Şimdi Ara

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
13.851
Cevap
76
Favori
584.795
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Sony >> Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ]
Giriş
    7 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: grolof

@hadesperado
    Ben zaten rootu kaldırdım hem bana karışık geldi,benim ekranım en iyisidir.Herkesin ekranı sharp olur inşallah.Amin

İyiden abi nasıl bilicez sharp ekranlı oldugunu

Benim telin ekranı ne ..nasıl bakabilirim ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alvarlı Efe -- 17 Mart 2013; 10:18:39 >

Orijinalden alıntı: Alvarlı Efe

quote:

@hadesperado
    Ben zaten rootu kaldırdım hem bana karışık geldi,benim ekranım en iyisidir.Herkesin ekranı sharp olur inşallah.Amin

Ekranın görüntüsü parlak ise yani problem yoksa sharp olsa ne olur başka marka olsa ne olur.Sony böyle bir sahtekarlık yapmaz.Ben ekrandan gayet memnunum ve pekde merak etmiyorum.

• Binbaşı
    1180 Mesaj
    sahibinden.com da bir eleman bu telefona 1650 tl yazmış. aynı eleman sanalpazarda 2140 tl istiyor. 2 ilanda da aynısını yazmış 2 yıl garanti ve Orjinal ve gerçek kayıt, kaydı onaylanmış kayıttır yazıyor. sanalpazar üzerinden soru sordum diğer ilan da 1650 tl yazıyor dedim. o geçiçi kayıt ve yurt dışı ürünü diyor.
    CPU: i7-720qm 1.6 Ghz - 6MB Ön Bellek | 4GB DDR2 RAM | nVidia GT230M GDDR3 1 GB Ekran kartı | 17.3" 1600x900 Led Ekran | | 5/1 Kart okuyucu | HP Web Kamerası | | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA Bağlantısı | Blu-Ray Rom | 8 Hücreli Lityum İyon Pil | HP Mobil Uzaktan Kumandası |Windows 7 Ultimate 64 Bit
  • Teğmen
    132 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

sahibinden.com da bir eleman bu telefona 1650 tl yazmış. aynı eleman sanalpazarda 2140 tl istiyor. 2 ilanda da aynısını yazmış 2 yıl garanti ve Orjinal ve gerçek kayıt, kaydı onaylanmış kayıttır yazıyor. sanalpazar üzerinden soru sordum diğer ilan da 1650 tl yazıyor dedim. o geçiçi kayıt ve yurt dışı ürünü diyor.

çakallık yapıyolar kardeşim lafı döndürüyolar inanmayın

al bak ganimet bende :):)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: forro

Bu telefonda indirdiğini dosyalar nerede yav :) dosyalarin diye bişey bulamadım

File command diye bir uygulama var,ama telefon üzerinden indirirsen indirilenler diye uygulamaya bakmalısın.
    |
    |
    16214 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

Şu anda kimse 2 yıl garantili telefon veremez.Yurtdışı faturalı ve 1 yıl garantili dediğimiz telefonların garantiside türkiyede resmi olarak satışa başlandıktan sonra geçerlidir.Yani şu an servise verseniz onarmazlar yada para ile onarırlar.
    |
    |
    1120 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cyberwolf06

Xperia Z Hammer Drop Test Abartmanın manası yok tabi

Diğer videolarından birinde adam telefonun üstüne işiyor Yapılır mı bu

• Yüzbaşı
    437 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gokhangumus

Arkadaşlar bu aralar XZ yi yurtdışı alan çok olduğu için buraya yazıyorum.Tv de izlediğim kadarıyla yurtdışından gelen telefonu sadece pasaportuna işleten kişi tarafından kullanılması gerekli gibi bir haber duydum.Ayrıntılarını bilen varsa paylaşırsa iyi olur.

Hayır öyle birşey yok benin 2 yıldır kullandığım bir telefon bir arkadaşıma kayıtlı.. 2 ay önce yine benzeri bir uygulama yaptık.. 2 ay içinde yeni bir şey varsa bilmiyorum.
    quote:

quote:

quote:

@hadesperado

Ekranın görüntüsü parlak ise yani problem yoksa sharp olsa ne olur başka marka olsa ne olur.Sony böyle bir sahtekarlık yapmaz.Ben ekrandan gayet memnunum ve pekde merak etmiyorum.

Sony zaten bögelere göre telefon üreten bir marka. Örneğin Güney Amerika için Xperia ZQ yu üretti. Ülkelerin sosyoekonomik durumuna göre strateji belirleyen bir marka. Yani zaten daha düşük fiyata ürettiğiZQ ve ZL yi istenilen orta kesime satacak. Xperia Z ise üst segment bir telefon olarak kullanıcaya ithap edecek. Bu durumda Gürol Abi gibi seneler sonra ciddi bir yatırım ve sansasyon ile çıkardıkları bir modelde farklı kalitede ekranlar kullanarak markaya zarar vereceklerini sanmıyorum.

