Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: deliyurek569, Hüseyinrcn, Bios-Savart, kaygisiz Daha Az
4 Kayıtlı Üye, 8 Misafir Kullanıcı, 3 Mobil Kullanıcı  ( 3 Mobil Cihaz  )
6.758
Cevap
84
Favori
255.813
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Sony >> Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4452 Mesaj
      07 Kasım 2018 15:36:16

Dediklerinize katılıyorum zaten. 2008 den beri bende sizin sony kullanıyorum. Ama özet kısmınızı düzeltme ihtiyacım oldu. Hocam zaten Sony bitti diyebiliriz artık. 2020' ye kadar %50 faaliyet azaltma hedefi koydular kendilerine.
      |
      |
      BRC_KHAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Z5 Premium / Always Sony
      Çankırı
      Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene ..!
    • Yarbay
      2298 Mesaj
      07 Kasım 2018 15:45:40

Bu güzel destekleyici mesajınızdan ötürü öncelikle teşekkür ederim. Cebimden çıkan aslında 2300 lira kredi kartımın sağladığı imkanlar sağolsun, haklarını helal etsinler, ama fatura tutarı 2600 lira, ilk alanlar kadar pahalıya patlamadı öncelikle bunu söyleyerek başlayayım. Tercihimi Sony yönünde yaptım çünkü kullanırken alıştığım ve keyif aldığım bir deneyim sunuyordu bana, XZ1 almaktaki niyetim de alıştığım deneyimi sürdürmeye devam etmekti fakat beklediğim gibi olmadı maalesef, eleştirilerimin çoğu da bu yöndedir, verdiğim paraya en iyisini almak değil yani. Şimdi Z5 dual kullanıyorum ve pili hariç fazlasıyla mennunum. 1500'e alabileceğimin en iyisini mi aldım, hayır açık konuşmak gerelirse üzerine alternatif olacak bir sürü Xiaomi modeli mevcut piyasada, kimseye gidip de Z5 dual önermem bu saatten sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Seyisulnam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

M.K.'S SIRIUS Z2 - SUMIRE Z5 DUAL
    • Teğmen
      152 Mesaj
      07 Kasım 2018 16:53:48

Güle güle kullanın .. Bu cihaza denk gelmesem Z5 alabilirdim ben de :)
      |
      |

HP PAVILION 14 al-107nt Kullancısı -- LG UF7787 Kullancısı

MARKA FANI DEĞİL MÜŞTERİ ...
    • Yüzbaşı
      325 Mesaj
      07 Kasım 2018 21:08:28
      Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır bu telefonu kullanıyorum gayet memnunum gerek batarya gerek işlemci resmen akıyo telefon fakat son zamanlarda sony nin pazardan çekileceği haberleri bende endişe yarattı hayatımda ilk defa sony telefon kullanıyorum bu telefonu tercih ederken huawei den vazgeçtim şimdi ise etrafta sony pazardan çekilecek çekilirse güncelleme desteği olmayacak arızalandığında teknik servis desteği olmayacak gibisinden duyumlar alıyorum o yüzden ilerisi için geleceği belirsiz bir marka telefon aldığım için endişeliyim siz ne düşünüyorsunuz bu konuda bu işin aslı astarı nedir?

• Yarbay
      4159 Mesaj
      07 Kasım 2018 23:47:06 Konu Sahibi

Çekilebilir ama bu sony'nin sadece türkiyede telefon ayağı yok ki ?
      TV var, aksesuarları var, playstation var, müzik sistemleri var, fotoğraf makineleri var, yani varda var.

Hani öyle küverest gibi çan çin çon işi marka değil ki ve sadece telefon alanında yok olsalar bile gene sony olarak ülkemizde varlar. Hadi endişe edelim diyeceğim ama çinden gelen marka değil ki ? gitse ne olur ? gitmese ne olur ? sen aldığın tarihten itibaren yasal olarak 2 yıl süreçte sana o firma teknik servis sağlamak mecburiyetinde, velev ki sony mobile kapattı gitti, olsun.

Gidersin THH verirsin garanti hizmeti sağlanmıyor diye fatura tutarın neyse kuruşu kuşuna sony'den her türlü alırsın. Ha çin malı olur anlarım zaten adamların tek ürünü vardır çekilirse kork ama koca sony yani o kadar olmaz. Teknik destek yani yasal olarak 2 yıl mecbur olmak zorunda ha olmazsa da eksik hizmet görürsen de dediğim gibi thh gidip anında paranı alırsın.

Güncelleme olayına gelirsek şuan sadece kasım ayının güvenlik yamasını vermedi hala, 9'u direkt verecek geç kaldı ama gelecek o kesin. Ama ondan sonrası ne olur ? işte orası meçhul. Gidebilir çünkü global anlamda artık telefon işi eskisi gibi gitmiyor sony'de satışlar düşük olunca haliyle ülkeye göre operasyonları küçültüyorlar. Bununla alakalı HWP'ın yaptığı video var izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Python -- 7 Kasım 2018; 23:47:49 >
      |
      |
      alexander vasilievich kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4452 Mesaj
      08 Kasım 2018 00:40:33

Zaten çekildi de çekilmesi sizi endişelendiren konulara açıklık getireyim.

- Güncelleme gelmemesi diye bir olay yok. Eğer telefon Türkiye de satılmış ise her türlü o güncelleme geliyor hadi gelmedi diyelim flashtool ile kurmak 10-15 dakika.

-Teknik servis olayı şu şekilde yasalar gereğince en son satılan telefonun garantisi bitene kadar parça temini yapmak zorunda hadi olmadı diyelim. THH ile olayı halledersiniz. Çünkü telefonları Sony avrasya ithal ediyor. Sony Avrasya da sadece telefon değil birçok şeyi ithal ettiği için televizyon bile paranızı geri alırsınız.

