Şimdi Ara

Sony Xperia X (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.373
Cevap
31
Favori
126.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: renesis3

Onları devre dışı bırakabilirsiniz. Fakat silinmiyor bildiğim kadarıyla. Açılırken Turkcell logosu falan çıkıyor mu? Bir de telefonu nereden aldınız? (Bende alacağım için soruyorum.)

Evet silinmiyormuş devre dışı bıraktım açılırken turkcell logosu çıkmıyor telefonu gittigidiyorda denkel iletişimden aldım tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Xperia X ile çekildi.
    Manule olarak makro modu ayarlandı, 6 farklı foto çekildi ve içlerinden en iyi olanı seçildi. Sonuç bu

Sony Xperia X

Galaxy S4 ile çekildi.
    Hiç ayarla uğraşılmadı, otomatik ayarda tek seferde çekildi. Sonuç bu.
    Sony Xperia X

Hocam kamerası dışında batarya performansı ahize konuşma sesi ve diğer gps açısından tavsiye edermisin cihazı

• quote:

Orijinalden alıntı: valentino_vip

quote:

Xperia X ile çekildi.
    Manule olarak makro modu ayarlandı, 6 farklı foto çekildi ve içlerinden en iyi olanı seçildi. Sonuç bu

Sony Xperia X

Galaxy S4 ile çekildi.
    Hiç ayarla uğraşılmadı, otomatik ayarda tek seferde çekildi. Sonuç bu.
    Sony Xperia X

Hocam kamerası dışında batarya performansı ahize konuşma sesi ve diğer gps açısından tavsiye edermisin cihazı

Batarya :

Ben çok telefon kurcalayan birisi değilim, oyun hiç oynamam, yüklü uygulamalar vs de yok.
    internete sadece evde akşamları girerim ondada 10-15 dk bakarım sonra mobil veriyi kapalı tutarım.
    gün içinde iş yerinde wi-fi ye sürekli bağlıyım ve telefonu sadece aramalarda ve whatsup mesajı geldiğinde elime alırım. günlük telefonla en çok konuştum zamanlar max 10 dk.
    iş yerinden çıktıktan sonra mobil veri sadece internet gerekli olduğu durumda açarım onun dışında hep kapalı duruyor.

Bu kullanım tarzında rahat 1.5 gün gidiyor.

Ahize:

Oldukça iyi, ahize sesini sona aldığım zaman sanki haporler açıkmış gibi geliyor ses, ahize sesi çok net ve berrak ama aynısını haporler için söyleyemem. Haporlerde ses sonda olursa sesde hafif patlamalar oluyor ve bazen anlaşılmıyor, mecburen sesi kısıyorum, bu sadece telefon görüşmelerinde oluyor, video ve müziklerde olmuyor.

Navigasyon :

Sadece bir kez çok kısa mesafe için denedim. Mevcut konumu bulması yaklaşık 20 saniye sürdü. haritada zaman zaman tam senkoronize bir şekilde ilerleme olmadı, örneğin ilerden sağa döneceğim ya ben gelmeden bi 50 metre önce şimdi dönün diyor yada ben döndükten hemen sonra şimdi dönün diyor. Bilerek rotadan çıktım, yeni rotayı bulması yine bi 20 saniye civarı sürdü. Burda belki internet çekim gücü ile ilgili bir sorun olabilir emin değilim.

• İnternete bakarken telefon ısınıyor sizdede böyle mi arkadaşlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YEK

Hocam Lenovo markası telefon için çok sıcak gelmiyor bana.Yaşadığım ilçede büyük teknoloji marketleri olmadığı için canlı izleme şansım pek yok.Elinizde başka bir telefon varsa sony x ile beraber fotoğraf fotoğraf çekip koyarsanız karşılaştırma için güzel olur.

Çok önceleri Galaxy S4 ile çekmiş olduğum bir fotoğrafı benzer açıdan X ile çekmeye çalıştım,

Her iki resmide bilgisayara indirin ve zoom yapıp bakın. Her iki fotoğrafda araç aynı yerdeyken çekildi.

Araç, sadece üzeri kapalı ama dört tarafı tamamen açık garaj altında dururken çekildi.

