Şimdi Ara

Sony Xperia XZ2 5.7'/18:9 Ekran/SD845/3180mAh [Ana konu] Dayanıklılık Testi Geldi !!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
3
Favori
14.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: se_runtome

sonunda tr romu düştü çok şükür.
    tr ro düşse ne çıkar bu tel hazirandan önce gelmez. sony nin tr ye verdiği değer bu malesef. ben nisan sonuna kadar bekledim göreyim diye ama gidip huawei aldım artık . sony kanser eder adamı çünkü.
  • se_runtome kullanıcısına yanıt
    Hocam daha rom düşmedi o geliştirici dosyası. Büyük ihtimalle Xperiafirm üstünden kontrol ediyorsunuz. Diğer ülke romları ile kıyaslamasının yapabilirsiniz. Hala gelmeme ihtimali var. DH editöelerinden Erdi Özüağ' da dedi. Sony Türkiye yapılanmaya gidiyor her an herşey olabilir.

Bu arada XZ2 Dayanıklılık testini ilk mesaja ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouzqan -- 12 Mayıs 2018; 12:20:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Hocam daha rom düşmedi o geliştirici dosyası. Büyük ihtimalle Xperiafirm üstünden kontrol ediyorsunuz. Diğer ülke romları ile kıyaslamasının yapabilirsiniz. Hala gelmeme ihtimali var. DH editöelerinden Erdi Özüağ' da dedi. Sony Türkiye yapılanmaya gidiyor her an herşey olabilir.

Bu arada XZ2 Dayanıklılık testini ilk mesaja ekledim.
    merhaba Erdi ne zaman söyledi bunu?
  • mipa90 M kullanıcısına yanıt
    Son Mobilite programında söyledi hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaklaşık 4 yıl Xperia Z3 kullandım. Xperia Z3'den önce Xperia P kullanıyordum. Daha öncesinde Xperia Arc kullandım. İlk Telefonum Sony Ericsson K750i idi. Onu da yine Sony Ericcson W810i takip etti.

Kısacası kendimi bildim bileli kullandığım herşey Sony oldu. Evimizin televizyonu, bilgisayarım,kulaklıklarım v.s.

Ancak Xperia Z3'den sonra telefon konusunda Sony'e küstüm. Xperia Z3 Sony mobil konusunda benim için hem zirve hem de en dip oldu.
    İlk bir kaç ayı son derece güzel geçirdik kendisi ile. Ancak 4 5 aydan sonra boy gösteren ses kısılma problemi çok canımı sıktı. Neyse sesimiz de duyulmasın nolacak dedim ve o mükemmel görünen ekran ile avuttum kendimi, ne de olsa çocukluğumun hayallerini süslemişti hep kendileri..Sonra aylar geçti.. Sony, ikinci darbeyi betasını yayınlayarak ve daha sonra vermiyoruz diyerek nougat konusunda dumura uğrattı beni. Tamam dedim, nasıl olsa garanti de bitmişti. Rom root ne varsa yaptım ve nougat yüklü bir telefonum oldu. Ancak Sony ile hiç bir alakası kalmadı telefonun. Tekrar marshmallow'a döndüm. Telefonu güzel güzel kullanmaya devam ettim. Bu süreçte beni üzmeyen yegane şey batarya oldu. İlk gün nasıl performans gösterdiyse, 4 yıl sonra da hemen hemen aynı performansı gösterdi :)
    Sonra günlerden bir gün telefonun ön kısmındaki yakınlık sensörünün çalışmadığını farkettim. Çağrılarda ekran kapanmıyordu ve kulağım her defasında ekrana değip çağrının sonlanmasına neden oluyordu. Tabiki suç kulağımda detaylı incelediğimde ekranın kasadan ayrıldığını farkettim. Düşürülmesine gerek yok, hasar görmesine de gerek yok. Ekran ile kasa arasındaki yapışkan maddenin ömrü 3 yılmış. Neyse dedim DEVAM. İnternetten bu işi için özel olan yapıştırıcıdan aldım ve kendim yapıştırdım ekranı. Taş gibi oldu. Uzun bir süre daha kullandım. Sonra bir gün aniden telefonun dokunmatiği çalışmaz oldu. Çok üzüldüm tabi. Telefona değil, telefonun sony olmasına üzüldüm :) Ve yollarımız ayrıldı......

Telefon arayışına başladım. Tabiki hiç başka marka bakmadım. Parası şuyu buyu önemli değil. Sony olacaktı. 3 Seçenek vardı. XZ, XZ1, XZ Premium. En günceli olması sebebiyle XZ1'de karar kıldım.
    Sonra gözüm diğer stantlara gitti. Aynı dönemde çıkmış olan S8 plus'ı elime aldım. O da ne??? Bişeyler değişmiş arkadaş. Bişeyler çok fazla değişmiş ama bizim çocukluk aşkımız Sony kesinlikle o değişikliklerden haberdar değil. Öylesine haberdar değil ki milletin uzay çağı yaşadığı dönemde Sony bize tekerlekle idare edeceksiniz demeye başlamış.

Kısacası, uzun bir süre telefon konusunda Sony'ye bakmayacağım. Gözümde kaldı mı? Evet. Özlüyor muyum? Evet. Ama ne zaman ödediğim paranın karşılığını verdiğini düşünürsem, o zaman yine gider alırım..

