Şimdi Ara

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ] (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.849
Cevap
72
Favori
599.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Regionella

arkadaşlar burada pilinin çıkartılabileceği söylenmiş karşılaştırmada. ("Not user replaceable" kısmında boşluk var. htc one çıkarılamıyor, s4 çıkarılabiliyor, xz de çıkarılabiliyor olarak gösterilmiş burada)
    http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S-4-vs-HTC-One-vs-Sony-Xperia-Z-specs-comparison_id40864
    acaba böyle bir durum mümkün mü?

PhonArena ara sıra saçmalayabiliyor böyle, XZ ve HTC One yekpare kasaya sahip, imkanı yok pili çıkaramazsınız normal bir kullanıcı olarak. :)
  • 1080p ön kamera testi - taksim

• quote:

Orijinalden alıntı: afd92

quote:

Orijinalden alıntı: unrealmortal

hocam sen bu telefonu ilk kullananlardan birisin.hem beyaz olanını gördün hemde siyah.acaba beyazın kir tutacakmış gibi bir durumunun olup olmadığını,gerçekten dışında kılıf varmış gibi görünüp görünmediğini söylermisin?Şimdiden teşekkürler

Bana göre dışında kılıf varmış gibi durmuyor. Ama bu kişiden kişiye göre değişir. Beyazın siyaha göre kiri daha fazla göstereceği de kesin. Ben dikkat ediyorum, sorun olmuyor :)

hocam bütün ihtimalleri göz önünde bulundurmak gerekiyo.avuç içim herhangi bir telefonu elimde tuttuğum sürede terliyo.bu etkeni göz önünde bulundurursan senin önerin hangi renk olur?daha önce beyaz renk telfon kullanmadım. kullanan biri olarak fikrin benim için önemli.teşekkürler
  • telefonun wi-fi kullanımı çok hoşuma gidiyor. devamlı açık ve kullanıyorum buna rağmen toplam harcamanın sadece %5'i. tabiki stamina modun önemi çok büyük burada. ekranında parlaklığını aşağı çekince %25 civarı da o harcama yapıyor. bu şekliyle çok rahat bir günü çıkardığını söyleyebilirim.
  • Devamlı ekranı acaba sharpmı diye sora sora benide meraklandırdılar ve yeniden rootladım ama ekranın markasını görmeyi bir türlü beceremedim.Ama bu sefer root yaptığımda önceki gibi stamina mod hata vermedi yani problem yok görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Devamlı ekranı acaba sharpmı diye sora sora benide meraklandırdılar ve yeniden rootladım ama ekranın markasını görmeyi bir türlü beceremedim.Ama bu sefer root yaptığımda önceki gibi stamina mod hata vermedi yani problem yok görünüyor.

hocam hiç gerek yok kasmaya. eğer bu haliyle memnunsan sorun yoktur.
    hiç olmadı google da siyah yaz arat aç karşına çıkan resmi farklı açılardan bak grileşme yoksa ki ben de yok. o zaman sharp demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lojistikçi

quote:

Devamlı ekranı acaba sharpmı diye sora sora benide meraklandırdılar ve yeniden rootladım ama ekranın markasını görmeyi bir türlü beceremedim.Ama bu sefer root yaptığımda önceki gibi stamina mod hata vermedi yani problem yok görünüyor.

hiç olmadı google da siyah yaz arat aç karşına çıkan resmi farklı açılardan bak grileşme yoksa ki ben de yok. o zaman sharp demektir.

Benim aldığım yeri bir kaç arkadaşa tavsiye ettim onlar soruyor,yoksa ben gayet memnunum ama hani akıllıya kırk gün deli dersen deli olurmuş banada sora sora benimde kafama takmayı başardılar
  • quote:

quote:

quote:

Benim aldığım yeri bir kaç arkadaşa tavsiye ettim onlar soruyor,yoksa ben gayet memnunum ama hani akıllıya kırk gün deli dersen deli olurmuş banada sora sora benimde kafama takmayı başardılar

Yahu ne dert ettiler şu ekranı. Sırf kötü bi yanını bulmak için uğraşıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

o zaman doğrudur hocam. dert eder insan
  • Çok uzadı bu ekran mevzusu. Hala yeni bişeymiş gibi "iki panel kullanılmış" diye yazan var. Forum mu google mı burası yahu? Arayın okuyun biraz.

