Şimdi Ara

Sony Xperia Xa Ultra (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.250
Cevap
26
Favori
128.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Denedim, onarım sonrası ilk açılışta bile ekranın her yerinde donummatik girişler oluyordu kendi kendine.

Edit: Bu arada cihazı HB indiriminden almıştım, bu sabah KVK'nın kendi sitesinden IMEI ile garanti sorgulaması yaptım, fatura tarihi olarak benim aldığım tarihten 4-5 ay öncesini gösteriyor. HB veya KVK büyük bir ihtimalle iade veya tamir görmüş bir cihazı satmış, çünkü kutusunun yanındaki garanti kağıdını ilk ben söktüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Father Torque -- 16 Ekim 2018; 16:28:36 >
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    O bilgiye çok güvenmeyin hocam yanlış tarih girilmiş olabiliyor. Genelde o etiket yapıştırıldıktan sonra bir daha o telefon açılmaz veya o etiket sökülemez olduğundan kutuya detaylı bakın 2 adet üstü üste etiket varmı? Genelde yanlış giriliyor bilgiler ama siz bi müşteri hizmetleri ile görüşün yine de .
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Şimdi siz deyince baktım ve farkettim, evet üst üste 2 etiket var. Üstelik kutu kapağının 2 kenarından etiketlenmiş ve bir taraftaki etiket eskisinin tam üzerine yapıştırılmışken diğer taraftaki bariz farkedilebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Şimdi siz deyince baktım ve farkettim, evet üst üste 2 etiket var. Üstelik kutu kapağının 2 kenarından etiketlenmiş ve bir taraftaki etiket eskisinin tam üzerine yapıştırılmışken diğer taraftaki bariz farkedilebiliyor.
    o zaman kesin iade cihazı bu hocam. THH başvurun bence ama bunu geç keşfetmeniz yararınıza olmamış.
  • Telefonum az önce servisten geldi, ekranla birlikte batarya da değiştirilmiş, hatta telefonun üst ve alt kısmındaki çerçevelerde soyulmalar vardı, onlar da yenisiyle değişmiş olarak geldi. Telefon neredeyse sıfırlanmış bir halde teslim edildi. KVK'nın servis işleminden çok memnun kaldım (Kartal servisi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Telefonum az önce servisten geldi, ekranla birlikte batarya da değiştirilmiş, hatta telefonun üst ve alt kısmındaki çerçevelerde soyulmalar vardı, onlar da yenisiyle değişmiş olarak geldi. Telefon neredeyse sıfırlanmış bir halde teslim edildi. KVK'nın servis işleminden çok memnun kaldım (Kartal servisi)
    Geriye bir tek anakart kalıyor zaten hocam. Onun dışında her şey değişmiş gibi. Telefonunuz hayırlı olsun.
  • Teşekkürler. Yetkili servislerle ilgili okuduğum onca olaydan sonra bana da kullanıcı hatası diyerek masraf çıkarmalarından çekiniyordum açıkçası. Hatta kendimi THH'ye bile hazırlamaya başlamıştım çünkü onarım için ilk Hepsiburada'dan işlem başlatmama rağmen günlerce başvurum inceleme aşamasında kaldı, ben de direkt servisin kendisine gönderdim. Servisten cihazın onarıldığı mesajını alır almaz HB'deki başvurumu iptal ettim. Yetkili servis çok iyi iş çıkarmışken Hepsiburada tam anlamıyla sınıfta kaldı.
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    Günümüz de bu ülke de herşey şans işi zaten hocam. Ama hepsiburadaya zaten bulaşmanın bir mantığı yok direk servise geçmeniz daha mantıklı olmuş boş yerde telefon hepsiburadaya gidecekti zaman kaybı oluşacaktı.
  • Arkadaşlar telefonu pc ye bağladığımda sd karttaki klasörlerin içindeki dokümanları ve diğer formattaki dosyaları göremiyorum ! Telefondan bakıyorum sd karta klasörde dosya var ve çalışıyor ? Bu dosyaları görmek için (pc den ) ne yapmalıyım ?
  • Arkadaşlar telefonu pc ye bağladığımda sd karttaki klasörlerin içindeki dokümanları ve diğer formattaki dosyaları göremiyorum ! Telefondan bakıyorum sd karta klasörde dosya var ve çalışıyor ? Bu dosyaları görmek için (pc den ) ne yapmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopsera

Arkadaşlar telefonu pc ye bağladığımda sd karttaki klasörlerin içindeki dokümanları ve diğer formattaki dosyaları göremiyorum ! Telefondan bakıyorum sd karta klasörde dosya var ve çalışıyor ? Bu dosyaları görmek için (pc den ) ne yapmalıyım ?
    yazılım onarımı yapman lazım.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    merhaba benim telefonum xa1 ultra android sürümü 8.0.0
    Teşekkürler.
    Yazılım onarımını nasıl yapıcam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopsera

merhaba benim telefonum xa1 ultra android sürümü 8.0.0
    Teşekkürler.
    Yazılım onarımını nasıl yapıcam ?
    xperia companion uygulamasını bilgisayarınıza kurun göreceksiniz.
  • Telefona az önce sistem güncellemesi geldi OTA üzerinden. Numarası: 36.1.A.1.112 298mb civarı, indirdim ve kuruyorum.
  • Sony dalga mı geçiyor acaba 3 yıllık, unutmuş cihaza güncelleme vermek
    Güvenlik yaması dışında bir şey yoktur herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda değişen birşeye denk gelmedim, hatta güvenlik yama düzeyi bile eskisi olan 5 ocak 2018 görünüyor. Bu yama 300mb ne kurdu, hiçbişi anlamadım.
  • Güvenlik bile ocak 2018 gösteriyor. Ne yükledik yahu? Kasma yaptı ayrıca yüklemeden sonra. 1 2 saat sonra düzeldi.

• Banada sistem güncellemesi geldi 289, 2mb. ama bu güncellemenin ne hakkında olduğu konusunda hiç bir fikrim yok güncellemenin açıklama kısmında Sonynin sunduğu en son Android yazılımı şimdi cihazınız için kullanıma hazır diye bir açıklama var

• Iki sürüm arasında değişen tek şey kernel derleme tarihi

• An itibariyle sony xa ultra telefonumun kulaklık algılamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eren1654 -- 10 Temmuz 2019; 22:18:15 >
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.