Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.248
Cevap
36
Favori
334.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler bnde almayı düşünüyorum şuanda m5 kullanıyorum ama kafam karışık
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbli_s.osman

beyler bnde almayı düşünüyorum şuanda m5 kullanıyorum ama kafam karışık

M5 performans olarak sana sorun çıkarmaz. Kamera olarak işini görür, ama bataryadan kaynaklı problemleri vardı kısaca sorunlu bir cihazı ama şans işi.
    Eğer elimdeki M5 te ciddi sorunlar yaşamıyorsan bence biraz daha idare et ciddi bir indirim/kampanya yakaladığında XZ alırsın.
    XZ ciddi anlamda performanslı kronik sorunu olmayan sorunsuz ve kaliteli bir telefon. M5 ten dolayı sony arayüzüne alışkın olduğundan XZ tercih etmen senin için iyi olur.
    Geçiş yaptığında ciddi olarak hızını, stabilitesini, kamerasını,bataryanı M5 ten geçtiğin için çok beğeneceksin. Tasarım göreceli bir kavram ama sony tasarımını beğendiğini düşünüyorum M5 kullandığın için.
    Biraz bekle paranı ayarla, indirim/kampanya bulduğunda yapıştır geç (:
    Geçtiğinde M5 te yaptığın aynı şeyleri yapacaksın ama bambaşka bir deneyim ile ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • se_runtome kullanıcısına yanıt
    Hocam bazı arkadaşların karşılaştığı bir sorun, istisnai bir sorun kronik değil, benim İstanbul Bilişim'den aldığım XZ'de böyle bir sorun yok.
  • ghostefe kullanıcısına yanıt
    Valla hocam yılbaşında indirim olursa almayı düşünüyorum ısınma problemi var bazen ekran yanacak diye korkuyorum cebşmde patlar filsn diye bu aralar daha çok ısınmaya başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: deepfear7

quote:

Orijinalden alıntı: radko

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Arapkahvesi

Dostum ben de evkur'un sitesinden bakıyorum bir kaç gündür, cihaz sıkıntısız di mi? Gsm şirketlerinden iki katı fiyatla taksitli alacağıma senetli alırım daha iyi

Dün başvurdum, bugün eve bakarlar.Daha cihazı almadım

Eve niye bakıyorlar telefon almak için?

Senet için eve gelip anenmden kefil onayı aldılar.

Hadi ya,bi telefon için neler yapıyolarmış öyle.evkurdan alıcaktım vazgeçtim,nakitte o kadar para veremem telefona.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Arapkahvesi

Dostum ben de evkur'un sitesinden bakıyorum bir kaç gündür, cihaz sıkıntısız di mi? Gsm şirketlerinden iki katı fiyatla taksitli alacağıma senetli alırım daha iyi

Dün başvurdum, bugün eve bakarlar.Daha cihazı almadım

Eve niye bakıyorlar telefon almak için?

Senet için eve gelip anenmden kefil onayı aldılar.

Hadi ya,bi telefon için neler yapıyolarmış öyle.evkurdan alıcaktım vazgeçtim,nakitte o kadar para veremem telefona.

2799 a 10 taksit yaptırdım şuan çoğu yerde nakit bu fiyata zaten.
  • deepfear7 kullanıcısına yanıt
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/sony-xperia-xz-orman-mavisi-akilli-telefon-250092634

• Selamlar arkadaşlar. Xperia XZ aldım ve son derece memnunum.Telefon beklediğimden daha iyi çıktı.Xperia XZ'ye Android Nougat güncellemesi de çıktı.Ancak güncellemeyi defalarca kontrol etmeme rağmen bir türlü bana gelmedi. Acaba benim gibi güncellemeyi almamış olan arkadaşlar var mı? Yoksa bir hatadan filan kaynaklanıyor olabilir mi?
  • MaxCavalera kullanıcısına yanıt
    Sony Türkiye garantili mi aldınız kaçak mı? Tr cihazlara geleli 1 hafta oldu güncelleme hatta ilk güncelleme alan bir kaç ülkeden biri Türkiye

Bilgisayara bağlayıp güncellemeyi deneyin, çözüm olabilir.
    Hocam rev kaç cihaz ?

Kutunun kenarında köşesinde yazar rev1, rev2 gibi ?
  • Cihazı aldım antutu test yaptım hiç ısınmadı

• Değermi beyler bu fiyata ne dersiniz eski sonyciyim..

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım seni z1 formundan hatırlamıyorum ☺ bende xz ye geceli 1 ay oldu. Z1 im anakart bozuldu ve 3 yıllık beraberliğimizi z1 ile noktaladık. Şunu söyleyeyim Tek kelimeyle memnun kalacağın bir cihaz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çift tıklayıp uyutma özelliği LG telefonumda da çok kullanışlıydı. Sony de bunun olması güzel. Uyuturken kullanıyorum sorunsuz çift tıklamaya hemen kapanıyo. Açarken parmak izi kullandığım için çift tıklama özelliğini kullanmıyorum. Yanlız parmak izinin iphone ve samsunglarda ki gibi güç düğmesine basmaya gerek kalmadan sadece dokunarak çalışmaması beğenmediğim yanı.