Xda'daki XZ kullanıcılarından rootlayıp paneline bakan anket sonucu şimdilik Sharp:110, JDC:29. Kullanıcıların çoğu da memnun. JDC'ler Avrupa'dan genellikle İngiltere, diğerlerinin çoğu Hindistan, Endonezya, Japonya gibi ülkeler. Gelince bakarsınız artık, goygoyun lüzumu yok.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

arkadaşlar burada pilinin çıkartılabileceği söylenmiş karşılaştırmada. ("Not user replaceable" kısmında boşluk var. htc one çıkarılamıyor, s4 çıkarılabiliyor, xz de çıkarılabiliyor olarak gösterilmiş burada)
    http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S-4-vs-HTC-One-vs-Sony-Xperia-Z-specs-comparison_id40864
    acaba böyle bir durum mümkün mü?

Mümkün değil.

Bence "mümkün değil" demeden önce bir daha düşün. İki kez XZ almışsın; peki kenarlarında, kapaklarda herhangi bir vida, ekleme yeri gördün mü? Buradan bakınca görünmüyor çünkü.

Burada arkadaki camı fanla iyice ısıtıp çıkartabiliyorlar.

Bu da CES fuarında çıkmıştı, yeni değil yani. Yukarıdaki işlemin tersi. (XZ sol altta.)
  • quote:

quote:

quote:

o zaman haklısın hocam. insan üstüne kalsın istemez sıkıntılı bir durum olsa
  • quote:

quote:

quote:

hocam sen bu telefonu ilk kullananlardan birisin.hem beyaz olanını gördün hemde siyah.acaba beyazın kir tutacakmış gibi bir durumunun olup olmadığını,gerçekten dışında kılıf varmış gibi görünüp görünmediğini söylermisin?Şimdiden teşekkürler

Bana göre dışında kılıf varmış gibi durmuyor. Ama bu kişiden kişiye göre değişir. Beyazın siyaha göre kiri daha fazla göstereceği de kesin. Ben dikkat ediyorum, sorun olmuyor :)

hocam bütün ihtimalleri göz önünde bulundurmak gerekiyo.avuç içim herhangi bir telefonu elimde tuttuğum sürede terliyo.bu etkeni göz önünde bulundurursan senin önerin hangi renk olur?daha önce beyaz renk telfon kullanmadım. kullanan biri olarak fikrin benim için önemli.teşekkürler

2011 den beri kullandığım birde X10i beyaz var. İlk beyaz telefonu idi sony Ericson un. Temiz bir kullanıcıyım ama hala beyaz kısımlarında düşürdüğüm an kalan izler dışında ön ve arkada hiç hata yok. Piyano boya ile boyanmış ve parlak beyaz.. Hala yeni gibi hiç solma eskime yok.. ama Z deki boya ve malzeme nasıl bilmiyorum ama sorun olacağını düşünmüyorum camdan dolayı.. Şu an arka kapağı ve mousepad kenarları cam olan cir siyah sony laptop kullanuyorum. arka kapak camda hiç kir kalmıyor ön pad dede sonuçta cam ve kaygan kolay temizleniyor. kir yapışmıyor yerleşmiyor.

