Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dota , Lexco Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü2 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
8.252
Cevap
36
Favori
334.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
61. Sırada  bugün en iyi #15
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boşverin hocam bu tipleri. 4gb ram var diye 4000tl verirler sonra telefonu iade kuyruğuna girerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya ben çok beğendim bu cihazı hele hele arka kısmı müthişşşş
  • maxi80 M kullanıcısına yanıt
    Zaten iphoneu beğenmiyorum. Çok kısıtlı bi sistem. Ben sıkıldıkça değişiklik yapmak isterim. Widget falan yüklerim sürekli. Ama işte iphoneda aşırı stabil ve müşterileri kendilerini güvende hissediyor. Bi sıkıntı olduğunda genelde değişim yapıyorlar. Android firmaları gibi içini açıp, orasını burasını kurcalayıp iade etmiyorlar. Neyse şu sony testlerini bi inceleyelim de, ona göre ya xz ya iphone 7 yada samsung s7 alırım.

• se_runtome kullanıcısına yanıt
    valla ben aşık oldum hocam galiba ben galiba z5i satıp buna geçicem inşallah tabi en fazla 2000 veririm orası ayrı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oldum olası sony kullanırım ama şu çerçeve olayından soğumaya başladım. Yıllardır alttan üstten milim ilerleme yok. 5.2 " ama sanal tuş sebebiyle aslında 5 ". Bu çerçeve olayına artık çözüm şart. Rakipler o kasaya 5.5 " sığdırıyor. Hatta ebat olarak daha küçük olanlarına. Adam 5.2 " telefonu kasa yüzünden tek elle kullanamıyor.

Stabilite ve sony kalitesine lafım yok. Ama çerçeveler olmuyor artık. Tamam aynı çerçeve appleda da var ama o ince en azından ve home butonu var. Kavrama ve kullanım daha rahat.
    Eminim ki 5.5 " S7 Edge bu Xperia XZ den kasa olarak daha küçüktür veya aynıdır.
    Bu omnia tasarım ele alınmalı. 5.2 lik sanal tuşlu telefonu tek elle kullanamamak artık saçmalık.

Anlamadığım nokta şu. Koreli yapıyor, amerikan yapıyor, çinli yapıyor. Sen niye yapamıyorsun ?
    Bak kamera yazılımından bahsetmiyorum, direkt donanım olayı. Japonsun abi, işin mühendislik.

Piyasaya giriş fiyatı en az 2500 olacak. Yani rakibi s7 edge. S7 edge de bu telefondan hem donanım hem tasarım olarak önde. Kimse kusura bakmasın eğriye eğri, doğruya doğru.

Dediğim gibi hayatımda sony den başka telefon kullanmadım. Taaa sony ericsson A1018 zamanından beri.

Ama sony bu tasarımla beni ve çevremdeki çoğu sony severi kaybetmeye başladı.
    X performance'ın Türkiyeye gelmemesinin izah edilir tarafı yok. XA amiral değil. Bu model ortaya karışık.

Z serisi devam ederken en azından tüketici durumunu biliyordu. Z2 çıktı, Z3 çıkıyormuş, Z4 gelecek ( Z3+ adıyla çıktı ) vs diye.

Şimdi hangi seri amiral, gelecek mi gelmeyecek mi? Hep soru işareti. X serisi ile ortalık hepten karıştı.

Sony'nin şu an en iyi telefonu diye bir modeli yok. Varsa ve bu X performance ise, neden ülkemizde yok.
    Bu XZ orta segment mi? Eğer orta segmentse neden bu kadar tuzlu ? ve XA varken niye ?
    Yok amiral gemiyse, X Performance ne ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barisakman -- 8 Eylül 2016; 1:53:13 >

• se_runtome kullanıcısına yanıt
    Hocam bi tek ben beğenmedim heralde tasarımı arka kısım z5 kadar iyi durmuyor gibi geldi yan çerçeve de mat değil Z5 premiumdaki gibi parlak o yüzden onu da pek beğenmedim
  • Barisakman kullanıcısına yanıt
    Çerçeve konusunda haklısınız sanki bu xz de daha bi artmış gibi geldi. Sony bu işi çözmeyecek yani belli oldu kaç nesildir böyle.

