Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.628
Cevap
66
Favori
437.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hüsnü Değirmenci

CoverZone Sony Xperia XZ1 Kılıf Room Silikon + Cam

Olarak aratınca "hepsi burada" sitesinde koruyucu camın tam kapladığını beyan etmişler.

Benim koruyucu cam da kenarlarla tam buluşmuyor ama hiç rahatsızlık da vermiyor .

Ekran kasaya gömük tutulmuş ki düşme durumunda darbeyi çok hafif yüksek kenarlar ve özellikle köşeler karşılıyor eski cihazlarımda bu köşeler ve yüksek kenarlar çok hayat kurtardı özellikle z5 compact cihazımı ekran üstü düşürmüştüm kenardaki incecik farkla devam ettim. Z3+ da ise yere önce köşenin temas ettiğini gördüm onunda köşelikleri hayat kurtardı.

Sony tam bir mühendislik şirketi tamamen teknik düşünüyorlar XZ1i stantlarda inceleyince cihazın düşme durumunda ön camın sağlamlaştırılması maksadıyla kenarlardan gömük ve kavisli olduğunu farkettim.
    Hocam aşağıda ürün açıklamasında bu yazıyor sanırım dafoniyi deneyeceğim kullananlar yorum yaparsa iyi olur tabi

CoverZone Sony Xperia XZ1 Kılıf Room Silikon + Cam

ÖNEMLİ NOT : ÜRÜNLE BİRLİKTE VERİLEN CAM KORUYUCULAR TELEFON EKRANININ TAMAMINI KAPLAMAMAKTADIR.TELEFON EKRANLARI KAVİSLİ OLDUĞUNDAN DOLAYI ŞUAN ÜRETİLEN STANDART CAMLAR EKRANIN %70 VEYA %80'ini KAPLAMAKTADIR.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar merhaba lg g6 kullanicisiyim xz1 ile basabas takas reklifi aldim sizce degistirmeli miyim g6 yi. Bir de su ekran skntisi herkeste oldu mu buna nasil bir cozum bulundu 40 sayfafan fazla okudum hiçbir sonuca varamadim.yonlendirmeleriniz onemli yardımınızı bekliyorum

• Güzel kardeşim

LG den mümkün olduğunca uzak dur saatli bomba gibi ne zaman anakart arızası vereceği belli olmaz ghost screen ve bootlop arızaları meşhur (şikayetvar.com'a bir bakıver bende ordayım) şu an G3 ve V10 yatıyor (albeniye aldanmamak lazımmış öğrendim) , hemen XZ1 e geçmeni tavsiye ederim. aile bireylerinde Z2 (2014) ve Z3+ (2017) var ve çalışır durumdalar.

LG ile devam etmek istersen sana kalmış Ghost screen için kesin çözüm playstore daki ücretli "ghostscreen" uygulamasını kurmakla oldu.Ama pilden ve ram den yiyor ve ekran parlaklığında farklılık oluyor.

Nacizane tavsiyem budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü Değirmenci -- 15 Nisan 2018; 17:10:51 >
  • GkhnBjk1903 G kullanıcısına yanıt
    Microsonic Sony Xperia XZ1 Kavisli Kırılmaz Ekran Koruyucu Film Beyaz
  • Bende silver Rev 4 var, ekranla ilgili hiçbir sıkıntı yok LG ile ilgili bir bilgiyi de aşağıda verdim.
  • Hüsnü Değirmenci kullanıcısına yanıt
    Yonlendirmeniz icin tesekkur ederim aslinda ekran kasa orani haric nereeinden bakarsaniz sony cok ama cok ustun hele bir selfie kamerasi var ki g6nin evlere senlik. Takildigim tek mesele bu sizin karsilasmadiguniz bircogunun da karsilasmadigini dusundugum bu cizgi hatasi basa bas takas teklifi kafama cok yatiyordu bu sorunu okuyana kadar..

• quote:

Orijinalden alıntı: cevgen06

Yonlendirmeniz icin tesekkur ederim aslinda ekran kasa orani haric nereeinden bakarsaniz sony cok ama cok ustun hele bir selfie kamerasi var ki g6nin evlere senlik. Takildigim tek mesele bu sizin karsilasmadiguniz bircogunun da karsilasmadigini dusundugum bu cizgi hatasi basa bas takas teklifi kafama cok yatiyordu bu sorunu okuyana kadar..
    Ekrandaki sorun genelde ilk başta görülüyor hocam sonradan oluşanı pek duymadım. Yani takas edeceğin cihazı incele bir sıkıntısı yoksa sonradan oluşma ihtimali pek yok. Bu işler biraz nasip işi sonradan başka bi sorun çıkarsa onu kimse bilemez cihaz Sony Tr cihazıysa bence takas et.

• tolyo kullanıcısına yanıt
    Vodafonedan alinma imiş ustadim buyuk ihtimal sony garantili. Ayni fikirdeyim sizinle..

• S835li adreno 540 ve LPDDR4X ram kullanılıyor G6 ise S821 li adreno 530 a nazaran güç tüketimi daha az ama performansı çok daha fazla böylece 2700 Mah pille HDR10 ekran parlaklığını idare ediyor.En son donanım elemanlarını kullanılmış işin ucuzuna kaçmamışlar.