Bu fotoğraf S4 ile otomatik modda çekildi. Hiç bir ayar yapmadan tek seferde direkt çekmiştim.

* Beyaz göstergedeki beyaz yazılarının netliğine ve keskinliğine bakın
    * siyahın netliğine ve keskinliğine bakın
    * sağdaki kırmızı gösterge ibresinin canlılığına ve keskinliğine bakın
    * soldaki göstergede, gösterge çubuğunun hemen etrafında ışıkları yanınca belli olan semboller var, zoom yapmadan bile bu semboller ışıkları yanmıyor haldeyken bile bariz bir şekilde seçilebiliyor.

Sony Xperia X

Buda X ile Manule modda çekebildiğim, en iyi şekilde çekmeye çalışmak için bir kaç deneme sonrası çekebildiğim fotoğraf. Bakın bu fotoğrafı çekmek için ayar yaptım, ve yakalayabildiğim en iyi kare. Otomatik modda çekim yapıncaki sonuçlar çok daha kötü.

S4 ile çekilmiş fotodaki gibi,
    * Beyaz göstergedeki beyaz yazılarının netliğine ve keskinliğine bakıp kıyaslayın
    * siyahın netliğine ve keskinliğine bakıp kıyaslayın
    * sağdaki kırmızı gösterge ibresinin canlılığına ve keskinliğine bakıp kıyaslayın
    * soldaki göstergede, gösterge çubuğunun hemen etrafında ışıkları yanınca belli olan semboller var, bırakın normal büyüklükte bu sembolleri görmeyi, zoom yapınca bile bu semboller belli değil.
    Sony Xperia X

Eğer X ilede S4 kalitesinde fotoğraf çekebilirsin, S4 de neymiş diyen arkadaşlar varsa lütfen nasıl çekileceğini bizimle paylaşsın bizde öğrenelim.

Bu resimde S4 ile çekildi.
    Sony Xperia X

S4 ün gündüz çekimleride oldukça canlı ve net, renkler keskin. X ile bir çok defa çekim denemesi yaptım ve bu fotoğraf çekilrken X olsa eminim bu şekilde çekemezdi. Neden mi ?

Resmi zoom yapın,
    1-direksiyondaki Fiat amblemine,
    2-çocuğun üzerindeki kıyafete,
    3-vites topuzu üstündenki rakamlara,
    4-radyonun üzerindeki toza ve düğmelere
    5-sağ kapı cebindeki kağıtta yazılı olan isme bakın

hepsi de çok çok net ve canlı.

Aynı fotoğraf X ile çekilseydi ne olurdu. X in kamerası ile baya haşir neşir olduğum için artık hangi ortamda nasıl tepki vereceğini kestirebiliyorum. evdekiler neredeyse görgüsüz damgası vuracaktı, çünkü kısa bir süre önce almış olmama rağmen yüzlerce fotoğraf çektim, sanırım bi 500 e yaklaşmıştır.

Evet aynı foto X ile çekilseydi,
    1- Ya odak noktası sadece çocuk olacaktı, direksiyon ve arka plan bulanık olacaktı.
    2- Ya odak noktası birden fazla olacaktı ama ne çocuk ne arka plan nede direksiyon bu kadar net ve keskin olmayacaktı.

Şimdi sorarım.

Beş yıl kadar önce piyasaya çıkmış olan, üzerinde 12mp kamerası bulunan, Xperia reklamlarında idda edildiği gibi üstün teknolojik özellikleri bulunmayan Samsung S4, gündüz çekimlerinde, üzerinde 23 mp kamerası olan, mobilbrava bilmem ne teknolojisi olan X ile çok çok rahat yarışabiliyorsa,

Loş ışıkta ise X in yerin dibine sokacak kalitede çekim yapabiliyorsa,

Bu Sony neyin kafasını yaşıyorda yok 23mp kamera, yok mobilbrava engine yok bilmem ne diye reklam yapıyor.

