Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.628
Cevap
66
Favori
437.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende yeni versiyonu yukledim. PEki sıfırlama yapmak şart mı ben ayarlarıma kıyamam. sıfırlama yapmadan devam edicem sorun olursa sıfırlarız artık.
  • Beyler genel olaraktan 9 nasıl yüklemeye değer mi? Simdi yükleyipte patlamayalım simdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stabilizasyonda sorun yok ama 8'de de mesajlar uygulamasında mesaj silerken takılıyordu mesaj silinmiydu bende. O hala aynı. Sıfırlamak gerekiyor sanırım.
  • Birkaç saatlik kullanımda genel yorum yapayım.

Öncelikle onarım ile yükledim güncellemeyi.

Telefonu ilk açtığımda simgeler, daha doğrusu her şey çok büyük ve estetikten çok uzak oldu. Ayarlar kısmından bu halledilebiliyor.

Bildirim çubuğu: saat sol tarafa alınmış. Önceden wifi açık mobil veri kapalı iken, mobil veri üstünde x işareti oluyordu. Şu an o işaret yok ve sürekli mobil veriyi açık unuttum hissiyatı yaratıyor. Ayrıca gözüm saat için hep sağa gidiyor.

Çubuğu aşağı çekince yalnızca saat ve pil yüzdesinin gözüktüğü saçma sapan siyah bir satır eklenmiş. (bana kalırsa inanılmaz gereksiz ve ekranın boyutundan yemekten başka işe yaramıyor). Bildirim animasyonları değişmiş. Çok ufak ama güzel denilebilecek bir ayrıntı.

Ram kullanımı kısmında 1.7-1.9 gb arası boş ram kalıyor, ki bu android 8 e göre çok iyi bir performans. Arkaplanda çalışan hizmetler sınırlanmış sanırım. Kurulumdan sonra yoğun kullanım ve indirme sonrasında pil muazzam ölçüde iyi geldi bana. Ama yine de pil konusunda yorum yapmak için çok erken. O yüzden bunu bir kriter olarak almayın şimdilik.

Parmak izi okuyucu bir kaç arkadaşta sıkıntılı sanırım. Ama aksine ben Android 9da belirgin bir iyileşme gördüm(ki telefonu aldığımda parmak izinden bayağı yakınmıştım).

Görsellik açısından bir değişiklik de ses açma kısmında. Ses tuşlarına bastığınızda sağ tarafta güzel bir animasyon beliriyor. Ayrıca artık iki kez ses kısma tuşuna bastığınızda rahatsız etme moduna almıyor telefonu. Ses artırma tuşları yalnızca medya ses düzeyini ayarlıyor. Onun harici bir sesle işiniz varsa ayarlara gidiyorsunuz (ya da ben kısayolu bulamadım).

Yazı yazarken kopyalama kesme kısmının olduğu çubuk değişmiş. Güzel ya da kötü diyemem. Zaten ufak bi detay.

Genel olarak pil böyle kalırsa hem yenilik hem pil hem de parmak izi okuyucu için geçilebilir. Kullandıkça deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim.

• bu bildirim çubugundan gitmiyor güncelleme. Gözüme gözüme sokuyorlar. Nasıl kapatacam bunu. Yüklemekte istemiyorum simdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CakoBaBa -- 16 Kasım 2018; 16:18:11 >
  • Ata1234566 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için
  • O bölüm bende 360 gözüküyor

Not:oreo

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 360

• arkadaşlar android pie'de ekranı yan çevirdiğimizde sözde sanal tuşarın yanına ekran çevirme bütonu geliyordu. Sony bunu da mı kaldırmış, çünkü ben böyle bir seçenek göremedim.
  • Merhaba güncelleme sonrası yukarıda alarm simgesi çıktı bir türlü yok edemedim son birkaç sayfayı inceledim ama göremedim de bu bildirim ekranına gelen simgeleri nasıl düzenleyecez eskiden ekran ayarlarındaydı şimdi bulamıyorum

• DreamRiver kullanıcısına yanıt
    Var

• quote:

Orijinalden alıntı: Pesimistadam78

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Olabilir hocam bilemiyorum. Ama ayarlar >ekran> görüntü boyutu kısmını küçük olarak ayarlarsanız birkaç rötuşla düzeliyor

• Güncelleyen arkadaşlar, kamera performansında iyileştirmeler var mı? ne biliyim belki daha iyi çekiyordur (özellikle az ışıklı ortamlarda).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ata1234566 -- 16 Kasım 2018; 17:2:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ata1234566

Güncelleyen arkadaşlar, kamera performansında iyileştirmeler var mı? ne biliyim belki daha iyi çekiyordur (özellikle az ışıklı ortamlarda).
    Arayüz haricinde bir iyileştirme göremedim hocam. Hdr falan yalan yani. Yavaş çekim haricinde bi fark yok kamerada

• Bu arada YouTube videosu izlerken farkettim. Renkler Samsung kamerası gibi olmuş. Normal kullanımda farketmedim lakin ayarlarda süper canlı mod açık olmamasına rağmen renkler fazlaca cıyak

• munkun46 kullanıcısına yanıt
    Bende yok, bir ayarı mı var acaba?

• Millet benim çok merak ettiğim bir konu var. Xperia Actions ayarları Android Pie güncellemesinde duruyor mu yoksa onu da mı kaldırdılar?
  • Arkadaşlar bende pie 9 a geçtim ve telefonumda programlar ve sayfalar arası geçiş yaparken yavaşladığını farkettik ne yapabilirim

• Arkadaşlar ben telefonu önce fabrika verilerine sıfırladım daha sonra pc üzerinden onarım yaptım android 9 a geçti hemde telefon sıfırlanmış oldu ancak telefonun içindeki donanımsal veriler var ya demo resimler, videolar, müzik falan onlarda silinmiş. Onları geri getirmek için ne yapmamız lazım yanlış bişemi yaptım. Telefon bomboş oldu. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler

• Ben belli bir süre güncellemek istemiyorum bu bildirim panelindeki sistem güncellemesi var ibaresini nasıl kaldırabilirim

• 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.