Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.628
Cevap
66
Favori
437.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bugün ilk kez bu durum oldu.
    sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü kronik değil yani her zaman olmuyor.
  • yksln kullanıcısına yanıt
    Biz baktığımızda stokta var deniliyordu galiba birkaç tane falandı. İzmirde sony center vardı ama ne oldu bilmiyorum. Eski çankaya itfaiyenin oralarda bir yerdeydi. Az gerilerde de sony yetkili satıcısı falan vardı.https://www.sony.com.tr/dealerlocator/search şuradan bakıyorum,https://goo.gl/maps/MdvRX7irs4r burasıymış. Olmadı bir arayın sorun ellerinde olabilir.

• Arızalı cihazim serviste tamir olursa, sorun halledilirse almayacağım. Sıkıntı devam ederse hemen alacam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güç tuşuna sağından solundan tırnağımla bastırdm pislik çıktı sizdede öyle mi yahu

• Telefonun Iphone 8 Plustan (Ios 11 Yuklu) Daha Akıcı Çalıştığını Rahatlıkla Soyleyebilirim. 2. Telefon Olarak Aldım fakat 1 hafta sonra Asıl Telefonum Yapabilirim.

Sormak İstediğim Ekranı Tam Kapatan Ekran Koruyucu Bulamadım Telefoncularda. Var mı Önerisi Olan.

Kılıf Kullanmayacağım Bu Telefonun Arkasını Kapatmak İstemiyorum.

• ben de aldığım yerde tam kaplamayan ekran koruyucu ve şeffaf kılıf aldım ancak telefonun tüm güzelliği kayboldu eve gelince 2sini de çıkardım araştırıyorum ama muhtemelen kılıfsız koruyucusuz kullanacağım
  • Halacoglu kullanıcısına yanıt
    Geliştirici seçeneklerinden mobil veri her zaman etkini kapalı duruma getir WiFi sorunu kalmaz.

• Şu telefonu aldığımdan beri 4.5g de sorun yaşıyorum turkcell olupta 4.5g de ara ara kopma sorunu yaşayan bir tek ben miyim? Yardımcı olun lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: Halacoglu

WiFi sorunu ile cihazı servise gönderen veya iade eden var mı arkadaşlar? Son 1-2 haftadır WiFi sorunu yaşıyorum. Ya kopuyor bulamıyor, ya da aşırı yavaşlıyor bağlantı. Cihazı yeniden başlatınca düzeliyor ama can sıkıcı olmaya başladı.
    Hocam daha önce çok defa söyledik yine söyleyelim WiFi sorunu yazılımsal daha önce bende dahil çok arkadaş yaşadı bu problemi. Tamamen çözmek istiyorsan cihazı PC marifetiyle ve PC Companion programıyla onarman gerek cihazı sıfırlarsan sorun hallolur.

• quote:

Orijinalden alıntı: alexander vasilievich

Şu telefonu aldığımdan beri 4.5g de sorun yaşıyorum turkcell olupta 4.5g de ara ara kopma sorunu yaşayan bir tek ben miyim? Yardımcı olun lütfen
    Kopmadan kastın sesli aramalarsa bende de oldu geçenlerde ama Türk Telekom kullanıyorum. Sanki şebeke çekiminde düşüklük var gibi.

• @elvis2015 Forumda okuduğum için özellikle bu ayara baktım hocam yazmadan önce, kapalı durumda. Zaten 1-2 haftadır bu sorunu yaşıyorum ve bu süreçte cihazda herhangi bir değişiklik olmadı, durduk yere ortaya çıktı bu sorun.

@tolyo Cihazı aldığım gün tüm güncellemeleri yaptıktan sonra PC Companion ile onarım yapıp kullanmaya başladım hocam. Bu sebeple onarmak da kalıcı çözüm değil sanırım. Ben de yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama flagship seviyesinde bir cihaz, Sony duruma el atsa iyi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

Kopmadan kastın sesli aramalarsa bende de oldu geçenlerde ama Türk Telekom kullanıyorum. Sanki şebeke çekiminde düşüklük var gibi.

