Şimdi Ara

Xperia™ XZ Premium (Sony Mobile) Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.963
Cevap
26
Favori
206.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xperia™ XZ Premium (Sony Mobile) Kullanıcılar Kulübü

Teknik Özellikler

Bellek ve depolama
    4 GB RAM
    64 GB (Tek SIM)/64 GB (Çift SIM) UFS dahili bellek1
    microSDXC desteği (256 GB'a kadar)

SIM özelliği
    Tek SIM
    Çift SIM
    Nano SIM

İşletim Sistemi
    Google Android™ 7.1 (Nougat)

İşlemci (CPU)
    Qualcomm® Snapdragon™ 835 işlemci

Pil
    3230 mAh
    Smart Stamina
    Qnovo Adaptive Charging
    Pil Bakımı
    STAMINA Modu
    Qualcomm® Quick Charge 3.0

Dayanıklılık
    Suya dayanıklı (IP65/68)2
    Önde ve arkada Corning® Gorilla® Glass 5

Ağırlık
    191 g

Boyutlar
    156 x 77 x 7,9 mm

Renk
    Parlak Krom
    Derin Deniz Siyahı

Ekran ve tasarım
    5,5 inç 4K HDR Ekran
    Cep telefonu için TRILUMINOS™ Ekran
    Cep telefonu için X-Reality™
    Dinamik Kontrast Geliştirici
    Standart videolara (SDR) kıyasla sRGB %138 spektrum
    Önde ve arkada Corning® Gorilla® Glass 5

Ana kamera
    19 MP Motion Eye™ Kamera
    Cep telefonu için 1/2,3 inç Exmor RS™ bellek yığılı sensör
    Piksel Aralığı 1,22 μm
    Üçlü görüntü algılama teknolojisi
    Öngörücü Hibrit Otomatik Odaklama
    960 FPS Süper yavaş çekim videolar
    Öngörülebilir Yakalama
    0,5 saniyede Hızlı Başlatma ve Çekim Yapma
    Bozulma önleyici deklanşör
    Az ışıkta fotoğraf çekme: ISO 12800 / 4000 (Video)
    HDR Fotoğraf
    Sony'nin 25 mm genişliğinde ödüllü G Lensi F2.0
    8 kat Dijital Yaklaştırma
    Cep telefonu için BIONZ™ görüntü işleme motoru
    Akıllı Etkin Mod (5 eksenli sabitleme) ile SteadyShot™
    4K kayıt

Ön kamera
    13 MP
    Cep telefonu için 1/3,06 inç Exmor RS™ görüntü sensörü
    22 mm Geniş Açılı lens F2.0
    ISO 6400 (Fotoğraf) / 1600 (Video)
    Akıllı Etkin Mod (5 eksenli sabitleme) ile SteadyShot™

Şebekeler
    GSM GPRS/EDGE (2G)
    UMTS HSPA+ (3G)
    Gigabit sınıfı hızlarda3 LTE (4,5G) Cat16

Bağlantı
    A-GNSS (GPS + GLONASS)3
    WiFi Miracast
    Bluetooth® 5.0 kablosuz teknolojisi
    DLNA Certified®
    Google Cast
    NFC
    USB 3.1 Gen 14 /USB Type-C™
    Parmak izi sensörü
    Hızlı ve güvenli kilit açma

Ses
    Yüksek Çözünürlüklü Ses (LPCM, FLAC, ALAC, DSD)
    DSEE HX™
    LDAC
    Dijital Gürültü Önleme
    Clear Audio+
    S-Force Ön Surround özellikli stereo hoparlör
    Stereo Kayıt

Eğlence
    PS4 Uzaktan Oynatma
    Uygulamalar
    Music
    Album
    Video
    Movie Creator
    Spotify
    Haberler
    What's New
    Sesli Fotoğraf
    AR efekti

Temel aksesuarlar
    Style Cover Stand SCSG10
    Hızlı Şarj Ünitesi UCH12W
    Şarj Cihazı DK60
    Yüksek çözünürlüklü kulaklık MDR-NC750
    SBH56 Hoparlöre Sahip Bluetooth® Kulaklıklı Mikrofon

