde güncelleme ne zaman geliyoree

bekle bekle sıkıldım

hocam nerden biliyosunuz bi yerde falan mı yoksa kendi düşünceniz mi? androidden hiç anlamıyorumda
    |
    |

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Orijinalden alıntı: **BlackTower**

arkadaşlar ekran muhabbeti sıktı biliyorum ama yinede halen ilgilenen varsa diye diyorum bu iki linkte JDC ve sharp ın özelliklerinden bahsedilmiş tabi ingilizce ama teknik bilgiler kısmını inceleyerek bir şeyler edinebilirsiniz diye umuyorum

JDI yanlış gibi geliyor zira IPS olarak geçiyor ve 500cd değerinde parlaklık. Eğer tamamen böyleyse aslında JDI çok başarılı olması gerekiyor ama sıkıntı JDI panellilerde diye dillerde şu an.

Hocam XZ'de kullanılan Japan Display üretimi panel de, Sharp olan da TFT. İki ekranın da parlaklık değeri 500 Cd ki iPhone 5 ile aynı değer ve S3'Ün ekranının da 300 Cd parlaklık sunduğunu belirteyim. Ekran parlaklığı konusunda iki panel de de sorun yok yani, ancak JDC olada renkler daha sönük gözüküyor yine de Avrupa'ya gelenlerin %90'ı Sharp ekranlı.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

ya o diilde güncelleme ne zaman geliyoree

bekle bekle sıkıldım

Bu ay sonunda geleceği söylendi, 3.6.0 kernel ile.
    Büyük ihitmal, kameranın foto kalitesinde artış, daha hızlı menü geçişleri, pil ömründe sıçrama, oyun web ve genel performanta da oldukça fazla bir artış olacaktır.(BKZ: xperiablog.net)
    |
    |

http://tieba.baidu.com/p/2200839451?pn=1

ne yazıkki sorun jdc panellerde

edit resim korumalıymış link ekledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alvarlı Efe -- 17 Mart 2013; 23:33:37 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    454 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

mesut çevikten bir yazı. youtube daki XZ oyun incelemesi 2 den.

Ekran kalitesini öğrenmek için TheVerge'ün incelemesini okuyabilirsiniz. Siz ve sizin gibi Sony sever arkadaşlar bana inanmıyorlarsa belki gavurlara inanırlar. Zira doğru söyleyen Türkler genelde taraflı ve para yiyen yandaş insanlarken gavurlar helal süt emmiş kabul ediliyor.

Çok değerli telefonunuzun değerlendirme kısmında ekran kalitesi, fotoğraf kalitesi ve tasarımı "benim de söylediğim" gibi beklenenin altında kalmış.

Genel not ortalaması ise HTC One'ın gerisinde yer alıyor.

yorum size kalmış. adamın hayatı HTC

İnşallah hatasından döner. İnsan dört dörtlük olamaz fazla eleştirmişim aslında bendeki cihaz kötüymüş gibi konuşma yapsa insanlar bu kadar eleştirmez...

7 Not

karşılaştırın beyler

Orijinalden alıntı: bilodemir

quote:

Ekran kalitesini öğrenmek için TheVerge'ün incelemesini okuyabilirsiniz. Siz ve sizin gibi Sony sever arkadaşlar bana inanmıyorlarsa belki gavurlara inanırlar. Zira doğru söyleyen Türkler genelde taraflı ve para yiyen yandaş insanlarken gavurlar helal süt emmiş kabul ediliyor.

Çok değerli telefonunuzun değerlendirme kısmında ekran kalitesi, fotoğraf kalitesi ve tasarımı "benim de söylediğim" gibi beklenenin altında kalmış.

İnşallah hatasından döner. İnsan dört dörtlük olamaz fazla eleştirmişim aslında bendeki cihaz kötüymüş gibi konuşma yapsa insanlar bu kadar eleştirmez...

Valla artık buna inanacak HTC fanları hariç bir kişi dahi bulamıyorum. Kendi ayağına sıkmak bu olsa gerek. O cihazı kötüleyince XZ veya Sony yara almıyor, yazdıklarını okuyanlar araştırıyorlar, doğruyu öğrenince de bu editöre güvenilmeyeceğini anlıyorlar.

Ek olarak verdiği Verge sitesi de XZ'ye çok olumlu yorumlar yapmış bir site, ancak CNET, GSMArena, PhoneArena gibi çok daha büyük ve telefon konusunda uzmanlaşmış(özellikle GSMArena) sitelerin incelemeleri çok daha olumlu, ben Twitter'den onların incelemelerinin bağlantılarını verince "Başkalarının ne dediği beni ilgilendirmez" tarzında bir şey söylemişti, şimdi gelmiş kendi XZ'yi bazı açılardan kötüleyen bir sitenin incelemesini veriyor.

Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu kadar tanıdık bir insanın bu kadar taraflı olaması bir yana, insanları yanlış yönlendirmesi beni daha da üzüyor.
    Ayrıca, daha yakaladığım ne çelişkiler, ne hatalar, ne taraflı yorumları var ancak banlanırım korkusuyla yazamıyorum zira bunların en hafifini XZ'nin (güya) incelemesine yazdığımda Anasayfa Haberleri'ne yorum yazmaktan uzaklaştırıldım.

DH'nin yöneticilerinin bu editöre bir çare bulması lazım artık. O kadar insanı kandırıyor.