Xz Ekran parlaklığı çok iyi seviyede. Ekran parlaklığı yüksekken, ve özellikle beyaz arkaplanlarda hızlı hareketlerde arkadaşların bahsettiği gölgelenme ya da blurlaşma hissedilebiliyor. Rahatsız ediyormu, bence hiç bir takıntı yapacak bir durum yok.

Performansını çok araştırdım ve test ettim. İphone 7 ile S7 arasında. Youtube da çok test videoları var. İzleyebilirsiniz. Android 7 den sonra yaklaşık %10 performans artşı oldu telefonda. Buna bağlı olarakta sıcaklık arttı. Android 6 kullanırken daha az ısınıyordu. Ama LG G2 de ki gibi çok yüksek sıcaklıklar yaşanmıyor. Zaten ısınmaya başlayınca rahatsız olduğumda parlaklığı %40-%50 lere düşürüyorum. Parlak bir ekran olduğu için bu seviyelerde normal geliyor gözüme.

Kamera konusunda OIS(titreşim önleme) olmaması eleştiriliyordu. Sonyde yazılımsal bir titreşim önleyici var. Yine yapılan birçok testte OIS i aratmayacak kalitede titreşim önlediği görülüyor. Gerçeğine en yakın renkleri algılayan çok hızlı odaklama yapabilen üst seviye bir kamerası var. Video çekimlerinde bence en ideali 1080p de 60fps. Çok güzel çekimler yaptım. 4K çekimi güzel fakat 4K görüntü için 4Ktv de izleme dışında pek bir espirisi yok. Hem dosya boyutu hem cihazı daha fazla ısıtması hem de bataryayı daha çabuk bitirmesi uzun 4K videolar çekmeyi anlamsız kılıyor. Kamerada keşke olsaydı diyebileceğim, sahne modlarının sadece 8Mp vermeyip 20Mp de vermesi.

Şarjı hızlı doluyor. Uzun süre dayanıyor. 1 günü rahat çıkarıyor. Şarj bittiği durumlarda stamina modları hayat kurtarıyor :)

Belki piyasadaki en iyi cihaz XZ değil ama fiyat/performans açısından en iyi tercih.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excellium61 -- 12 Aralık 2016; 10:7:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal019

Arkadaşım seni z1 formundan hatırlamıyorum ☺ bende xz ye geceli 1 ay oldu. Z1 im anakart bozuldu ve 3 yıllık beraberliğimizi z1 ile noktaladık. Şunu söyleyeyim Tek kelimeyle memnun kalacağın bir cihaz..

Z1 2.5 sene kullandım memnundumda düşünüyorum ama baya pahalı ıphone 7 ile bunun arasında kaldım.

• Merhaba arkadaşlar ,iPhone 6S 64 GB kullanıcısıyım ondan önce Xperia Z5 Premium kullanıyordum fakat ısınma ve köşeli hatlarından dolayı iPhone geçtim şimdi bu telefondan almayı düşünüyorum çünkü ben yazılımla uğraşmayı seviyorum root, rom olayları felan ilgimi çekiyor ve birde veri transferi konusunda android daha iyi iPhone biraz zahmetli jailbreak veya usb taşıyıcılar var ama android gibi değil neyse sizce geçmeye değer mi iyi veya kötü özellikleri nelerdir kullanan arkadaşalar bilgi veririse sevinirim şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferli

Merhaba arkadaşlar ,iPhone 6S 64 GB kullanıcısıyım ondan önce Xperia Z5 Premium kullanıyordum fakat ısınma ve köşeli hatlarından dolayı iPhone geçtim şimdi bu telefondan almayı düşünüyorum çünkü ben yazılımla uğraşmayı seviyorum root, rom olayları felan ilgimi çekiyor ve birde veri transferi konusunda android daha iyi iPhone biraz zahmetli jailbreak veya usb taşıyıcılar var ama android gibi değil neyse sizce geçmeye değer mi iyi veya kötü özellikleri nelerdir kullanan arkadaşalar bilgi veririse sevinirim şimdiden teşekkürler.

Ya hocam ben ıphone 7 ile bunun arasında kaldım bana ıphone nin avantaj ve dez avantajlarını soylermisiniz rica etsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne diyorum -- 12 Aralık 2016; 11:20:08 >
  • XZ Kullanmadığım için yapamam ama Z5 Premium ile kıyaslama yapabilirim

İPhone iyi yanları

Kamera
    Dış Ses
    Kararlılık(Stabilite)
    Parmak izi
    Pil
    Uzun Süre Güncellik

Z5 Premium iyi Yanları

Ekran Keskinliği
    Veri Transferi (resim,müzik vs. alma gönderme)
    Kişiselleştirme

İPhone 7 mi Z5 Serisi mi kesinlikle iPhone derim ama XZ bilmiyorum
  • Gittigidiyor Teknosa da ki geçen olan indirimden aldığım cihaz şimdi geldi. Mavi renk aldım Rev.2 kapalı kutu olarak 2 günde(kargo süresi) elime ulaştı. satın alır almaz kargolamışlardı. Şimdi cihazın nelerini kontrol etmeliyim. sonucta 14 günde iade hakkım var wifiye baglamadım ve hat takmadım. aklıma gelenler ekran ve wifi. Başka test etmemi önerdiğiniz neler vardır acaba.
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.