• Sony TR sitesinde Xperia XZ2 için çok yakında ibaresi eklenmiş. Ne kadar yakın bilemiyoruz artık😊
  • o yazı yı uzun süredir bende gördüm...
  • privateXRoot P kullanıcısına yanıt
    Samsung telefonlarını gerçekten de iyi makyajlıyor. Gerek tasarım gerekse içine doldurduğu gerekli gereksiz uygulamaları olsun göze dolgun geliyor ama uzun süre için kesinlikle tercih edilmez. Birkaç ayda bir telefon değiştiren biri değilsen Samsung kesinlikle son tercihin olmalıdır.
  • Hala bir haber yok
  • ironman kullanıcısına yanıt
    Hocam daha Türkiye romu bile çıkmadı. Xz2 premium modeli Japonya da bile Temmuz da çıkacak. Xz 2 bizim ülkeye de o zamanlar gelir. Büyük ihtimalle maliyet azaltmak amaçlı sevkiyatlar da bile düzene gidiyor olabilirler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben mail attım sony'e dedim tarih belli mi? v.s? gelen cevap bu

Sony Xperia Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Sorununuzla ilgili olarak, sizi bilgilendirmek isteriz ki; Sony Xperia™ XZ2 ve Xperia XA2 model telefonları için Sony Mobile Communications'ın Türkiye satış planlaması hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.Lütfen bu bilginin değişikliğe uğrayabileceğini göz önünde bulundurunuz. Konu ile ilgili en son gelişmeleri takip edebilmeniz için sizehttp://blogs.sonymobile.com adresini ziyaret etmenizi veya @SonyMobileNews twitter hesabımızı takip etmenizi öneririz.

hala net birşey yoksa var bu işte birşey bu kadar zaman neyi bekliyorlar ki?

• Xa2 gelse 2200 ten aşağı olmaz. xz 1700 xz1 2100 xz premium 2500 iken satmaz yani xa2 ve xa 2 ultra bence bu yüzden getirmiyorlar. Xz2 zaten 4500 altı olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 51.1.A.4.225 numaralı sürüm XZ2 için hayırlı olsun.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    kardeş nerden baktın?
  • se_runtome kullanıcısına yanıt
    Türkiye için daha düşmedi hocam. Xperiafrim uygulamasından bakabilirsiniz.
  • Sony TR bu saatten sonra bu cihazı Türkiye pazarına hiç sunmasa daha akıllıca bir iş yapmış olur. Ağustos sonu - Eylül başı gibi Sony yeni cihazları tanıtacak. XZ2 şu anda TR'de çıksa fiyat fix 4K. Kimse de almayacak. Ben koyu Sony Xperia sever olarak bile beklemekten bıktım ve gidip Xiaomi Mi Mix 2 aldım. Çok da memnunum launcher kurarak Sony yazılım deneyimine yakın bir görüntü elde ettim.

Hayır en çok fark yaratan telefonu olan Compact modelinin hiç getirmemek nasıl bir aklın ürünü onu anlamıyorum. Bu telefon satmayacak. Net. XZ3'ü hızlı bir şekilde Avrupa tarihlerinde getirmeye uğraşsınlar bu saatten sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirtuFortuna

Sony TR bu saatten sonra bu cihazı Türkiye pazarına hiç sunmasa daha akıllıca bir iş yapmış olur. Ağustos sonu - Eylül başı gibi Sony yeni cihazları tanıtacak. XZ2 şu anda TR'de çıksa fiyat fix 4K. Kimse de almayacak. Ben koyu Sony Xperia sever olarak bile beklemekten bıktım ve gidip Xiaomi Mi Mix 2 aldım. Çok da memnunum launcher kurarak Sony yazılım deneyimine yakın bir görüntü elde ettim.

Hayır en çok fark yaratan telefonu olan Compact modelinin hiç getirmemek nasıl bir aklın ürünü onu anlamıyorum. Bu telefon satmayacak. Net. XZ3'ü hızlı bir şekilde Avrupa tarihlerinde getirmeye uğraşsınlar bu saatten sonra.
    kesinlikle katılıyorum sırasıyla arc s- xperia p- xperia z- xperia z5 kullanmıs sony fanı olarak xz2 yi bekliyordum bıktım z5 in garantisi de bitince gidip mate 10 pro aldım gerçekten memnunum. bir gün sony dışında tel kullanacağım aklıma gelmezdi ama sony tr yi komple kapatsın burdakiler ekmek yemeyi haketmiyorlar burda.

• quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

kesinlikle katılıyorum sırasıyla arc s- xperia p- xperia z- xperia z5 kullanmıs sony fanı olarak xz2 yi bekliyordum bıktım z5 in garantisi de bitince gidip mate 10 pro aldım gerçekten memnunum. bir gün sony dışında tel kullanacağım aklıma gelmezdi ama sony tr yi komple kapatsın burdakiler ekmek yemeyi haketmiyorlar burda.

Alıntıları Göster
    Z5 nasil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Z5 nasil

Alıntıları Göster
    hocam güzeldi şu anda da hala kardeşim kullanıyor. oyun çok oynamadığınız sürece ısınma problemi yok gayet stabil ve akıcı çalışıyordu 2.5 sene sonra bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Z5 nasil

Alıntıları Göster
    a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mipa90 -- 25 Haziran 2018; 18:25:8 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.