Kişisel kanaatim görmediğim için bilmiyorum ama sadece yan kısımlarda kirlenme ve renk değişimi yaşanabilir . Malzemesini bilmiyorum. Ama yıkanması kiri önler. Renk değişimi zamanla olurmu bunu değerlendirmek lazım..,
  • quote:

abi marketten şu uygulamayı indirin: Android Terminal Emulator
    şu komutları girin:
    - su
    - dmesg|grep -i panel
    yalnız ortadaki | işareti L değil dikkatinizi çekmek isterim ve o işareti çıkartmak için "yukarı ses düğmesi+L" ye basmanız gerekiyor eğer doğru yaptıysanız
    aşağıdaki ekran görüntüsü gibi bişey çıkması lazım
     Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ]

NOT: xda dan alıntı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **BlackTower** -- 17 Mart 2013; 20:28:21 >
  • arkadaşlar ekran muhabbeti sıktı biliyorum ama yinede halen ilgilenen varsa diye diyorum bu iki linkte JDC ve sharp ın özelliklerinden bahsedilmiş tabi ingilizce ama teknik bilgiler kısmını inceleyerek bir şeyler edinebilirsiniz diye umuyorum
  • Slm Arkadaşlar
    Ben de dün itibari ile XZ ye geçtim tam bir sony ci olarak yine muhteşem
    Kayıtsız büyük kutu (dock var içinde) 1600 aldım

Doğu banka gittim ikinci katta birinde gördüm doclu 1450 dedi ama faturası yok tu almadım KAdıköyde birinde elden 1600 e aldım isviçreden faturası da var
    yani garantili

ekran da bahsedilen solukluk yok yandan bakıncada gayet iyi elimde acro S de var ikiside full ekran açık gayet iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: **BlackTower**

arkadaşlar ekran muhabbeti sıktı biliyorum ama yinede halen ilgilenen varsa diye diyorum bu iki linkte JDC ve sharp ın özelliklerinden bahsedilmiş tabi ingilizce ama teknik bilgiler kısmını inceleyerek bir şeyler edinebilirsiniz diye umuyorum

JDI yanlış gibi geliyor zira IPS olarak geçiyor ve 500cd değerinde parlaklık. Eğer tamamen böyleyse aslında JDI çok başarılı olması gerekiyor ama sıkıntı JDI panellilerde diye dillerde şu an.
  • @hadesperado

Mümkün değil dediğim, telefonun biz kullanıcılar tarafından değiştirilebilir bir bataryaya sahip olmamasıydı. Arkadaş ta bunu sormak istedi bence. Yoksa tabii ki telefonun içi çeşitli yöntemlerle açılabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aquaspiritus

quote:

Orijinalden alıntı: degerbal

Slm Arkadaşlar
    Ben de dün itibari ile XZ ye geçtim tam bir sony ci olarak yine muhteşem
    Kayıtsız büyük kutu (dock var içinde) 1600 aldım

Doğu banka gittim ikinci katta birinde gördüm doclu 1450 dedi ama faturası yok tu almadım KAdıköyde birinde elden 1600 e aldım isviçreden faturası da var
    yani garantili

ekran da bahsedilen solukluk yok yandan bakıncada gayet iyi elimde acro S de var ikiside full ekran açık gayet iyi

Kardeş ben anlamadım sen XZ diyorsun ZL mi demek istedin?
    Z'yi de ZL'yi de 1600'den verdiysen oldukça kelepir olmuş.Çünkü en son Sony Center'a gittiğimde fiyatın 1900 tl olacağını söylediler ve 15 Mart olarak açıkladıkları tarihi Nisan'a ertelendiğini söylediler.
    Tabii Playstation Networkle bağlı uygulamalar vs için yurt dışı kayıtlı telefon pek iyi olmuyor.Konu telefonsa mağazasından elden alınması daima en iyi seçim.

Xperia Z (XZ) kısaltılmışı..
  • Xperia Z vs Htc one gündüz HDR Video çekim karşılaştırması

http://www.youtube.com/watch?v=wPD_z93nG5I#t=211s

htc one sürekli takılıyor dikkat ederseniz. şaşırdım aslında, bu kadar övüyorlardı halbuki. XZ bariz olarak önde bana göre HD resolution çekimde.
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.