Şimdi Ara

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ] (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.849
Cevap
72
Favori
599.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyiki Xperia Z almışım hele hele galaxy s4 gördukten sonra dahada çok sevindim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mg'6

öncelikle hayırlı olsun alabilen herkese. şimdi o arkadaşlara bi sorum olacak. stamina mod açıkken ayarlanan programların bildirimleri uyku modunda gelmiyo ya, açma/kapama tuşuna basıp ekran kilidini açmadan programla ilgili bi bildirim varsa hemen düşüyo mu ekrana. yoksa kilidi açmak mı lazım.

bugüne kadar tecrübe eden olmadı mı yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: .:KeÇi:.

Kulaklıkla müzik dinlerken HTC one mı yoksa xperia z mi daha iyi olur sizce?

Bu telefonlardaki müzik deneyimini daha iyi hale getirme sadece yazılımla mı sağlanmış acaba?

Yazılımla nereye kadar hocam? Ekolayzer ayarı yapmaktan öteye geçilemez.
    Donanımsal olarak destek vermek gerek. Yani cihazdaki ses çipiyle alakalı.
    HTC One hoparlörleri çok güçlü ses veriyor. Ben hoparlörde olmasa da kulaklıkta Z'nin daha üstün olacağını düşünüyorum.
    Clear Audio+, Clear Bass özelliklerini bastıra bastıra reklam etti Sony. Boşuna değildir umarım.

Bu konuda kullanıcılar yorum yazarsa sevinirim. Benim açımdan da önemli bir nokta çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehr-i Hüzün -- 15 Mart 2013; 20:19:54 >
  • samsung galaxy s4 ne güldüm ya millet uçuk kacık bir alet beklerken makyajlı s3 çıktı bizim satışlar samsngu tahtından eder :) tabi pilastik kore malınaa bayılanlar çıkacaktır ama samsung bu model ile sony e liderliği verecek gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

quote:

Orijinalden alıntı: .:KeÇi:.

Kulaklıkla müzik dinlerken HTC one mı yoksa xperia z mi daha iyi olur sizce?

Bu telefonlardaki müzik deneyimini daha iyi hale getirme sadece yazılımla mı sağlanmış acaba?

Yazılımla nereye kadar hocam? Ekolayzer ayarı yapmaktan öteye geçilemez.
    Donanımsal olarak destek vermek gerek. Yani cihazdaki ses çipiyle alakalı.
    HTC One hoparlörleri çok güçlü ses veriyor. Ben hoparlörde olmasa da kulaklıkta Z'nin daha üstün olacağını düşünüyorum.
    Clear Audio+, Clear Bass özelliklerini bastıra bastıra reklam etti Sony. Boşuna değildir umarım.

Bu konuda kullanıcılar yorum yazarsa sevinirim. Benim açımdan da önemli bir nokta çünkü.

Aslında sesi zayıf değil ama hem oparlör çıkışı dar ve küçük hemde su girmemesi için filtre koymuşlar.Kulaklık sesi çok kaliteli ve bana yeterli geliyor ama hayatımda hiç htc elime almadım,bana biraz itici geliyor o yüzden mukayese yapmam imkansız.En güzel yorum kendinizin bizzat incelemesi.

• quote:

quote:

öncelikle hayırlı olsun alabilen herkese. şimdi o arkadaşlara bi sorum olacak. stamina mod açıkken ayarlanan programların bildirimleri uyku modunda gelmiyo ya, açma/kapama tuşuna basıp ekran kilidini açmadan programla ilgili bi bildirim varsa hemen düşüyo mu ekrana. yoksa kilidi açmak mı lazım.

bugüne kadar tecrübe eden olmadı mı yahu.

Mesajını okudum hatta cevap yazıyordum ama sonra sildim.Arama gelince kilidi açmadan konuşuyoruz ama diğer bildirim geldiğinde kilidi açtımmı açmadanmı baktım tam hatırlamıyorum ama sanırım açmadan bakılıyor zaten eğer kendiniz ayarlamadıysanız stamina modunda sadece mesaj ve arama geldiğinde bildiriyor.Onları açtığınızda yani telefona cevap verdiğinizde uyku modu kalktığı için diğer bildirimlerde geliyor zaten.Ama konuşma bitince tuş kilidi devreye giriyor ve diğerlerine bakmak için açmak gerekiyor diye hatırlıyorum.
    Siz sorduktan sonra gelmediği içinde kesin cevap veremiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

ADD-ON İndirme Lİnki:

http://yesilcin.com/index.php/topic,16429.new.html#new

Çelebi kardeşim romu koymuşsun ama sitende anlatıldığı gibi denedim root olmuyor.Biliyorsun root olmadanda bu bir işe yaramıyor.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2186368
    Bu linki türkce olarak iyice açıklayıp sitene koyarsan bende milleti sana doğru yönlendirmeye çalışırım.

