Şimdi Ara

SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.758
Cevap
20
Favori
107.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla absürd durduğu yok,helede günümüzde absürd kelimesi anlamını yitirdi herkes free takılıyor.

Şu kadar söyleyim,bende ipad mini ve iphone 5S vardı,çünkü 5S in ekrani küçük geliyordu,iki cihaz saçma geldi ve z ultraya geçtim, iyikide geçmişim,dün bir nfs most wanted yapmışımki yok böyle bir keyif cihaz canavar resmen.sörf yapmak zaten başlı başına keyif,ha tablet sınıfına sokan varsada sor onlara,dünyada bundan daha güçlü daha ince,daha zarif,daha kaliteli daha güçlü,ve telefon özelliği olan başka bir tablet göstersinler bakalım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master-Fİ -- 2 Temmuz 2014; 7:56:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Free WiLL

patlıcan morunu alırsanız beyaz renge göre elinizden çıkarmanız daha kısa zaman alır

Aynı fiyat olsa kesinlikle moru tercih ederdim xperiada serisinde görmüştüm çok güzel bi tonu var ama 20 euro sırf renge fark vermem sanırım. Şu renk konusunda hala kararsızım başka bir arkadaşla görüştüm oda kesin beyazını al diyor. Ben hala siyahtayım. Beyazını alırsam hemen sitesinden online sipariş geçicem siyahı için mağazaya gitmeleri gerekecek tabi oda varsa.
    Siz siyah-beyaz arasında kalsanız hangisini alırsınız peki? yada aldınız

quote:

Orijinalden alıntı: Master-Fİ

Valla absürd durduğu yok,helede günümüzde absürd kelimesi anlamını yitirdi herkes free takılıyor.

Şu kadar söyleyim,bende ipad mini ve iphone 5S vardı,çünkü 5S in ekrani küçük geliyordu,iki cihaz saçma geldi ve z ultraya geçtim, iyikide geçmişim,dün bir nfs most wanted yapmışımki yok böyle bir keyif cihaz canavar resmen.sörf yapmak zaten başlı başına keyif,ha tablet sınıfına sokan varsada sor onlara,dünyada bundan daha güçlü daha ince,daha zarif,daha kaliteli daha güçlü,ve telefon özelliği olan başka bir tablet göstersinler bakalım:)

Cihazla ilgili söyleyecek birşey yok izlemediğim inceleme videosu kalmadı bir tanesi bile performansına laf söylemedi. Hele tasarım konusunda büyük beğeni kazanmış ama absürt derken elde taşırken felan değilde konuşurken sanki biraz abartı kaçacak gibi geldi sadece.

Bu arada absurd değilmiş absürtmüş hocam Sabah sabah aklıma takıldı tdk absürt olarak belirlemiş

Son olarak arkadaşlar ebaydeki 5-6 dolarlık docklardan kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz?

Kılıf olarakta kullandığınız önerebileceğiniz kılıflar var mı?

Ben şu ikisi arasında kaldım.

http://www.ebay.com/itm/Black-Slim-Fit-Flip-Case-with-Stand-for-Sony-Xperia-Z-Ultra-2-PC-Screen-Guard-/380886245624?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item58ae96e0f8

http://www.ebay.com/itm/Colorful-Luxury-Flip-Leather-Book-Case-Stand-Cover-For-Sony-XL39H-Xperia-Z-Ultra-/181323064898?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=480334703324&hash=item2a37b26642

• Siyahını buldum arkadaşlar aklıma gelmemişti hiç amazon.de ye bakmak. Hem fiyatı daha uygun 289 euro
  • Yazılan mesajları kimse okumuyor herhalde herkes kendi sorununu yazıp çıkıyor.
    Yukarıda bir paylaşım yaptım fotoğraf olarak yorumlarınızı beklerim. Birde 4.4.4 hakkındaki
    düşüncelerinizi merak ediyorum yazın arkadaşlar birşeyler..
  • fractalboy kullanıcısına yanıt
    dostum bunu 4.4.4 kullanmayan biri dese neyse diyeceğim de zaten telefona yüklemişsin kullanıyorsun ne demesini bekliyorsun :) Belli başlı api güncellemesi gerekli düzeltmeler yapılmıştır bu kadar yani beklentiniz neydi ki kamera güncellemeyle 21 mp mi olacaktı anlamadım
  • Güncelleme sonrası gözle görülür bir fark göremedim açıkçası ben muhakkak hatalar düzeltilmiştir ama kullanıcı olarak pek bizim farkında olabileceğimiz hatalar olduğunu düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Free WiLL

dostum bunu 4.4.4 kullanmayan biri dese neyse diyeceğim de zaten telefona yüklemişsin kullanıyorsun ne demesini bekliyorsun :) Belli başlı api güncellemesi gerekli düzeltmeler yapılmıştır bu kadar yani beklentiniz neydi ki kamera güncellemeyle 21 mp mi olacaktı anlamadım

Benim niyetim sadece 4.4.4 kuran varsa izlenimlerini paylaşması. tabiki gözümden kaçmış olan şeyleri tecrübe
    eden başka bir arkadaşımın tecrübesinden haberdar olmak beni mutlu eder. O gaye ile sormuştum.
    Siz fotoğrafı neden yüklediğimi zannediyorum anlayamamışsınız. Detaylardaki değişikliği kendi çekiminizle
    mukayese edin diye yüklemiştim. Benmi abartıyorum yoksa gerçekten bir güncelleme olmuşmu onu merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: alikemal4242

Güncelleme sonrası gözle görülür bir fark göremedim açıkçası ben muhakkak hatalar düzeltilmiştir ama kullanıcı olarak pek bizim farkında olabileceğimiz hatalar olduğunu düşünmüyorum.

