Şimdi Ara

☯ Sony Xperia XZ1 Compact ☯ [Meteor] 4.6inç/19-8Mp/720p/snap835/2700mAh [Ana konu] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
9
Favori
20.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam kötü bisey yok ki konuda. Çıkmazsada kimse yazmaz zaten morga kaldırırlat konuyu.

Lütfen hevesimizi kursagımızda koymayın heyecanla bir konu açtım böyle düşünmeniz bemi üzdü.

Halbuki ben sizin Xz compact çıksa ilk alacaklardan birisi olduğunuzu düşünmekteydim. Genede konumuza renk verdiginiz icinde ayrıza teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Hocam sizi asla unutmam bu konuda da sizinle uzun uzun konuşmak isterim. Teknoloji konuşmak icin forum.dh.comdayız demi

• Eyvallah

Zaten x compact bölümünde bizden başka kimse konuya hareket getirmiyordu

İnşallah bu konuda da öyle olur ki böyle bir cihaz çıkarsa (ben çıkacagına inanmaktayım ) bize bile gerek kalmaz konu kendisi canlanır direk

• Hocam XZ Compact çıksın, alacağım zaten. Bu denilen özelliklerde çıkarsa zaten flagship ve ele avuca gelen bir telefon olur. Ben de net bir cevap bekliyorum XZC ile ilgili açıkçası. Ama eğer böyle bir açıklama vb. yoksa başka telefonlara yöneleceğim. Benim gibi yönelecek insanlar da olacaktır. Bu konuyu aktif gördükçe insanın bekleyesi geliyor.
  • Fallout kullanıcısına yanıt
    Böyle konular iyi oluyor hocam her firmanın bir takımı var ve insanların görüşlerini öğreniyorlar. Gsmarena.com isimli sitedeki editör sallamasyon bir özellik hazırlasa bile sony bunu görüyor. Şuan bu konu google baya bi sitenin haberini sollamış durumda. En azından türkiye için öyle.

Yani insanların heyecanından haberdar oluyor markalar. Ve satış potansoyelinide araştıriyorlar. Eğer böyle bir cihaz gelirse sony bir konuda lider olacak. Kücük ekran güçlü telefon.

Gerci bence lider zaten ama olsun x compacti çok begensem de maddi durum az canlı olsaydı alırdım coktan ama ama x compact ile bu telefon arasında okyanys fark var. Xz compact olayı başka yerlere taşır.

Bu konuya sony yetkilisi gelip böyle bir telefon gelmeyecek gençler beklemeyin diyene kadar güncel tutarım.

Ama benim tahmince gelecek. ( Benim dememle neden telefon üretilmiyor ) Compact versiyonlu telefonların fişi çekilmedi hocam yeni seri gelecek böyle mi olur yoksa farklimi bilmiyorum ama heyecanlandırıyor.

• yerimi alayım
  • yalnız gelirse konu patlama yaşar.

• Forumda zaman zaman sonynin compact serisinin ekran boyutunu büyütmek isteyen bazı arkadaşların yazılarını okuyorum ; ALLAH RIZASI için gidip sonynin daha büyük ekranlı telefonlarını alsınlar, zaten bir tek compact kaldı küçük telefon onu da büyütürseniz, bizim gibi küçük telefon kullanan kişiler bir daha telefon alamayacak

Yıllar önce z2 alma hatasında bulundum, telefon güzel fakat ekran 5,2 inçti cebimde taşırken tablet taşıyorum gibiydi. sonynin compact serisinin boyutları tam iyi, cepte rahat taşınıyor

Compact serisi olmasaydi ben bu sony bölümünde yoktum hocam o kadar netim bu konuda. Sony alırsam 4.6inçlik erkanı olur.

Compact serisi olmasaydı hangi bölümde olurdum acaba

• Allahtan japonyada falan en fazla tercih edilen telefon compact serisi, bir zamanlar japonyada en fazla satılan model z3 compacttı.