Ayrıca CES 13 fuarında ve tanıtım amacıyla kullandıkları bazıtelefonlarda belki üretimi yetiştiremedikleri için geçici olarak farklı ekran kullanmış olabilirler; ancak yurt dışı forumlarda da görüleceği üzere son 1 ay içinde satın alınan hiç bir üründe ekran kalitesi kötü değil.

Saygılarımla,
    |
    |

• Yarbay
    16214 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eyildiz

quote:

Orijinalden alıntı: gokhangumus

Arkadaşlar bu aralar XZ yi yurtdışı alan çok olduğu için buraya yazıyorum.Tv de izlediğim kadarıyla yurtdışından gelen telefonu sadece pasaportuna işleten kişi tarafından kullanılması gerekli gibi bir haber duydum.Ayrıntılarını bilen varsa paylaşırsa iyi olur.

Hayır öyle birşey yok benin 2 yıldır kullandığım bir telefon bir arkadaşıma kayıtlı.. 2 ay önce yine benzeri bir uygulama yaptık.. 2 ay içinde yeni bir şey varsa bilmiyorum.

Ben 8 gün evvel kayıt yaptırdım ve bana 15 gün sonra falan kaydın kesinleşeceği söylendi şu anda henüz geçici olarak görünüyor,yani öyle bir şey kesinlikle yok.Zaten kaydederken pasaport sahibinin adına kaydoluyor yani numaraya kaydolmuyor kimse pasaport sahibinin numarasını sormuyor.
    Öyle olsa kimse telefonunu satamaz.Kim söylemişse işkembeden sallamış.
    |
    |

• Yarbay
    5611 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Ya root moot, olmayan cihazla ilgili sayfalarca root moot geyiği yapılmış da arkadaş bu lanet olası cihazla ilgili şu gün gelecek denmeyecek mi, bununla ilgili bir resmi açıklama duyan bilen yok mu.

Ne demek yani olmıyan cihaza root moot geyiği yapılmış,cihazımız yokken varmış gibi geyikmi yapıyoruz.

Dediği Türkiye'de resmi olarak sunulmayan telefon sanırsam...
    |
    |

quote:

quote:

@hadesperado

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2182432

İki farklı panel var

|
    |

• Yüzbaşı
    590 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: retro.

simdi beklersinizki distirubutor getirsinde alalim.distirubutorde temuzda mi eylulde mi getirir.sonra sony xperia a serisinin goruntuleri sizar.
    telefonu 4.1 ile alirsiniz 4.2 icin donanimi yetmez, ama ayni yil icinde cikan tek cekirdekli 3" ekranli bir sony 4.2 ile satisa cikar.

ama olsun sony'nin bir karizmasi var degilmi.

aynen ya 4.0.4 te bıraktı benı zalım sony

• Yarbay
    3674 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rebellion

Bu telefon herşeye inat its a sony diye almak var, daha yeni nexus4 vardı gören bilmiyordu iphone almak varken s3 almak varken ne bu diye bakışlar:)) sattım iosa dönmek için, tabiki milletin görüşleri değil ipadim var iosta satın aldığım uygulamalar var telefondada kullanabildiğimden, ama bu cihaz aklımı karıştırdı. Sharp panel kullanılandan bulabilsek nokta atışı yapabilsek, japon display iyi sonuç vermiyor yani ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Eğer böyle bir durum kesinse daha iyisini tercih etmek gerekir.

Yalnız siyahın gri gibi gözüktüğünden yakınılıyor, benm retina ekranlı ipad 3üm de son parlaklıkta siyahı griğimsi gösteriyor göze batıyor mu? tabiki hayır. Belki benm siyahtan çok beyaza önem vermem. Zaten siyah nedir yahu ama şu da var emin olun resim içindeki diğer renklerden dolayı gri gibi gözüken siyahı yadırganmıyacak kanaatindeyim. Amoled ekrana kıyasen fark elbette olur ama herşey siyah renk mi. Lcd panellere bakın verdiği sonuçlarada. Doygunluk sıcak renk yok xperia Z de evet ama abartmadan orj ne ise onu gösteriyor. Bide ips ekranları severim. Amolede ısınamadım beğeneni var ama :)
    Aslında bakarsanız gerekli yerlerde bravia engine 2 devreye giriyor ve farkı ortaya koyuyor, benim merak ettiğim bu ekranı ne için kullanıcağımız olduğu. Oyun, internet, uygulamalar peki bununla birlikte resim görüntüleme, video izleme gibi bu tarz yerlerde bravia engine devrede. Ben bu telefonu takipteyim o yüzden iphone 5 almıyorum aslında kafamdaki tek soru işareti boyutu kesinlikle bu. Çok karizma telefon. Galaxy S4 donanımsal olarak üstün bu bir gerçek yalnız yeterli buda yahu 2 çekirdekli cihazlar yeterli performans sunarken. Ben andreno 320ye güveniyorum güçlü bir gpu. İşlemcide bilhassa 28nm üretim süreci bakarsanız cihaz güncel. Ama beni bu cihaza iten tasarımı kesinlikle ve dayanıklılığı su geçirmemezliği vs....