Tekrar tekrar soruyorum. X kullanan ve fotoğraf kalitesinin mükemmel olduğunu savunan arkadaşlar, lütfen fotoğrafları nasıl çektiğinizi ne yaptığınızı bizimle paylaşın

selamlar, xperia x compact kullacısıyım (olmaz olaydım)

x ve x compact kamera olarak aynı diye biliyorum. bu yüzden kamera ile ilgili buraya da yazman istedim. x compact konusunda kameraya olumsuz yorum yaptım. telefonun kamerası o kadar övülmüştü ki, telefonu almamdaki en büyük etken diyebilirim... bunları dile getirmem nedeni ile TROL bile dendi orada.
    iç ortamda 2 metre ilerdeki birini çekince göz rengini bile göremediğimi söylemiştim 1 aydır kullanmama ve sürekli denemeler yapmama rağmen buna bir çözüm bulamadım...

Anlamadığım şey şu: Bu cihazların kameraları bu kadar BERBAT iken, nasıl olur da forumlarda kamerası güzel-harika-vb diyenlerin sayısı bu kadar fazla olabiliyor! bu kadar mı çok trol var ortada... kamerası bu kadar kötü iken, kamerasının ÇOK İYİ olduğu reklamını yapması ve bu kadar çok kişinin kameraya ÇOK İYİ demesi bana "ürünün iyisi-kötüsü yoktur. reklamın iyisi kötüsü vardır" lafını anımsatıyor.

resimlerde yaklaştırınca sanki lensin önünde toz varmış gibi bi sonuç alıyorum. Kamera ve ebat için aldığım telefonun kamerasının bu kadar kötü olduğunu bileydim almazdım.

ALACAKLARA duyurulur= Bu cihazı almayı düşünüyor iseniz, Sakın ama Sakın Forumlarda yazanlara aldanmayın. yoksa benim yaptığım gibi her fırsatta beni YANLIŞ yönlendiren tüm yorumculara BOL BOL hayır duasında bulunursunuz...

• efe_yakub E kullanıcısına yanıt
    Hocam siz telefonu nereden aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgox

Hocam siz telefonu nereden aldınız?

Sony Center dan aldım
  • Aklın yolu bir,

Bende sürekli bunu dile getiriyorum, az uzaktaki bir nesnenin fotosunu kaliteli asla ve asla çekemiyor.

X, X compact, XZ tüm modellerde bir çok kullanıcı kamerasından şikayetçi.

XZ şuan Sony nin en üst modeli ama XZ konusuna bakın orada bile bir sürü kişi kameradan şikayetçi ama sony sanki XZ nin kamerasını uzaydan inmiş gibi öve öve bitiremiyor ve sürekli bunu ön planda tutmaya çalışıyor, yok üç boyut sabitleme yok bilmem ne odaklama hepsi fasa fiso. Ezikliğin verdiği duygu mudur nedir anlamadım.

Daha öncede dile getirdim, benim ilk akıllı telefonum Xperia P, bunu seçmemdeki tek kriter kasasının metal olmasıydı, Ben tuşlu telefon kullanırken artık heryerde akıllı telefon vardı, telefonla çok haşir neşir birisi olmadığım içinde neyin ne olduğunu doğru düzgün bilmiyordum. Benim yaşımdakiler bilir, eskiden telefon alırken birinci kriter kasa sağlamlığıydı, kasanın sağına soluna basınca ses geliyor mu, arka kapak oynuyor mu, tuşlar gıcırdıyor mu vs benim aklımda hep bu kriter kaldığı için ve Xperia P nin metal kasa olduğunu öğrendiğim için aldım.

Xperia serisinde o zamanda kamera ve ekran sorunu vardı. Şimdide aynı sorunlar var.

Ben bir şeyi çok çok iyi anladım. Sony bu işi be - ce - re - mi - yor.

Bir daha sony asla almam. Samsung S4 kullandım çok memnun kaldım, kullanışlığı kamerası ekranı çok iyiydi.

X alırken aceleye geldi, acil telefona ihtiyacım vardı. bir kaç saatin içinde almam gerekti araştıracak inceleyecek vaktim olmadı.

bir dahaki sefere artık telefon sorun çıkarmaya başlayınca araştırmaya başlayacağım, son dakikaya kalıp telefon ölünce bir iki saat içinde araştırılıp karar verilecek bir şey değilmiş bunuda çok iyi anladım.