Xperia™ XZ Premium (Sony Mobile) Kullanıcılar Kulübü

ÖNEMLİ!!!
    Su Geçirmezlik Testi Nasıl Yapılır?
    - Sim kart kapağını kapatın.
    - Arama ekranına şunu yazın: *#*#7378423#*#*
    - Service tests/pressure sensor Seçeneğine gidin.
    - Ekranda 999.23 gibi bir değer olacak ekrana bastırın değer değişiyorsa su geçirmezlikte sorun yok. ( 999.23 bu değer her telefonda değişik olabilir)
    - Kapağı açın şimdi deneyin rakamlar değişmeyecektir.

kaynak:www.sonymobile.com

< Bu konunun sahibi smsmart iken smsmart tarafına aktarılmıştır -- Ara 19 2017 4:04PM >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 960kare saniye olayı senin için fos olabilir ama ben önemsiyorum dostum. Ben fotoğrafçılık yaptığım zamanlarda da ois gerekli olmadı bana telefonda foto çekipde iş yapmayacagıma göre ois olmaması benim için pek sorun değil.Benim hangi özelliği kullandıgımı nerden biliyon sen sen kullanmıyorsun diye ?? Senin için sorun ise alma kardeşim bu telefonu. S7 al mutlu ol sen.

diyafram sabit iken yani 50mm F/1.8 gibi bir lensi düşün sabittir bu lensde diyafram. Telefonlardaki mantıkda budur. F1.8 ile F/2.0 olması telefonda çok fark etmiyor. mercimek kadar sensör var zaten marcimek kadar lens var zaten. Olay tamamen yazlım bu bi anlayın. Telefonlardaki çektiğimiz her görüntü yazılımla alakalıdır. yani %80 yazılım ise %20 donanım. Ois olsa ne olur olmasa ne olur. kötü bir yazılım ile leş bir sistem ortaya çıkar. Yazılım önemli bi anla hocam.

Bana göre her telefon kötü çekiyor. kamera konusunda kriterim telefon değildir. yani ben sadece kamerası iyi oldu diye telefon almıyorum. komple bir sistem. En büyük tercih sebebim. Deklanşör tuşudur.

Kamerası iyi olan telefonun deklanşör tuşu olur. Benim tercihim böyle. bunuda tek sony yapıyor.

takip sistemi gene en iyi takip sistemi sony'de arada takip ettiği nesne kayıp olup tekrar görünür olsa bile takip etmekten vazgeçmiyor.

Renk sensörüde benim için önemli konulardan biri. LG G6 da vazgeçmeyecekti yanlış yaptı.

kamera alt yapısı için bunları istiyorum. test örnekleride beni memnun etti ki. Burda sorun ne ? sen ister S7 alırsın karışamam. Ben isterim Xz alırım KARIŞAMAZSIN. yersiz eleştiri ise amacsızlıktır.

Ekran önemli bi konu ki FullHD ekranın yettiğini düşünmekteyim. 2k veya 4k aramadım. hiç Şuan ki telefonun ekranı ise 720p. bataryaya çok büyük katkısı oluyor.

tutuş hissi veya premium hissi boş işler kılıflı kullanıyoruz zaten.

birde sistemin rahat çalışması ve stabilite. Kasmama donmama vb. Sonyde bunlarıda buluyorum.

birde koy telefonu kullanmadıgın süre boyunca pil harcamasın. android dünyasında bunu tek sony yapabilmekte. samsung ekranda saati gösterirken bile pil harcıyor bide bunu normalmiş gibi de söylüyorlar. %8-%10 gibi değerler az değil.

Birde pil teknolojisi. İleri seviye hızlı şarj. Ve bataryanın uzun ömürlü olması için yeni şarj sistemi, Sony de var bu gibi teknoljiler. herşey kamera değil.

Çerçeve olayı ise tamamen kişisel bir konu benim için sorun değil. sorun olan kişide almasın

ve takibi tamir olunabilirlik. S7 edge ve S7 en kötü tamir olunabilirliğe sahip iki telefondur. bişey olsa tonla para alırlar garanti felan hak getire.