Alıntıları Göster
    Yok hocam aramalarda değil ben internet bağlantısında yaşıyorum bunu müşteri hizmetleri ile de görüştüm internet bağlantınızda bir problem yok diyor full çeken internet ara ara kopuyor 1-2 dakika içindede kendiliğinden düzeliyor işin ilginç yanı forumda bu konuyla ilgili hiç şikayet yok herkes wifi den şikayetçi 4.5g internette kopma yaşayan kimse yok

• quote:

Orijinalden alıntı: alexander vasilievich

Yok hocam aramalarda değil ben internet bağlantısında yaşıyorum bunu müşteri hizmetleri ile de görüştüm internet bağlantınızda bir problem yok diyor full çeken internet ara ara kopuyor 1-2 dakika içindede kendiliğinden düzeliyor işin ilginç yanı forumda bu konuyla ilgili hiç şikayet yok herkes wifi den şikayetçi 4.5g internette kopma yaşayan kimse yok

Alıntıları Göster
    Türk telekom kullanıyorum.Bendede arada oluyor ama çok nadir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halacoglu

@elvis2015 Forumda okuduğum için özellikle bu ayara baktım hocam yazmadan önce, kapalı durumda. Zaten 1-2 haftadır bu sorunu yaşıyorum ve bu süreçte cihazda herhangi bir değişiklik olmadı, durduk yere ortaya çıktı bu sorun.

@tolyo Cihazı aldığım gün tüm güncellemeleri yaptıktan sonra PC Companion ile onarım yapıp kullanmaya başladım hocam. Bu sebeple onarmak da kalıcı çözüm değil sanırım. Ben de yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama flagship seviyesinde bir cihaz, Sony duruma el atsa iyi olacak.
    Hocam şimdi şöyle oluyor, cihazı tam olarak ne zaman aldın bilmiyorum ama kullandığımız yazılımın üzerine aylık güvenlik güncellemeleri geliyor ve bu güncellemeleri cihaz üzerinden yapıyoruz genelde. Her güncellemede olmasada bazen bu güncellemeler wifi sıkıntısı çıkarabiliyor bundan dolayı cihazı onar demiştim.

Mesela son gelen güvenlik güncellemesi sorun çıkarmadı aksine pil performansında azda olsa iyileşme hissettim.

• Herkesin bahsettigi hat ve wifi cekmeme sorunu hala var mi?Ayriyetten hepsiburada rev kac satiyor bilen var mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    8'in tek sorunu lazer otofokusun yavaş çalışması ve odağı kaybetmesi zaman zaman. Video yani.

Bunun dışında Nokia cihazlar piyasadaki en dayanıklı en alınası cihazlar şu an. Bende Nokia 7 Plus var amiral gemisi dahi değil ve telefon XZ1'e bin basar. XZ1 de var ikisini de kullanıyorum. Nokia 8 Scirocco var asıl amiral gemisi, o telefonun muadilleri zaten Ipx, S8+, Note 8, P20 vs. Nokia'ya çamur atma boş yere.

Henüz sd845'li cihazlarını tanıtmadılar üstelik. Eminim ki XZ2 denen garabetten bin kat iyi olacak. XZ2 istesem şu an son derece ucuza alabilirim almıyorum cidden kötü bir tasarımı var. Sony sever biri olarak Sony'den bir daha telefon almam bunu da yazayım buraya. Sorunsuz bir telefon değil XZ1.

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

8'in tek sorunu lazer otofokusun yavaş çalışması ve odağı kaybetmesi zaman zaman. Video yani.

Bunun dışında Nokia cihazlar piyasadaki en dayanıklı en alınası cihazlar şu an. Bende Nokia 7 Plus var amiral gemisi dahi değil ve telefon XZ1'e bin basar. XZ1 de var ikisini de kullanıyorum. Nokia 8 Scirocco var asıl amiral gemisi, o telefonun muadilleri zaten Ipx, S8+, Note 8, P20 vs. Nokia'ya çamur atma boş yere.