Teknik özellikler olarak XZ1 gözü kapalı tercih edilir ama kozmetik tercih ediliyor.

Alıntı :

LPDDR4x kullanmanın yararları
    Çıkış gücünün (I / O VDDQ voltajı)% 55 oranında, 1,1 V'den 0,6 V'ye düşürülmesiyle bellek sisteminin güç tüketimini% 18 ~ 20 oranında azaltır. LPDDR4'ün diğer özellikleri aynı kalır ve aşırı bellek bant genişliği sağlar. Modern akıllı telefon SoC'lerinde birçok çekirdek CPU ve GPU alt sisteminin ağır taleplerini karşılar.
  • Hüsnü Değirmenci kullanıcısına yanıt
    Harikasınız hocam. Detaylı yorumunuz için çok teşekkür ederim

• Telefonu deneyimleme şansım oldu. Öncelikle çerçeveler çok fazla bence. Kullandığım S6dan bile kalın geldi gözlerime. Önde çift hoparlörü sevdim. Ekranı güzeldi. Cihaz günceldi.

Yalnız bataryası endişe verici ne kadar ekram süresi alıyorsunuz? Açıkçası Sony Xperia XA2-XZ2/C ve Nokia 7+ bekliyorum şuan fakat beklemek dert oluyor telefonumun pil ömrü çok kötü. Şuan 3 saat ekran süresi alıyorum.

• Ben sabah 9 gibi sarjdan çıkarıyorum telefonu. Gün içinde telefon kullanımı 4.5g, bluetooth açık, telfon görüşmeleri, whatsapp, sörf, social medya, bazen yandex, video. Şuanda pil %36'da. Arabada gün içinde istesem telefonu sarja takarım ama takmıyorum. Bu çok güzel birşey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Foruma fotoğraf yüklemede sorun var sanırım yüklenmiyor.

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolyo -- 16 Nisan 2018; 0:47:38 >
  • Orion10 kullanıcısına yanıt
    Hocam hepsiburadadan bende almayı düşünüyorum telefonun rev 5 olduğunu arayıp sorarak mı sipariş verdiniz yoksa geldiğinde mi şans eseri gördünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Telefonu deneyimleme şansım oldu. Öncelikle çerçeveler çok fazla bence. Kullandığım S6dan bile kalın geldi gözlerime. Önde çift hoparlörü sevdim. Ekranı güzeldi. Cihaz günceldi.

Yalnız bataryası endişe verici ne kadar ekram süresi alıyorsunuz? Açıkçası Sony Xperia XA2-XZ2/C ve Nokia 7+ bekliyorum şuan fakat beklemek dert oluyor telefonumun pil ömrü çok kötü. Şuan 3 saat ekran süresi alıyorum.
    Orta yüksek parlaklık-Lte-Gps ile kullanımda ortalama 6 saat ekran süresi alıyorum

%30 parlaklık ile 8 saat ekran süresi rahatlıkla alınıyor.
  • OREO da Fotoğraf, video ve müzikleri SD karta aktarmaya izin veriyor ama Uygulamaları SD karta nasıl aktarırız göremedim.Daha sonraki güncelemelerlemi gelecek acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü Değirmenci -- 16 Nisan 2018; 12:40:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü Değirmenci

OREO da Fotoğraf, video ve müzikleri SD karta aktarmaya izin veriyor ama Uygulamaları SD karta nasıl aktarırız göremedim.Daha sonraki güncelemelerlemi gelecek acaba.
    O özelliği sony vermiyor. Sd kart ile performanslı olmayacağı için. 8 gblik m4 te bile vermediyse bunda asla vermez ki gerek de yok bence 64 gb fazlası ile yeterli.

• RavenoLL R kullanıcısına yanıt
    Hocam tahmini kaç sene daha güvenlik güncellemeleri alır? Telefon geçen sene çıktı sanırım. Benim S6 3. senesinde güvenlik ve stabilleştirme güncellemelerini almayı bıraktı artık değiştirmenin vakti geldi demeye çalışıyor yani Samsung.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Hocam tahmini kaç sene daha güvenlik güncellemeleri alır? Telefon geçen sene çıktı sanırım. Benim S6 3. senesinde güvenlik ve stabilleştirme güncellemelerini almayı bıraktı artık değiştirmenin vakti geldi demeye çalışıyor yani Samsung.
    En az 2 3 sene daha alacağını düşünüyorum. Sony amiral gemilerine güncellemeyi eksik etmiyor.

Zaten kutudan android 8le çıkan ilk telefon da bu. Android 10 alacağını düşünüyorum.

Mesela şuanda bu telefona her ay güvenlik güncellemesi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RavenoLL -- 16 Nisan 2018; 14:28:5 >
  • Haftasonu HepsiExpress sağolsun bir gün rötarlı olarak Pazar öğleden sonra Telefon geldi. Genel olarak performansı harika. Ancak, arama geldiğinde zil sesi seviyesi maksimumda bile biraz kısık geliyor.

Telefon 8.0.0 yüklü geldi bununla bir ilgisi olabilir mi?
    Hoparlör sesi seviyesi biraz düşük.
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.