Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.248
Cevap
36
Favori
334.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: walter61

Arkadaşlar Sony Xperia XZ mi yoksa HTC 10 mu?

Arkadaşlar cevabınızı bekliyorum çok kararsız kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi walter61 -- 11 Mayıs 2017; 21:9:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Hocam ben şu an için kullanıcı değilim :) Pazartesi günü satın alacağım fakat telefona dair hemen hemen tüm inceleme videolarını izledim. Bahsettiğiniz olayda da ısınma tarzı bir durum olacağını zannetmiyorum.

• walter61 W kullanıcısına yanıt
    Fazlasıyla gel git yaşadım HTC 10 ve XZ arasında ama kararımı gerek pil performansı, gerekse de güncelleme konusunda daha iyi ve titiz olduğu için XZ'den yana karar kıldım. Şu an kullandığım cihazda HTC one m9 Plus. Android tarafında HTC ve Sony dışında telefon kullanma taraftarı değilim zaten ama bu iki cihaz arasında belirttiğim hususlardan ötürü Sony'nin beni daha çok mutlu edeceğine karar kıldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adiyamanmp3 -- 11 Mayıs 2017; 21:37:24 >
    Ek olarak HTC'den yana karar kilarsaniz siyah modelinde boya atma sorunu var maalesef. Şimdiden haberiniz olsun.

• Evet hocam o konuda bilgim var ama gold modeli de çok samsung vari olmuş. Ön tarafın tasarımını çok beğenmedim ama önceliğim tasarım değil. Hocam xz çok güzel bir telefon ama özellikle yüksek sar değeri kafama takıldı. Evet biraz takıntılı bir adamım:)

• quote:

Orijinalden alıntı: gscafecrown

Hocam ben şu an için kullanıcı değilim :) Pazartesi günü satın alacağım fakat telefona dair hemen hemen tüm inceleme videolarını izledim. Bahsettiğiniz olayda da ısınma tarzı bir durum olacağını zannetmiyorum.

o zaman pazartesi günü bir bakarsınız hocam ben yakın zamanda almayacağım hele şöyle 2000 e bir düşsün xz premium gelincede biraz düşer fiyat (:
  • t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Bakarım hocam, seve seve. :)

Aynen gold modeli bildiğiniz Samsung gibi. Sar'a dair bir şey diyemem ama ben pek takılmadım açıkçası sar değerine. Yalnız HTC'ye dair 2k ekranın dezavantajlarini da göz önünde bulundurun derim hocam. Çok yoğun kullanmasaniz dahi çözünürlük yüzünden pilin çabuk bitmesi can sıkıyor. Zaten takıntılıymissiniz, bu da moral bozabilir :)

Sar değerinde hangi firmanın hangi mesafede ölçüm yaptığı belli değil ki aralarında Sony en güvenilir firma 0.80 civarı sar değeri de yüksek değil gönül rahatlığı ile alabilirsiniz

• Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
    Hocam birçok doktor 0.6 nın üstünü tavsiye etmiyor. Xz de baş 0.8 iken vücut 1.2 ve diğer z modellerinde bukadar yüksek değil xz ye özel bir durum

• Hocam 7.1 güncellemesinden sonra bazı telefonlarda 2k yı 1080p ye çekebiliyordun diye biliyorum bunda öyle bir durum yok mu acaba?

Hocam önceki sayfalarda SAR değeri ile ilgili bir açıklama yapmıştım, gene aynı şeyi söyleyecem. Ölçülen değerler telefonun en ekstrem koşullarda, atıyorum yer altında hattın nerdeyse hiç çekmediği bir ortamda 4,5 g açık, wifi açık, bluetooth, NFC, GPS açıkken yaydığı maksimum elektromanyetik dalga miktarına tekabül ediyor. Yani telefon her koşulda SAR değeri kadar EM dalga yaymıyor. Ha bana sorarsanız evet bence de fazla, o konuda Samsung'u tebrik etmek gerek eğer değerler gerçekse...

Htc sayfasında çok fazla şikayet okudum. Pil performansı ve renk atmasıyla ilgili özellikle. Ben 3 aydır xz kullanıyorum. Gayet memnunum. Yine alırsam sony alırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok hocam. Çözünürlük düşürme olayını şu an sadece Samsung telefonlarına entegre ediyor.

Yine ek olarak HTC'nin Türkiye'den çekildiğine dair cidden rivayetler var. Bundan sonraki telefonları operatörler üzerinden satışa sunulacak. Bunu da göz önünde bulundurun.

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    S8 ve Plus modelini bilmiyorum ama s7 ve edge serisinde sar oranı yüksekti diye hatırlıyorum ben hocam. Bu konuda Huawei zaten başı çekiyor, Samsung'da tepelerdeydi diye hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Hocam önceki sayfalarda SAR değeri ile ilgili bir açıklama yapmıştım, gene aynı şeyi söyleyecem. Ölçülen değerler telefonun en ekstrem koşullarda, atıyorum yer altında hattın nerdeyse hiç çekmediği bir ortamda 4,5 g açık, wifi açık, bluetooth, NFC, GPS açıkken yaydığı maksimum elektromanyetik dalga miktarına tekabül ediyor. Yani telefon her koşulda SAR değeri kadar EM dalga yaymıyor. Ha bana sorarsanız evet bence de fazla, o konuda Samsung'u tebrik etmek gerek eğer değerler gerçekse...

Anladım hocam ama keşke her firma gereken hassasiyeti gösterse. Eskiden sar değerinin yüksek olmasını "çekim gücünün yüksek olması"na bağlıyorlardı ama s7 edge düşük sar değeriyle rekor kırdı ve çekim konusunda da bir sıkıntısı yok. Evet belki sar değerinin ne gibi sıkıntılara neden olabileceği bile belli değil ama eğer bir soruna yol açma ihtimali varsa 7-24 yanımda taşıdığım bir şey için böyle bir riske girmek istemem. Tabi bu biraz da psikolojik ama kısa vadede olmasa da uzun vadede sorublara yol açabilir diye düşünüyorum.

• Anladım hocam cevabınız için teşekkür ediyorum ama bir de şöyle bir durum var aynı fiyat bandında değiller benim alacağım htc xz den 250tl daha ucuz. Biraz daha düşüneyim bari:)

• ibrahimgs88 İ kullanıcısına yanıt
    Renk atması gold modelinde yok ama batarya önemli bir kriter tabi. Bakalım araştırmaya devam ediyorum

Batarya performansı, güncelleme desteği, Sony adının verdiği güven hissiyatı bu farka değer bence hocam :)

• 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.