Henüz sd845'li cihazlarını tanıtmadılar üstelik. Eminim ki XZ2 denen garabetten bin kat iyi olacak. XZ2 istesem şu an son derece ucuza alabilirim almıyorum cidden kötü bir tasarımı var. Sony sever biri olarak Sony'den bir daha telefon almam bunu da yazayım buraya. Sorunsuz bir telefon değil XZ1.
    Nokia 8 satıp müşteriden geri dönen ürünler ile ilgili satıcı ve kullananların yorumlarına göre kalite sıkıntısı yaşadığını düşünmüştüm. En son nokia'nın windows phone'larını kullandım ciddi sağlam ürünlerdi. Orijinla paketinden kasa ve ekran ayrılmış ürün çıktığını belirten satıcılar var. Adamlar o kadar bezmiş ki malı dükkanlarına sokmuyorlar. Kendim kullanmadım. Bir satıcı niye bir ürün dükkanına sokmak istemesin ki? Nokia 8 peşinde baya koştum XZ1 almadan önce ama kullanıcı dönüşlerini duyunca vazgeçtim. xz2'yi ben de beğenmedim. Sony telefonların bir karizması vardı onu bozmuşlar. Xz1'de şimdiye kadar rev4 cihazımda ne yazılımsal ne de donanımsal bir sorun yaşamadım. Umarım sonrasında da bir sorun çıkmaz. Elektronik cihazlarda şans faktörü de önemli bir kriter hala. Geçenlerde bir satıcı anlattı; bir devlet büyüğüne telefon siparişi vermişler. Satıcı götürüp elden teslim etmiş. Beraber açmışlar, cihaz kutudan yanlamasına ikiye bölünmüş olarak çıkmış . Sanki telefonu iki ucundan tutup kırmışsın gibi yani. O kadar özendik, en kusursuz seriden getirtip teslim ettik başımıza bu geldi diyor adamcağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 25 Ağustos 2018; 11:51:46 >

• L.J kullanıcısına yanıt
    Arkadaşımda nokia 8 var, güzel cihaz. Amma velakin kamerasının nokia'nın eski kameraları ile alakası yok. Yani şimdi eğri oturalım doğru konuşalım, video kayıt açıyorum abartmıyorum 1 dk çekeceksem çekeceğim 20 kere focus kayboluyor focus kayıp kayıp geri geliyor. Bu şimdi büyük bir sıkıntı, ha açıyorum xz1'de daha birkere bende focus'u kaybetmedi alet. Ki 4k çekiyorum 60 fps çekiyorum evde kedilerim var ohooo daha böyle yani odaklamada sapıtma şu bu hiç yaşamadım. + diyeyim bu sıkıntıdan arkadaş 2 kere garantiye verdi, garanti de sorun yok diyip geri vermiş. Daha 5 aylık alet yanılmıyorsam, nokia buna bir yazılım çıkartamadı da mı bu halde hala ?

XZ1'de mesela wifi sıkıntısı var, onun harici ekranda çizgi olayları var. Ama işte her cihazda yok, benim alette mesela wifi hiç sıkıntı olmadı. Keza evet garantiye gitti ama sıfırı ile değişti de geldi. Ekrandaki sıkıntı yüzünden ama gene de bir sorun yaşamadım. Ha ekranı da ben takıntılı olduğumdan verdim yoksa 10 kişiye gösterdim millet baktı etti note 8'i olan işte iphone 8'i olan s8'i olan vs. vs. kimsede o çizgileri göremedi e ben önceleri az farkettim sonra dedim dur ya parlaklığı açayım da fulleyim ekranı bide beyazda bakayım aaa dedim var gibi içime sinmedi öyle verdim garantiye öncesi de sony'e yazdım onlar söyledi verin diye vs. hemen 1 hafta olmadan anında yenisi ile kapalı kutu değişti. Ha başka sıkıntı dersen vodafone evet daha az çekiyor, evde tek tek turktelekom veya turkcell ile test ettim, biraz az çekme ve arada bağlantı gitme gelme oluyor. Ama bu olay turkcell veya turktelekom da başıma gelmedi. Sonra araştırıyorum ediyorum vodafone sadece sony'de has değil bazı samsung, apple gibi cihazlarda da sorun oluyormuş.

Bunlar harici xz1 güzel telefon, keza nokia 8'de güzel cihaz, birinin artısı birinin eksisi var. Nokia isteyen nokia alabilir, sony isteyen sony alabilir. Ben mesela sıvıya dayanıklılığı ön planda tuttum lazımdı çünkü xz1 daha çekici geldi. Onun harici sana bakan stereo hoparlör, yanda olan parmak izi bunlarda çekti. + olarak benim çocukluğum evde televizyondan playstation'a müzik setine kadar sony idi, ilk walkman'im gene sony idi. İlk diskman'im gene sony idi. Onun harici SE P serisi işte K serisi W serisi telefonlarını da çok kullandım. K serisinde hele ne kamera modları K790 K750i neler nelerle uğraştım. Hani bende sony cihazların yeri hep ayrıdır, bu da mesela alırken cihazı kararımı etkilemiş olabilir.

• Xz1 Sony center izmir çankaya da sadece teşhir kalmış.
    İnternet satışı hariç bulmak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 25 Ağustos 2018; 19:20:25 >
  • yksln kullanıcısına yanıt
    Ankara sony de 2150 nakit baya ürün vardı hocam siyah rev 5.

• 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.