Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir Kullanıcı
8.406
Cevap
82
Favori
353.512
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Sony >> Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU
Giriş
    255 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

Bir de şu şişme kasılma durumundan bahsetmişsiniz hep..

Bu forumda şu ana kadar hiç rastlamadığım bir durum.

Şahsen kendim ne kadar zorlasam da asla şişiremedim XZ1'imi..

Bazen web kaynaklı sayfalar geç açılabiliyor. Ama o telefondan değil, açtığım sitenin sunucusu yavaş olduğu için..

Telefon tam bir hız ve performans makinesi adeta..
    Hocam hattımız Turkcell arada bir yapıyor sürekli yapmıyor

Sanırsam son güncelleme yani bugünkü güvenlikle ilgili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende bu telefonun siyahını alıp aranıza katıldım. Artık z2`min ömrü dolduğundan dolayı bu cihazı aldım. XZ2 Pro çıkana kadar bunu kullanıcam. Telefonu N11'de dijitalfoni'den aldım. Cihazın bütün testlerini yaptım. Cihazda hiç bir sorun yok çok şükür. Bütün güncellemelerini sim kart takmadan yaptım. Z2'den sonra bu bana resmen uçak gibi geldi. Cihaz Rev 5. Bu arada herkes wifi kopmasından bahsetmiş ama ben 2 gündür hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. İnşallah da böyle gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insom -- 8 Nisan 2018; 15:48:57 >
    |
    |
  • Çavuş
    53 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Öyle yüklediyseniz direkt son satırdaki kodu girin hocam ve reset atın, ayar açılacaktır ;)

Tamamdır kardeşim hallettim çalışıyor. Yanlız bi hatırlatma yapayım senin anlatımda C/ diskinde adb nin var olduğu var sayılıyor ama bende yoktu kendim kurdum adb driverı istersen onuda bi hatırlat anlatımda.

Alıntıları Göster
    Merhabalar, benim de bilgisyarım da adb yok. Netten adb driver yazdım kurdum ama c diskinde herhangi bir disk çıkmadı. Nasıl hangi dosya ile yağtığınızı açıklar mısınız?

• Er
    11 Mesaj
    Bu dediğiniz telefon yavaşlaması nedir? Bende hiç öyle bir sorun olmadı. Çift telefon kullanıyorum. Xiaomi mi max2 var o arada kasıyor ufak gecikmeler oluyor. Ama bu telefonda anlık gecikme bile yaşanmıyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: venaxs

Merhabalar, benim de bilgisyarım da adb yok. Netten adb driver yazdım kurdum ama c diskinde herhangi bir disk çıkmadı. Nasıl hangi dosya ile yağtığınızı açıklar mısınız?

Alıntıları Göster
    Evedeyken müsait bi zaman bakayım kardeşim şu an hatırlamıyorum nerden indirip yüklediğimi.

Kardeşim buyur senin için upload ettim aşağıdan indirebilirsin.
    https://drive.google.com/open?id=17hYJoZO3h2rZ55QO8QGVVhSf7nHU14Tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolyo -- 8 Nisan 2018; 23:31:10 >

• Çavuş
    46 Mesaj

Tamam. Düzelmezse denicem. Sağol.
    |
    |
    tolyo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1664 Mesaj
    2-3 kere şebeke problemi yaşadım aldığımdadır.Telefon çekiyormuş gibi gözüküp kimseyi arayamıyor çağrı alamıyordum.Yeniden başlatınca düzeldi hepsinde.alalı 3 ay oldu 3 kere başıma geldi toplamda.Umarım sonynin kronik şebeke sorunu değildir yazılımsal bir olaydır.Başka da bir problem yok telefonda çok memnunum.
    |
    |

Komik olmuş ilk paragrafınız, sesli güldüm, üstelik bu değişimden gelen cihazın durumu, öncekinin hali daha beterdi, bu gene bir derece daha iyi. Sorunun hafif, ağır ile alakası yok dostum, ekrana ne kadar süre dokunuyorsan o kadar süre daha belirginleşiyor, dokunma ve ısınmaya bağlı bir problem. Sorun şu ki güzel kardeşim, ben bu cihaza bu parayı verdiğimde böyle bir ekranla karşılaşacağımı ne tahmin ediyordum, ne de kullanım kılavuzunda böyle bir dipnot mevcuttu, Güneşte görülen noktaların bile Z2'nin kullanım klavuzunda bir uyarısı var ,tabi okuyana!..

