Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.628
Cevap
66
Favori
437.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akif87

Pili bu kadar uzun dayanması için bazı özellikleri kapatmış sony, mesela ekrana çift tıkla aç kapa özelliği Android 8 de varken bizde yok.
    ''Wave up'' tarzı ücretsiz uygulamalarla sorunu çözebilirsiniz, ön görüldüğü kadar ek pil harcaması yapmıyor.
  • Xz1 ile wifiden bütün sosyal medya uygulamalarına erişebiliyorken, mobil veride '' Facebook, Messenger, Instagram, Twitter'' gibi uygulamalara giremiyorum, haber kaynağını güncellemek istediğimde ''No network connection'' uyarısı alıyorum. Cihaz garantili ve sony tr kayıtlı bir cihaz, ben ingilizce kullanıyorum.
    Bu sorunu çözmek için her şeyi denedim, Whatsapp ' kusursuz girebiliyorum, maillerime girebiliyorum, google da veya gitti g. gibi sitelerde hiç bir sorun yaşamıyorken sosyal medya hesaplarıma giremiyorum, yaklaşık 1 aydır bu problemi yaşıyorum, sanırım wap devre dışı kalınca başlamış olabilir bu sorunlar. Ha Vpn kurdum telefona, o zaman da sorunsuz çalışıyor yani donanımsal bir şey değil diye düşünüyorum.
    Her şeyi denedim, kapadım açtım, mobil verimin açık olduğundan emin oldum, 4.5 g , 3g, gsm gibi diğer bağlantı hızlarında bağlanmayı denedim, cihazımı fabrika ayarlarına döndürdüm, servis sağlayıcımın internet ayarlarını tekrar ve tekrar indirdim, apn ayarlarımı silip silip tekrar güncelledim, servis sağlayıcımdan online olarak destek alarak internete çözüm bulmayı denedim ancak telefonum uzaktan ayar almadığı için manuel bilgi vererek yapmaya çalıştılar yine olmadı, kendim internetten ayarları tekrar düzenledim yine olmadı.
    Bu sorunu başka yaşayan biri var mıdır veya çözüme ulaşan biri yardımcı olabilir mi?

• Sorun şöyle çözüldü: bende küçük yeğenler telefonla oynarken abuk subuk sitelere giremesinler diye aile kısıtlaması vardı, sevgili bttk facebook gibi uygulamaları da abuk subuk site kapsamına aldığı için engelleniyor muşum meğer. Yani artık bir uygulamanın içinde çıkan reklamı yanlışlıkla tıkladığımda anında abonelik başlayacak ve ben ne olduğunu anlamadan 10-20 tl gibi bedellerle bir yerlere abone olacağım. Ne diyeyim , mesela Mahmut mu diyeyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusdurden

Sorun şöyle çözüldü: bende küçük yeğenler telefonla oynarken abuk subuk sitelere giremesinler diye aile kısıtlaması vardı, sevgili bttk facebook gibi uygulamaları da abuk subuk site kapsamına aldığı için engelleniyor muşum meğer. Yani artık bir uygulamanın içinde çıkan reklamı yanlışlıkla tıkladığımda anında abonelik başlayacak ve ben ne olduğunu anlamadan 10-20 tl gibi bedellerle bir yerlere abone olacağım. Ne diyeyim , mesela Mahmut mu diyeyim?
    Evet bu androidin genel bir sorunu. Iosta boyle birsey yok.

Adguard kullanabilirsin yuzde 80 90 engelliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zupper79

Bende alırken tereddut ettim. Son teknoloji donanıma sahip bi telefon bu kadar düşük mah ile. şarj aleti elimde dolaşırım herhalde diye tereddutum vardı ama kullanmaya baslayınca cok sasırdım. Elinden dusurmesen bile tam gun yetiyor gerçekten.

şarj'a onem verdiğim için bi onceki telefonum 5500 mahlık kutuk lenovo p1 di. ondan bile daha iyi pil suresi. walla helal olsun sony e.
    Donanimi iyi kullanmak icin yazilim onemli. Samsungda su gibi gidiyor sarj. Sonynin yazilimi sade basit. Gereksiz seyler pek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusdurden

Xz1 ile wifiden bütün sosyal medya uygulamalarına erişebiliyorken, mobil veride '' Facebook, Messenger, Instagram, Twitter'' gibi uygulamalara giremiyorum, haber kaynağını güncellemek istediğimde ''No network connection'' uyarısı alıyorum. Cihaz garantili ve sony tr kayıtlı bir cihaz, ben ingilizce kullanıyorum.
    Bu sorunu çözmek için her şeyi denedim, Whatsapp ' kusursuz girebiliyorum, maillerime girebiliyorum, google da veya gitti g. gibi sitelerde hiç bir sorun yaşamıyorken sosyal medya hesaplarıma giremiyorum, yaklaşık 1 aydır bu problemi yaşıyorum, sanırım wap devre dışı kalınca başlamış olabilir bu sorunlar. Ha Vpn kurdum telefona, o zaman da sorunsuz çalışıyor yani donanımsal bir şey değil diye düşünüyorum.
    Her şeyi denedim, kapadım açtım, mobil verimin açık olduğundan emin oldum, 4.5 g , 3g, gsm gibi diğer bağlantı hızlarında bağlanmayı denedim, cihazımı fabrika ayarlarına döndürdüm, servis sağlayıcımın internet ayarlarını tekrar ve tekrar indirdim, apn ayarlarımı silip silip tekrar güncelledim, servis sağlayıcımdan online olarak destek alarak internete çözüm bulmayı denedim ancak telefonum uzaktan ayar almadığı için manuel bilgi vererek yapmaya çalıştılar yine olmadı, kendim internetten ayarları tekrar düzenledim yine olmadı.
    Bu sorunu başka yaşayan biri var mıdır veya çözüme ulaşan biri yardımcı olabilir mi?
    Şebeke sıkıntısı olabilir. 4g bazen çok hızlı bazen yavaş oluyor. Dalgalanma oluyor gibi. Umarım eski nesil sonylerdeki gibi şebeke sorunu değildir