Yani küçük telefona talep var, kesinlikle az değil

Umarım compact serisi hep devam eder

Compact serisi farklı bisey hocam kücük erkan ve farklılık fonksiyonellik veriyor.

Mini serisi teller yok oldu

İnşallah compact serisi hep olacak

• Umarım xz compact açıklanır.

Hocam ekran büyüyüp kasa aynı kalsın istiyorum kendi adıma mesela görseldeki telefon çok fazla çerçeve barındırıyor o kasaya alt ve üst çerçeve inceltilip daha büyük ekran konulmalı

• ahmetgox A kullanıcısına yanıt
    O çerçeveleri inceltip ekranın boyunu uzatırsanız enini de büyütmek zorunda kalınmaz mı? 16:9 ekran oranını korumak zorundasınız, 1280:720 piksel

Telefonun enini büyütürseniz tek elle kullanmak zor olmaz mı?

Ben de z5 compact var şuan ondan yazıyorum telefonun eni biraz daha büyük olsa ekranın sol tarafına ulaşamam, mesela klavyenin en sol tarafında yer alan harflere basmak tek elle zorlaşır

1280x720 pixel olmasın o zaman hocam Allahın emri mi? Apple kendi kafasına göre ayarlıyor mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgox

1280x720 pixel olmasın o zaman hocam Allahın emri mi? Apple kendi kafasına göre ayarlıyor mesela

İyi de hocam sorun çözünürlük sayısından kaynaklanmıyor ki sorun 16:9 çözünürlük oranından kaynaklı

Apple 5s, 6s, 6s plus ın çözünürlükleri farklı fakat uzun kenardaki piksel sayısı/ kısa kenardaki piksel sayısı oranı: 16/9

Örneğin apple iphone 5s 1136 *640 piksel sayısına sahip, 1136/640=16/9

Piyasadaki tüm telefonlar 16/9 oranına sahip benim bildiğim bu yönde,

Yani uzun kenarı uzatırsanız mecburen kısa kenarı da uzatıyorsunuz

Sizin dediğiniz gibi olsa bile mesela 1440* 720 yaptınız diyelim youtubedan 1280*720 video izlerken kenarlarda boşluk oluşmaz mı

Piyasadaki tüm filmler, videolar hep 16/9 oranında üretiliyor
    Piyasadaki tüm fimler,videolar 16/9 formatında üretilince örneğin 1920/1080=16/9, üreticilerde ekranları 16/9 çözünürlük oranına sahip panel takmak zorunda kalıyorlar aksi takdirde kenarlarda boşluk kalır

Arkadaşlar yanıldığım ya da gözden kaçırdığım birşey varsa söyleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonyz10c -- 12 Mart 2017; 13:18:17 >

• Bu telefonu merakla bekliyorum. Umarım açıklanır. Özellikle ufak boyutlarda güzel donanıma sahip olması ve 960fps video çekimi beni cezbediyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • S820 li bir compact çıkmamışken s835 lisi biraz hayal gibi. Bu hayal gerçek olsa bir dakika bile düşünmeden alırdım.

• DODANLI kullanıcısına yanıt
    Compact serisi telefonlar gelecek hocam. Ama snap835 ile yoksa snap6xx ile bilmiyorum.

Snap820 ile gelmemesi hayret bişey zaten anlam veremedigim bi konu

Sony belk yeni gelecek compact modelini snap821 ile çikartir belli mi olur

Compact serisinin anlam ve önemini kaybetmesine neden olan ama benim sevdigim X compact snap650 ile sorun yaşamiyor ama üst seviye algisindan uzak. X compact alırım ben bu gidişle ama xz compact çikması beni hiç üzmez gercekten. İnşallah çıkar .

Sony gör , gör bu konuyu. Gör bizleri duy bizi SONY #SONY

Twitter dan #Sonyxzcompact heştekiyle mesajlar atsak mi hocam sizce ? 😀

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.