Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.871
Cevap
76
Favori
400.029
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Sony >> Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU
Giriş
    4521 Mesaj

47.1.A.12.270 'i diyorsanız o ayın 5-6sı gibi XZ1 lere geldi.
    |
    |
    L.J kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

270 ile biten update geleli neredeyse 1 hafta olacak. Geldi yani Türkiyeye. Ağustos güvenlik yaması içeriyor.
    |
    |
    L.J kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar merhaba. Sony Xperia Z5'i iki yıl kullandıktan sonra Mart ayında XZ1'e geçtim. Telefonumu severek kullanıyorum yalnız bu kablosuz ağa bağlanmama, bağlandıktan sonra kopma sorunları cidden insanı sinir ediyor. Son güncelleme de geldi. Telefonumu hep güncel tutarım. Kaç tane güncelleme geldi hala çözemediler bu sorunu. Dün işyerimde bağlandığım ağa bugün bağlanmıyor. Evdeki ağa bir bağlanıyor, bir bağlanmıyor. Bunun bir çözümünü bulan var mı? 4 ay geçti ama ayıplı mal diye Sony ile görüşmeyi düşünmeye başladım. Eylül ayında 9.0 ile bu sorun çözülür mü arkadaşlar? Yoksa bununla ilgili yasal haklarıma mı başvurayım?

Cihazı bilgisayara bağlayıp companion sony yazılımı ile yazılım onarmayı denediniz mi ? deneyin sorunu böyle çözenler var.
    |
    |
    keremtunaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Python

Cihazı bilgisayara bağlayıp companion sony yazılımı ile yazılım onarmayı denediniz mi ? deneyin sorunu böyle çözenler var.
    Yazılım onarma işlemi yapmadım hiç. Aldığımdan beri kurulumunu yapıp yoluma devam ettim. Yabancı forumlarda da bu dediğinizi deneyip aynı sorunla karşılaşanlar olmuş. Açıkçası çok hesap olduğu için biraz da üşeniyorum. Companion yazılımının yedek alma olayını da beğenmiyorum. Z5 cihazımın yedeğini alıp sıfırlayıp tekrar kurduğumda yedekten yüklediği veriler eksik gelmişti. XZ1'de de bunu yaşamak istemediğimden yazılım onarma ve sıfırlama tarzı olaylara hiç girmedim.

Yüzde yüz çözüm tabi ki bilemeyiz denemeden tahmin etmek zor. Belki yarın bir güncelleme gelecek wifi komple ölecek ? önünüzde böyle bir yol var. Ha başak bir yol daha var, geliştirici seçeneklerinden, en altta mobil veri her zaman etkin onun tikini kaldırın. Bu da çözüm olmuyorsa ya ilk seçenek ya da başka bir yol garantiye vermek.
    |
    |
    keremtunaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yüzde yüz çözüm tabi ki bilemeyiz denemeden tahmin etmek zor. Belki yarın bir güncelleme gelecek wifi komple ölecek ? önünüzde böyle bir yol var. Ha başak bir yol daha var, geliştirici seçeneklerinden, en altta mobil veri her zaman etkin onun tikini kaldırın. Bu da çözüm olmuyorsa ya ilk seçenek ya da başka bir yol garantiye vermek.
    O tiki kaldırmıştım. 9.0'ı beklemeyi düşünüyorum. O zaman factory reset yapıp duruma bakacağım. O da olmazsa donanımsal değil yazılımsal bir sorun olduğu için Sony'den iade işlemlerini başlatmasını isteyeceğim. Evde başka telefonlar da var hatta Turk Telekom'un verdiği eski sürüm android bir telefon var, o bile bağlanma sorunu yaşamazken benim cihazı bu yüzden çoğunlukla mobil veride kullanmak zorunda kalıyorum.
    |
    |

• Yüzbaşı
    522 Mesaj
    Ya tam alacakken şu wifi sorunu kafama takıldı. Bi araştırma yapayım dedim sony resmi forumunda bu konu uzun uzun tartışılmış. Dile kolay 23 sayfa.

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-XZ1/Wi-Fi-problems-after-lasteast-update-47-1-a-12-119-not-fixed/td-p/1295522#gref

Kullanıcılar durup dururken wifi kopması yaşadığını veya kayıtlı olan ağa bağlanamadıklarından bahsetmişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4.güne girdim WiFi de hiç kopma yaşamadım ama telefonu güncellemeleri kurmadan onarım yaptım en son sürüme yükseltti. Beyaz ekranda çizgiler yakından bakınca belli oluyor şu an o sorun var. Cihaz rev 5

|
    |
    mSilver kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

CKS-99 kullanıyorum onun harici kafa üstü XB600 de var, her hangi bir besleme de sorun yok. Cks 99'da baya gümbür gümbür basslar var.
    Bu telefonun ses seviyesi malum biraz az 32 ohm empedans değerindeki bir kulaklığı besleyebilirmi diye kafam takılıyo açıkçası ses seviyesi dahada düşerse müzikten keyif alamam

|
    |

CKS-99 kullanıyorum onun harici kafa üstü XB600 de var, her hangi bir besleme de sorun yok. Cks 99'da baya gümbür gümbür basslar var.
    Bu telefonun ses seviyesi malum biraz az 32 ohm empedans değerindeki bir kulaklığı besleyebilirmi diye kafam takılıyo açıkçası ses seviyesi dahada düşerse müzikten keyif alamam