Eleştirmek yerli olur. Yersiz olmaz. Dogru düzgün cümle kuramadan gelip yazmak ise amacsızlıktır. Fanboyluk seviyesinin son kademesine yerleşmek gibi bişey.

edit: imla
    Forumdaki her sayfayı okuya okuya 2 hafta önce aldım telefonu Vatan bilgisayardan. Şimdilik gayet memnunum. Çok fotoğraf çeken biri olarak sanırım eski telefonum olan lg g4 daha iyiydi. G4 ile makro rahat çekiyordum. Yani iyi odaklıyordu. Bunda biraz daha uzaktan çekmek gerekiyor. Ama yine de fotoğrafta başarılı diyebilirim. Ben özellikle ağır çekim özelliği için istiyordum bu telefonu ve gayet başarılı buldum. Örnek olması açısından ağır çekim videonun linkini koyayım.https://www.youtube.com/watch?v=464wzTOUqKM
    Herkese merhabalar öncelikle konu başlığına uygun olmadığı halde bu kadar yersiz yorum ile 100 küsür sayfa olması beni çok üzdü eskiden kullanıcıların ve muhtemel kullanıcıların yorumları ile amacın konuyu daha iyi bir yerlere getirmek veya her açıdan değerlendirilmesi olurken ve keyifle onlarca sayfa okunurken şimdi sen niye öyle o böyle şu şöyle şöyle olmaz böyle olur ki onca sayfaya göz gezdirmeme rağmen xz1 mi alsam ip7 mi alsam şunu sattım bunu alcam gibi bazılarını tenzih ederek söylüyorum çöp ile dolmuş.. ürünü 2 gündür kullanıyorum bir yazılımcı olarak az çok deneyimimi ve fikirlerimi paylaşayım.

Sarj süresi bence gayet tatminkar ben ekran kalitesini süper canlı modda kullanıyorum oyuncu değilim oyun ile test etmedim ama sarj süresi o kadar hızlı ki hiç bir zaman sorun olacağını sanmıyorum yüzde 12 de uçak modundaa yemek öncesi sarja bıraktım yaklaşık oyalanmam ile beraber 25 dk +-5 dk sürdü ve yüzde 41de aldım uçak modunda olmasaydı da yine tatmin edecek hızda sarj dolacaktır diye düşünüyorum bekleme olayı gerçekten iyi Sony de.

İlk eksi yanı cihazı açtım uygulama güncellemeleri yaptım sistem güncellemesini yüklemek için yeniden başlattım ve yükleme ortasında hata verdi tuşlar ile format atılmadı ve bilgisayara bağlanmadı sonrasında yazılım onarımı ile 8.0 yüklendi ve sorunsuz kullanmaya başladım sadece güncellemelerin sıra bakımından çakıştığını düşünüyorum 1 den sonra 2 gelmeden 3ün gelmesi gibi..

Wifi yi hem 5Ghz hem 2.4Ghz yayın yapan farklı cihazlarda denedim z5 premiumdan çok daha başarılı buldum hiç bir sorunu yok cihaza kendi yazılımı üzerinden bütün testleri uyguladım bir sorun çıkmadı gümüş olanı kullanıyorum siyahtan güzel olmasın benzeri yok ve gerçekten premium hissi var..

Z5 Premiumdan biraz daha uzun biraz daha geniş kalınlıkları aynı gibi abartılanın aksine fazla parmak izi bırakmıyor sadece bildiğiniz parmak izi bırakıyor yinede Z5 Premiumdan daha az kalıyor ekran koruyucu olarak Dafoni Sony Xperia XZ Premium Nano Glass Premium Cam Ekran Koruyucu kullanıyorum uygulaması çok kolay tamamen köşeden köşeye değil buda kılıf ile kullanımda güzel bir artı ısınma sorunu bariz bir şey yok daha doğrusu bir sorun adı altında yok tabi dediğim gibi yoğun testlere tabi tutmadım ama olmaycaktır diyede düşünüyorum yani bir donanım o denli ısınıyorsa zaten kullanım açısından etik olmayan işlemler vardır diye düşünüyorum şahinde saatlerce maksimum hızda kullanılabilir ama olay bu değildir dediğim gibi.

