Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (383. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.628
Cevap
66
Favori
437.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avtheree

Bildirimlerle ilgili bir problem yaşıyorum. Gelen bildirimi silmek için sağ doğru kaydırdığımda genelde silmiyor da onun yerine bildirimi yapılandırma seçeneği geliyor o da çok gıcık oluyor. Sizde böyle bir durum var mı?
    Evet son günlerde arada bir bende de oluyor bu dediğin yalnız ben en son gelen güncellemeyi yapmadım bir önceki güncellemeyi yapmıştım(geçen ay gelen)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazı rootlu kullanan varsa greenify ı şiddetle tavsiye ederim. Rootsuz kipinde denemiştim pek bi etkisi olmamıştı. Şu an rootlu kipi kullanıyorum. Telefon boştayken şarjdan yemiyor neredeyse. Gece 6-8 arası boşta ya şarjım hiç azalmıyor azalırsa da %1 falan düşüyor. Telefon yalnızca ben kullanırken şarj harcamaya başladı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uygulama kısıtlaması önbelleğe alınan işlemlere etki etmiyor

• Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU
    Size özel etkiliyorsa ne mutlu size.

Ama androidli cihazlarda genelde etkilemiyor. Özellikle sistem uygulamalarının önbelleğe ağırlık yapmasını hiç engelleyemiyor. Yorum yapmadan önce daha kesin bilgilerle konuşursanız arkadaşlara daha çok yardımcı olabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEAME -- 30 Mart 2019; 14:38:15 >
  • Selam arkadaşlar. Yeni Xz1 aldım 2 sorum var 1.si bu cihazda yazılımsal portre yokmu? Yoksa çalışan gcam varmı? 2. Si de alttaki navigasyon butonları yerine Apple ve yeni xiaomi deki gibi hane gestures yokmu çok yer kaplıyor butonlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Quellity

Selam arkadaşlar. Yeni Xz1 aldım 2 sorum var 1.si bu cihazda yazılımsal portre yokmu? Yoksa çalışan gcam varmı? 2. Si de alttaki navigasyon butonları yerine Apple ve yeni xiaomi deki gibi hane gestures yokmu çok yer kaplıyor butonlar
    Cihazda portre modu yok haricen bokeh diye bir uygulaması var Sony nin onu yükleyebilirsin.
    Gesture modunu da daha vermedi Sony yeni arayüz geliştiriyormuş sanırım onunla beraber yada sonrasında verirse verir.

• merhaba arkadaşlar. kasım 2017 de aldığım xz1 imi ve forumun ilk zamanlarından beri takip ettiğim bu sayfaya veda edicem. çiziksiz darbesiz. kutu yok. fatura, şarj cihazı ve kulaklık teslim edilecek.ankaradayım. almak isteyen olursa özelden ulaşabilir. fiyat 1800 tl renk siyah
  • hala bootlader açmadan root yok değil mi?
    Türkçe root rehberi yok mu hiçbir yerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozkurt35

hala bootlader açmadan root yok değil mi?
    Türkçe root rehberi yok mu hiçbir yerde?
    Türkçe rehber yok ne yazık ki hocam. Ama xda daki konuyu çeviriden Türkçeye çevirerek yapabilirsiniz. Tek sıkıntısı orada gösterdiği adımlar arasında bir sürü sıkıntı çıkması. Ben yaklaşık 4 5 gün önce rootladım cihazı. Gerçekten bayağı yordu. Windows 7 kullanıyorum. Xz1 sürücülerini de android cihaz sürücülerini de elle yüklemek zorunda kaldım. Ha ama sizin cihazda bu tür sürücüler sorun çıkarmazsa 10 15 dakikalık iş

• LEAME kullanıcısına yanıt
    Hangi romu kullanıyorsunuz

• Hocam root attığımızda Google camera çalışıyor mu? Ona göre root atıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: lBesiktASK

Hangi romu kullanıyorsunuz
    Stock rom hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: usta121

Hocam root attığımızda Google camera çalışıyor mu? Ona göre root atıcam.
    Ben çalışan bir google camera bulamadım. Yaklaşık 1 haftadır bakıyorum. Genelde çok eski sürümler var(işe yaramazla, telefonun kamerası kat kat iyi). Yeni sürümler de açılmadan uygulama durduruldu hatası veriyo. Xz1 için gcam yok sanırım

