Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (381. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.256
Cevap
36
Favori
334.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ne yaparsam yapıyım cep telefonu hızlı bir şekilde şarj olmuyor. Şarj süresi, inanılmaz uzun sürüyor. Sizce batarya bozulmuş olabilir mi ? Ayrıca cep telefonu bariz bir şekilde yavaşladı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: artanistarsonis

Arkadaşlar ne yaparsam yapıyım cep telefonu hızlı bir şekilde şarj olmuyor. Şarj süresi, inanılmaz uzun sürüyor. Sizce batarya bozulmuş olabilir mi ? Ayrıca cep telefonu bariz bir şekilde yavaşladı :(
    Pil bakımını kapatıp denediniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • artanistarsonis kullanıcısına yanıt
    %90dan sonra mı yavaşlıyor takip ettiniz mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar şarj etme sürem inanılmaz uzadı. Eskiden bu kadar uzun sürmüyordu. Ayrıca telefonda yavaşladı. Güncelleme sonrası diye düşünmüştüm ama kimseden böyle bir şikayet gelmedi. Acaba batarya bozulmuş olabilir mi ?
  • artanistarsonis kullanıcısına yanıt
    Güncelleme sonrası telefonu sıfırlamadıysanız bir onu deneyin, her platformda baya bir farkettiriyor bunu yapmak. İşe yaramazsa servise gönderin onlar ilgilensin

• Telefonu 1.5 yıldır kullanıyorum bir gazla s6 dan xz ye geçtim bailangıçta herkesin dediği gibi iyiydi gelen güncellemeler telefonu törpüledi bende herkesin düşündüğü sony yazılımı ile 3gb ram yeter diye aldım ama durum malasef olmadı ilk baş antutu 144bin almıştım sonra dolabda fantezi olsun denediğimde 156k vermişti bu skoru hiç bir yerde görmedim şuan ise anroid oreo 8.0 ile 133k gördü testlerin hepsini telefon herhangi bir uygulama yokken yaptı öncellikle kasası saglam degil benimki çatladı ve su aldı kullanıma engel değildi kullandım tatile gittim sıcaklarda ekranın sağ üst tarafı kalktı ve kulaga yakınlık sensörü çalışmadı ısın ma baş göstermeye başladı servis 440 tl istedi ne yapacaksınız diye sordum cevap yok tüketici haklarına verdim onlarda telefonun kasası eğri dediler ben eğri olmadığını nasıl ispatlarım bilimsel olarak dava açacam kendime güvenirsem.

Öncellikle bu batarya az gitme durumunu güncelleme ile nasıl mahvetdiler bunu anlatayım size
    6.0.1 yüklüyken telefon boş durumda iken cpu-z ile takip ettiğimde 3 ve 4 çekirdekler kapanıyordu ama güncellemedensonra bu gitti nedense ve 8.0 şimdi hala gelmedi hatta arkadaşlara tavsiyem indirin cpu-z stamina modunu acın yine kapatmıyor çekirdekleri sarj süreniz bu yüzden azalıyor çözüm ise belli kernel yüklemek ve çekirdekleri yönetmek ben nasıl yapılır bilmiyorum discovery 2 de yaptım ama bu karışık 8.0 olunca bt kilidi drm kodları falan filan bir sürü teknik şey arama girdi.

ikinci sorun işe madem çekirdekler böyle acık kalıyor performanslı neden bu telefon değerleri düşüyor performansı azaldı sony galiba yavaşlattı cihazı benim görüşüm bu cihaz antutudan mi note 3 sd660 6gb ramlı telefonla aynı puanı almaya başlamış ilginç geldi bana.

Bana yardım edin birlikte root atalım da şu cihazı sorunlarından kurtaralım

• merhaba iyi günler benim kulağa yakınlık sensörüm bozuldu ses kısma tuşuna aramada iken farklı bir komut verdirmem mümkün mü arama yaparken ekranı açamıyorum mesela ses kısma tuşuna basıcam aramada iken ekran açılcak ?
  • Hocam Sony test kodu var onu yazıp sensör hassaslığı bakar mısın normalde 15bende 10 ekranım sağ üstü kalkık ben oraya basıyorum arama gelince program var mi bilmiyorum

• Bende a7 2017 var 2.el aldim ve bir arkadas xz ile takas edelim diyor 19ay garantisi var sizce edeyim mi?

• emre.ç E kullanıcısına yanıt
    Xz her anlamda daha iyi performans veren sorunsuz bir cihaz gpu cpu bakimindan

Hafiza bellek ve sarj konusunda karşılaştır cazipse degistirebilirsin sonucta biri orta ust digeri eski de olsa en ust esviye cihaz

• mevlutcetintas M kullanıcısına yanıt
    Bu baya ciddi bir durum, Sony forumlarında dile getiren filan yok mu acaba? Ne cevap veriyorlar bu duruma

• quote:

Orijinalden alıntı: mevlutcetintas

Telefonu 1.5 yıldır kullanıyorum bir gazla s6 dan xz ye geçtim bailangıçta herkesin dediği gibi iyiydi gelen güncellemeler telefonu törpüledi bende herkesin düşündüğü sony yazılımı ile 3gb ram yeter diye aldım ama durum malasef olmadı ilk baş antutu 144bin almıştım sonra dolabda fantezi olsun denediğimde 156k vermişti bu skoru hiç bir yerde görmedim şuan ise anroid oreo 8.0 ile 133k gördü testlerin hepsini telefon herhangi bir uygulama yokken yaptı öncellikle kasası saglam degil benimki çatladı ve su aldı kullanıma engel değildi kullandım tatile gittim sıcaklarda ekranın sağ üst tarafı kalktı ve kulaga yakınlık sensörü çalışmadı ısın ma baş göstermeye başladı servis 440 tl istedi ne yapacaksınız diye sordum cevap yok tüketici haklarına verdim onlarda telefonun kasası eğri dediler ben eğri olmadığını nasıl ispatlarım bilimsel olarak dava açacam kendime güvenirsem.

