Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.628
Cevap
66
Favori
437.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk parti revizyon 1 olanlarda falan özellikle mavi renginde ekranda bir sıkıntı vardı. Çizgi çizgi oluyordu falan benim aldığım xz1 mavi renk ama rev 4 bütün testlere yaptım ekranda bir sorun sıkıntı yok. Bunun harici pilden yana şikayetleri vardı, genelde wifi az çekiyor yada kopuyor sonra geri bağlanıyor vs. gibi şeyler gördüm ama bunlar şimdi kronik mi ? değil mi kestirmesi zor, çünkü herkeste aynı sorun yok. Ben torrentten dosya indiriyorum e arkaplanda oyun indiriyorum daha wifi hiç kopmadı. Ama işte elektronik cihaz şans işidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 28 Nisan 2018; 23:52:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrcunFix

İlk parti revizyon 1 olanlarda falan özellikle mavi renginde ekranda bir sıkıntı vardı. Çizgi çizgi oluyordu falan benim aldığım xz1 mavi renk ama rev 4 bütün testlere yaptım ekranda bir sorun sıkıntı yok. Bunun harici pilden yana şikayetleri vardı, genelde wifi az çekiyor yada kopuyor sonra geri bağlanıyor vs. gibi şeyler gördüm ama bunlar şimdi kronik mi ? değil mi kestirmesi zor, çünkü herkeste aynı sorun yok. Ben torrentten dosya indiriyorum e arkaplanda oyun indiriyorum daha wifi hiç kopmadı. Ama işte elektronik cihaz şans işidir.
    Wifi kopma sıkıntısı yazılımsaldı hocam son güncellemeyle pek sıkıntı kalmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolyo kullanıcısına yanıt
    Ben gene 2 kişide wifi sıkıntısına denk geldim. Son güncelleme yapılmış ama gene sorunluydu. Şuan benim cihazın derleme numarası 47.1.A.12.145 Güvenlik yaması 1 nisan 2018 diyor.
  • quote:

Ben gene 2 kişide wifi sıkıntısına denk geldim. Son güncelleme yapılmış ama gene sorunluydu. Şuan benim cihazın derleme numarası 47.1.A.12.145 Güvenlik yaması 1 nisan 2018 diyor.
    Son güncelleme ile bende baya bi azaldı, haftada bir kaç kez restart etmem gerekirken şimdi bir kaç haftada bir restart ediyorum.

En son dün gece yaptım, bakalım bir sonraki ne zaman olacak

• quote:

Son güncellemeden hemen sonra bende de çok kötüydü hatta bir önceki güncellemeyle biraz daha iyiydi diyordum işk zamanlar ama cihazı kullandıkça (belkide birkaç restarttan sonra) kendine geldi şu an en son ne zaman koptu hatırlamıyorum.

• Iphone'da 5-6-7 serilerinde boyada bir sıkıntı var. Mesela böyle silikon yumuşak kılıflarda kullanınca zamanla aletin kasasında boya dökülüyor veya bir çıkartıyorsun iz kalmış vs. vs. xz1 de de kasa boyanmış alüminyum olduğu için biraz korkutuyor. Hani olabilir de olmayadabilir ama alırsanız şayet yeni kılıf sert plastik alın, tpu diye geçen silikonları bence pek kullanmayın. Bende aldım böyle kılıf ama içime hiç sinmiyor. Çinden bakınıyorum sert plastik olsun ama pek bulamadım.
  • Sony Xperia X-Xa-Xa1-Z5-Xz-Xz1-C6-L1-Compact-Ultra-Premium Kılıf 45,00 TL yerine 17,90 TL
    https://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/sony-xperia-x-xa-xa1-z5-xz-xz1-c6-l1-compact-ultra-premium-kilif-P35894377