• Arkadaşlar dün ilk defa telefonu düşürdüm sol alt betona çarptı neyseki kılıf vardı ancak yinede çok hafif bir ezilme var (dikkatli bakınca görebildim) telefonu verebilirim diyordum ekran sorunundan dolayı sorun olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orion10 -- 28 Mayıs 2018; 17:3:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sanmıyorum.

• eraybtgn E kullanıcısına yanıt
    iphone 6'nın ön kamerası kamera ise bunun ön kamerasına başka birşey demek lazım. iphone 7'ye geçebilirdim lakin kamera kalitesi, apple'ın iphone'u bilinçli yavaşlatma taktiklerini dile getirmesi, parmak izini geç algılaması, kamerasının dandikliği ve 3200TL. fiyatı beni android bir cihaza yönlendirdi. performans olarak da sony'i takip ediyordum, ekşi'deki arkadaşların da tavsiyeleri ile aldım.
  • Zamanında z3 compact kullanıyordum, kamerası çok kötü çekiyordu gittim iPhone 6 aldım. Sonra dedim ki z3 şu fotoğraf kadar iyi fotoğraf çekemiyor yazıklar olsun dedim. Neyse sonra bir gün kardeşime verdiğim z3c bakıyordum birde ne göreyim lensin içinde, içerde bir leke olmuş ( nasıl olduğunu çözemedim) garantiye verdim sağolsunlar sıkıntı çıkmadan hallettiler. Garantiden gelince denedim fotoğraflar gerçekten güzel. Hay aklımı dedim. Gittim boşu boşuna iPhone 6 aldım ve benim için z3c bile iPhone 6 dan daha iyi fotoğraf çekiyor. Xz1 ise çok daha güzel.

• Evet wifi sorunları da yavaş yavaş başladı. Ah be sony niye böylesin sen ya.

• wifi allaha emanet bazen hiç görmediği oluyor yeniden başlatınca ayıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: flypow3r

Evet wifi sorunları da yavaş yavaş başladı. Ah be sony niye böylesin sen ya.
    Allah Allah bende yaşıyordum wifi sorununu ama son verdikleri 0.3 mb lik güncellemeden sonra bir daha yaşamadım bu sorunu.

• tolyo kullanıcısına yanıt
    Ben de de aynı. Son güncelleme ile sorun yaşamıyorum. 👍

• Uzun süredir forumda yoktum.Bu süreçte telefona gelen güncellemelerle mobil şebeke sorunum geçti.Artık çekiyor gibi gözüküp ulaşılamama sorunum ortadan kalktı.Wifi daha stabil oldu.eskisi gibi sürekli kopmalar yaşamıyorum,çekim alanı açışından da bi sıkıntı yaşamıyorum.Güncellemelerle pil sürem 5.30 saatten 6saate çıktı.Glimpse notification sürekli çalışıyor bu arada.En sevdiğim özellik 3dcreatera gelen selfieyle yüz tarama oldu.Bana kalırsa Sony gelen güncellemelerle telefonu toparladı.

• S7 den xz1'e geçilir mi? S7 2 seneyi geçti artık yavaşlamaya başladı ve günde 2 sefer sarj etme ihtiyacı doğmaya başladı. Babama bırakıp xz1 alsam mı diyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

Allah Allah bende yaşıyordum wifi sorununu ama son verdikleri 0.3 mb lik güncellemeden sonra bir daha yaşamadım bu sorunu.

Alıntıları Göster
    Bende azaldı, haftada bir kere restart gerekebiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: hsinan93

S7 den xz1'e geçilir mi? S7 2 seneyi geçti artık yavaşlamaya başladı ve günde 2 sefer sarj etme ihtiyacı doğmaya başladı. Babama bırakıp xz1 alsam mı diyorum?
    Normal şartlarda S7 den geç demem kardeşim fakat günde 2 kez şarj ediyorum ve yavaşladı demişsin eğer yavaşlama olayını yazılım ile çözemezsen ve bataryayı değiştirmek çok maliyetli ise XZ1 e geçmen mantıklı olur.

Yavaşlama çok sıkıntı yaşatmıyorsa bence bataryayı sıfırlayıp kullanman daha mantıklı sonuçta 2 senelikte olsa S7 sağlam cihaz.

• tolyo kullanıcısına yanıt
    Haklısınız sanırım. Telefonda ciddi yavaşlama yok bazen geç tepki veriyor sadece. Batarya değiştirip 1 sene daha devam edeyim. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.