Ürün almak sözleşme imzalamak gibidir dostum. Ürün sana belli kriterler vaadeder, o kriterler haricinde bir husus veya sıkıntılı bir durum varsa yasal olarak bozabilirsin ama bilirkişi onayı gerekir. Bu yüzden saçma sapan ithamlarınızı lütfen kendinize saklayın, terbiyesizlik etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 9 Nisan 2018; 10:16:20 >
    |
    |
    Serpico. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4128 Mesaj

kardeş aynı sorun xz2'lerde de varmış.
    |
    |
    BRC_KHAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bunun kapsamlı bir belgesi var mı ya da bir haberi?
    |
    |
    se_runtome kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Benim ilk izlenimlerim, bu telefonun pil kapasitesi 2700 Mah olmasına rağmen dün 9 saat 15dk ekran süresi aldım. Çok iyi bir süre.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2413 Mesaj

Hocam Japoncanız var mıydı bu arada, merakımdan soruyorum :)
    |
    |

yok
    |
    |

Haydaaaa

Demek ki Sony'nin yeni nesil HDR ekranı yapı olarak bu sorunu yapabiliyor.
    Yani aslında keşke sadece gri ekranda çıksa veya parmakla fazla ovmakla ortaya çıksa..

Sürekli göründüğü zaman durum sıkıntılı.. Sürekli görünmüyorsa bence sıkıntı yok..

Benim telefonumda hiç yok.. Parmağımla binbir türlü masaj yapsam da çizgi mizgi çıkmıyor.
    Şükür.. İnşallah ta hiç olmaz, fazlasıyla memnunum şu anda..
    |
    |
    Benim şu anda tek şikayetim şu;

Artık gece şarja taktığımda "sabah saat 07.00 da piliniz tam şarj olacaktır" uyarısı çıkmıyor. Çok nadir devreye giriyor bu özellik..
    Yani pil koruma modu salaklaştı, kafası almıyor artık..

Ulan saat 07:07 ye alarmı kurmuşum, belli o saatte uyanacam. Daha neyini öğrenmeye çalışıyorsun gerzek

Zaten SALAK SONY MÜHENDİSLERİ şunu düşünememiş;

Kişi gece yatarken şarja takar. Ve sabah kaçta kalkacaksa, pilin tam dolma saatini kendisi seçer.

Mesela saat 9'da uyanacaksın. "Pilim saat 08:50" de tam şarj olsun" şeklinde kendisi seçer.
    Böylece telefonun, bizim hergün saat kaçta uyandığımızı günlerce takip edip öğrenmeye çalışmasına gerek te kalmaz.

Kısacası telefon boşu boşuna kıçını yırtıyor, bu adam acep kaçta uyanıyor diye

Salak Sony mühendisleri....

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 9 Nisan 2018; 11:46:57 >
    |
    |

• Yarbay
    4128 Mesaj

bu cizgi olayı benim xz'de de vardı ilk aldığımda hatta ne moralim bozulmuştu.
    en çok ekranı silince oluyordu. 2 gün felan oldu sonra bir daha olmadı.
    sanırım bu hdr ekranda bir sorun var .
    |
    |
    fotbes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bence sorun FHD ekran üretim bandında, şu işi FHD olarak LCD'de yapamıyorlar. Kaldı ki LCD yapısı gereği bu kadar yükü küçük ölçeklerde kaldırabilecek bir teknoloji değil, kaçımızın televizyonu daha 700 lit parlaklık veriyor da bu IPS telefon ekranların küçük ölçeklerde bu kadar yük altında düzgün çalışmasını bekliyoruz, çok hassas bir teknoloji. Bu saatten sonra Sony kullanıcılarına IPS dayatmayı bırakmalıdır diye düşünüyorum.

|
    |

https://www.phonearena.com/news/sony-xperia-phones-120hz-refresh-rate-frame-rate-hidden-mode_id103915

Burada bir yazı var ama anlamadım açıkcası 120 hz felan diyor.belki önemlidir bir bak istersen
    |
    |

|
    |
Blogio
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,356
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.