Şimdi Ara

Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact'ın basın görselleri sızdırıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arka tarafın yuvarlatılmışlığı nedense u11 i anımsattı bana.

Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact'ın basın görselleri sızdırıldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z2 ne zamandan beri efsaneydi?
    Ben 3,5 yıl kullandım Z2'yi, şimdi Xiaomi redmi note 4x kullanıyorum
    Eksiklik değil artılar oldu telefonu değiştirince.

Z2 wifi çekmezdi, mobil veri iyi çekmezdi, kamera tam bir fiyaskoydu.
    20mp diye sattıkları kamera her modda çamur gibi fotoğraf çeker, yazın ise 30 sn demeden "cihaz ısındı" diye kamera uygulaması kapanırdı.
    Arka cam kapağın köşelerden açılıp su alması, en ufak bir şeyde kırılması, tıpa kapaklarının zırt pırt kendiliğinden çıkması hatta düşüp kaybolması
    Youtube da video açıp bişeyler izletmek istediğinde "dur senin telefonunun sesi çok az çıkıyo benimkinden açalım" diye arkadaşların küçümsemeleri
    Malum teknik servisinin sim kart tıpasının iç kısmında meydana gelmiş sadece 1,5mm uzunluğundaki çatlak yüzünden garanti dışı bırakmaları
    Bazı arkadaşların şarj soketine yakın yerde ekran sararması
    v.s. v.s.

Sony fanatikleri kızmayın bana, bunlar sadece benim değil tüm Z2 kullanıcılarının bildiği saçmalıklardır.
    Buyrun araştırın...

• Çocukların isteyip istememesi beni pek ilgilendirmiyor açıkcası telefon telefondur devasa boyutlara ulaşmasına gerek yok.

1 seneden fazladır İphone Se kullanıyorum zaten :) x compact bildiğin tuğlaya benzediği için Se almıştım. Z1c için birşey diyemiyorum canlı olarak görmedim hiç. Ülkemizede gelmedi galiba zaten. Kasa boyutları ufaldıysa tamam ama xc gibiyse hoş olmaz bence.

Size değil tepkim ama söylemeden geçemeyeceğim sanki tüm kullanıcılar büyük ekranlı telefonlar istiyor gibi bir algı var forumda, sadece whatsapp ve müzik için kullanıp bunun dışında işlerini pc ile yürüten insanlar hala mevcut :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mail_er kullanıcısına yanıt
    Umarım dediğiniz gibi olur cebe siğan modellere ihtiyaç var hala.

Tarifinizi gözümde canlandıramıyorum ülkemize gelirse bu modeller gidip bir mağazada inceleyeceğim hemen

• S9 ailesinden daha güzel duruyor.

• Arkadaşlar alıştığımız bu güç düğmesine parmak izi sensörünün arka tarafa taşınma sebebi dizaynda gidilen değişiklikler sebep olmuştur. Yan çerçeveden başlayarak aşağıya doğru kavisli inen bir dizayna ince ve görünüşü bozmayacak ses, güç ve deklanşör tuşu uygun görülmüş. Her ne kadar görüntü itibariyle düşündürse de bekleyip görmekte fayda olduğunu düşünüyorum. İyi forumlar arkadaşlar.

• ön tasarımı kötü Sony çerçevesiz olayını yanlış anlamış
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    3 yıl önceki Note 5 fiyatıyla şimdi piyasaya çıkarsa kral gibi telefon olur. Zira ben gibi çerçevesiz ekran sevmeyen insanlar da yaşıyor.
  • Parmak izini kameraya mı okutuyoruz?

• Popülizm delisi Samsung, Xiaomi, Huawei vb. markalar çerçevesiz telefon üretiyor diye, bütün telefonların çerçevesiz olması gerektiğini düşünen ergen zihniyeti hakim maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 26 Şubat 2018; 11:54:11 >
    Sorun da bu zaten firmalar işin cılkını çıkardı. Evet Sony tasarım değişikliğine gitmeliydi ama diğer firmaların gittiği sırf kırılgan cam tasarımı yerine darbeyi kendi içinde emebilecek bir dayanıma sahip olması gerekiyordu cihazın.

Sony'i günahım kadar sevmem gerek Playstation olsun gerek kamera konusunda ama gerçekten de yaranılmıyor size de.

Ayrıca Note5'in tasarımında ne varmış da Sony o tasarımla bile zor kapışıyormuş Note8 alanlar hele bir de 7 ve 5'ten geçenler hala özlemlerini dile getiriyorsalar Samsung'un bu yeni tasarım anlayışı ile çuvallamadığını düşünmek hata olur. Alan alıyor zaten marka önemi büyük Samsung'un da ama olaya gelin ki alanlar hiç memmun değil tasarımdan. Bu da her yenilik iyi olacak anlamına gelmiyor.
    Note5 kullanıcısıyım her türlü bulacağınız noksanı da tahmin edebilirim eğer merak ediyorsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 24 Şubat 2018; 21:55:17 >
  • KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Ufacık ekranda parmaklardan ekran gözükmez yahu Bence ideal 5 inçtir ekran kasa oranı yüksek ise 5.5'a kadar yolu var. 12.3 cm iken iphone se 4 inç ekranla, 4.6 inç ekranlı kalın çerçeveli xz1c 12.9 cm. Tabi bataryası yüzünden baya kalındı orası ayrı konu :)
  • Maalesef. Bu ayfon, samsung gibi yuvarlatılmış tasarım facia olmuş. Sony'nin kendine has ne kadar özelliği varsa heba edilmiş. Diğerlerinden hiçbir farkı kalmamış. Üzücü. Tek farkı önde yazan Sony logosu. Parmak izi sensörü konumu mükemmeldi neden bozdular ki en azından o kalsaymış

• Parmak izi okuyucusunu yan taraftan alıp arkaya koyan kişinin adresini verinde topluca basalım (çay içmeye tatlı yemeye gidecez hemen şey yapmayın )

• 3.5 luk kulaklık girişi duruyor mu acaba?

Çerçeve sevsin seni..

Çerçevesiz telefonun, çerçeveli telefondan tasarım haricinde hiçbir artı tarafı yok. Ne dayanıklılık, ne tamir masrafı, ne kullanım kolaylığı hiçbir artısı yok arkadaş tasarımdan başka. Sevdirgit S8-S9 al ne boş insanlarsınız arkadaş.
  • Herşey iyi hoşta, keşke yandan parmak izi okuyucusunu kaldırmasaydın be sony :((

note 7 kıvamında çerçeve olmuş bence en ideali hem kolay kırılmaz hem göze batmaz. ayrıca stereo hoparlor gitmemiş. bence bu çerçevede bunu sunmaları çok iyi.herkes s8 tasarımı sevmek zorunda değil.
  • çerçeve oranı ideal olmuş ancak bu 18:9 olayı yüzünden telefonlar uzaktan kumandaya benzemeye başladı ben biraz daha tombul olması taraftarıyım, 16:9 değişmemeli.

• Compact getirmiyorlar maalesef

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.