• Yorumlara bakabikdiğim kadar baktım ancak benim sorum hakkında bir şey bulamadım önceden cevaplandıysa da kusura bakmayın. Öncelikle telefonumu ilk aldığım zaman android 8 yüklüydü ve harika çalışıyordu, android 9 güncellemesini heyecanla bekledim ve geldiği gibi güncelledim ve sanırım herkes gibi hüsrana uğradım, gerek cihaz performansı gerek pil ömrü olsun çok kötüydü, ve sabırsız biri olduğum için güncellemeyi bekleyemedim. İnternetten araştırdığım kadarıyla geri dönüşü mümkün değildi bu yüzden boot kilidini açma kararı aldım ve bundan önceki cihazlarda da yaptığım bir işlem olduğu için bir sıkıntı olursa geri çeviririm tekrar garantiye sokarım diye düşündüm. Sonunda telefonumu android 8 yapabildim ve tadaaa. Sony her ne kadar buna yasal olarak izin verse de ceza olarak cihazın çoğu özelliğini kısıtlıyormu? ve kamera her ne koşulda olursa olsun yeşil çekmeye başlıyor. Tabi bunun geri dönüşünün olmaması da beni daha da yıktı. Ne yaptım ne ettim telefonuma son sürüm 47.2.A.10.28 tr versiyonunu yüklemeyi başardım. Kamerada vs sorun yok ancak şimdi de yüksek ram kullanımı sorunu ile karşı karşıyayım. Telefonumu yeniden başlattığım zaman ortalama 1.5 gb sadece sistemin kullandığı ram oluyor bu gayet normal, uygulamaların hızlı başlatılması için önbelleğe alıyor diye düşündüm ancak 1-2 gün sonra bu sürekli artmaya başlıyor ve 3-3.5 gb a kadar çıkıyor ve bu çok fazla. Daha da ilerisine gidemeden her 2-3 günde bir telefonumu yeniden başlatıyorum. Bu durum telefonumun pilini de etkiliyor normalde tüm gün şarjı giderken şimdi saat 6 civarı %10 kalmış oluyor. Aklıma gelen tek bir şey var o da sony nin android 8 de yaptığı gibi boot kilidi açık cihazlara uyguladığı bir şey mi yoksa romdan kaynaklanan bir sorun mu bilemiyorum. Bunun bir çözümü var mı? Ve xda da telefonun boot kilidi açık olmasına rağmen güncelleme almasını sağlayan bir şey paylaşılmış bu konuda da bana yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

• Son 1 hafta 10 gündür şarjım inanılmaz çok gitmeye başladı önceden gece %100de bıraktığımda maksimum %4 giderdi şimdi %10-15 arası gidiyor bu konuda ne yapmam gerekiyor

• Seyisulnam kullanıcısına yanıt
    Bende kalmanızı öneririm, her güncellemede biraz daha iyi hale geliyor 9 ama hala tam olarak stabil değil

• XlegendryX X kullanıcısına yanıt
    Hocam bildiğim kadarıyla Android 8 e bootloader kilidini açmadan dönmek mümkündü sen nerelere baktın bu konunun ilk sayfasınada bakmışmıydın?
    Flashtool yada Newflasher kulanarak yüklenyor bildiğim kadarıyla.

• tolyo kullanıcısına yanıt
    Evet mümkünmüş ben bunu çok daha sonradan öğrendim ama sıkıntı orda :)

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufcangn

Son 1 hafta 10 gündür şarjım inanılmaz çok gitmeye başladı önceden gece %100de bıraktığımda maksimum %4 giderdi şimdi %10-15 arası gidiyor bu konuda ne yapmam gerekiyor
    Hocam genelde bu konuda her sıkıntısı olana onarım öneriliyor :) benim tavsiyem hangi uygulama pili çok yiyor ona bakıp kısıtlayın öncelikle. Sonra şaej alışkanlığınızı gözden geçirin. Pili tamamen doldurup boşaltın, kapalı şekilde yeniden doldurun. Ama tamamen boşalsın. Bunu 3 4 kez yapın. Bi de öyle deneyin

• avtheree kullanıcısına yanıt
    Benim de aynı şekilde telefonumun ekranı değiştikten sonra gri ya da siyah renklerde ekranın sağ tarafında boydan boya 1-2 çizik oluşuyor bazen oluyor bazen olmuyor ne yaptımsa garantiyi ikna edemedim bu konuda yapmıyolar, zaten şu an cihazım garanti dışı en kötü orijinal bir ekran alıp taktiricam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XlegendryX -- 4 Nisan 2019; 20:24:2 >
  • 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.