Sorunlarınızı ve şikayetlerinizi çok iyi anlatmışsınız bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Bende m5 rezaleti sonrasında yeni bir telefon alacağım. Xperia X ve Huawei p9 lite 2017 arasında karasız kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Beni 2 yıl idare edecek bir telefon olsun. Veya başka bir öneriniz varmı? Xperia x p9 lite 2017 den demi kötü? Siz olsaydınız hangi telefonu alırdınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AreYouWithMe -- 29 Nisan 2017; 16:18:20 >
  • Son birkaç gündür forumda X'in kameraya aşırı eleştiri geldiği için bir deneme yapmak istedim. Şu anki çekimler biraz gelişigüzel oldu. İleride daha farklı fotoğraflar da paylaşırım gerekirse Z2 konusunda vaktiyle yaptığım gibi.

İlk olarak karanlık dış mekanda süper otomatik ve manuel mod farkını(uçurumunu) göstereyim.

SÜPEROTOMATİK ISO:800
    Sony Xperia X

MANUEL MOD ISO:200
    Sony Xperia X

Son olarak, gün batarken 20 dakika aralıklarla çekilmiş 2 manuel fotoğraf

Sony Xperia X

Sony Xperia X

Kamerası diğer marka/modellere kıyasla ne kadar iyidir kötüdür, ilk 10'a 20'ye vs girer mi girmez mi beni pek ilgilendirmiyor açıkçası. Ben, telefona verdiğim paranın karşılığını alıp alamadığıma bakarım daha çok. Bu cihaza ilk çıktığı zamanlarda 2400 TL verenler için kamera ne kadar tatmin edicidir bilemem ama şahsen 1400 küsüre aldığım için, bu fiyata bu kamera bence yeterli. Sonuçta bir cep telefonu kamerasından bahsediyoruz. ''en iyisi benimki'' diyen markaların modelleri de karanlıkta illa ki zum yapıldığında grenlerini gizleyemez fazla.

Edit: Upload edilen site, fotoğrafların çözünürlüğünü 3 megapiksele kadar düşürüyor. Zum yapınca oluşan bozulmalardan X'imiz sorumlu değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanane900 -- 29 Nisan 2017; 17:12:23 >

• Fotolar için teşekkürler

Beklentiler kişiden kişiye değişir, bu fotolar için ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim için yeterli seviyede değil.

Farklı ayarlarda daha iyi fotolar yakalarsanız lütfen paylaşın bizde ona göre ayar yapalım.

Bu fotoğraf 10 yıl öncenin belki daha eskinin Nokia3600 modeli ile loş ıçıkta kapalı ortamda çekildi. Şuan Xperia X nin aynı koşullarda sunduğu kalitede bundan farklı değil. Sony nin oturup nerede yanlış yaptığını iyice düşünmesi lazım.

23mp kamera, bir çok yeni özelliği olduğu idda edilen bir kamera, 10 yıl öncesinin 3mp lik ne focusu ne gece modu ne iso ayarı ne makro ayarı ne beyaz dengesi ayarı olmayan bir kamera ile neredeyse aynı kalitedeyse burda bir terslik var demektir. Sadece Sony mi bu kadar kötüde diğer tüm telefonlar süper ? Kesinlikle hayır, ama kağıt üzerinde böylesine çok özelliği olduğu söylenen bir kamera gerçekte bu özellikleri kullanıcısına sunamıyor.

Sony Xperia X

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe_yakub -- 29 Nisan 2017; 17:18:34 >

• quote:

Fotolar için teşekkürler

Beklentiler kişiden kişiye değişir, bu fotolar için ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim için yeterli seviyede değil.

Farklı ayarlarda daha iyi fotolar yakalarsanız lütfen paylaşın bizde ona göre ayar yapalım.

Bu fotoğraf 10 yıl öncenin belki daha eskinin Nokia3600 modeli ile loş ıçıkta kapalı ortamda çekildi. Şuan Xperia X nin aynı koşullarda sunduğu kalitede bundan farklı değil. Sony nin oturup nerede yanlış yaptığını iyice düşünmesi lazım.

