Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.248
Cevap
36
Favori
334.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam o iyidi de 2 gündür bişe oldu.mesela Chrome tıklayınca anında açılıyordu şimdi 2 sn beklıyorum bazen :)) var varr bişey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

quote:

Orijinalden alıntı: chevanton

Arkadaş bu Sony'nin piyasası da HTC gibi bitik maalesef. 2100 den sıfır Evkurdan alınma cihazı satamadım. Vay arkadaş

Olayınızı anlayamadım.

Neyi anlayamadınız hocam yardımcı olayım buyrun?

• quote:

Orijinalden alıntı: S_ui_CasT

Hocam o iyidi de 2 gündür bişe oldu.mesela Chrome tıklayınca anında açılıyordu şimdi 2 sn beklıyorum bazen :)) var varr bişey

Telefonunuzu gün aşırı yeniden başlatın. Hayat telaşesinden günlerce hiç kapatmadan kullanıyoruz cihazları. Yeniden başlatırsanız ram falan sıfırlanır kendine gelir cihaz.android tarafında Gene en iyi ve hızlı arayüz Sony de. Bundan daha hızlısı google pixel dir kanımca. Onun dışında Sony nin üzerine tanımam. Yıllarca Nexus ve Sony cihazlar kullandım. Şuanda z5 kullanıyorum. Sanırım bunu eşime verip xz alacağım, indirim kovalıyorum. Yoksa yıllarca kullanırdım z5 i. Xz de kasa olarak harika olmuş. Cihazı elde tutmadan resimlerle ya da videolarla yargılamasın kimse. Takoz falan diye yorumlar yapılıyor gülüyorum bol bol. Cihazın elde tutuş hissi ve kavrama rahatlığı açısından belki de gelmiş geçmiş en iyi akıllı telefon. Dediğim gibi kimse cihazı bizzat incelemeden yorum yapmasın cihazın malzeme kalitesi ve tutuş rahatlığı olağanüstü olmuş.

• Telefon kalite gerçekkten böyle ele alınca falab üst düzeh klas bitelefon diye belli ediyor.telefon yani işte görünüş önmeli foto falanda yeterli benim için ztaen.memnunumda.

Cihazo kaaptıp açıyorum da sabki yine aynı.böyle yazarken ssyflarda gezerken kasmıyorda foto cekınce kayıt edince sanki uzadı kayıt süresi :)

Ona takıldım yoksa hala cok iyi durumda.Bana mı öyle geliyor benmi efhamlandım. Gerçektrn bişe mi oldu çözemedim :)))

Ama genel olarak memnunum.andoroid gelince güncellemeden önce bi sfırlarım telefonu

• quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

quote:

Hocam o iyidi de 2 gündür bişe oldu.mesela Chrome tıklayınca anında açılıyordu şimdi 2 sn beklıyorum bazen :)) var varr bişey

Telefonunuzu gün aşırı yeniden başlatın. Hayat telaşesinden günlerce hiç kapatmadan kullanıyoruz cihazları. Yeniden başlatırsanız ram falan sıfırlanır kendine gelir cihaz.android tarafında Gene en iyi ve hızlı arayüz Sony de. Bundan daha hızlısı google pixel dir kanımca. Onun dışında Sony nin üzerine tanımam. Yıllarca Nexus ve Sony cihazlar kullandım. Şuanda z5 kullanıyorum. Sanırım bunu eşime verip xz alacağım, indirim kovalıyorum. Yoksa yıllarca kullanırdım z5 i. Xz de kasa olarak harika olmuş. Cihazı elde tutmadan resimlerle ya da videolarla yargılamasın kimse. Takoz falan diye yorumlar yapılıyor gülüyorum bol bol. Cihazın elde tutuş hissi ve kavrama rahatlığı açısından belki de gelmiş geçmiş en iyi akıllı telefon. Dediğim gibi kimse cihazı bizzat incelemeden yorum yapmasın cihazın malzeme kalitesi ve tutuş rahatlığı olağanüstü olmuş.

çok haklısın. Daha telefonu eline almayan adam gelip takoz tuğla vs laf atıyör. Yıllardır aynı tasarım diyor övdüğü marka samsung apple? Cidden çok tuhaf bu sony size ne yaptı?

• Sanırım 4k video çekimi için bir uygulama türevi bir şey eklemiş sony bu cihaza ve bende o uygulama yok. Nasıl 4k video çekebileceğimi açıklarsanız mutlu olurum.
    Ar efekt, etiket oluşturucu falan var cihazda ama 4k yok.

Ekleme: video menüsü değil fotoğraf menüsüne koymuş sony bu ayarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dış kapının iç mandalı -- 2 Kasım 2016; 13:18:09 >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaş bu Sony'nin piyasası da HTC gibi bitik maalesef. 2100 den sıfır Evkurdan alınma cihazı satamadım. Vay arkadaş

Olayınızı anlayamadım.