Orijinalden alıntı: keremtunaa

Arkadaşlar merhaba. Sony Xperia Z5'i iki yıl kullandıktan sonra Mart ayında XZ1'e geçtim. Telefonumu severek kullanıyorum yalnız bu kablosuz ağa bağlanmama, bağlandıktan sonra kopma sorunları cidden insanı sinir ediyor. Son güncelleme de geldi. Telefonumu hep güncel tutarım. Kaç tane güncelleme geldi hala çözemediler bu sorunu. Dün işyerimde bağlandığım ağa bugün bağlanmıyor. Evdeki ağa bir bağlanıyor, bir bağlanmıyor. Bunun bir çözümünü bulan var mı? 4 ay geçti ama ayıplı mal diye Sony ile görüşmeyi düşünmeye başladım. Eylül ayında 9.0 ile bu sorun çözülür mü arkadaşlar? Yoksa bununla ilgili yasal haklarıma mı başvurayım?
    Hocam bu sorunu ilk zamanlar yaşayan oldukça fazlaydı bende dahil. Deneyimlerimizden gördüğümüz kadarıyla yazılım kaynaklı bir sorun. Yapman gereken cihazını PC Companion ile onarmak. Cihazdaki bilgilerini yedekle ve cihazı onarım yaparak sıfırla büyük ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır.

|
    |

• Çavuş
    77 Mesaj

Almadan önce bende okudum aynı sayfaları hatta yabancı tanıdık diğer siteleri de. Evet bu sorunu yaşayan bir çok kişi var ama yaşamayan da bir çok kişi var. Daha öncede söyledim bu telefonu almak biraz riskli. Benim telefonum siyah rev 4 benim wi-fi kopma sorunum olmadı. Telefonumu aldığımda bu forumda anlatılanlar gibi yaptım:

1) Pc companion yazılım onarma
    2) Geliştirici seçeneklerinde -Mobil veri her zaman etkin- tuşunu kapattım.

Yani karar sizin..
    |
    |

Orijinalden alıntı: mSilver

Ya tam alacakken şu wifi sorunu kafama takıldı. Bi araştırma yapayım dedim sony resmi forumunda bu konu uzun uzun tartışılmış. Dile kolay 23 sayfa.

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-XZ1/Wi-Fi-problems-after-lasteast-update-47-1-a-12-119-not-fixed/td-p/1295522#gref

Kullanıcılar durup dururken wifi kopması yaşadığını veya kayıtlı olan ağa bağlanamadıklarından bahsetmişler.
    Hocam sende aynı şekilde talksonymobile forumundaki sorunları bizde yaşadık ve sonuç olarak şu anda bu problemi yaşayan pek kalmadı. Sorun yaşayan tek tük arkadaş var onlarda bahsettiğimiz cihaz onarım işlemini yapmayanlar. Sırf bu yüzden vazgeçmene gerek yok.

|
    |

• Yüzbaşı
    391 Mesaj
    Beyler bayanlar cihaz geldi guzel cihaz butun guncellemeri tek tek yüklüyorum hp den aldim bir arkasin dedigi gibi bir yerden tedarik etmisler cumartesi günü siparis vermistim Çarşamba günü kargoya verdiler herneyse kutusunun jelatini yirtik pirtikti anlamadim gitti lanet olsun hp ye beklemezdim ondan boyle birsey bu arada sarji cok cabuk bitiyor banami oyle geliyor

İ7 4770/msi-h81m-p33/kingston-kvr16n11-2x8gb-16gb-ddr3-1600mhz-cl11-dual channel/cooler master masterliquid lite 120 sıvı soğutucu/corsair-forsle-120gb(ssd)/wd blue 250gb(ssd)/sapphire rx 580 nitro+4gb/sharkoon silentstorm ıcewind 750W 80 Plus Bronze/corsair carbide air 240...!!
  • Çavuş
    43 Mesaj

bende de Wi-Fi problemi yok belki modemle alakalı bir şeydir. Ama bir iki kere kopmuşluğu var ya modemi resetledim ya da internet şifresini değiştirdim düzeldi oturduğun yerle alakalı bence sokak arasında ya da internetin arada koptuğu bir yerde oturuyorsanız ya da modelini felan eskiyse kesinlikle almayın zor bağlanırsınjz

|
    |

İlk gün geldiğinde benim de hemen bitmişti ve sırf bu yüzden geri vermeyi düşünmüştüm ancak şarjı %5 ten %100e 3-4 kere doldurursan şarjı baya gidiyor forımdakiler sonradan açılıyor demişti anlamamıştım ama anladım şu an :) ilk gün 7 saat gidiyor ikinci gün 10 üçüncü gün 12 saat falan sonra 15 saati görürsün belki ama kullanıma bağlı

|
    |
    Bayaltog kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Takacağın kulaklığa bağlı, şimdi kalkıp 32 ohm 50 60 mm sürücülü kulaklık takarsanız haliyle onu besleyemez çoğu telefonda besleyemez zaten.
    |
    |
    alexander vasilievich kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Bayaltog

Beyler bayanlar cihaz geldi guzel cihaz butun guncellemeri tek tek yüklüyorum hp den aldim bir arkasin dedigi gibi bir yerden tedarik etmisler cumartesi günü siparis vermistim Çarşamba günü kargoya verdiler herneyse kutusunun jelatini yirtik pirtikti anlamadim gitti lanet olsun hp ye beklemezdim ondan boyle birsey bu arada sarji cok cabuk bitiyor banami oyle geliyor

neden iade ediyorsun rev kaç geldi oyüzden mi yoksa sorunlumu cihazın?

• Yüzbaşı
    522 Mesaj
    Fiyattı yerinde durmuyor. Düşeceği yere çıkıyor. Rev 5 olacağını bilsem yine alacağım ama satıcıların elinde Rev 4 var hep.

Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.