Yalnız arkadaşlar bir sorum olucak sizlere. Gorilla glass kullanılmadı xperia z de dragonlu bi ismi vardı sanırım zde kullanınan cam. Dayanıklılık olarak nasıl gorilla glassa göre bilginiz varmı?

Ah o köşeli tasarımı yokmuu, alıcam gibi seni. Beyazı ayrı güzel siyahı ayrı karizma.

Almak isteyen herkese sharp panelli Xperia Z nasip olur inşallah:))

telefonun ön yüzünde dragontail arka yuzunde gorilla glass mevcut. on yuzunde bulunan dragontail cam gorilla glass a göre 6 kat daha saglam
    |
    |

• Binbaşı
    1297 Mesaj
    http://youtu.be/gWysHOjl95E

arkadaşlar video da 20. saniyede sanki sharp full hd display diyor.. yukarda 5" full hd yazıyor ama söylerken sharp full hd deniyor.

bencede farklı paneller kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onsos1100 -- 17 Mart 2013; 13:06:16 >
    quote:

Orijinalden alıntı: umut2300

quote:

simdi beklersinizki distirubutor getirsinde alalim.distirubutorde temuzda mi eylulde mi getirir.sonra sony xperia a serisinin goruntuleri sizar.
    telefonu 4.1 ile alirsiniz 4.2 icin donanimi yetmez, ama ayni yil icinde cikan tek cekirdekli 3" ekranli bir sony 4.2 ile satisa cikar.

yorulmuş tek çekirdekli bir işlemci android 2.3.4 ü bile kaldırmaz. bunun sony ile alakası yok android ile alakası var. 4.0 la cıkan tek cekırdeklı j ye bile 4.1 dagıtıldı. yeni işlemciler yazılımla stabıl hale getırılebılıyor. 4.0.4 te kalan arkadaş sanırsam tek cekırdeklı 2011 model telefon kullanıyor. 4.0.4 bile kasar sende. demek istediğim sayın apple cı arkadaş sen git ekranını açar açmaz sadece menunun içinde dolaş...

• Yüzbaşı
    590 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

quote:

quote:

yorulmuş tek çekirdekli bir işlemci android 2.3.4 ü bile kaldırmaz. bunun sony ile alakası yok android ile alakası var. 4.0 la cıkan tek cekırdeklı j ye bile 4.1 dagıtıldı. yeni işlemciler yazılımla stabıl hale getırılebılıyor. 4.0.4 te kalan arkadaş sanırsam tek cekırdeklı 2011 model telefon kullanıyor. 4.0.4 bile kasar sende. demek istediğim sayın apple cı arkadaş sen git ekranını açar açmaz sadece menunun içinde dolaş...

benı tanıdıgını düüşündüm bir an evet ama samsung ace 2 modeline bile güncelleme veriyor ,haklısın apple bu konuda bir numara bence .bu aradatelefon kasmıyor ,asphalt shaowgun rahat rahat oynuyorum

• Yarbay
    3674 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

[DHVideo=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gWysHOjl95E
    ]
    arkadaşlar video da 20. saniyede sanki sharp full hd display diyor.. yukarda 5" full hd yazıyor ama söylerken sharp full hd deniyor.

bencede farklı paneller kullanılıyor.

yahu arkadaş prototip sürecinde jdc kullanıldı avrupaya gıden tum urunler sharp ekranlı. hala tartışılıyor bu konu ya

quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

quote:

quote:

benı tanıdıgını düüşündüm bir an evet ama samsung ace 2 modeline bile güncelleme veriyor ,haklısın apple bu konuda bir numara bence .bu aradatelefon kasmıyor ,asphalt shaowgun rahat rahat oynuyorum

1.si ace 2 2012 nin telefonu.
    2.si ace ye daha 4.0 verildi dur bakalım
    3.sü ace cıft cekırdekli bir telefon. 4.0 cıft cekırdek gerektıren bi sistem
    4. sü bana samsungu savunma 2012 de cıkan galaxy w ye 4.0 bile vermeyen bir firma.
    5. si sony 2012 de cıkardıgı telefonlara jb dagıtıyor bak bakalım aceye gelecekmi?

HızlıCevap
Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.