Şimdi Ara

Sony Xperia XA1 serisi: Orta seviyede en iyi kamera

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Xperia XA1 serisi: Orta seviyede en iyi kamera

Sony’nin amiral gemi modelleri yanında orta seviyede iddialı olacak akıllı telefonları da bulunuyor. MWC 2017 fuarında tanıtılan Xperia A1 serisi segmentine göre en iyi kamera deneyimini sunduğu iddiasında.

Xperia XA1 serisi ilk etapta iki model ile karşımıza geliyor. Xperia XA1 standart model olurken Xperia XA1 Ultra ise dev ekranlı bir telefon. Sony bu serisinde MediaTek Helio P20 yonga setini kullanmayı tercih etmiş.

Donanım ve kamera

Sony’nin muhtemelen maliyet odaklı düşündüğü 8 adet Cortex-A53 çekirdeği barındıran Helio P20 yonga seti elbette muadili Qualcomm yonga setleri kadar başarılı değil ancak firmanın nasıl bir işbirliği yürüttüğü bu noktada önem taşıyor.

Ayrıca Bkz.Moto G5 serisi resmiyet kazandı

Seri kendi segmentine göre yüksek kaliteli sensörler ile geliyor. 23MP çözünürlüğündeki Exmor RS sensör 1/2.3 inç büyüklüğünde. 24mm geniş açılı lens ise f/2.0 aralığına sahip. Android 7.0 işletim sistemi üzerinde çalışan seride bazı farklılıklar var.

Xperia XA1

5 inçlik 720p çözünürlüğünde ekran barındıran model 3GB LPDDR3 RAM ve 32GB arttırılabilir kapasiteye sahip. 2300mAh kapasiteli batarya USB Tip-C üzerinden hızlı şarj olabiliyor. Ön kamera 8MP çözünürlüğünde.

Xperia XA1 Ultra

6 inçlik Full HD ekran barındıran telefon 4GB LPDDR3 RAM ile desteklenmiş. Farklı olarak ön kamera 16MP çözünürlüğünde ve daha büyük sensöre sahip. LED flaş ile desteklenen kamerada OIS desteği ön plana çıkıyor. 2800mAH kapasiteli batarya yine USB Tip-C üzerinden hızlı şarj özelliğine sahip. Depolama kapasitesi ise 64GB seviyesinde.

Metal aksa ve ince kenar çerçeveleri ile dikkat çeken seride Xperia XA1 modeli 299$ fiyat etiketine sahip. Xperia XA1 Ultra ise henüz fiyatlandırılmadı. Satışlar Nisan ayında başlıyor. 

Sony Xperia XA1 serisi: Orta seviyede en iyi kamera 

• xa1 ultra aşırı şık olmuş. Eğer kronik sıkıntı çıkmazsa çok satar. Ben beğendim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • XA1 Ultra güzel olmuş baya ama o batarya koca bi soru işareti...

• xa 1 ultra 1999 tl den girer piyasaya ...
  • Eski xa çok daha güzeldi tip olarak. Keşke sadece çerçeveleri kısaltıp donanımı arttırsalarmış.xa ultra ise serinin en şık telefonu olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 27 Şubat 2017; 13:18:42 >
  • Fiyatlar herzamanki gibi rezillik ???? tabi bataryayi da unutmamak gerekir. Helio x10 dan çok çektim. Daha da Mediatekli bir telefona yaklaşmam. OO

• quote:

Orijinalden alıntı: işleredom

xa1 ultra aşırı şık olmuş. Eğer kronik sıkıntı çıkmazsa çok satar. Ben beğendim.

Kronik sorundan kastin sebeke ise o sorun ne yazik ki mtk islemciden kaynaklanaiyor, vodafone 3g de mtk islemcilerde internette hat kopmasi cok sik yasanan bir durum ama bu sorun sadece ulkemizde var.. Nadiren de olsa turkcell ve turk telekomda da yasaniyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tipe bak telefonun çercevesi digil çercevevenin telefonu :D:d:D şaka bir yana yüzde 70 seviyelerini yakalamışdır belki ekrankasa oranı ama köseli tasarım oldugundan takoz gibi gözükmekde. Apple telefonları yüksek ekran kasa oranı ama tipden kazanıyolar ben begenmiyorum ama gideri var Apple lerin (tip olarak).

• XA1 Ultra güzel gözüküyor. Sony olunca bataryayı sorun etmeyin. Z2'im 2 yılı doldurdu ekran hala en az 6 saat gidiyor.

