Şimdi Ara

Sony Xperia XZ1 ülkemizde satışa sunuldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepsisony mağazası n11 sitesinde xz1 compact modelinin ekim ayı içinde stoklarına girmesinin beklendiğini yazdı.
  • One plus 5 dururken niye 600 tl para vereyim fazladan? Ya da mi6 dururken 1000 tl fazladan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi yanlışlık var gibi. Cihaza 700 euro denmiş ama 700 euroyu sadece tlye çevirsek dahi 3024 TL yapıyor. Hani ötv,trt,kdv?
  • Sony Türkiye Teknik servisini KVK yaptıkça yanından bile geçmem.
    Tasarımda madem alt tarafta o kadar boşluk koyuyorsun sanal tuş yerine Fiziksel bir tuş koy.

• Bu fiyatlar ne böyle. 3 binden aşağı telefon alamayacağız böyle giderse.
  • 2400 tl kadar düşse alanilabilir

• Hayatta bir daha sony almak istemiyorum.

Z5 compact var bir fotoğraf çekiyoruz tabiri caiz ise 3 gün sonra görüntüyü görebiliyoruz.

Devamlı güncelleme alıyor diye övdüler tamam alıyor ama hiç stabil değil aldığımdan beri de olmadı. Galeride arkada arkada kaydırarak resimlere baktığımda bir süre sonra galeriden atıyor.

Kamerası berbat çıktı. Ara ara donuyor bir şekilde kendine gelmiyor.

Beğendiğim özellikleri Sağlam olması,mikrofonu ve ses çıkışı güzel

Bu cihazın tasarımı da oldukça kötüymüş yıl olmuş 2017 tasarım anlayışın bu mu sony :)

• Sony çerçeveleri inceltse bi çok kişi alacak bunu nasıl görmüyorlar şaka gibi .. apple bile nihayet bu akıma uydu bi sen kaldın sony .

• ahnksqualt kullanıcısına yanıt
    Hocam herşeyi anladım da siz telefonu görmeden mi aldınız? Tasarımının oldukça kötü olduğunu ve kameranın da iyi olmadığını aldıktan sonra mı farkettiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: işleredom

Hocam herşeyi anladım da siz telefonu görmeden mi aldınız? Tasarımının oldukça kötü olduğunu ve kameranın da iyi olmadığını aldıktan sonra mı farkettiniz?

Adam z5 compactı eleştirmişte sony nin amiral gemileri xz premium ile zirveye çıktı bu telefonda her şeyiyle mükemmeldir, gördüğüm 2 eksiği var ekran kasa oranı ve arka kameranın diyaframı 2 olması bu gece çekimlerinin kalitesini biraz düşürür.

@patren
    2400 tl ye snapdragon 835 li resmi dist garantili telefonu şuan rüyanda görürsün :)

@mavvrick
    seneye tasarım değişiyor zaten, geç oldu güç olmasın :)

@ALBAY
    700 euronun içinde vergi kar payı vb var zaten. İphone 8 ile aynı fiyattan çıkan telefon tr de bu kadar ucuzsa adamlar fiyat/performansa oynamak istiyorlar demektir.

@swat882
    paralel ithalat ürünleri yine paralel ithalat ile karşılaştırmak lazım. Ben şahsen doğru bulmuyorum ona bakarsan s8 i8 alanlar mi6 dururken niye 2k fazla verip alıyor değil mi?

@volga tuygun
    gsmarena testinde galaxy s8 ile aynı performansı veriyor, bunun sebebi 1080p ekran, android 8 oreo ve snapdragon 835 gibi 10 nm işlemciyle gelmesi.

@SixSixSix
    xz1c nin ekranı hdr değil ve kalın olmasından ötürü eleştiri alabileceğini düşünmüşlerdir, bende isterdim xz1c gelmesini ama 2 telefondan xz1 daha şık daha albenisi yüksek.

@ErtugrulGazi46
    Ben xz1c yerine xz1 alırdım tasarım ve şıklık daha önemli benim için üstelik xz1 de hdr ekran mevcut.