Buyrun ağalar beyler...

Teknik olarak hakim olmadığım için ne görüyorsam uygun hale getirerek onu yazdım. Bazı ifadeleri aynen koydum çünkü bu root menüsü İngilizce mi Türkçe mi bilmiyorum. XZ'deki menü adımlarını da bilmediğim için gördüğümü çevirdim.

Bu uyarı kısımlarını pek sevmem ama mecburen yazmak gerekiyor. Ben sadece çevirisini yaptım, root sonrasında oluşabileceklerden -siz de takdir edersiniz ki- herhangi bir sorumluluğum olamaz, zaten bunu yayınlayanlar da aynı şeyi demiş.
    Ayrıca lütfen root işlemi ile ilgili herhangi bir şey sormayın. Çünkü teknik bilgim yok, XZ'yi alırsak öğretirsiniz artık.

İngilizce versiyon burada, her ne kadar iyi çevirdiğimi düşünsem de gözden kaçan detaylar olabilir, insanız sonuçta:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2186368

[ROOT] Xperia Z for LOCKED, UNLOCKED bootloaders

quote:

Uyarılar:
    Bunu denemek sizin kendi riskinizdir, herhangi bir hasarda sorumluluk kabul edilmez vs…
    Kullanıcılar bu root yönteminin ardından nfc özelliğinin kaybedildiğini belirtiyor (Bunun basit çözümü burada:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=39030221#post39030221) (linkte yazana göre /data/usf isimli dizini silerek çözebiliyormuşsunuz)

Gerekenler:
    • Stok romlu XZ (denenen versiyonlar 10.1.D.0.317, 10.1.D.0.322, 10.1.A.1.350)
    • Kilitli/kilitsiz bootloaderların her ikisinde de çalışmaktadır
    • ADB sürücüleri yüklü olmalı (eğer sürücüleri yüklemek isterseniz bu linkteki dosyaları kullanın:http://icxperia.com/doomlord/Flashtool-drivers.exe) (Önemli: Win8 kullanıyorsanız; sürücülerin yüklenmesine izin vermek için buradaki birkaç şeyi yapmanız gerekiyor:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38878089#post38878089)

quote:

Win8 sürücü sorunu çözümü için linkin ek çevirisi:
    Windows tuşu ve R’ye birlikte basın
    Alttaki kodu yapıştırın

shutdown -o -r -t 0

Bu bilgisayarınızı gelişmiş başlangıç menüsünde yeniden başlatacak. Yeniden başladığında, “sürücü imzalamayı devre dışı bırakın” (disable driver signing) seçin. Sonra sürücüyü “sürücüm var” (have disk) seçeneği ile yükleyin. Yeniden başlattığınızda sürücü çalışmalı.

• Rootlama aracı paketi (indirme linki aşağıda verildi.)
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1797479&d=1363027312 (üyelik gerekiyor sanırım)