Z serisini bitirmek de çok yanlış bi hamle gibi geldi bana Z5in tasarımı büyük beğeni topladı böyle mat tasarımla devam eder derken bitirdi seriyi. Xperia X diye saçma bi model çıkardı ne diye çıkardı belli değil ama yine de Stabilite, ses, ekran batarya vs. Sony i seviyorum pişman olmadım 8 senedir kullanıyorum başka marka kullanmam muhtemelen belki HTC
  • Barisakman kullanıcısına yanıt
    kardeş yazdıklarının çoğunda haklısın.
    bende ilk sony ericsson s700 ile başlamıştım hani gerçekten sony logosu benim için ayrı bir tukudur.
    vazgeçilemiyor
    xa ultra gibi bir tasarım yapıyorsun bence harika ekran sıfır kenarlı
    xz de yarım oval ekran var ama boşluk yanlar ne mana şimdi.
    hadi senelerdir alt üst boşluklara takılmıyorum alıştık ama yanlarda kavis var sıfırla be abi .
    yani durum bu kardeş.
    hele bir gelsin kasım da bakarız
  • 3 senedir z2 kullanıyorum artik telefonu mu değiştirmek istiyorum. Ama bu lanet firma doğru düzgün cihaz çıkarmıyor. Bunlar böyle devam ederse aynı blackberry gibi olurlar hatta telefon bölümünü kapatırlar. Yaa arkadaş yıllardan beri nedir bu inat? Şu çerçeveyi inceltin diyoruz yok. Senede 1 cihaz çıkarın diyoruz o da yok. Ee sen isteklerimi yerine getirmezsen benim paramı alamazsın ki. Bu adamlar lens yapsın bir de PS yapsın başka bir boka yaramaz bu firma. Evdeki herşey sony olmasa birde diğer firmalar istediğim gibi 1 telefon çıkarsa şunları beklemek zorunda kalmayacağım. Z5p alayım dedim o da sorunluymus. En son gidip Çin markası bi cihaz alacağım.

• sonynin mobil bölümünü tamamen değiştirmeleri gerekiyor sony z gibi sil bastan yeni telefon çıkartmaları gerekiyor yoksa sonları belli ve su çerçeve olayı sonynin sağlamlık takıntısından kaynaklaniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: khankam

sonynin mobil bölümünü tamamen değiştirmeleri gerekiyor sony z gibi sil bastan yeni telefon çıkartmaları gerekiyor yoksa sonları belli ve su çerçeve olayı sonynin sağlamlık takıntısından kaynaklaniyor

belki çerçevede sağlamlık için kullandığı iddia edenler var ama xa ultra niye sıfır çerçeve niye halen o kalın alt bölüme sanal tuş inadı nedir bari kapasitif tuş koy xperia arayüzü yağ gibi akıyor diyorlar 3 GB yeter diyenler sense arayüzü daha akıcı ama HTC bile işini şansa bırakmayıp 4 GB ram koyuyor ancak arayüz akıcı diye fanlar kendini kandırıyor HTC m7 m8 m9 10 kullandım Sony z1 z2 z3 z5c kullandım sense arayüzü xperia arayüzden daha akıcı iPhone bile 7 plusta 3 GB ram kullanmış yorum sizin Sony kullanıcılarını enayi yerine koyuyor . kısaca:SONY TANITACAĞI HİÇBİR TELEFON KİMSEDE MERAK UYANDIRMIYOR AMİRAL GEMİ ANA KONUSU SADECE 2 SAYFADAN İBARET ODA YARISI ELEŞTİRİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tupacamaru -- 9 Eylül 2016; 15:36:15 >