Öncellikle bu batarya az gitme durumunu güncelleme ile nasıl mahvetdiler bunu anlatayım size
    6.0.1 yüklüyken telefon boş durumda iken cpu-z ile takip ettiğimde 3 ve 4 çekirdekler kapanıyordu ama güncellemedensonra bu gitti nedense ve 8.0 şimdi hala gelmedi hatta arkadaşlara tavsiyem indirin cpu-z stamina modunu acın yine kapatmıyor çekirdekleri sarj süreniz bu yüzden azalıyor çözüm ise belli kernel yüklemek ve çekirdekleri yönetmek ben nasıl yapılır bilmiyorum discovery 2 de yaptım ama bu karışık 8.0 olunca bt kilidi drm kodları falan filan bir sürü teknik şey arama girdi.

ikinci sorun işe madem çekirdekler böyle acık kalıyor performanslı neden bu telefon değerleri düşüyor performansı azaldı sony galiba yavaşlattı cihazı benim görüşüm bu cihaz antutudan mi note 3 sd660 6gb ramlı telefonla aynı puanı almaya başlamış ilginç geldi bana.

• Hocam bu ekran süresi ile alakalı duruma herkes güncelleme demiş ama benim ki kadar telefonu başından sonuna teknik olarak inceleyen birini göremedim ama dediğim gibi telefon güç tasarruf modunda bile çekirdek kapatmıyor şaçmalıkya Bende birde tam sarj olunca ödeme alındı diyor sorun üstüne sorun 3 saat oyun oynayabiliyorum 1,5 yıldaki kayıp 2,600 mili ampere düşmüş değerler gerçekten çok garip çözüm belli eski sürüme geri dönmek 8 ilk verdi diye boşa sevinmişim

• Xz sorunsuz diyene sasarim bakin yaz geldi telefonun ekraninda durmadan yonlendirilen gelen cagri diyor var mi caresini bilen. Biktim bu telden ya

• quote:

Orijinalden alıntı: mevlutcetintas

Telefonu 1.5 yıldır kullanıyorum bir gazla s6 dan xz ye geçtim bailangıçta herkesin dediği gibi iyiydi gelen güncellemeler telefonu törpüledi bende herkesin düşündüğü sony yazılımı ile 3gb ram yeter diye aldım ama durum malasef olmadı ilk baş antutu 144bin almıştım sonra dolabda fantezi olsun denediğimde 156k vermişti bu skoru hiç bir yerde görmedim şuan ise anroid oreo 8.0 ile 133k gördü testlerin hepsini telefon herhangi bir uygulama yokken yaptı öncellikle kasası saglam degil benimki çatladı ve su aldı kullanıma engel değildi kullandım tatile gittim sıcaklarda ekranın sağ üst tarafı kalktı ve kulaga yakınlık sensörü çalışmadı ısın ma baş göstermeye başladı servis 440 tl istedi ne yapacaksınız diye sordum cevap yok tüketici haklarına verdim onlarda telefonun kasası eğri dediler ben eğri olmadığını nasıl ispatlarım bilimsel olarak dava açacam kendime güvenirsem.

Öncelikle Merhabalar,

forum xda adında güzel bir forum sitesi var. Orada root atma yeni rom yükleme konuları hakkında detaylı bilgiler var. Yanlız önemli bir nokta var. O sitede paylaşılan romlar genelde avrupadaki ülkeler için uygun oluyor. Önceden Nexus 5 kullanıyordum. telefona rom attım. Bu sefer telefon çekmemeye başladı. Anladığım kadarıyla, yüklemiş olduğum rom Türkiyedeki operatör band sistemleriyle uygunluk göstermedi ve telefon çekmemeye başladı.

Önemli bir ders edindim. Telefon alırken özellikle Türkiyede kullanılan ve tercih edilen markalar alınmalı. Örneğin Samsung pekçok kişi tarafından kullanılıyor ve geliştirilen yazılımlar Türkiye içinde uygunluk gösteriyor.

Sony, Google Pixel, Nexus vs.. gibi telefonlar Türkiyede çok fazla tercih edilmediği için yazılım bulmak oldukça zorlaşıyor.

• Arkadaşlar telefon kısmından *#*#4636#*#* yazdığınızda telefon bilgilerinde hücre yenileme oranınızı söyleyebilir misiniz? Aslında ekranın tamamını atarsanız sevinirim. Ya da burası tamamen sıfırlanabiliyor mu? Yanlış bir şeylere bastım da.

• Hocam selam xda biliyorum öncelikle ama telefon 8,0 olunca iş bayağı zorlaşmış İngilizce yabancı cevriririm derken. Hatalar oluyor ve buna pahalıya patlayabilir ben buraya xz oreo da root atmış yada eski sürümlerde dönerek yapmak daha kolay diye biliyorum ama kimse gelmedi daha.

Arkadaşım sım taksam atardımda sım takmıyorum buna

• Son 90 mb lık güncellemeyi yapıyor ancak yine aynı güncelleme geliyor napılması gerekir? Teşekkür ediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • XZ kullanıcılarına müjde!!! 41.3.A.2.128 numaralı yeni sürüm yolda bugün veya yarın dağıtımına başlanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

XZ kullanıcılarına müjde!!! 41.3.A.2.128 numaralı yeni sürüm yolda bugün veya yarın dağıtımına başlanır.

Düşmeye başladı hocam an itibariyle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.