23mp kamera, bir çok yeni özelliği olduğu idda edilen bir kamera, 10 yıl öncesinin 3mp lik ne focusu ne gece modu ne iso ayarı ne makro ayarı ne beyaz dengesi ayarı olmayan bir kamera ile neredeyse aynı kalitedeyse burda bir terslik var demektir. Sadece Sony mi bu kadar kötüde diğer tüm telefonlar süper ? Kesinlikle hayır, ama kağıt üzerinde böylesine çok özelliği olduğu söylenen bir kamera gerçekte bu özellikleri kullanıcısına sunamıyor.

Sony Xperia X

Hocam Sony'den kamera yüzünden vazgeçmek isteyen biri, yönünü ya Samsung'a ya da Iphone'a çevirir muhtemelen. Bu dediğimiz markalar da yine Sony'nin lensini kullanmakta. En azından S7 ailesine kadar öyleydi, S8'e bakmadım. Samsung eğer Sony'den daha başarılı fotoğraflar çekiyorsa, bu kamera yazılımı bazında birazcık daha başarılı olduğundandır. Onda da çok aşırı bir fark olacağını zannetmiyorum. Samsungların fotoğrafları daha kontrastı yüksek çektiğini biliyorum. Bu da renklerin daha parlak görünmesine yol açıyor, çoğu insan da bundan hoşlanıyor. Bu kontrast olayını da fotoğrafı Sony'de çektiyseniz sonradan ayarlamanız da mümkün.

Esasen kağıt üzerinde olumlu algılanan o megapiksel, ne kadar büyüyorsa o kadar problemdir. Ortalama bir kullanıcı megapikseli büyük görünce, çok iyi fotoğraf çekeceğini zannediyor. Ama işin aslı tam tersi. Küçücük bir lenste megapiksel ne kadar yüksek olursa, kumlanma o kadar yüksek olur. 10-12 megapikselden sonrası tamamen satış stratejisidir. En azından bugünün teknolojisinde...

Ben de 2014'ün Z2'sinden geçtim X'e. Aradan geçen o 2 yılda kamerada donanımsal açıdan neredeyse hiçbir fark yok. X'in çektiği kalitede fotoğrafı sağlam bir Z2 kamerası da çekiyor hemen hemen. Aslında kamera bazında teknolojinin ilerlediği de yok. Üretici köşeye sıkıştığında, kendini tekrara düştüğünü belli etmemek için, yeni çıkaracağı modelde arttırıyor lensin megapikselini işte.

Bu sadece kamerada da değil, genel olarak böyle. Hepimiz "güncelleme gelsin" diye kırk takla atarız. Gelen yazılım güncellemelerinde kritik ne fark var?
    Lollipop'tan Nougat'a uzanan yolda çooook kaydadeğer olumlu ne gelişme yaşandı? Hiçbir şey!!! Tam tersine, piller dayanmamaya başladı.

Ama zamanla ayarlara falan alıştığınızda X'in de kamerasının dediğiniz kadar rezalet olmadığını anlayacaksınız. Z2 çok iyi işler çıkarmıştı çünkü bende. Zaten çok pişman etmiş olsa, yine Sony'i tercih etmezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanane900 -- 29 Nisan 2017; 18:14:46 >

• quote:

Fotolar için teşekkürler

Bu da az önce X ile çektiğim mekanın 2015 baharında 4.4.4 Kitkat ile çalışan Z2 ile çekilmiş versiyonu. X ile tabii ki bundan daha iyisini çekmek mümkün.

Sony Xperia X

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanane900 -- 29 Nisan 2017; 18:28:4 >

• sanane900 S kullanıcısına yanıt
    hocam sana zahmet, mümkün ise iç mekan Şahıs (surat) resmi çekmeniz mümkün mü dür?

daha önce farklı yerlerde de de defalarca tekrar ettim; tlf un kamerası dış mekanda idare eder fakat iç mekan - Detaylı çekmek istediğiniz birinin iç mekanda 2-3mt de suratının hiç bi detayı çıkmıyor ki buna göz rengi vs dahil... sizden ricam, mümkün ise siz bir arkadaşınızı filan çekermisiniz iç mekanda 2-3 mt de?
    NOT: "idare eder demem kimseyi aldatmasın. Çünki düşük cihazlar da zaten dış mekan resimlerinde idare ediyor...

