Şimdi Ara

SONY XPERİA Z SIVI TEMASI !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: uraltay85

quote:

Orijinalden alıntı: kemaloztin

quote:

Orijinalden alıntı: emrecelik85

Pembeleşme olsa bile bu cihazın belli şartları var muslukta yıkayınca su geçiren üzerine su dökülünce su geçiren var pembeleşme oluyor oraya su damlası bile temas etse(beyaz yere)hemen pembeleşir sony orada çok uyanıklık yaptığını zannetmiş.Çok itibar kaybetti sony çok.Bu z1 satışlarına yansıyacaktır adım gibi eminim bundan.

eğer sony böyle devam ederse müşteri kaybedecektir diye düşünüyorum

türkiyeden sony alma aldırtma.
    arkadaşlarınıza yaşananları anlatın.
    başka firma yandaşı değilim.
    xperia z mi perte cıkarttıklarından gitim s4 aldım ısınamadım sattım şimdi nokia c7 ile idare ediyoruz

Aynen haklisiniz hocam zaten hic yakinimda sony yok ben s4 babam g2 annem nokia

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba.ben Xperia z y 'nin kapaklarını sıkıca bastırdıktan sonra musluğun altına az suyla yıkadım.öyle ya,kapakları kapa 1 metre suda 30 dk durabiliyor. Yalanın danıskası.sonra ilk hoparlör gitti,sonra Power tuş devredışı,3 saat sonra telefon kapandı, Teleservis 968 TL fiyat verdi,garanti dışı.sim kart Yeri hariç diğer 3 ü pembe. Peki hani kapakları iyice bastırınca oluyordu.yalan.SONY müşteri hizmetleri ne sordum.suya sokmadan önce vakum test yapacaktınız,sonra su.iyide dedim, yağmur yağdığında yağmuru durdurup servise gideceğim, onay alırsam, devam et şimdi.müşteri temsilcisi ise, ne şekil olursa olsun, telefona su girerse garanti harici kalır. Biz girmez diye demiyoruz,dedi.yani tam tüketici mahkemesi durumu.büyük yalan,haksızlık,enayi yerine koymak.bu durum sony yi çok etkiler.çünkü bundan sonra benim için SONY yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batihan -- 19 Mart 2014; 16:28:24 >
  • Arkadaşlar Merhaba. Bende bu yazıları görmeyip Sony Xperia Z1 almış bulunmaktayım. Telefonum tüm şartlara uygun olduğum halde su geçirdi. Kapaklar sıkıca kapalıydı, 1.5m derinlik yoktu 30dk yı geçmedi.
    Öncelikle telefonlar suya girip çıktıkça hoparlörlerinde ses azalması başlıyor. Herneyse sudan çıktıktan sonra telefonum kapandı ve birdaha şarj olmadı. Vatan Bilgisayar aracılığıyla telefonumu Sony' e gönderdim daha sonrasında Teleservice üzerinden yapılan işlemleri kendim takip ettim. Orada sürekli aradığımda Ceyda adında bir bayan çıkıyor ve insanı tersler gibi hadi biranevel şu telefonu kapat da başka müşteriye bakayım der gibi konuşan biri oturuyor belli ki.
    Cihazımda sıvı teması tespit edilmiş, anakart da problem varmış, tamiri ekonomik olmadığı için geri gönderilmiş. 2200 TL vererek aldığım telefonumu gönül rahatlığıyla çöpe atabilirsiniz demekten başka nedir bu? Hayatım boyunca överek kullandığım Sony' den soğuma sebebimdir. Bu durumda yapılması gereken nedir arkadaşlar, Gidip yeni bir telefon almak benim için şuan imkansız. Mahvoldum diyebilirim. Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Archesus

Arkadaşlar Merhaba. Bende bu yazıları görmeyip Sony Xperia Z1 almış bulunmaktayım. Telefonum tüm şartlara uygun olduğum halde su geçirdi. Kapaklar sıkıca kapalıydı, 1.5m derinlik yoktu 30dk yı geçmedi.
    Öncelikle telefonlar suya girip çıktıkça hoparlörlerinde ses azalması başlıyor. Herneyse sudan çıktıktan sonra telefonum kapandı ve birdaha şarj olmadı. Vatan Bilgisayar aracılığıyla telefonumu Sony' e gönderdim daha sonrasında Teleservice üzerinden yapılan işlemleri kendim takip ettim. Orada sürekli aradığımda Ceyda adında bir bayan çıkıyor ve insanı tersler gibi hadi biranevel şu telefonu kapat da başka müşteriye bakayım der gibi konuşan biri oturuyor belli ki.
    Cihazımda sıvı teması tespit edilmiş, anakart da problem varmış, tamiri ekonomik olmadığı için geri gönderilmiş. 2200 TL vererek aldığım telefonumu gönül rahatlığıyla çöpe atabilirsiniz demekten başka nedir bu? Hayatım boyunca överek kullandığım Sony' den soğuma sebebimdir. Bu durumda yapılması gereken nedir arkadaşlar, Gidip yeni bir telefon almak benim için şuan imkansız. Mahvoldum diyebilirim. Saygılar

vakum testi yaptınız mı diye sor bakalım
    ayrıca derhal tüketici hakem heyetine başvur