• hocam adamlarin samsung gibi hayvan kadar telefon satayım derdi yok zaten adamlar fotoğrafçılık ve playstation da lider piyasayı ele geçirmis ve neden su samsung gibi tuş istiyorsunuz ve neden su çerçeveler azalsın istiyorsunuz gerçekten anlamış değilim ben sanal tuş taraftarıyim çünkü kapasitif tuş koysalar bu seferde diyecekler ki samsungdan özendi hem de o tuşlar bana göre telefonun görüntüsünü bozuyor canın sıkıldığı zaman tipini değiştiremiyorsun bir telefon dokunmatik ise ben o telefonu ekranından kontrol etmek isterim diyeceksın ki ekrandan yer kaplıyor bu da çok saçma bir düşünce oyunda etkiliyor desen zaten sanal tuş oyunda kayboluyor asil kapasitif tuş etkiliyor oyunu samsung tabletimden bilirim yanlışlıkla geri tuşuna falan basılabiliyor .. ilginç bir kere htcnin şansı yok bu firmanın kesinlikle telefon satmasi gerekiyor satamaz ise batar Örnek; htc m9 eğer htc 10 da satmasaydi adamlar çekilecegini açıkladı sen bu da olmazsa biz gidiyoruz dediği telefona rakiplerinden düşük donanım koyar mi ayrıca sense daha akıcı diyorsunuz internette x vs 10 speed testine bakmanizi öneririm son olarak merak uyandırmiyormus doğrudur bunun sonucunda TÜRKIYEde fazla satamiyor bu da benim isime geliyor herkesin elinde aynı telefon farklı olmayı seviyorum bazen geliyorlar aaa elindeki telefon da neymıs falan diyorlar hepsi de tasarımına hayran kalıyor sizin beğenmediğıniz takoz tasarım bu da ilginç yani diyeceğım şu ki sony kullanan bilir ve bir daha vazgeçemez bağımlılık yapıyor(amiral gemisi telefonlarını) ve söylediklerimin hepsi benim görüşümdur

• quote:

Orijinalden alıntı: khankam

hocam adamlarin samsung gibi hayvan kadar telefon satayım derdi yok zaten adamlar fotoğrafçılık ve playstation da lider piyasayı ele geçirmis ve neden su samsung gibi tuş istiyorsunuz ve neden su çerçeveler azalsın istiyorsunuz gerçekten anlamış değilim ben sanal tuş taraftarıyim çünkü kapasitif tuş koysalar bu seferde diyecekler ki samsungdan özendi hem de o tuşlar bana göre telefonun görüntüsünü bozuyor canın sıkıldığı zaman tipini değiştiremiyorsun bir telefon dokunmatik ise ben o telefonu ekranından kontrol etmek isterim diyeceksın ki ekrandan yer kaplıyor bu da çok saçma bir düşünce oyunda etkiliyor desen zaten sanal tuş oyunda kayboluyor asil kapasitif tuş etkiliyor oyunu samsung tabletimden bilirim yanlışlıkla geri tuşuna falan basılabiliyor .. ilginç bir kere htcnin şansı yok bu firmanın kesinlikle telefon satmasi gerekiyor satamaz ise batar Örnek; htc m9 eğer htc 10 da satmasaydi adamlar çekilecegini açıkladı sen bu da olmazsa biz gidiyoruz dediği telefona rakiplerinden düşük donanım koyar mi ayrıca sense daha akıcı diyorsunuz internette x vs 10 speed testine bakmanizi öneririm son olarak merak uyandırmiyormus doğrudur bunun sonucunda TÜRKIYEde fazla satamiyor bu da benim isime geliyor herkesin elinde aynı telefon farklı olmayı seviyorum bazen geliyorlar aaa elindeki telefon da neymıs falan diyorlar hepsi de tasarımına hayran kalıyor sizin beğenmediğıniz takoz tasarım bu da ilginç yani diyeceğım şu ki sony kullanan bilir ve bir daha vazgeçemez bağımlılık yapıyor(amiral gemisi telefonlarını) ve söylediklerimin hepsi benim görüşümdur