• 6 inç cihaza 2800 mah koyan sony. Aferim. Kafalar zehir. Çerçeve yerine bataryaya asılsalarmış. Galaxy s4 de bile 2600mah pil vardı ayıp be rezil herifler. 2000 liradan kakalamaya çalıştığın x compacti de unutmadık noldu şimdi kaç para?

• donanım haber artık telefn haber oldu iyimi :D

• Sony'nin isimlendirme politikası da tuhaflaşmaya başladı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: perikentli

donanım haber artık telefn haber oldu iyimi :D

Mobil Dünya Kongresi olduğu için olabilir mi?

• Dün resimleri görünce amiral modelin XA1 Ultra olanı sanmıştım ama çok yanılmışım Ancak en güzeli o olmuş keşke ona yüklenselerdi
  • Sony bu sene bataryaları hep eksik koydu üstüne XA serisinde mediatek kullanarak fiyatları düşürmüş ama sorunlar çok olabilir. Mediatek ile Sony ortaklığında pek başarılı ürünler gelmedi dikkatli olmakta fayda var.

• XA telefonumu satıp bunu mu alsam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KendallRoy -- 27 Şubat 2017; 16:28:41 >
  • İŞLEMCİ SD625 FİLAN olaydı iyidi :(

• ALBAY kullanıcısına yanıt
    XZnin ekran sürelerine bakmanı tavsiye ederim. Ona da batarya küçük diye hakaret edilmişti ama sonuç ortada.

Tabi yazılım harikası da olsa 6 inç e o batarya az bilgi doğruysa.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

6 inç cihaza 2800 mah koyan sony. Aferim. Kafalar zehir. Çerçeve yerine bataryaya asılsalarmış. Galaxy s4 de bile 2600mah pil vardı ayıp be rezil herifler. 2000 liradan kakalamaya çalıştığın x compacti de unutmadık noldu şimdi kaç para?

X Compact Xperia X'in küçük hali XZ'nin değil. Aynı zamanda X Compact'ta XA Ultra'da amiral gemi değil ve bunları S4'le kıyaslıyorsun. Orta seviye cihazlarla önceki amiral gemiyi? Artı vergi memleketinde her şey kazık Amazon'daki fiyatına bak gel öyle yorum at. Bu mesaja artı verenlerde senin gibi her şeyden bir haber.

Edit: Sony Xperia kullanmayan gelip buraya özellikle batarya konusunda laf atmasın. STAMINA mod şimdiye kadarki en iyi pil tasarruf uygulaması. Bu konudaki bir önceki mesajımda da diyeceğimi dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0MG90 -- 27 Şubat 2017; 18:50:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

6 inç cihaza 2800 mah koyan sony. Aferim. Kafalar zehir. Çerçeve yerine bataryaya asılsalarmış. Galaxy s4 de bile 2600mah pil vardı ayıp be rezil herifler. 2000 liradan kakalamaya çalıştığın x compacti de unutmadık noldu şimdi kaç para?

X Compact Xperia X'in küçük hali XZ'nin değil. Aynı zamanda X Compact'ta XA Ultra'da amiral gemi değil ve bunları S4'le kıyaslıyorsun. Orta seviye cihazlarla önceki amiral gemiyi? Artı vergi memleketinde her şey kazık Amazon'daki fiyatına bak gel öyle yorum at. Bu mesaja artı verenlerde senin gibi her şeyden bir haber.

Edit: Sony Xperia kullanmayan gelip buraya özellikle batarya konusunda laf atmasın. STAMINA mod şimdiye kadarki en iyi pil tasarruf uygulaması. Bu konudaki bir önceki mesajımda da diyeceğimi dedim.

Asıl sen lafı anlamamışsın. 4 seri önceki amiral gemisinde yani s4 de 2600mah kullanıldı dedim. S4 ne zaman piyasaya çıkmış bi araştırırsın sana zahmet olmazsa. Üzerine s5 s6 s7 s8 çıktı hatta note serileri geldi geçti. 2800mah nedir? Bataryanın kilosu kaç kuruş? Ben z3 compact kullandım. Bataryası iyiydi ama bu demek değil ki 3000 3500 liralık cihaza 2800mahlık yeterlidir? Xiaomi 1000 liralıl cihazına 4850mah pil koyuyor. Mi max da kullandım. Demek ki isteyince oluyormuş. S4 ile bu cihazları kıyaslamadım sadece bataryalarını kıyaslıyorum. Umarım şimdi kafan dank demiştir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.