Nasıl Yapıyoruz?
    1. Ekran kapanma süresini 10 dk.ya ayarlayın (ayarlar>görüntü>uyku>10 dk)
    2. Usb hata ayıklayıcıyı aktif hale getirin (ayarlar>geliştirici ayarları>izin ver ve ayarlar> geliştirici ayarları>usb hata ayıklayıcı (işaretli olmalı)
    3. Bilinmeyen kaynaklardan yüklemelere izin verin: ayarlar>güvenlik>bilinmeyen kaynak (işaretli olmalı)
    4. Rootlama araç paketini indirin ve C:\’ye kaydedin.
    5. ADB isteyen PC Suite, PC Companion, Flashtool vs gibi tüm uygulamalardan çıkın/kapatın, çünkü bunlar açık kalırsa root işlemi ile çakışıyor.
    6. Paketteki TÜM dosyaları c:\ deki tek bir dizine (dizin yerine klasörü de kastediyor olabilir ama directory yazmış?) çıkarın.
    7. Tüm yukarıdakileri yapıp hazır olduğunuzda XZ’yi bilgisayara bağlayın ve tüm içeriği çıkardığınız klasördeki "runme.bat" exe dosyasını çalıştırın.
    8. İşlemi başlatmak için enterlayın, böylece XZ root aracı tarafından tanınacak ve adım adım işleme başlayacak
    9. Onay komutu için işlemleri izleyin ve "press the button to restore the data in your phone" uyarısı çıkana kadar bekleyin
    11. Bu aşamada XZ’nin ekranına bakın; uygulama başlayacak, RESTORE DATA’yı seçin
    11. Şimdi "if Restoring data is complete," uyarısı alacaksınız
    12. Bu aşamada XZ’yi açın ve *#*#7378423#*#* tuşlayın
    13. XZ’de "Service tests"i seçin
    14. “Display”i seçin (ekran beyaza dönecek), root aracı bazı işlemler yapmaya başlayacak
    15. Şimdi ekranı kapatmak için birkaç saniye güç butonuna basın ve sonra tekrar basın (kısa süre içinde tekrar) sonra çıktıların komut onayları için gözlemeye devam edin
    16. Bu ifadeleri göreceksiniz "transfer files to your phone part2", "installing busybox,su,Superuser,etc..." & finally "Cleaning up"
    17. Bundan sonra XZ otomatik olarak yeniden başlayacak
    18. Böylece XZ rootlanmış olmalı.

Sorun giderme
    (Burada teknik ifadelerin (bootloader unlockable/unlocked/locked vs gibi) farkını ve menüleri bilmediğim için yorumu size bırakıyorum)
    Eğer cihazınız unlockable bootloader’a sahipse, bu hack yönteminden sonra bootloader durumu "Bootloader unlock allowed: No" şeklinde olacak.
    Bu durumda endişelenmeyin, kullanıcılar SEUS ile flaşlayarak stok roma (sürüme) dönüldüğünde "Bootloader unlock allowed: Yes" durumuna çevrilebildiğini ve bunun düzeltildiğini raporladılar (aynı durum, FlashTool ile stok FTF flaşlayarak da çözülebilir fakat henüz onaylanmadı)

Yukarıdaki ek işlemle yapılan root tüm bilgilerinizi ve XZ’nin dahili hafızasını silecek
    Bu yüzden uygulama ve dahili hafızayı sdcard’a veya pcye yedekleyin.

Sık Sorulanlar
    • Bu root işlemi bilgileri siler mi?
    Hayır. Bootloder kilidini açmadığımız/hafıza bölümlendirme yapmadığımız için silinmedi.
    • Bu işlemi yapmam için bootloder kilidini açmam gerekiyor mu?
    Hayır.
    • BE2’yi kaybedecek miyim?
    Hayır
    • Bootloder kilindi açmadan gerçekleşen root işlemi garantiyi etkiliyor mu?
    Stok rom’a temiz biçimde dönerseniz sorun olmaz.

Ekleme: Başlığını yazmamışız ya la

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andaluz -- 15 Mart 2013; 21:40:52 >

• quote:

Mesajını okudum hatta cevap yazıyordum ama sonra sildim.Arama gelince kilidi açmadan konuşuyoruz ama diğer bildirim geldiğinde kilidi açtımmı açmadanmı baktım tam hatırlamıyorum ama sanırım açmadan bakılıyor zaten eğer kendiniz ayarlamadıysanız stamina modunda sadece mesaj ve arama geldiğinde bildiriyor.Onları açtığınızda yani telefona cevap verdiğinizde uyku modu kalktığı için diğer bildirimlerde geliyor zaten.Ama konuşma bitince tuş kilidi devreye giriyor ve diğerlerine bakmak için açmak gerekiyor diye hatırlıyorum.
    Siz sorduktan sonra gelmediği içinde kesin cevap veremiyorum.

olsun, yeterlidir cevabınız. teşekkürler.

• @hadesperado
    Çok teşekkür ederim çok makbule geçti,15 saniyede rootladım.Kaç gündür kafayı takmıştım.
  • quote:

@hadesperado
    Çok teşekkür ederim çok makbule geçti,15 saniyede rootladım.Kaç gündür kafayı takmıştım.

15 sn? Hey maşşallah
    Ne demek abi, işe yaradıysa ne mutlu. Zaten rootlayamazsan rahatlayamayacaktın

BE2'de falan sıkıntı var mı, tabi bunu farketmek için rootsuz cihazla yanyana tutup bakmak gerek sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

quote:

@hadesperado

15 sn? Hey maşşallah

BE2'de falan sıkıntı var mı, tabi bunu farketmek için rootsuz cihazla yanyana tutup bakmak gerek sanırım.