Açıkçası yüksek ses ile müzik dinlemekten haz duyan birisiyim ama dünyanın en şiddetli ses veren telefonu da olsa bu açıdan tatmin olmak için cihaz hoparlörünü tercih etmezdim bu konudaki olumsuz eleştiriler bence kısmen doğru olsada yersiz ve asılsız bana göre bu daha çok şahsi kullanım ve hazlar söz konusu telefon sesi ile kapalı veya açık ortamda yüksek tatminlik beklemek beklentinizin asılsızlığı bence onun haricinde ses gerçekten çok kaliteli gerek çağrı sırasında gerek medya deneyiminde yarışçı değil sadece kaliteli ve iyi diyebilirim.

Cihazda 66 yüklü google play uygulaması var ve akıcılığı o kadar stabil ve hızlı ki Z5 Premiumda saate bakmak için parmak izi sensörünü kullanabiliyordum bunda tanımlı parmağım ile bastığımda direk cihaz açılıyor istisnasız..

Kamera konusuna değinmeyeceğim bilimsel ve deneyimsel sonuçlar ortada fazla bencesi sencesi olacak bir konu onun haricinde ben memnunum hatta cevap olarak yazdığım bu metini aslında arkadaşın 100 tl yıldızını merak ettiği için yazacaktım açıklayayım dedim bu mesajın sadece resim kısmı ona ithafendir.

3D özelliği bence burada konuşulan bir çok ama ama ama denilen konudan öncelikli bir yenilik direk baskı alabiliyorsunuz bu tasarımdan anlamıyor olsanız bile böyle yüksek teknolojili bir ürün kullanmanıza olanak sağlıyor hobi olarak.. Yazılımda temel mantık dünyada ki bir soruna yazılım ile çözüm getirmektir ki bu bence başarılı bir adım önemsiz görülen bir çok adım Sony ile atıldı aslında diğer markaların yapıtlarını eleştirmiyorum ama Sony nin sunduğu Premium adındaki olay bu zaten sendede olabilir ama bu benim yaptığım bir şey zaten bu tasarıma sahip başka bir cihazda yok ayrıca eleştirilen yapısı diğerlerine yakın beklenen olay bence biraz kavram karmaşası o tarz bir tasarımdan hoşlananlar o tarz tasarım üreten markalara yoğunlaşmalı bence burada ağır eleştiriye tutmamalı biz kullanıcı olarak öyle beklentilerimiz olabilir tabiki ama bu firmanın yaptıklarını kalitesiz yersiz yanlış yapmaz diye düşünüyorum zira yapamıyor, yapamaz zannedilmesi komiktir. Daha narin telefonlar var ama narin el hatlarına sahip biri olarak hiç rahatsız olmuyorum değinmek istediğim bir diğer akıllı cep telefonu firma politika anlayışı çerçevesinde, arkadaşlar harika dediğimiz cihazların 3 5 bin bandında olma sebebi sadece birincil iletişim ayıgıtı olarak değilde hobi medya aracı olarakta kullanıyor olmamız yani bu iş bilgisayarı değilde hem iş hem oyun bilgisayarı özellikleri arıyor olmamız gibi burada Sony ve Apple bence benzer politikalara sahipti ikiside daha çok birincil iletişim aygıt kalitesini pazarladılar ama diğerlerinin çokluğu ve daha kolay pazarlanabilir olması bu iki firmada da politika güncellemeleri yapmaya yöneltti diye düşünüyorum ama cihazın asıl olayına tekrar dönecek olursak birincil iletişim aygıtı olarak Sony android dünyasında bir dev bana kalırsa çekim kalitesi, ürün dayanıklığı ve bu alandaki yenilikçiliği su geçirmezlik vs görülmeyen ama en büyük artısı bunların dışında sadece kullanıcı görüşü ile yorumlamak kusura bakılmasın kayda değer değil bana ve tahminimce üreticilere göre olsaydı zaten en azından bu alanda çok ismi duyulan bir kaç markanın gerisinde olarak görülmesi imkansız olurdu değerlendirmelerde bu bakış açısından da bakmanızı tavsiye ederim özellikle Sony kullanmayanlar bu konuda daha titiz yorumlar yapmalı şimdilik bir kılıf kullanıyorum silikon değil ileride farklı hoş şeyler kullanabilirim ama aklımdaki soru şu kullanan deneyimleyen olursa lütfen bilgilendirsin.