Başka birşey varsa onlara da yardımcı oluruz.
      |
      |
      alexander vasilievich kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Z5 Premium / Always Sony
      Çankırı
    • Teğmen
      156 Mesaj
      08 Kasım 2018 13:29:38
      Sonyi ilk defa kullanan birisi olarak telefonu incelersek telefon donanım ve hız konusunda iyi android tarafında iyi kararlı fakat kamera konusunda bir şüphem var yada benim kamera da mı sorun var bilmiyorum ama kamera bazen saçmalıyor bende mi sıkıntı var bilmiyorum otomatik kullanıyorum (Manuel kullanımı öğretebilecek birisi varsa iyi olur) karanlıkta çektiğim fotoğraf böyle oluyor nedeni ni bende bilmiyorum bir yardım ederseniz iyi olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Yarbay
      4452 Mesaj
      08 Kasım 2018 13:31:22
      quote:

Orijinalden alıntı: adem.yurdagul34

Sonyi ilk defa kullanan birisi olarak telefonu incelersek telefon donanım ve hız konusunda iyi android tarafında iyi kararlı fakat kamera konusunda bir şüphem var yada benim kamera da mı sorun var bilmiyorum ama kamera bazen saçmalıyor bende mi sıkıntı var bilmiyorum otomatik kullanıyorum (Manuel kullanımı öğretebilecek birisi varsa iyi olur) karanlıkta çektiğim fotoğraf böyle oluyor nedeni ni bende bilmiyorum bir yardım ederseniz iyi olur
      Sony her ne kadar kamerayı kendi üretse de yazılım açısından çok kısıtlı oluyor cihazlar. Teknoseyirde bunun için videolar var onlara bakın hocam
      |
      |

Z5 Premium / Always Sony
      Çankırı

• Teğmen
      156 Mesaj
      08 Kasım 2018 13:46:46
      Peki bu android pie de düzeltme felan olur mu hocam xz2 de android de kamera uygulamasının stilleri değiştiriyor onda inşallah düzelir

|
      |
    • Teğmen
      156 Mesaj
      08 Kasım 2018 22:01:47
      beyler xz1 de ses kaydı nereden yapılıyor

• Teğmen
      148 Mesaj
      08 Kasım 2018 22:31:19

Sony nin programı var Google Play'de onu yüklemen gerekir yada başka bir ses kaydı programı dahili yok çünkü.

|
      |
      adem.yurdagul34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4159 Mesaj
      08 Kasım 2018 23:43:53 Konu Sahibi
      |
      |
      adem.yurdagul34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      156 Mesaj
      08 Kasım 2018 23:44:17

teşekkürler hocalar üstadlar

|
      |
      Python kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1549 Mesaj
      09 Kasım 2018 01:30:23
      quote:

Orijinalden alıntı: adem.yurdagul34

Otomatik modda olsa elinizle dokunup odaklama yapın.Dokunduğunuz yere odaklıyor isoyu düşürüyor ve keskin fotolar ortaya çıkıyor.

Bunun için nesne izlemeyi kapatmanız gerekli
      |
      |

• Çavuş
      40 Mesaj
      09 Kasım 2018 17:42:11
      bana ekranı çizilmelerden koruyacak ama ekranı tam kaplayacak bir ekran koruyucu önerir misiniz

|
      |

• Yarbay
      2298 Mesaj
      09 Kasım 2018 17:59:22
      Bu sabah itibariyle cihaz bedeli tarafıma KVK tarafından iade edilmiştir forum sakinleri, Teknosa'dan halan ufak bir meblağ alacağım olsa da paramın büyük bir kısmını kurtardığım için kendimi beraat etmiş sayıyorum. Servis sürecinde yapılması gerekenler ve THH başvuru süreçleri hakkında net bilgi istiyorsanız çekinmeden tarafıma soru sorabilirsiniz.

• Yarbay
      4061 Mesaj
      09 Kasım 2018 18:37:10

Hadi geçmiş olsun. Gözün aydın.

|
      |

İlk başlangıçSony Ericsson S700 ve k850Xperia ARC, Xperia S, Xperi Z, Xperia Z3, Xperia Z5, Xperia XZ Şimdi Xperia XZ Premium.Sonu belli değil...
    • Çavuş
      92 Mesaj
      09 Kasım 2018 18:37:33

Pm attım hocam.

|
      |

• Yarbay
      2298 Mesaj
      09 Kasım 2018 18:58:07

Sağolun hocam teşekkürler. Darısı tüm hakkını arayan arkadaşların başına :)
      |
      |
      se_runtome kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Uzman Mobil
      5222 Mesaj
      09 Kasım 2018 19:21:26
      quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Bu sabah itibariyle cihaz bedeli tarafıma KVK tarafından iade edilmiştir forum sakinleri, Teknosa'dan halan ufak bir meblağ alacağım olsa da paramın büyük bir kısmını kurtardığım için kendimi beraat etmiş sayıyorum. Servis sürecinde yapılması gerekenler ve THH başvuru süreçleri hakkında net bilgi istiyorsanız çekinmeden tarafıma soru sorabilirsiniz.
      Geçmiş olsun gözün aydın kardeşim.

|
      |

saçlarım kadar başım olsa hak yoluna olsun feda...
      A2(K850i) deposu
      http://www.4shared.com/account/dir/7406271/5c827bf8/sharing.html
    Hızlı Cevap

Reklamlar
nice türkiye
paykasa
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.