Kalıcı olarak problem olmaması iyi .Sanmıyorum be2 de problem bootloaderi açınca oluyordu ve geri dönüşüde yoktu bu tüm xperia serilerinde aynıydı sanırım mesela ben arc yide kilitli halde rootlamıştım.
    Ya hakikaten mesela bedava bir program buldum deneyecektim ama luckypatcher denen uygulamayı çalıştıramadığımdan deneyemedim.
    galaxy serilerinde sürüş modu var ve türkce svox adlı programı yükleyince gelen aramaları Nokia gibi söylüyordu mesaj hatta alarmdaki notları ve saati okuyordu bunda sürüş modu yok bakalım ilave uygulama ile halledebilirmiyim.
    Gözlük takmadan göremediğim için işime yarıyordu bu telefonun tek eksisi bence bu.

Hakikaten çok işe yaradı bu açıklaman çok kişinin işine yarıyacak.çok makbule geçti tekrar ellerine yüreğine sağlık.
    Birde bu ekranın sharpmı olduğuna nerden bakılıyor bir kod iledir sanırım ama bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

quote:

@hadesperado

15 sn? Hey maşşallah

Şöyle denedim,galeriyi açıp bir fotoya tıkladığında önce normal açılıyor 1 saniye sonra BE2 devreye giriyor ve renkler canlanıyor,başka fotolarla devam edersen o bir saniyelik gecikme olmuyor.Sanki renkler dahada canlandı gibi geldi bana.

• Gençler Yukuberk çalışıyor:http://forum.donanimhaber.com/m_72847977/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Mesut Çevik'in GTC VC'yi nasıl kastırdığı belli oldu. Arkada tonla uygulama çalışırken, Play Store'dan uygulama indirirse, S4'ün Exynos Octa'sı da kasar.
    Zaten S4 de birçok açıdan hayal kırıklığı oldu. Bu yılın ilk round'unu XZ aldı.
  • Öncelikle herkese iyi forumlar
    Durumumu anlatarak başlayayım . Abim arabistanda çalışıyor ve bana bir telefon sözü verdi . Bu telefonla 2buçuk sene idare etmem gerekecek yani bu süre boyunca uygulamalarda ve cihazda sorun yaşamamam gerekiyor.
    Şu an Nokia 5800 XpressMusic kullanıyorum. Aslında cihazım gayet iyi çalışıyor ancak Twitter uygulamam bile yok Symbian işletim sistemi malesef 5800 için çok fazla uygulama sunmuyor.
    Samsung Galaxy S4 ü inceledim malzeme kalitesi ortada artı Samsung sevdiğim , kullandığım bir marka değil.
    Htc One bakayım dedim Htc One da Boom Sound denen şeyin üzerinde duruyor ama benim 5800ımda zaten çok kaliteli sterio hoparlörler var ve onları kullanmıyorum bile. Bunun dışında kamerası ve arayüzü + Mesut Beyin yorumları beni HTC firmasından soğuttu. Mesut Beyi Nokia'nın genel Müdürü Çiçek Uyansoydu galiba ona benzettim . 920 yi ilk tanıttıklarında Windows Phone 8 de çok büyük gelişmelerin olacağını söylemişti ancak bu süre zarfında takip ettiğim kadarıyla elle tutulur bir güncelleme olmadı .Uygulama sayısı hızla artacak demişti o da ortada . Yani Htc One ın güncellemelerle çok iyi şeyler yapacağını düşünmüyorum Htc den soğudum da denebilir .
    Ailem bu işlerden pek anlamaz teyze oğluma ilk çıktığında iphone 3Gs almışlardı ve o cihazı kuzenim hala kullanıyor. Temple Run vs derken hem orta seviye oyunlarda hemde diğer uygulamalarda cihaz hala gayet iyi iş yapıyor.Bu yüzden ailem iPhone 5 almak istiyor bana hani iyisi olsun istiyorlar .Ama ben iPhone 5 konusunda kararsızım Kuzenin ve akrabaların iPhone lerini kurcalaya kurcalaya iOs dan sıkıldım.
    Bugün saturn de iPhone 5 ve Xperia S i inceledim . Hani xPeria S bile bana daha çekici geldi xPeria Z yi düşünemedim bile
    Ben bu telefonu alırsam günde 30 max 40 dakika internete girerim 2 saat müzik dinlerim 30 dakika oyun ve max 30 dakika konuşma yaparım şarjı felan stamina modda kullanırsam beni 2 gün götürür. Ancak bu kullanımla iPhone 5 de günü zor bitiririm.
    Ben bu cihazı alırsam Kamerası iPhone 5e kıyasla nasıl olur oyunlarda ki performansım nasıl olur ? Sizce hangisini seçmeliyim . Xperia Z ile iPhone 5 i benim için kıyaslayabilirseniz çok sevinirim Şunu da belirteyim gönlüm XperiaZ den yana garantisi Vs olmayacak hepsinin bilincindeyim . Konuyu da başından beri takip ediyorum. Gürol Abi siz de yorum yaparsanız çok makbule geçer .
    ( Ne yazmışım ya )

