Şimdi Ara

-Sony XPERIA™ XA1 PLUS- [ANAKONU]-YENİ GÜNCELLEME (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
450
Cevap
4
Favori
29.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Lütfen yardımcı olun. Bu telefonu kullanıyorum. Ama berbat bir problemi var. Bundan 1 ay önce iki kere olmuştu. Şuan tekrardan aynı sorun var. Telefon normal bir şekilde açık ama ekranı hiç bir şekilde açılmıyor. Ne yaparsam yapayım ekran açımıyor. Birisi aradığı zaman telefon çalıyor ama ekran simsiyah açılmıyor. Şuan bu arıza var telefonda ve acayip sinir bozucu. Media marktdan aldım bu cihazı. 1 yıl kasko verdiler. Bu sorunu yaşayan var mı ? Tavsiyeniz nedir ? Belli bir süre sonra ekran kendiliğinden açılıyor.

Önemli edit: Arkadaşlar internette siyah ekran sorunu diye arattım ve ses açma ve power tuşuna basılı tutunca telefon kendini resetler deniyordu. Denedim resetlendi ve ekran açıldı şükürler olsun. Peki bu işlerden anlayan arkadaşlar , neden siyah ekran oluyor telefon bunu açıklayabilir misiniz ? Donanımsal bir sorun değil belliki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volvocudayi -- 2 Eylül 2018; 22:1:52 >
  • kısayolları ana ekrana nasıl getiriyoruz, uygulama indirdim onu menüde değil de ana ekrana getirmek istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drhardware D kullanıcısına yanıt
    Basılı tutup hafif sürüklediğinde ekranın üstünde ana ekrana gönder gibi bir şey var oraya sürükle uygulamayı.

Bu arada ben de siyah xa1 plus ile aranıza katıldım. Dün valideye almıştık benim de aklımı çeldi telefon, fiyatına göre iyi iş çıkarıyor gibi. iPhone 5S'ten geçtik, bakalım işimizi görecek mi?
  • AwerlawK kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam aslında güzel cihaz ancak Android 9 güncellemesi maalesef xa1 serisi için gelmeyecek. Eğer güncelleme sizin için sorun olmayacak ise gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir telefon. Kullanırken hep keyif alırsınız umarım.

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Güncelliği çok da sorun değil önemli olan hafızaydı. 16gb lık iphone 5s den sonra çok rahatladım(ek olarak 64gb micro sd kart siparişi verdim). Hafızası yeterli olaydı 5s bitkisel hayata girene kadar kullanırdım herhalde. Instagram, twitter, spotify, chrome gibi uygulamalar akıcı olduğu sürece sıkıntı olmayacaktır benim için. 2-3 yıl sonra bir amiral gemisi modele geçeriz sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AwerlawK -- 6 Eylül 2018; 18:12:14 >
    O zaman çok rahat 2 3 yıl götürecektir hocam. 64 gb olarak da samsung eve serisini öneririm gitrigidiyor üzerinden çeklerle uygun fiyata gelebilir. Onun dışında gereksiz sony uygulamalarınıda devre dışı bırakırsanız telefon sizi baya memnun edecektir. Umarım kullanırken her daim mutlu olursunuz.

Ben de sd kart olarak hepsiburada dan samsung evo plus sipariş ettim bakalım yarın gelecek. Telefona hazır yüklü gelen uygulamaların sadece devre dışı bırakılması biraz sinirimi bozdu facebook bile silinmiyor. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
    Hocam maalesef silinmiyor ama root yaparım sistem dosyalarına erişimi sağlarım derseniz telefonla ilgili yapamayacağınız birşey kalmaz. Ancak bu işlem garanti dışı bırakma ihtimali ni de birlikte getirir tercih sizin baktınız çok zorluyor. Bi root ile tüm uygulamaları kaldırabilirsiniz.

O kadar teferruata giremem en azından şu anlık. Tek derdim dahili depolamadan sd karta resim-video dışında birkaç uygulama(en azından spotify'ı aktarmak) aktarmak. Android 6 ile birlikte sd kartı uygun şekilde biçimlendirip tüm uygulamaları olmasa da bazı uygulamaları atabiliyormuşuz sanırım? Bu konu hakkında bir bilginiz var mı?
    Hiç uygulama taşıma denemedim hocam. İhtiyaç duymadım ancak youtube üzerinden oldukça fazla video var isterseniz onlara bakıp deneyebilirsiniz.

Sabah saatlerinde kart geldi hocam. Biçimlendirme yaptım. Instagramı yollamaya çalıştım gönderildi dedi fakat olmadı. Daha müsait olduğum bir zaman uğraşıcam bakalım nolcak.
    Umarım sonuca ulaşırsınız ancak 32 gb eğer çok fazla uygulama yüklemezseniz fazlasıyla yetecektir. Eğer taşıma lazım ama taşıma gerçekleşmiyor ise 2 3 günde bir ön bellek temizliği yapılırsa hiç sıkıntı çekmezsiniz hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: risus_185

2 hafta oldu kullanmaya başlayalı. İyi gidiyordu ama 3 gündür bazı uygulamalarda ''system işlemi yanıt vermiyor'' hatası veriyor ve dokunmatik basmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum, garantiye götürsem yazılım atıp geri verecekler biliyorum.
    Merhaba,
    Aynı durumla ben de karşılaştım. 1 eylülde telefonu aldık.İlk başta sorun yoktu ancak şuan birkaç gündür özellikle instagram ve whatsapp uygulamalarında 'system işlemi yanıt vermiyor - kapat ya da bekle ' diyor.

Siz ne yaptınız?

Arkadaşlar ne yapmalıyız?

Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerfarukakcay57

Son günlerde ekran donup dokunmatik çalışmıyor ve System işlemi yanıt vermiyor diyor bir çözümü var mıdır bunun?
    Ömer Bey Siz ne yaptınız aldıktan 4-5 gün sonra bende de aynı hata başladı.Günde 5-6 kez.
    Selamlar.
  • fanta14 F kullanıcısına yanıt
    İlk önce yedek alınız. Sonra uygulamayı komple silip daha sonra yükleyin.

Baktınız olmadı Xperia companion üzerinden yazılım onarımı yapınız

Eğer düzelmez ise donanımsal bir sorum var demektir servis yolu gözükmektedir.

Çok teşekkür ederim. Deneyelim hemen.
    Umarım sorununuz çözülür hocam geçmiş olsun.

• Telefona gelen yazılım güncellemeleri ile sorun çözüldü bende. Biraz daha devam etse telefonu kullanmayı bırakacaktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: risus_185

Telefona gelen yazılım güncellemeleri ile sorun çözüldü bende. Biraz daha devam etse telefonu kullanmayı bırakacaktım.
    Sizin adınıza sevindim , umarım bende de çözülür.Daha 10 gün olmadı alalı.
    Z2'den xz1'e geçmiştim geçenlerde. XZ1'in şarj aleti bozuk çıkmış iade etmiştim. İade işlemi olana kadar stoklar bitti kalanlarada epey zam geldi ben de xa1 plus aldım. Bunda da böyle bir durumla karşılaştık.
    Tekrar teşekkür ederim cevabınıza.
    Hocam valla iade edebiliyorsan iade et XZ1 bulmaya çalış. Biri amiral gemi diğeri ise desteği kesilmiş orta sınıf cihaz. Eğer güncelleme takıntın falan da varsa hele hiç durma.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.