@BekirTemel
    Ekran kasa oranını %80 lere çıkarırlarsa o telefon 3000 olmaz ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 13 Ekim 2017; 12:42:44 >
  • Sony tasarımda köklü değişime gitme kararı almış, o cihaz çıksın 3000 lira vermeyen.

• Ben Sony tarafının iyi yazılım yaptığını düşünenlerdenim, o konuda kafam rahat olur birde tasarım iyileşsin 3500 olsun sıkıntı değil, 4000 ve üzeri için cihazı görmem lazım ona göre bakarız

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    4000 lira telefona verilmez ya bu samsung ve iphone a dur demek lazım gittikçe fiyatları yükseltiyorlar. xz1 in çıkış fiyatı galaxy s8 ile aynı ama arada 1000 lira fark var. Xz1 den bile kar ediyorlarsa samsung 4k ya s8 satarak ne kar ediyordur be
  • Bu konuda Samsung veya apple 1 suçluysa ülke şartları ve devlet 10 suçlu, bugün x dediğimiz en devrimsel cihaz en pahalı 1200 Euro yani bizim para birimi ile 1200 lira, sence Avrupadaki adam buna çok pahalı inanılmaz bir şey der mi? Demesin de zaten, biz tamamen vergilerin para değersizliğinin sıkıntısı ile bu paraları veriyoruz bu nedenle firmaları az suçlamalıyız asıl suçlu onlar değil.

• Fiyata bakınca Sony'yi tebrik etmek gerekiyor. Bravo gerçekten.

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Dünyada bir sürü ülke var hepsinin vergi sistemi, yaşam kalitesi farklı. Sen türkiye de yaşıyorsun o yüzden paranın değersiz olmasını normal karşılaman lazım. Paranın değerli olması için ekonominin güçlü olması dünyanın güçlü devletlerinden olman lazım. Devlet olayı ayrı bir konu burada onu tartışırsak başka noktalara uzar gider. Benim anlatmak istediğimi zaten anladın. Devlet telefondan yüksek vergi alıyor, paramız dolar karşısında değersiz diye bunların bizi kazıklamasına göz yummamalıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 13 Ekim 2017; 15:13:43 >
  • Dün reeder p11s almıştım. Cihaz sorunlu çıkınca geri iade ettim xz1 aldım. Daha önce 6s kullanıyordum ama bu cihaz gerçekten performans anlamında uçuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Dünyada bir sürü ülke var hepsinin vergi sistemi, yaşam kalitesi farklı. Sen türkiye de yaşıyorsun o yüzden paranın değersiz olmasını normal karşılaman lazım. Paranın değerli olması için ekonominin güçlü olması dünyanın güçlü devletlerinden olman lazım. Devlet olayı ayrı bir konu burada onu tartışırsak başka noktalara uzar gider. Benim anlatmak istediğimi zaten anladın. Devlet telefondan yüksek vergi alıyor, paramız dolar karşısında değersiz diye bunların bizi kazıklamasına göz yummamalıyız.

Vergi var vergi var hocam, lafta dünyanın sayılı ekonomilerindeniz derler ne üretiyorsun dediklerinde ne diyecekler? Vergi alıyoruz işte, devleti böyle olanı marka sallar mı? Şuan her şey olması gerektiği gibi ne bir eksik ne bir fazla. Şu saaten sonra daha kötüsü olmasın diye beklemek lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TroubleTrouble

Dün reeder p11s almıştım. Cihaz sorunlu çıkınca geri iade ettim xz1 aldım. Daha önce 6s kullanıyordum ama bu cihaz gerçekten performans anlamında uçuyor.

Merhaba cihaz hakkında deneyimlerinizi paylaşırmısınız...
  • TroubleTrouble kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazı yeterince kullandığınız vakit ana konumuza deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
    https://forum.donanimhaber.com/sony-xperia-xz1-sony-mobile-anakonu-teshir-urunleri-sergilendi-magaza-fiyati-2-999-tl--128420183#128639432
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.