7 Not
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190293

bu linkdeki app indirin root gerekir

ayar çekin

resmi zl uygulaması

4.2.2 xz de gelecek
    |
    |

Orijinalden alıntı: **BlackTower**

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Devamlı ekranı acaba sharpmı diye sora sora benide meraklandırdılar ve yeniden rootladım ama ekranın markasını görmeyi bir türlü beceremedim.Ama bu sefer root yaptığımda önceki gibi stamina mod hata vermedi yani problem yok görünüyor.

abi marketten şu uygulamayı indirin: Android Terminal Emulator
    şu komutları girin:
    - su
    - dmesg|grep -i panel
    yalnız ortadaki | işareti L değil dikkatinizi çekmek isterim ve o işareti çıkartmak için "yukarı ses düğmesi+L" ye basmanız gerekiyor eğer doğru yaptıysanız
    aşağıdaki ekran görüntüsü gibi bişey çıkması lazım

NOT: xda dan alıntı

Bir saat uğraştım o görüntüyü bulamadım bende bu şekilde çıkıyor ya sharp değil yada ben beceremedim

• Yarbay
    16218 Mesaj
    quote:

karşılaştırın beyler

Bir defa bu telefonlar aynı değil bildirim çubuğuna dikkat edersen biri güç tasarrufu modunda diğeri değil yada menüsü değişik

• Yüzbaşı
    454 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan

quote:

Orijinalden alıntı: bilodemir

quote:

Valla artık buna inanacak HTC fanları hariç bir kişi dahi bulamıyorum. Kendi ayağına sıkmak bu olsa gerek. O cihazı kötüleyince XZ veya Sony yara almıyor, yazdıklarını okuyanlar araştırıyorlar, doğruyu öğrenince de bu editöre güvenilmeyeceğini anlıyorlar.

Ek olarak verdiği Verge sitesi de XZ'ye çok olumlu yorumlar yapmış bir site, ancak CNET, GSMArena, PhoneArena gibi çok daha büyük ve telefon konusunda uzmanlaşmış(özellikle GSMArena) sitelerin incelemeleri çok daha olumlu, ben Twitter'den onların incelemelerinin bağlantılarını verince "Başkalarının ne dediği beni ilgilendirmez" tarzında bir şey söylemişti, şimdi gelmiş kendi XZ'yi bazı açılardan kötüleyen bir sitenin incelemesini veriyor.

Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu kadar tanıdık bir insanın bu kadar taraflı olaması bir yana, insanları yanlış yönlendirmesi beni daha da üzüyor.
    Ayrıca, daha yakaladığım ne çelişkiler, ne hatalar, ne taraflı yorumları var ancak banlanırım korkusuyla yazamıyorum zira bunların en hafifini XZ'nin (güya) incelemesine yazdığımda Anasayfa Haberleri'ne yorum yazmaktan uzaklaştırıldım.

DH'nin yöneticilerinin bu editöre bir çare bulması lazım artık. O kadar insanı kandırıyor.

Tüm samimiyetimle ben yapıcı olmaya çalışıyorum sonuçta bu sektörden ekmek yiyor. Ben bu kadar iyi niyetli yapıcı konuşmaya çalışırken youtube de bu yorumları bana yaptı gerçekten varın gerisini siz düşünün. Söylediğim tek şey ilk incelemenizde siyahlar daha gri oyun incelemenizde ise siyahlar daha net bunun sebebi nedir dedim
    |
    |

• Yarbay
    3549 Mesaj
    quote:

Çok şükür The Verge var, bulup paylaşmışlar hemen, o da olmasa napardı M.Ç.ve yancıları Ben onları biraz daha rahatlatayım, The Verge'ün dışındaki XZ'ye yüksek not veren tüm yabancı inceleme siteleri para yiyen taraflı gavurlardır, The Verge akar Ama hoşuma gitti, mesaj yerine ulaşmış, gavurlar falan baya güldüm.

HTC olur, Sony olur, Samsung olur farketmez... O yere göğe sığdıramadığınız veya yerin dibine soktuğunuz cihazları, gavur diye aşağıladığınız adamlar yapıyor. Biz de en fazla ya inceliyoruz ya da parasını verip kullanıyoruz, olayımız en fazla bu yani. Demagojiye gerek yok.

Bundan sonrasını genel olarak yazıyorum, bilgiçlik taslıyor gibi algılanmasın, içimden geldi. İnsan önce şunu bilmeli, işinizi düzgün yapıyorsanız, işinizin hakkını veriyorsanız gavur da olsanız Türk de olsanız farketmez, belki hayal ettiğiniz gibi olmasa da hakettiğiniz yere bir gün mutlaka gelirsiniz.

Ne demişler: Başarı şans işidir; inanmazsanız başarısızlara sorun.

Bırakın şu s...k yarışını, biraz izin verin de insanlar beğendikleri, sahip oldukları şeylerle bi nebze kendilerini iyi hissetsinler, ekranı sönmüş oyunu takılmışsa siz almayın aga, bizde de para mok gibi harcayacak yer arıyoruz tamam?!

Haydi selametle...
    |
    |

• Yüzbaşı
    432 Mesaj
    quote:

karşılaştırın beyler

fark ortada cidden umarım iyisi denk gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slant1111 -- 18 Mart 2013; 1:00:40 >

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

karşılaştırın beyler

Bir defa bu telefonlar aynı değil bildirim çubuğuna dikkat edersen biri güç tasarrufu modunda diğeri değil yada menüsü değişik

abi biri avrupa cihaz diğer yani paneli simsiyahh olan beyaz dengesi bozuk olmayan cihaz docomoco yani japon

menüsü değişik doğal olarak

yani..cihazların hepsi xz
    |
    |

• Teğmen
    173 Mesaj
    Arkadaşlar ben de yurtdışından getiriyorum,kayıtlı ya da kayıtsız ki kayıt 15 aylık garanti :)

fiyatları da çok uygun pm atarsanız söyleyebilirim sizlere :) Saygılarımla
    |
    |
SEO
haberler
Mobilya Takımları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.