Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.248
Cevap
36
Favori
334.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabi, sadece fotoğraf değil ekranda görünen de genişliyor. Z5'te de aynı genişleme var. Ancak fotoğraf kalitesi çok iyi. Eğer Sony yazılımsal olarak böyle iyi fotoğraflar verebiliyorsa helal olsun, donanımsalsa yine helal olsun. Ama XZ'nin güncellemeyle acilen en az Z5 kalitesine varması, hatta geçmesi gerekiyor.
  • Sonunda Xz almaya kara verdim.Şuan Z1 kullanıyorum değiştirme vakti geldi gibi duruyor. :)
    http://www.hepsiburada.com/sony-xperia-xz-p-HBV000001SXJP
    Satıcı Hepsiburada ve resmi distribütör garantili göüzküyor.Alan arkadaşlar telefonda herhangi bir sıkıntı ile karşılaştımı acaba?
    Sony center'a 2800 vermektense 2400'e almak çok daha mantıklı geliyor açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d_e_h_a_406

Sonunda Xz almaya kara verdim.Şuan Z1 kullanıyorum değiştirme vakti geldi gibi duruyor. :)
    http://www.hepsiburada.com/sony-xperia-xz-p-HBV000001SXJP
    Satıcı Hepsiburada ve resmi distribütör garantili göüzküyor.Alan arkadaşlar telefonda herhangi bir sıkıntı ile karşılaştımı acaba?
    Sony center'a 2800 vermektense 2400'e almak çok daha mantıklı geliyor açıkcası.

Hiç düşünmeden satıcı Hepsiburada olandan alın,en azından iade etme durumunuz var.
    Sony centerlar aldıktan sonra iade felan almaz hem de kazık yediğinizle kalırsınız.
  • Kutu içinden ekran için Jelatin çıkıyor mu peki?
  • d_e_h_a_406 D kullanıcısına yanıt
    Hepsiburada dan xz almadım hocam bilemeyeceğim,ama tr ye gönderilenler ne ise hepsiburadanın sattığıda odur.
  • d_e_h_a_406 D kullanıcısına yanıt
    Ben hepsiburadadan almadım ama içinden jelatin çıkmadı, çıkanı da duymadım.
  • Sony XZ'nin rakipleri yavaş yavaş 7 güncellemesi alıyor bizim sonyden ses yok hala
  • Fotoğraflar da gürültü olayı çok mu. Ona göre X almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mga93 M kullanıcısına yanıt
    Evet rahatsız edici seviyelerde gürültü, ancak yazılım hala ham halde, güncellemelerle çözüleceğini düşünüyoruz, çünkü XZ kamerası şu ana kadar kendi telefonlarındaki en iyisi. Bir gündüz çekimi örneği de fikir verecektir size, daha önce yukarıda da paylaşmıştım 23mp otomatik mod:

Sony Xperia XZ Premium
  • quote:

Orijinalden alıntı: Midnightmrt

quote:

Orijinalden alıntı: vala61

Herkese merhaba bende telefon araştırmasındayım ve g5 - xz ve htc 10 arasında kaldım sizin öneriniz xz nin artıları ve eksileri nelerdir kronik sorun var mıdır ısınma pil performansı nasıldır yardımcı olursanız sevinirim.

Kronik sorun yok ısınma yok pil çok iyi ön kamerası rakipsiz arka kamerada yazılımsal eksiklik var düzelir siye umut ediyoruz bu hali ile bile güzel ama htc de çok iyi fakat ekranı gündüz yetersiz ve xz karşısında sönük kalıyor g5 hiç düşünmeyin bence

Htc 10 kullaniyorum ve ekran gunes isigi altinda oldukca parlak. Dusuk diyenlerin cogu guc tasarrufu modunda ekran isiginin otomatik olarak dusuruldugunu bilmiyor o yuzden sonuk diyor.

• Bunu sadece ben söylemiyorum kullanıcıları yabancı forumlar ve detaylı inceleme yapan test siteleri gsmarea gibi... HTC ye yakışmayan bir ekran olduğunu ifade ediyorlar bende incelerken son parlaklıkta bile soluk buldum s7 edge ile karşılaştırmıştım tabi yanlış bilgi olmasın yine de kullanan kişiler daha iyi bilir

• Arkadaşlar son bi kaç gündür bir şey yaparken ekrana dokunduğumda bir daire oluşuyor anlık nedir bilen var mı?

• 52mc kullanıcısına yanıt
    eldiven modu açık kalmış hocam
    ayarlar>ekran en altta eldiven modu var onu kapatırsanız düzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: clb12

quote:

quote:

Herkese merhaba bende telefon araştırmasındayım ve g5 - xz ve htc 10 arasında kaldım sizin öneriniz xz nin artıları ve eksileri nelerdir kronik sorun var mıdır ısınma pil performansı nasıldır yardımcı olursanız sevinirim.

