Şimdi Ara

Xperia™ XZ Premium (Sony Mobile) Kullanıcılar Kulübü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.963
Cevap
26
Favori
206.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony de yıgınla sensör var ve genel farklılık mikron büyüklükleri.

İmx400 19Mp (1/2.3) 1.22 mikron bu özellikler kötü degil o kadar çok iyide değil.

Bu sensörün getirdiği en önemli yenilik hafızası olması.

Sensör büyüklüğü de geliştirilseymiş. 1/1.7 -1.2 gibi bide 1.55mikron olsaymiş sensör. Ateş ederdi. Tabi ozaman 19 Mp olmazdı. Ki 19Mp de Çok gerekli degil. Granli fotolar çekerse hiç şaşırmam. Kücük sensör e max 13 milyon tane pixel olmali. Grenli fotolardan uzak durmak için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sony xperia xz almayı düşünüyorum kullanan varsa olumlu olumsuz yorum yapabilirmi ? sony xperia xz premium da çıkcak fakat oda butcemi aşıyor sizce sony xperia xz değermi almayı ?
  • Hocam sensör boyutu ve diyafram açıklığının geliştirilmesi lazım artık 2.0 odak biraz ilkel kalıyor. Yalan yok xznin ön kamerası arka kamerasından daha başarılı işler çıkarıyor, bulanıklık yok ve daha az grenli. 19 mp de en azından gren ve bulanıklaşmanın bunların önüne geçerler diye düşünüyorum.

• axiuşak53 kullanıcısına yanıt
    Fiyatında rakibi yok zaten diğerleri 2500üstü iken 2200 civarına xz alınabiliyor

Düşünün ki ön kamerası diğer telefonların amirallerinde kullanılıyor

3500 üstü fiyat bir telefona çok çok fazla

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Ben öyle kamera delisi biri değilim. Şuan için X compact alıcam ve onun kamerası benim için bol bol yeter. tek cevap veremediğim nokta şu;

Sony bütün telefon üreticilerine sensör satarken, kendisi kamera üreticisi olmasına ragmen kendi telefonlarında kamerada o istenen sony algısını verememesi çok canımı sıkıyor.

aynasız kamera sektörünü yönetebilecek konuma geldi. felaket görüntüleme teknoloji ile hızlı atılımlar yaptı. Fullframe sensörlü aynasız foto. makineleri ateş eder durumda ama gel gör kü telefon pazarında bir sıkıntısı var.

Kamera delisi değilim demiştim ama teknolojisini takip ederim. ony bu xz premium ile bir şey öğrenmiş oldu. Bu özelliği başka üreticilere vermeyecekmiş belli bir süre boyunca buda gelecek yıllardaki geliştirilen bir çok teknolojiyi kendisi için üretecek ve diğer firmalara vermeyecek 1-2 yıla sony kamera alt yapısı uçabilir. ateş de edebilir. ilerleyen zamanlarda sony'den gelişmiş o bizim beklediğimiz özelliklerdeki kameraları görebiliriz. megapixel olayından vazgeçmeli artık mesela. 13 max olsun. 1/2.3 sensör boyutundanda vazgeçmeli. 1/1.7 felan olsun. Mikron boyutarınıda büyütmeli artık 1.55 mikron dan düşük olmamalı. diyafram değeri ise f/2.0 da kalsın çok çok iyi bir değer ama samsung f/1.7 yaptı diye f/1.6 yapılması gerek diye bakıyor millet. f/2.0 da iyi bir değerdir.

• Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
    performans açısından ?
  • axiuşak53 kullanıcısına yanıt
    Hiçbir fark hissetmezsiniz sd820 fazlasıyla tatmin eder

• Mr. Kvnç kullanıcısına yanıt
    Hocam g4 kullanmış biri olarak, kullandığım en sorunlu cihazdi, onun yüzünden lg birdaha asla almam, ama kamera olarak sony bütün cihazları g4 yanına bile yaklaşmaz gece gündüz farketmez ezer geçer g4 kamerada xz, x, farketmez kendim bizzat karşılaştırdim her şartta test ettim. Manuel çekim demeyin maile çekim g4 herşey serbest sınırsız 30 saniye pozlama izni var,. g4 tek güzel yanı kamerası ve ghost screan sorunu olan ama muazzam parlak ve kaliteli renk üreten ekranı,

• https://youtu.be/Xa8OmKzCJsE

Buradaki fotoğraflara göre Sony, XZ premiumda grenlere karşı önlem almış. Ama çok yapay olmuş. LG G6 nin kamera da efsane olmuş bence. İmx258 diyorduk amma yapmış adamlar. Ama ön kamera da rezalet olmuş. Tabi telefonlar ülkelere gelsin daha detaylı karşılaştırmalar olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Kvnç -- 12 Mart 2017; 12:14:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    xz premium gren yok edeyim derken detayları öldürmüş resmen adamın suratına makyaj yapmış tek avatajı renkleri daha doğal umarım bu yazılımla çıkmaz geliştirilir eğer bu kamera yazılımını xz ye verirse kesinlikle yüklemem..
    yazılım işi ile lg sony e ders veriyor iki nesil önceki lensi kullanarak yaptıklarına bir bak eğer böyle greni yok edecekse etmesin daha iyi XZ daha iyi çekim yapıyor..
    XZ Premiumda resmen S6 daki poster efektini kopyalayıp yapıştırmışlar, suratlar resmen pastelle çizilmiş gibi, iyi tarafı en azından gren yok. :)) Çizgi film izler gibi izledim örnek fotoğrafları. Renk doğruluğu başarılı lakin kalite olarak Xz den kesinlikle başarısız.

Gözlerim kanadı izlerken. Helal olsun Lg ye Sony son nesil sensörleri şunlara verse neler çıkarırlar merak ediyorum gerçekten. XZs örnek fotoğralarında yoktu yalnız bu durum phonearena ve GSMarenadakilerde. Grani yok edeyim derken detay metal kalmamış. Böyle gelmez bu bence ya da şu da olabilir bu fotoğraflar otomatikte çekilmiş manuelde bu efektleri uygulamıyor olabilir. İnanmıyorum inanmak istemiyorum yani vur dedik öldürmüşsün Sony pastel boyayla çizilmiş gibi olmuş

• aynen beyler kesinlikle haklısınız vur dedik öldürmus herifler dediğiniz gibi. Böyle çıkacaksa tam bir hayal kırıklığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Kvnç -- 12 Mart 2017; 15:44:47 >
  • Teşekkürler Sony. Bir kez daha kendi ürettiğin sensör ile başkaları slr kalitesine yaklaşırken sen, çöp elde ettin. Olan da biz Sony severlere oluyor.

• hocam çöp olmamış ki. Aksine grene önlem alırken abartmışlar. Hatta bu çekimi çok beğenenler bile var. Çıktığında göreceğiz zaten. Ben bu sefer beğendim. Gren yok arkadaş. Sony kamerasında gren yok. Inanabiliyormusunuz?

Ben de pastel boya gibi sevmiyorum. :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam mercimek kadar sensörde yüksel mp kullanmak pişmanlıktır demek istiyorum keşke ön kamerasından arkaya da bir tane koysalar.

• onu ben de sevmiyorum maalesef. Ama en azından geliştirmeye başlamışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Hocam mercimek kadar sensörde yüksel mp kullanmak pişmanlıktır demek istiyorum keşke ön kamerasından arkaya da bir tane koysalar.

Bu Sony fotoğraf nasıl çözecek aklım almıyor. Yıllardır aynı. Bütün cihazları kaliteli. Yazılım en az iOS kadar stabil. Yap şu kamerayı da gönlümüzü fethet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Kvnç

onu ben de sevmiyorum maalesef. Ama en azından geliştirmeye başlamışlar

Artık 2020 gibi oturur :)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.