Bende bariz bir fark göremedim. Sanki arama ekranı değişmiş gibi geldi bana. Arama esnasında menülere koyu
    arkaplanlar koymuşlar. Pil performansında azda olsa bir iyileşme hissettim. Temaların uygulanmasında detayları
    seçemiyorduk şimdi ayrı bir menü olarak geliyor oradan biraz daha detaylı seçim yapabiliyoruz. Benim şimdilik
    farkedebildiklerim bunlar..
  • Arkadaşlar bugün siparişi verdim. 299 euro oldu ben sipariş verirken + filip cover + stickerla birlikte 318 euroya aldım. Yapı kredi euroyu 3.1'den hesapladı

Size sormak istediğim ben şimdi akrabalarıma yolladım 15 gün sonra felan benim elime geçecek. Konuyu hemen hemen hepsini okudum kronik bir sorunu yok sanırım ama yinede ilk aldığımızda kontrol etmesi gerekenler neler? Kasa açıklığı lenste felan sorun çıkabiliyor mu?
  • görüşme sesinde azalama %75 e düşme
    zil sesinde azalma
    ram kullanımında artma
    rehberde yavaş arama

şikayetleri var XDA da
    birkaç kişi çok hızlı pil harcıyor derken birkaç kişi süper olmuş batarya çok iyi diyor ????????

ben çinden getirdiğim telfona güncelleme alamadım hala...
  • Görüşme sırasında ses azalması sorunu yok hiç bir fark yok hatta.
    Zil sesi konusunda da öyle gözle görülür bir fark göremedim.
    Ram kullanımında artmaya bende şahit oldum önceden 0.8-0.9 gb arasında gezerken şuan 1.1-1.2 leri görüyor herhangi ekstra uygulama yokken.
    Rehberde arama yavaşlığına şahit olmadım aynı bence.
    Pil konusunda cidden süper olmuş eskiye oranla gayet iyi dayanıyor.

Yurtdışı cihaz güncellemeleri hakkında bir bilgim yok maalesef.undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopanick -- 4 Temmuz 2014; 16:34:42 >
  • ekrandaki bir çizik yüzünden fabrikasyon jelatini söktüm sakın denemeyin igneyle milim milim söktüm jelatini çekince kopuyor en son kolonya ile sildim sony logoauda jelatinle çıktı silindi
     SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: 1981se

ekrandaki bir çizik yüzünden fabrikasyon jelatini söktüm sakın denemeyin igneyle milim milim söktüm jelatini çekince kopuyor en son kolonya ile sildim sony logoauda jelatinle çıktı silindi
     SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU SONY XPERİA Z ULTRA KULLANICILAR KULÜBÜ ANA KONU

Hocam ben de söküp parmak izi göstermeyen bir film takıp kullanmaya devam edeceğim gibi duruyor. Çünkü cihaz hem çok fazla parmak izi topluyor hem de nemli ortamlarda veya en ufak bir ter gelirse kendi kendine başka yerlere dokunulmuş gibi algılıyor. XDA gibi forumlarda epey araştırdım,çoğu kişi asetonla (oje çıkarıcı) ile söküp yine aynı şekilde kalan kısımları temizlemiş. Siz sanırım doğrudan söktünüz. İşlem ne kadar sürdü ve ekranda çizik falan açtınız mı merak ediyorum. Yurt dışı forumlarda işlemin en az 1,5 saat sürdüğünü söylemişler.

• 2 saat ugraştım ince igneyle söktüm ekranda çizik oluşmadı hiç denemeyin bence çok zor
  • quote:

2 saat ugraştım ince igneyle söktüm ekranda çizik oluşmadı hiç denemeyin bence çok zor

Peki söktükten sonra ekran görüntsünde bir değişiklik oluyormu. Ve el izi bırakmaya devam ediyormu yine ?
    Sizce bu işlem sonrası ekran koruyucuya ihtiyaç oluyormu yine ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractalboy

quote:

2 saat ugraştım ince igneyle söktüm ekranda çizik oluşmadı hiç denemeyin bence çok zor

Peki söktükten sonra ekran görüntsünde bir değişiklik oluyormu. Ve el izi bırakmaya devam ediyormu yine ?
    Sizce bu işlem sonrası ekran koruyucuya ihtiyaç oluyormu yine ?

parmak izi kalıyor ekran daha kayganlaştı görüntü kalitesinde hiçbir fark yok
  • Arkadaşlar benim cihazın bu şarj girişini kapatan tıpa Yalama oldu tutmuyordu,o tıpanın ağız kısmına çok ince bir conta koymuşlar o zamanla attı İşte,japonla yapıştırıyım dedim iyice berbat oldu.varmı bunu bulabileceğim bir yer,küçücük bir sorun için cihazdan ayrı kalmak istemiyorum servise gönderipte.ç

• Samsunglara laf ederiz ama sony den bunu beklemezdim. Bu kadar dandik iş olmaz.bari şarj girişini alta koysalarmış çıkarıp öyle kullanırım ama çok göze batan bir yerde.

• Sony yetkili servisi aradım teleservise yönlendirdiler.teleservise ukala bir müşteri temsilcisi ille cihazı bize göndereceksiniz dedi.anlatamadım derdimi.

Servise göndermek mesele değilde bu kadar küçük bir sorun için 15 20 gün sallıycaklar ona canım sıkılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master-Fİ

Sony yetkili servisi aradım teleservise yönlendirdiler.teleservise ukala bir müşteri temsilcisi ille cihazı bize göndereceksiniz dedi.anlatamadım derdimi.

Servise göndermek mesele değilde bu kadar küçük bir sorun için 15 20 gün sallıycaklar ona canım sıkılıyor.

15-200 gün duracağını sanmıyorum max 1 haftada geri grlir bence.

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.