Şimdi Ara

Sony Xperia XA3'ün ekran koruyucusu telefonun tasarımını açığa çıkardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony’nin orta sınıf Xperia XA2 serisi yaklaşık bir yıldır piyasada ve yenilenmesinin zamanı gelmiş gibi görünüyor. Henüz şirket tarafından resmi bir açıklama gelmemiş olsa da Xperia XA3 hakkında bir takım söylentiler dolanmaya başladı. Slashleaks adlı internet sitesi Xperia XA3'e ait olduğu iddia edilen bir ekran koruyucu görüntüsü yayınladı.

Ayrıca Bkz.Microsoft yeni tarayıcısı için beta test kullanıcısı almaya başladı
    Sızan ekran koruyucu, yakında piyasada boy gösterecek Xperia XA3'ün yok denecek kadar ince bir alt çerçeveye sahip olacağını ortaya koydu. Aynı şeyi ne yazık ki son derece kalın olan üst çerçeve için söyleyemiyoruz. Bunun yanı sıra ekran koruyucu Sony'nin akıllı telefonlarında görmeye alışık olduğumuz bir tasarıma işaret ediyor.

Xperia XA3 ve XA3 Ultra geliyor

Ekim ayında Xperia XA3'ün ön tasarımına ışık tutan bir görsel yayınlanmıştı. Ancak akıllı telefonun kalın bir alt çerçeve ile geleceğini gösteren bu CAD görselinin, bugün karşımıza çıkan ekran koruyucu ile pek uyuşmadığını görüyoruz. Son olarak Xperia XA3 ve XA3 Ultra'nın 18:9 görüntü oranı ve çift arka kamera ile piyasaya sürüleceğine yönelik duyumlar olduğunu da belirtelim.

• Aha, ahaaa. Sony ince çerçeveye geçmiş. Sona kalan dona kalır.

• Gayet şık güzel bir tasarım.

• sony niye hep kalın oluyoduki bak bu ne güzel
  • Gelmeyecekse neden bu haber hıı.

• Bu sefer olmuş gibi...

• Acaba piyasaya cikacak mi? Turkiye de Sony nin telefonlarini bulamiyoruz.
    Ne zaman Sony Turkiye ye bu konuda yazsak onlar da cevap vermiyorlar. En son kozyataginda sony shop a ugradim ellerinde telefon vardi ama her modelden sadece 1er 2ser tane kalmisti.

• Awsful kullanıcısına yanıt
    Türkiye 'den telefon bölümü çekildi hocam.
  • Türkiye den Sony telefon bölümünü çektiği için maalesef gelmeyecek. Birde XA serilerinde Sony mediatek işlemci kullanıyor. Bence almak isteyen varsa almasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Türkiye 'den telefon bölümü çekildi hocam.
    Aynen abi, Ama Sony Bu konuda resmi olarak hic cevap vermiyor.

Simdi sony nin Turkiye web sitesine girdim, yurtdisinda cikali 1 yila yaklasan XZ2 yi yakinda Turkiye ye getirecegiz diyorlar.
    https://www.sonymobile.com/tr/products/phones/?cpint=mn_sonymobile_smartphones
  • Awsful kullanıcısına yanıt
    O yakında haberi XZ 2 çıktığında gelmişti ama bu saatten sonra o telefon hiç gelmez. Üstüne isveç de olsun arap emirliklerinde olsun işten çıkarmalarda başladı. Sony nin mobile kısmı 2020 içinde faaliyeti %50 azaltmayı hedefliyor. Kısaca bu haberler bile artık sony cihazın genel dağıtımı olmayacağını belirtiyor. Boş yere sony cihaz bekleme oneplus xioami nokia falan bak.
  • Oval tasarım sony markasına yakışmıyor. kameranın köşeleri küt olsa daha güzel ve ciddi bir cihaz olarak görünebilir

• quote:

Türkiye den Sony telefon bölümünü çektiği için maalesef gelmeyecek. Birde XA serilerinde Sony mediatek işlemci kullanıyor. Bence almak isteyen varsa almasın.
    Mediatek işlemciyi önceden kullanıyorlardı. Son çıkarttıkları Xa modelinde yoktu. Akılları başlarına geldi sanırım. Aslında işlemcinin kilitlerini açık bıraksalar mtk engineering tool ile birçok modding işlemineaçık olan bir işlemci.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektrosenol

Mediatek işlemciyi önceden kullanıyorlardı. Son çıkarttıkları Xa modelinde yoktu. Akılları başlarına geldi sanırım. Aslında işlemcinin kilitlerini açık bıraksalar mtk engineering tool ile birçok modding işlemineaçık olan bir işlemci.

Alıntıları Göster
    Son model zaten bizim ülkeye gelmedi ama XA 2 hariç önceki seriler olsun, C serileri olsun, M5 olsun hepsi mediatek işlmeciliydi ve birinden memnun olan yok konularında görebilirsin hocam. Bence 2020 ye kadar faaliyeti %50 azaltmayı hedefleyen Sony XA3 de tekrardan mediatek in kapısını çalar gibi.

• Sony renkler konusunda çok başarısız. Özellikle altın sarısında...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Son model zaten bizim ülkeye gelmedi ama XA 2 hariç önceki seriler olsun, C serileri olsun, M5 olsun hepsi mediatek işlmeciliydi ve birinden memnun olan yok konularında görebilirsin hocam. Bence 2020 ye kadar faaliyeti %50 azaltmayı hedefleyen Sony XA3 de tekrardan mediatek in kapısını çalar gibi.

Alıntıları Göster
    Bu serilerde Quallcomm ' un ucuz segmentine geçmişken Mediatek ailesine tekrar geçeceğini sanmıyorum. Onlar da bu konuda tepki aldılar çünkü.

Ben bir süre Mediatek mt6755 işlemci kullanan XA ultra' yı kullanmıştım. Cihazdan çok memnundum , söz edildiği gibi diğer kullanıcıların yaşadığı sıkıntıları ben yaşamadım. Sony ' nin yazılımı Mediatek işlemcili cihazlarda dahi yağ gibi akıyor fakat Quallcomm ' daki stabilite ve özelleştirilebilinirlik bu işlemcide yok. Cihazı downgrade ettiğiniz zaman boot ' u çöküyor ve cihazı tamir etmek çok masraflı. Quallcomm Sony'lerin 1 ' inde bu sorun yok. İnşallah Mediatek 'in kapısını bir daha çalmaz Sony, çalarsa da diğer Çin işi Mediatek'liller gibi özelleştirilebilirlik olursa (imei değiştirme, ses yükseltme vs.) çok iyi olur.

• Bu çok güzel duruyor çentikli tasarımlara göre.

• XA serileri yada yenilenecek isimleriyle yeni modeller artık Quallcomm serisi ile piyasaya çıkarılacak. Sadece L serisi Mediatek olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.