• xperia z kervanına bende katıldım sonunda. lg 2x mi kadıköydeki tanıdığım bir telefoncuya çok iyi bir fiyata saydırıp fonotel ithalatı bir cihaz aldım. sony center çıkış rakamından daha yüksek bir fiyata satılıyor şu an ama elden bu fiyatla satmam mümkün değildi cihazı.
    bir de dayanamadım sanırım.
    ekrana dikkat ettim siyahı tam siyah şekilde gösteriyor. telefona daha yan açılardan bakınca görüntü biraz bozulsada bence gayet normal. zaten denediğim açılardan kim bakacaksa telefona orası da ayrı mesele.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Htc yancısı editörün kafadan sallama xperia z testlerine cevap olarak şu linki inceleyebilirsiniz;

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39057132&postcount=20

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ]

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ]

ayrıca nerdeyse tüm xz sahiplerinin antutu testleri 20bin üzerinde.

htc şakşakçısı editörün testinde ise 16bin görünüyor.

iyi araştırmayan arkadaşları kandırmak amaçlanmış sanki.

yazık la haram iş niye yapıyorsunuz.

Overclock ile 1.94ghz'ye çıkmışlar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

quote:

Orijinalden alıntı: atroce

Ekran kalibrasyonunu(beyaz dengesi) xperia z ye de uygulamışlar

buda videosu

ekrana düşük açıdan baktıgında renk kaybı sorununun çözüldüğünü yazmış bazıları.

telefonunu rootlayanlar denerlerse seviniriz.

Anlatılan root şekillerini uyguladım ama olmadı.Henüz root yapanada rastlamadım.Bootloader kilidini zaten açmam çünkü sony özellikleri geri dönüşümsüz kayboluyor.Kilitli halde xda da anlatımı var ama biri çıkıp türkceleştirmedi henüz.

İllaki rootlayanlar olacaktır. o zaman anlayacağız sanırım. belki de bootlader'ı açınca işe yarıyor, bilemedim. ben de pek anlamıyorum root rom filan.

Ürünün stock hali mi bu puanı almış?

• quote:

Orijinalden alıntı: emreipekci

xperia z kervanına bende katıldım sonunda. lg 2x mi kadıköydeki tanıdığım bir telefoncuya çok iyi bir fiyata saydırıp fonotel ithalatı bir cihaz aldım. sony center çıkış rakamından daha yüksek bir fiyata satılıyor şu an ama elden bu fiyatla satmam mümkün değildi cihazı.
    ekrana dikkat ettim siyahı tam siyah şekilde gösteriyor. telefona daha yan açılardan bakınca görüntü biraz bozulsada bence gayet normal. zaten denediğim açılardan kim bakacaksa telefona orası da ayrı mesele.

Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.Hangi rengini aldınız?

• Sony ye verdiğim 200 TL yi yakıcam, gidip Karaköy yada Kadıköy'den alıcam o kadar sabırsızlanıyorum. Geldin artık bu cihaz. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::ÇaĞLaR::.

quote:

Orijinalden alıntı: emreipekci

xperia z kervanına bende katıldım sonunda. lg 2x mi kadıköydeki tanıdığım bir telefoncuya çok iyi bir fiyata saydırıp fonotel ithalatı bir cihaz aldım. sony center çıkış rakamından daha yüksek bir fiyata satılıyor şu an ama elden bu fiyatla satmam mümkün değildi cihazı.

Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.Hangi rengini aldınız?

Hocam beyaz rengi ilk çıktığında olmayacak diyorlar doğru mu? Beyazı bence daha şık duruyor.

• bende dayanamadım kayıtsız sipariş verdim yolda geliyor İnşallah kayıtsız olarak ne kadar kullanabilirim acaba hemen kayıt ettiremeyeceğimde
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.