Evkurdan sıfır alıp ertesi günü sıfır dediğiniz cihazı satmaya çalıştığınız sebebi anlayamadım. Anlayamadığım için güvenemedim. Gerçekten kız oğlan kız garantili bir cihaz ise güzel fiyat çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: dış kapının iç mandalı

Sanırım 4k video çekimi için bir uygulama türevi bir şey eklemiş sony bu cihaza ve bende o uygulama yok. Nasıl 4k video çekebileceğimi açıklarsanız mutlu olurum.
    Ar efekt, etiket oluşturucu falan var cihazda ama 4k yok.

Ekleme: video menüsü değil fotoğraf menüsüne koymuş sony bu ayarı

Ben de buna gıcık oluyorum direk video seçeneklerine ekleseler şunu ne olur ne kaybederler bir bilsem. Kamerayı açıyorsun oraya giriyorsun vs vs. Hayır yani saniyelik iş ama neden yok bunu anlamak çok zor. Sony şöyle her şeyi güzel yapıp en basit tek bir seçeneklik şeyi yapmıyor ya ayar oluyorum sadece telefonda böyle değiller.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Olayınızı anlayamadım.

Evkurdan sıfır alıp ertesi günü sıfır dediğiniz cihazı satmaya çalıştığınız sebebi anlayamadım. Anlayamadığım için güvenemedim. Gerçekten kız oğlan kız garantili bir cihaz ise güzel fiyat çünkü.

Hocam ben alım satimciyim isim bu :) Sıfır olan satıldı 10 günlük geldi bir tane.

• S_ui_CasT kullanıcısına yanıt
    Kullandığı dahili bellek birimi yüzünden oluyor,eMMC 5.1 bellek kullanıyor o yüzden yazma ve okuma hızları düşük, halbuki samsung veya diğer markalar gibi ufs 2.0 bellek kullansa, böyle bir problem olmaz. Market ten A1 sd bench uygulamasını indirerek dahili hafızanın düşük hızlara sahip olduğunu görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: salvatore18

Kullandığı dahili bellek birimi yüzünden oluyor,eMMC 5.1 bellek kullanıyor o yüzden yazma ve okuma hızları düşük, halbuki samsung veya diğer markalar gibi ufs 2.0 bellek kullansa, böyle bir problem olmaz. Market ten A1 sd bench uygulamasını indirerek dahili hafızanın düşük hızlara sahip olduğunu görebilirsiniz.

Ve buna 23mp de eklenince böyle sorunlar olabiliyor

• salvatore18 kullanıcısına yanıt
    2 gün önce iyiydi şimdi mi yavaşladı

Bide telefonu alan arkdslae ekrana koruyucu alsınlar momtun cebindrn cıkartırken fermuar çizmiş galiba ekranı :) yazarken kullanırken belli dğeil ama ışık altınsa sşyaj erkanda çizik belli baya

• S_ui_CasT kullanıcısına yanıt
    eMMC 5.1 bellekler ortalama 50 mb okuma 20 30 mb da yazma sunar ufs 2.0 bellekler ise 150mb yazma 350mb okuma hızlarına ulaşabilir üstte ki arkadaşın dediği gibi birde fotoğraf 23 mpx olunca bekleme olması normal birde 8 mpx fotoğraf çekip galeriyi öyle açmaya çalışın daha hızlı açılacaktır.

• Sevgili arkadaşlar cihazı aldım kurdum ama Google playstore yarı Türkçe yarı İngilizce, bu sorunu başka yaşayan var mı? Bu cihazla ilgili bir sorun mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: khankam

quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

quote:

çok haklısın. Daha telefonu eline almayan adam gelip takoz tuğla vs laf atıyör. Yıllardır aynı tasarım diyor övdüğü marka samsung apple? Cidden çok tuhaf bu sony size ne yaptı?

Hakikaten yıllardır aynı tasarım ama ben seviyorum. Sony cihazların kendine özgü bir keyfi var... Bir de sony nin tuhaflığını seviyorum. Kolay olanı yapmıyor, mesela kameraya ois koy geç değil mi, yok illa kendi bir şey yapacak, farklı farklı sensörler koyacak, yazılımla oynayacak falan. Bu açıdan bana değişik ve keyifli geliyor sony. Deneyimlemeyen ne demek istediğimi anlamaz...

• Sony sanal tuş değil de home tuşu kullansa düşünmem alırım ama olmuyor tuşsuz :(((

• cmlunrssl kullanıcısına yanıt
    Play store kaynaklı bir sorun o. Güncelleme ile düzeltirler sanırım.

• Dual'inin satıldığı bir yer var mı cihazın? Biraz bakındım ama göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gscafecrown

Play store kaynaklı bir sorun o. Güncelleme ile düzeltirler sanırım.

Yani cihaza yada bana özel bir sorun değil, genel bir sorun o zaman?

• cmlunrssl kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. Android cihazların çoğunda bu sorun mevcut.

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.