Kronik sorun yok ısınma yok pil çok iyi ön kamerası rakipsiz arka kamerada yazılımsal eksiklik var düzelir siye umut ediyoruz bu hali ile bile güzel ama htc de çok iyi fakat ekranı gündüz yetersiz ve xz karşısında sönük kalıyor g5 hiç düşünmeyin bence

Htc 10 kullaniyorum ve ekran gunes isigi altinda oldukca parlak. Dusuk diyenlerin cogu guc tasarrufu modunda ekran isiginin otomatik olarak dusuruldugunu bilmiyor o yuzden sonuk diyor.

Şu an elimde s7 edge ve htc 10 var, htc 10 s7 edge in parlaklığına yetişemez ama ilginç bir şekilde güneş altında htc 10 ekranı daha görünür şekilde

• Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: babadol

Evet rahatsız edici seviyelerde gürültü, ancak yazılım hala ham halde, güncellemelerle çözüleceğini düşünüyoruz, çünkü XZ kamerası şu ana kadar kendi telefonlarındaki en iyisi. Bir gündüz çekimi örneği de fikir verecektir size, daha önce yukarıda da paylaşmıştım 23mp otomatik mod:

Sony Xperia XZ Premium

tamam özellikle arkadaki evlerin cercevelerinde gürültü fazla ama GSM arenada karşılaştırmalarda

X copmpact detay az gürültü fazla
    X de detay çok gürültü çok
    XZ de detay az gürültü az görünüyor.

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8292&idPhone2=7948&idPhone3=8313
  • mga93 M kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen gsmarena testi güncellemesiz telefonlarla yapıyor. Ama xz dışındakiler güncellemeyle iyileştirildi. Ben xz hepsinden daha iyi duruma gelecek diye bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

quote:

Orijinalden alıntı: clb12

quote:

quote:

Şu an elimde s7 edge ve htc 10 var, htc 10 s7 edge in parlaklığına yetişemez ama ilginç bir şekilde güneş altında htc 10 ekranı daha görünür şekilde

evet güneş altında çok net görünüyor. Amoled ekrana nedense bir türlü ısınamadım çok abartı ve gerçekci olmayan renkler veriyor.
  • quote:

Bunu sadece ben söylemiyorum kullanıcıları yabancı forumlar ve detaylı inceleme yapan test siteleri gsmarea gibi... HTC ye yakışmayan bir ekran olduğunu ifade ediyorlar bende incelerken son parlaklıkta bile soluk buldum s7 edge ile karşılaştırmıştım tabi yanlış bilgi olmasın yine de kullanan kişiler daha iyi bilir

s7 edge parlaklık konusunda iyi evet ancak ben htc kullanıcısı olarak sony nin kullandığı ekran teknolojisine hayranım bence özellikle de XZ ekran olarak çok iyi. Ancak kamera konusunda iflah olmaz denilen htc bilee artık mükemmele yakın fotoğraflar çekerken tüm dünyaya sensör satan sony bir türlü beceremedi bu işi. Kamera haricinde htc kadar iyi bir ses sunabilseydi kesinlikle alacağım telefon xz olurdu.
  • Ben ekranlar üzerine proje ödevi verdim okulda, açıklayayım kısaca; HTC 10 lcd ekran kullanıyor. Bu teknolojide renkleri oluşturacak sıvı kristal piksellerden oluşan filtre bir nevi renkli cam gibi iş yapar. Arkadan verilen beyaz ışığı kırarak gördüğümüz renkleri oluşturur. Gündüz ekrana vuran güneş ışığı ekrandaki görüntünün daha canlı ve gerçekçi görünmesini sağlar çünkü bu sefer filtreyi doğal ışık kaynağımız güneş de aydınlatmaktadır. Amoled ekranda ise her bir piksel kendi başına led ışık kaynağıdır. Gündüz bu ışık kaynağına güneş ışığı düşünce hem renkleri açarak belirsizleştirir, hem amoled ekrandaki mavi filtre hoş olmayan bir yansıma yapar. Bu nedenlerden ötürü lcd ekranlar daha doğal ve kaliteli görüntüler sunar.

Hocam şu an mükemmel görünen HTC 10 kamerası ne güncellemeler aldı. İlk çıktığında çok şikayetçiydi insanlar. Şimdilerde üreticiler bir an önce telefonu piyasaya sürebilmek için yazılımı tamamlamadan satışa çıkarıyorlar. Sonra güncellemeleri verdikçe de bakın biz çalışıyoruz algısı yapmış oluyorlar. XZ hoparlörlerini canlı olarak deneyimlediniz mi bilmiyorum ancak şu ana kadar gördüğüm en kaliteli ses veren telefon hoparlörü. İnsanlar sesi yüksek değil diye şikayet ediyor ama hem o kadar küçük alana kaliteli stereo hoparlörler koyup hem de çok yüksek ses vermesi pek mümkün değil şimdilik, mümkünse de yapan yok. Ayrıca çok yüksek olmasa da yeterince yüksek ses veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.