Yukarıda bir yorumcu s4 ile resimler paylaşmış. ben Bu arkadaşın eski telefonu ile çekip yükleiği resimler ile aynı kalitede resim çekemiyorum! ne önerirsiniz?

hatta benim de bizzat xc ile dış mekan paylaşımlarım var. XC ana konuda son 2 sayfaya bakar iseniz (sayfa 36-37) paylaştığım resimleri göreceksinizdir. ben hangi ayarı yanlış yapıyorum da 3 mt den çektiğim birinin suratına zoom yapınca yanımdaki millet telefonu gömüyor (bu mu o kadar övülen telefon vs diye) ?

• Hocam paylaştığınız fotoğraflar için teşekkür ederim.Benim gibi almayı düşünen insanların fikir sahibi olmasına yardımcı olacaktır. Kamera benim için önemli olduğu için başka alternatifleri araştıracağım.Daha iyi alternatif bulamazsam belki tekrar x e yönelebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AreYouWithMe

Sorunlarınızı ve şikayetlerinizi çok iyi anlatmışsınız bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Bende m5 rezaleti sonrasında yeni bir telefon alacağım. Xperia X ve Huawei p9 lite 2017 arasında karasız kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Beni 2 yıl idare edecek bir telefon olsun. Veya başka bir öneriniz varmı? Xperia x p9 lite 2017 den demi kötü? Siz olsaydınız hangi telefonu alırdınız?

Diğer modeller hakkında bilgim yok ama xperia dan uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanane900

Bu da az önce X ile çektiğim mekanın 2015 baharında 4.4.4 Kitkat ile çalışan Z2 ile çekilmiş versiyonu. X ile tabii ki bundan daha iyisini çekmek mümkün.

Sony Xperia X

Çekebilirseniz mutlaka bizlerle paylaşın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonerp

hocam sana zahmet, mümkün ise iç mekan Şahıs (surat) resmi çekmeniz mümkün mü dür?

daha önce farklı yerlerde de de defalarca tekrar ettim; tlf un kamerası dış mekanda idare eder fakat iç mekan - Detaylı çekmek istediğiniz birinin iç mekanda 2-3mt de suratının hiç bi detayı çıkmıyor ki buna göz rengi vs dahil... sizden ricam, mümkün ise siz bir arkadaşınızı filan çekermisiniz iç mekanda 2-3 mt de?
    NOT: "idare eder demem kimseyi aldatmasın. Çünki düşük cihazlar da zaten dış mekan resimlerinde idare ediyor...

Yukarıda bir yorumcu s4 ile resimler paylaşmış. ben Bu arkadaşın eski telefonu ile çekip yükleiği resimler ile aynı kalitede resim çekemiyorum! ne önerirsiniz?

hatta benim de bizzat xc ile dış mekan paylaşımlarım var. XC ana konuda son 2 sayfaya bakar iseniz (sayfa 36-37) paylaştığım resimleri göreceksinizdir. ben hangi ayarı yanlış yapıyorum da 3 mt den çektiğim birinin suratına zoom yapınca yanımdaki millet telefonu gömüyor (bu mu o kadar övülen telefon vs diye) ?

Hocam sizin fotolara baktım, sanırım önceki mesajımda belirttiğim kontrast olayı sizi rahatsız ediyor. Sony, kontrastı fazla basmıyor. Görüntü düzenleyiciden daha sonra kontrast ve pozlamaları yükseltebilirsiniz. Yüz hariç, diğer noktalara odaklanmamış. Manuel mod kullanıyorsanız, odaklamayı da "merkez" ya da "çoklu" yapın.

Paylaştığınız fotoğrafın orijinal ve kontrastı yükseltilmiş hali...

Sony Xperia X

Sony Xperia X

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanane900 -- 30 Nisan 2017; 13:13:24 >

X'le çekilen fotoğrafta odak ve stabilizasyon sorunu olmuş hocam, Sony OIS koymadığı için oluyor bu sorun en ufak el titremesinde fotoğraf bozluyor, iki cihazı da sabitleyerek zamanlayıcıyı açarak çekim yapın X daha iyi çeker. Ve ek olarak X'te odak mesafesi daha uzun biraz daha geriden çekmeniz gerekiyor.
    Para iadesi alsanız hangi telefonu alırdınız?

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.