hocam dua edin telefonunuz saçma sapan sorunlardan dolayı arızalanmasın yoksa buraya teleservice rezilliği diye konu açarsınız dua edin ekranınız sararmasın dua edin kapat yapışkanı atmasın dua edin telefonunuz su geçirmesin yoksa mail atarsınız sizi ipleyen olmaz arasınız servisi ulaşma şansınız yok sony xperiyayı arasınız bizim yapabilecek bişeyimiz yok derler ondan sonra tüketici heyetinde 6 ay geçirsiniz neyse siz teknolojiyi geriden takip edin xperia x e 2400 lira sayın bende htc 10 da o kulaklıkla sizin yerinize müzik zevkimi katlarım ha sonydede hi-res vardı değilmi z5 compact modelini türkiyeyi iplemeyip e5803 göndermişti değilmi Diğer ülkelerede E5823 gönderdi

• olsun be hocam ben memnunum hiç olmazsa elimde patlayıp ölme riskim yok
  • diğer telefonlar sorunsuz olsa servisleri adam gibi olsa eyvallah diyecem de iste hersey ortada insan yapımı ne de olsa her telefon arıza yapabilir ve türkiyede hiç bir firmanın servisi iyi değil tel sony değil yani her markanin konusunda servis rezalet telefon bozuldu diye konular var

• Detaylı bir inceleme

https://www.youtube.com/watch?v=_txZu0FzwTA

Çekilen fotoğrafları çok beğendim bundan önceki Xperialardaki en ufak titremede bulanıklaşma durumu olmayacak gibi bu sefer muhtemelen 5 eksenli sabitleyici fotoğraflarda da çalışıyor bazı kanallar çalışmadığını söylüyor gerçi. Bekleyip göreceğiz özellikle 23 mpde ISO değişimine izin vermiş mi Sony bilmiyorum eğer vermişse tam manuel ayarlarla gece çok iyi iş çıkarılabilir. Kamerasını çok merak ediyorum gerçekten

Rastgele bi videoda denk geldim 23 mp ISO değiştirilebiliyor gördüğüm kadarıyla (9:40 da görülüyor) . sonunda Sony kullanıcıya kulak verdi bir de şu alt üst çerçeveleri inceltirse tam olacak

https://www.youtube.com/watch?v=c9RUavlTn6M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slord236 -- 10 Eylül 2016; 4:35:06 >

• tupacamaru T kullanıcısına yanıt
    htc 10 mu kullanıyorsunuz

• 4 gb ramli S7 boş ram 1 gb

3gb ramli z5 boş ram1.7 gb arka plana 500 mb daha eklesek 1.2 gb
    simdi bu telefona 4gb ram koysan ne olur koymasan ne olur

teknolojiyi geriden takip et diyen arkadaş örnek gösterir misin? Usb type c , 5 eksenli sabitleyici bunlar 10 yıl önceki teknoloji mi?

Lütfen biraz araştıralim öyle konuşalım

not: Fotoğraf ekleyemedim k.b ancak ekran görüntüleri var onlara bakarak söyledim boş ram ile ilgili bilgileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FalanFilan78 -- 10 Eylül 2016; 13:09:36 >
  • khankam K kullanıcısına yanıt
    Alt tarafa kapasitif tuş koysun ama sanal tuş seçeneği de olsun. İsteyen sanalı kullanır kapasitifi kapatır isteyen sanalı kapatır kapasitifi kullanır. Nasıl çözüm ama :-)

• Kamerası güzelmiş:

http://shiftdelete.net/xperia-xz-ilk-kamera-ornekleri-yayinlandi-75223

tabi gece çekimi daha önemli.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.