• Archesus A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun malesef bu su geçirme mevzusu yüzünden forumda çok canı yanan oldu.Mahkemeye verip kazanan arkadaşlar var forumda araştırırsanız bulabilirsiniz.Size de ön bilgilendirme olur.
  • Arkadaşlar vakum testi dediğiniz nedir bilmiyorum fakat tüketici hakem heyetine başvurdum ve telefonum açıldı. Kulaklık girişinden su almış ve o bölge oksidasyona uğraşmış. Telefonumu teleservise verdiğim halde anakart arızası tamir edilemez sıvı teması deyip geri yolladılar ve 20 günümü çaldılar. Halbuki telefonun içi açılıp bir kez bile bakılmamış, bu telefona acaba neden su girdi diye. Kulaklık girişinden su girmesi xperia z1'de firma suçu değilmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archesus

Arkadaşlar vakum testi dediğiniz nedir bilmiyorum fakat tüketici hakem heyetine başvurdum ve telefonum açıldı. Kulaklık girişinden su almış ve o bölge oksidasyona uğraşmış. Telefonumu teleservise verdiğim halde anakart arızası tamir edilemez sıvı teması deyip geri yolladılar ve 20 günümü çaldılar. Halbuki telefonun içi açılıp bir kez bile bakılmamış, bu telefona acaba neden su girdi diye. Kulaklık girişinden su girmesi xperia z1'de firma suçu değilmidir?

Sony'nin sitesinde, telefonun su geçirmezlik kriterleri tanımlanmış ve kulaklık jakı kapağının da kapalı olmasının gerektiği belirtilmiş. Sizinki kapalı olmasına karşın su aldıysa ve o bölgeden daha önce darbe almadıysa üretim hatasının dışında bir olasılık kalmıyor.

Su geçirmez(1) ve toza dayanıklı.
    Sony Xperia Z1, etkileyici IP55/IP58 derecelendirmesine sahiptir ve bu da bu ince ve şık akıllı telefonun hem su geçirmez(1) hem de en küçük toz zerreciklerine karşı dirençli olmasını sağlar.
    Sony'nin sunduğu bu dayanıklı ve su geçirmez android akıllı telefonla su altında fotoğraf çekebilirsiniz.
    Su altında fotoğraf çekin.
    Su geçirmez(1) Xperia Z1 ile tatlı suda yüzerken 30 dakikaya varan bir süre boyunca fotoğraf çekebilirsiniz. Hatta 1,5 metreye kadar dalış yapabilirsiniz. Micro USB bağlantı noktası, micro SIM yuvası, kulaklık jakı ve bellek kartı yuvası kapaklarının sıkıca kapatılması gerektiğini unutmayın.

*(1) IP55 ve IP58 standartlarına uygun olan Xperia Z1, toz girişine karşı korumalıdır ve su geçirmezdir. Tüm portlar ve kapaklar sıkıca kapalı olduğu sürece telefon (i) (i) IP55 ile uyumlu olarak uygulanabilir her yönden düşük basınçlı su püskürtmelerine karşı korunur ve/veya (ii) IP58 ile uyumlu olarak tatlı suyun 1,5 metre altında 30 dakikaya kadar kalabilir. Telefon, IP55 veya IP58 sınıflandırma aralığı dışında ve garantinizin iptal olmasına neden olabilecek durumlarda, suyun yüzeyinde durabilmesi veya su altında çalışması için tasarlanmamıştır. Tüm ayrıntıları öğrenin.

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-z1/features/#durability

• http://forum.donanimhaber.com/m_92175091/tm.htm

Buyrun hocam bu konuda benim yaşadığım süreci yazdım. Bilginiz olur.
  • Benimde aynı sorun başıma geldi servis kullanıcı hatası diyip ürünü ücreti mukabilinde onaracağını bildirdi bunun üzerine tüketici hakları mahkemesine gittim. mahkeme karar aşaması bıraz uzun sürdü ( yaklaşık 11 ay) ama sonuçta karar ayıplı mal yönünde çıktı evrakları sonyye gönderdim ve butun fatura bedelini geri aldım. Arkadaşlar ithalatçı firma sorumluluğundan kaçıyor hakkını aramaz müşteri diye düşünüp kullanıcı hatası deyip ücret istiyor ama hakkınızı ararsanız kazanırsınız uzun sürsede ücret iadesi isteyin ki firma karsısındakileri aptal yerine koymasın

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.