Bunu aldım kullanıyorum. Sert ve baya ince. Foto düğmesini bıçak ile kesip çıkarttım. Kullanışlı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • esklc E kullanıcısına yanıt
    Peki gerçek resmi var mı ?
  • https://youtu.be/sWmrrm4E7tI?t=521 Burada mesela bakın anakartın konumu çipsetin yeri vs. cihazın solunda ve orta kısmında sağ tarafta pil var. Ekranın altında bir metal plaka ve direkt kasaya değen kısımlar vs. haliyle cihaz ısınınca bu kısımlar ısınacak önce, sonrasında metal kasaya dağıtır. Ama mesela arada kılıf olunca e haliyle hava almıyor, ısısını mesela sen pek hissetmezsin çünkü elin ile temas etmiyor. Uzun vade de ne gibi zararı olur bilemiyorum, ama ısı telefon tablet pc her cihazın en baş düşmanıdır. Pilin zaten en büyük düşmanı ona değinmiyorum bile. O yüzden takacağınız her kılıf cihazın metali ile havayı temas ettirmeyecek + bir izolasyon sağlayacak ve daha çabuk ısınacak ama daha geç soğuyacak diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 29 Nisan 2018; 15:54:47 >

• Ben kılıf ve ekran koruyucu kullanmıyorum iki defa düştü sol alt köşede hafif bir ezik ve arka tarafta birkaç küçük çizik oldu. Benim açımdan çok sorun değil bizimle yaşayacakta değil :D

• serkanky kullanıcısına yanıt
    Öyle ama, insan korkuyor. Diyelim aldın hiç kılıf yok şansa elinden kaydı düştü yerde de mıcır ufak taş varmış yüz üstü gitti ekran pert. Ne yapacaksınız ? ekranı nereden baksan 500 lira + tamir olacak sıvıya dayanıklılık yalan oldu. Ha böyle de kılıfı bilmemnesi iyi değil ama işte düşünce de bunlarla uğraşması çekmesi var. İnsanlar artık korkuyor yani aman birşey olmasın yoksa yanarım diye eskisi gibi yedek parça ucuz değil. + açtırtmak istemiyor kurcalatmak istemiyor vs. vs. keşke kırılmayan ekran deyip üretseler cihazları bizde rahatça kullanabilsek.
  • insom kullanıcısına yanıt
    Bu orijinaliJaponca . Evet mantıklı. Wifi zayıf yerde mobil e geçmeye çalışıyor. 3-4 günde 1, bazen wifi zorlandığı durumda anlık gidip tekrar geri dönüyordu. Geliştirici yi açıp, seçeneği kapatıp, sonra geliştirici tekrar kapattım. Bunu kapattım bakalım bı daha olacak mı? Teşekkürler hocam

• Yandan foto ve güç tuşu için maket bıçağı ile kestim.
    Ama arkaya güçlü bir jelatin aldım. Önde de ZORE Nano cam (tam uydular) aldım. Bazen direk böyle kullanıyorum.

• Son güncellemeden sonra pil performansı bir tek bende mi düştü acaba?

Orta yüksek parlaklıkta 4g ağırlıklı kullandım.3 gündür aynı sonucu alıyorum

• Bende kendime kumaş buldum telefona çok güzel kılıf diktim telefon xz1 compact

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogan_dfy -- 30 Nisan 2018; 10:17:9 >
  • insom kullanıcısına yanıt
    Demek ben bu yüzden wifi sorunu yaşamadım daha sonra, ben hep kapatıyordum hocam mobilden yemesin diye.

Bu arada modemlerinizi de değiştirin problem yaşayanlar, eski modemler uyum sorunu yaratabilir ki bu gayet doğal, piyasadaki kaç cihaz XZ1 kadar güncel?
  • esklc E kullanıcısına yanıt
    Fena durmuyor ama o kesilme muhabbeti yüzünden başka bakmak lazım. Ekran koruyucu bu arada nasıl tam oldu ? bütün ekranı boşluksuz kapattı mı ? ben birtane ucuz bir koruyucu taktım ama ekranı tam kapatmıyor birde boşluklar var.

• Arka taraf akıllıphone den aldım. Bakış yönüne göre renk siyah tonu değişiyor. Tam ve güçlü yapıştı. Tutunca elde kaymayı biraz engelliyor.
    On tarafı ZORE Nano. Canlı Ekran ile tam bitişi sınır. İyi yani👍 ve hiç hava boşluğu yok.

• Merhaba hocam sizin sizin telefonun revizyonu kacti birde nerden aldiniz revizyon 2 3 olsa onlarda bir kronik veya sorunlari varmi hocam 5 6 larda yok o zaman hocam dogrumu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.