Şimdi Ara

SONY XPERIA XZ1 ROOT & EXISTENZ ROM KURULUM REHBERİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
6.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eyvallah çok sağolasın.
  • Slmlar, xz1 magisk ile dolby atmos vb ses modülleri çalışıyormu yani sesi yükseltmek amaçlı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtunc52

Slmlar, xz1 magisk ile dolby atmos vb ses modülleri çalışıyormu yani sesi yükseltmek amaçlı düşünüyorum.
    Ne yazık ki çalışmıyor hocam. Çalışan tek modül bulmuştum. Onda da ses olarak pek bişey değişmemişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben yükselttim sesi:)
    mixer_paths.xml bu dosyayla oynayarak.
    mixer_paths.xml - 73 KB
  • Drm key gitti teşekkür ederim rehber için. En başta onu yedeklememizi söylemeliydin. Yazdıklarına uydum tamamen ve bootloader ı kilitleyemeyeceğim artık. Telefonu nasıl satacağım değiştireceğim zaman merak ediyorum...

• Bootloader ve root işlemi hepsi sorunsuz gitti, teşekkürler. Rom için sorum olacaktı; 47.2.A.11.228 sürümünde (en son almanya sürümü) de bu rom çalışır mı? XDA'daki sayfasına baktım ancak 47.2.A.11.228 versiyonu için rom yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GungorD

Bootloader ve root işlemi hepsi sorunsuz gitti, teşekkürler. Rom için sorum olacaktı; 47.2.A.11.228 sürümünde (en son almanya sürümü) de bu rom çalışır mı? XDA'daki sayfasına baktım ancak 47.2.A.11.228 versiyonu için rom yoktu.
    Hayır hocam genelde bir üst sürümde bile bootlopa düşüyor cihaz. Yani versiyon yükseltmeyi tavsiye etmiyor romu yapan arkadaş. Çalışabilir mi? Bir ihtimal evet. Ama çalıştıktan belli bir süre sonra sıkıntı yaratabilir.

• LEAME kullanıcısına yanıt
    Keşke romu yüklemeden önce görseydim mesajınızı. XDA'da da birisi bu sürüm için uyumlu olduğunu söylemişti ben de yüklemiştim, yüklemez olaydım. Telefonda memory unavailable (hafıza kullanılamıyor) hatası veriyor ve sadece iki kez yeniden başlatmadan sonra bootloop'a düşüyor. Xperia logosu geliyor, donuyor ve tekrar kapanıp açılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefonda bootloop oluştu ancak bu boot ekranında Xperia yazısı var ve öylece duruyor. Recovery modunu falan açamıyorum. Pilin bitmesine kadar beklemek zorunda mıyım? Acilen yardım edin lütfen, telefonda hiç bir şey yapamıyorum!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Telefonda bootloop oluştu ancak bu boot ekranında Xperia yazısı var ve öylece duruyor. Recovery modunu falan açamıyorum. Pilin bitmesine kadar beklemek zorunda mıyım? Acilen yardım edin lütfen, telefonda hiç bir şey yapamıyorum!
    Hocam 15. Adımdaki telefonu pc ye bağlayıp newflasher ile yazılım yükleme adımı uygulayacaksınız.

Telefon tam kapandığında ses kısma tuşuna basılı tutun ve hızlıca kabloyu bağlayın ve yazılımı yeniden yükleyin

Çok teşekkür ederim.
    Ancak anlamadığım bir şey var; Existenz'da ben hafızayı kullanamıyorum. Ne yapmam lazım?

(Bu arada telefonu ses arttırma ve açma kapatma tuşuyla kapatabildim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GungorD -- 14 Kasım 2019; 21:52:12 >
  • quote:

Çok teşekkür ederim.
    Ancak anlamadığım bir şey var; Existenz'da ben hafızayı kullanamıyorum. Ne yapmam lazım?

(Bu arada telefonu ses arttırma ve açma kapatma tuşuyla kapatabildim.)
    Hocam 25. Adımda existenz romu kurup geri geldikten sonra 26. Adımda existenz romu seçmek yerine verdiğim linkteki magisk manager 19.3 versiyonunu da hafıza kartına atınvve onu seçin. Bunu seçtikten sonra kurulumu başlatmadan önce add more zip kısmına tıklayıp magisk managerin 18. Versiyonunu ekleyin ve öyle kurulum yapın.

Deneyimlediğim kadarıyla existenz rom kuruldukduktan sonra twrp, ilk zip dosyasını düzgün yükleyemiyor.

26. Adımda önce existenz romu kurmamızın sebebi existenz değil, magisk manageri kurmak. Yani seçtiğimiz ikinci zip dosyasını düzgün kuruyor.

Son olarak eğer bu da işe yaramazsa 3 tane zip dosyasını(rom, magisk19, magisk 18) add more zip diyerek tek seferde kurmayı deneyin.

• Hocam bu romda aspahalt 8de ekranda yeşil pixel kaymalri mevcutmu stok romdayken bende oluyor olmuyosa gecmeyi planliyorum

• Merhabalar hocam
    Açıklayıcı anlatımınız için teşekkürler.
    Benim cihaz resim ekledim o
    SONY XPERIA XZ1 ROOT & EXISTENZ ROM KURULUM REHBERİuyarıdan sonra sony yazısı geliyor ve başa sarıyor.
    Orijinal yazılıma geri dönmek istiyorum ne yapmalıyım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: abdispowerr

Merhabalar hocam
    Açıklayıcı anlatımınız için teşekkürler.
    Benim cihaz resim ekledim o
    uyarıdan sonra sony yazısı geliyor ve başa sarıyor.
    Orijinal yazılıma geri dönmek istiyorum ne yapmalıyım ?
    Geçmiş olsun hocam öncelikle. Yazdığım adımlarda 16. adıma kadar olan işlemleri, 12. Adımı yapmadan yapın. Yani orjinal yazılımı indirdikten sonra .ta uzantılı dosyalara dokunmayın.

Newflashrı direkt indirdiğiniz yazılımın içine atın, içinden herhangi bişey silmeden flashlayın. Cihazın orijinal yazılımı yüklenmiş olacaktır.

İşte aradığım cevap
    Sağ ol var ol

• Ben fastboot device komutunu yazdığımda cihazım gözükmüyor. Sürücüleri yükledim, cmd'yi yönetici olarak çalıştırdım ve telefonu kapalıyken ses açma tuşuna basarak bağladım. Telefon açıkken adb devices komutunda cihaz gözüküyor.
  • Öncelikle elinize sağlık. Daha önceden DRM keyleri yedeklediğim için sıkıntı çekmedim. Kurulum aşamasında her şey başarılı gitti ama exitenz başladığında klavyenin olmadığını farkettim, google keyboard flashladım yine olmadı. Bu sefer hiçbir şey (google hesabı vs.) girmeden atladım her şeyi. Ana ekran geldiğinde navbar ve status bar'ın olmadığını gördüm, üstelik kilit ekranı da yoktu. Ben de tekrardan stock'a dönüp magisk'i kurdum sadece.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.