Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium için Android 8.0 güncellemesi başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Xperia XZ Premium için Android 8.0 güncellemesi başladı

Sony’nin amiral gemisi akıllı telefonu Xperia XZ Premium için sözünü verdiği Android 8.0 Oreo güncellemesi beklenenden çok daha erken başladı ve merakla bekleyen kullanıcılarını sevindirdi.

Erken başladı

Sony Xperia XZ Premium amiral gemisi için normalde Aralık ayında yeni sürüme güncellemeye başlanacağı sözü verilmişti. Sony elini biraz çabuk tuttu ve Ekim ayı bitmeden Android 8.0 Oreo güncellemesini başlattı.

Güncelleme bölge bölge olduğu için bir anda tüm kullanıcılara gönderilmesi imkansız. Bu bakımdan tüm cihazların güncellemeyi alması yılın sonlarını bulabilir.

Android 8.0 Oreo güncellemesi ile hem Google tarafında hem de Sony tarafında önemli yenilikler geliyor. Sony tarafında yüzünüzü veya bir nesneyi tarayarak 3 boyutlu görselini oluşturabilen 3D Creator, daha iyi aksiyon çekimleri için Autofocus Burst, gülümseme algıladığında otomatik çekim yapan Predictive Capture, hoparlörlere aptX HD desteği sayılabilir.

Google tarafında ise gelecek yenilikleri aşağıdaki yazı dizimizden inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Bkz.Android 8.0 ile gelen 20 yenilik - Bölüm 1

• Haberi gören samsungseverler heyecanla bekliyorlardı bizede güncelleme gelecek mi diye ama daha 1 seneleri vardı en az o günleri görebileceklermiydi..

• smsngneveriphone4ever S kullanıcısına yanıt
    Samsungun geç yayınlamasına bende kızıyorum ama adamlar saf android için bekletmiyor en azından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bravo Sony. General Mobile'dan hala ses seda yok, bu nasıl Google programının bir parçası olmak anlamadım. Bir sürü kullanıcı Android One'a dahil olduğu için satın almıştı, 8.0 Oreo güncellemesini en son onlar alacak sanırım.

• 2800 TL civarında geziyor fiyatı yeni çıkanlara bakarsak onlarla kapışacak bir telefon için iyi fiyat güncelleme desteği samsunglardan daha uzun süreli olacağını hepimiz biliyoruzdur artık. Benim almam için fiyatının maksimum 2000 TL civarı olması lazım yeni tasarım geliyor diye daha da fiyat düşerse şahane, Z2 kullandım tek şikayetim 16gb hafıza ve duruma göre can sıkan microusb kulakçığıydı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu telefonun tasarımınıda güncellesinler artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 24 Ekim 2017; 0:17:8 >
  • Tasarım harika ama çektiği fotoğrafları beğenmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Samsungun geç yayınlamasına bende kızıyorum ama adamlar saf android için bekletmiyor en azından.

Hocam samsung yeni sürüm diye 8.0 ı verdiği zaman google ın saf cihazları 9.0 kullanmaya başlamış olacak bu yorumumu unutmayın

• smsngneveriphone4ever S kullanıcısına yanıt
    Bir artısı yok ki hocam zaten samsungun koyduğu yazılımlar, özellikler sayesinde yeni sürümü istemiyorsunuz bile mesela elimdeki S7 android 6'tan 7'ye geçtiğinde en büyük fark görsel tema arayüz farkı oldu. Şahsen bana her ay güvenlik güncellemesi gelsin yetiyor romda bir eksiklik hissetmiyorum ekran çözünürlüğünü değiştirme var mesela bu saf android'de olmayan bir şey. Bunu yeni sürüme eklemek bile uzun sürer.

• Düz çizgili nesneleri dar açılı lens varmış gibi yamultarak çekme sorununu bu güncellemeyle düzeltirler umarım.
  • güncelleme konusunda sony'nin eline yıllardır su döken yok.elimdeki 2015 model z5c'e hazıran'da 7.0, Eylül'de 7.1 geldi.samsung s6,s7 ve s8'de hala 7.1 yok.lg g4 ve huawei p8 ise daha 6.0'da bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Düz çizgili nesneleri dar açılı lens varmış gibi yamultarak çekme sorununu bu güncellemeyle düzeltirler umarım.

Önemli bir konu ve haberde bahsedilmemiş ama yurt dışında buna dair ayar geldiği belirtilmekte ekran görüntüsüyle. Correct Image Distortion diye bir seçenek gelmiş kamerada ayarlar kısmına.

Sony her zamanki gibi öncül davrandı ama Android 8'in bazı sıkıntıları vardı. Bu nedenle aralık diye belirtilmesi daha makuldü. Umarım sıkıntıları halletmiştir Sony.
  • S8'ler falan yılbaşında alacakmış Oreo... O iş te yaş... S7'lere Nougat 13 şubatta çıkmıştı... S8'e de şubatta anca çıkar ki onu da cihazın içine etmeden veremezler zaten...

Yazılım güncelleme konusunda Samsung kadar dandik firma yok denecek kadar az...

• Sony seviyoruz seni.

• aycibin A kullanıcısına yanıt
    S8 de cidden 7.1 yok mu? XZ ye 9 ay önce geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Snappiermnappier

S8 de cidden 7.1 yok mu? XZ ye 9 ay önce geldi.

yok valla
  • lanet olsun g4 hala android 7 alamadı

• Fotoğraf çekme kalitesini beğenmesemde güncelleme, tasarım, sağlamlık için şeytan al diyor.😌

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte Sony farkı yerden yere vurduğunuz marka bakın ne yapıyor.

Japonu seviyorum.

• Güncelleme desteği hızlı olmasına karşın beklediklerimi pek bulamadım.

Tanıtım videosunda 1:18'inci saniyeden sonra Oreo ile gelen özelliklerin listesi yapılmış misal PiP ve Wifi asistant gibi. Fakat ben mağazada XZ1'i test ettiğimde ne PiP çalışıyordu ne de Ambient Screen özelliği mevcut.

Android 4.4.2'den beri kullanıyorum Xperia telefonlarını ve 7.1.1'de dahil o aralıkta çıkan tüm stok Xperia arayüzlerini kullandım ve rahatça söyleyebilirim ki kullanım deneyimimde arayüz ikonları haricinde zerre değişim olmadı, aksine getirisinden çok götürüsü oldu:

+Küçük uygulamalar kayıp, ben istediğim ekranda dolaşıp Youtube'dan ufak pencerede zaten video izleyebiliyordum ve gayet pratikti. X serisinden itibaren artık yok.

+Ekran kaydını da uçurmuşlar güç kapama menüsünden, orda da kaldın 3. Parti yazılıma

+Çift tıkla bildirimlere bakıp hemen uyutabiliyordum güç tuşunu eskitmeden, görüyorum ki şimdi o da yok.

Bikaç rakam değişikliği dışında bana Oreo ne vaadediyor ki niye güncelleyeyim? Yeni özelliklere bakıyosun çoğu sende yok, ne anladım ki ben güncellemeden o zaman? Güvenlik yama düzeyi dışında bikaç artısı olması lazım güncelleme denen olayda, içi boş ne imiş güncellemeymiş pehh. Bu da benim düşüncem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 27 Ekim 2017; 12:39:22 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.