Spigen Nano Liquid Sıvı alıp telefonun arka kısmına uygulamayı düşünüyorum ama kamera lensine etki eder mi tereddütteyim kullanma amacım parmak izini azaltmak korumak değil yazım yanlışı yaptıysam özür dilerim düzgün izah etmeye çalıştım anlamadığınız veya ekstra merak ettiğiniz yerler varsa buradan iletebilirsiniz iyi forumlar, keyifli kullanımlar dilerim.

@pcwolf28 17 pikselde xz premium ile çekildi bahsettiğiniz 100 tl yazıları azda olsa gözüküyor otomatik modda koltukta çektim özel çekim ile çok daha detaylı gözükeceğine eminim.

• ilk sırayı alalım bakalım.. nasıl bir telefon olacak..
  • çıkacağı kesin mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: işleredom

çıkacağı kesin mi?

kesin gibi duruyor sızdırılan resimler var
  • Bu özelliklerle gelirse rakipsiz gibi duruyor. Xz compact da gelse süper olurdu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • açık mavi renk çok hoş duruyor
  • Uzun yıllardır apple kullanıcısı olmama rağmen dizayn ve özellikler beni benden aldı, türkiyeye geldiği zaman incelemek için can atıyor olacağım.
  • heyecanlandırdı bu telefon. Inşallah bir sorunu olmadan çıkar.

• S8 ve G6 çöp oldu. Bu cihaz heyecanlandırdı, alırım ben bunu
  • coolsten kullanıcısına yanıt
    Ekran kasa oranı diye ağlıyor insanlar da, mesela G6 ekran kasa oranında tavan yapmış ama o nasıl bir tasarımdır Allah aşkına ekranın kenarları ovalleştirilmiş saçma sapan bi cihaz olmuş S8 de böyle gelecekse yazık
  • 1.Çerçeve Metal olacak.
    2. Kameraya OIS Koysunlar artık, ya da 5 yönlü imaj stabilizasyonu her koşulda aktif olsun, ha tercihim OIS'ten yana. Ayrıca artık f 2.0 saçmalığı görmek istemiyorum. Düşük mp'li olup sensörün daha çok ışık almasına razıyım ben
    3. Kamera yazılımı tam teşekküllü ve fotoğraf işleme algoritması düzgün çalışacak.
    4. 3500 mah pil, aşağısı bu cihazı kurtarmaz.
    5. Daha şiddetli ses veren, ortalama headsetleri de besleyebilen kulaklık çıkışı...

Gerisi aynı kalsa da olur lakin bunlar olmadan Sony'den bir yol olacağı yok...
  • Evet beyler özellikler gelmeye başladı

Montion eye kamera 960fps çekim özelliği

Sd821 maalesef

4k hdr ekran

• Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
    vay be ciddi ciddi tanıtılıyor şu anda:) şaşırdım gerçekten. Ama sd 821 bayağı üzdü ulan samsung:(

sd 835 deniliyor yanlış bilgi olmasın?

• Mr. Kvnç kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bir an bende 821 diye üzüldüm ama 835 dendi sonradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midnightmrt -- 27 Şubat 2017; 10:56:26 >
  • 3230 mah pil ve 750 euro pahalı olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Kvnç -- 27 Şubat 2017; 10:56:31 >
    içim rahatladi valla:)) ayrıca pil 3900 değil galiba 3230

• xzsden haber var mi?

• kamera 19 mp imiş

• z5 Premium da olduğu gibi batarya zayıf kaldı. Telefonun geri kalan her kısmı ile olmuş dedirtiyor ama batarya 1 günü zor çıkarır.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.