Şimdi Ara

Sony Xperia X Compact (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.760
Cevap
22
Favori
101.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya anlamıyorum 820 ile gelmeyip hayal kırıklığına uğrayan insanları.1.si bu telefon x modelinin compact versiyonu xz compact olsaydi bende elestirirdim.Kaldi ki 720p ekranda ucacak olan bu telefona 820 diye diretmenin ne alemi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -KeepCalm-7

Ya anlamıyorum 820 ile gelmeyip hayal kırıklığına uğrayan insanları.1.si bu telefon x modelinin compact versiyonu xz compact olsaydi bende elestirirdim.Kaldi ki 720p ekranda ucacak olan bu telefona 820 diye diretmenin ne alemi var?

Snapdragon 650 geçen senin teknolojisidir ve 28 nm teknolojiyle üretilmiştir canım kardeşim buda demek oluyorduki işlemci daha çok ısınıp daha çok pil tüketecektir firmalar 16-14 nm üretim sürecinde üretilen işlemcilere çoktan geçtiler ve hatta yakında 10 nm üretim teknolojisine geçecekler ve 4 ghz hızlardan bahsediyorlar bu telefon en az 3 ay sonra Türkiye'ye gelir e o zaman niye eski teknolojiye güncel para vereyim bırakın daha fazlasını isteyen tüketiciye hakkına sahip değilsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tupacamaru

quote:

Ya anlamıyorum 820 ile gelmeyip hayal kırıklığına uğrayan insanları.1.si bu telefon x modelinin compact versiyonu xz compact olsaydi bende elestirirdim.Kaldi ki 720p ekranda ucacak olan bu telefona 820 diye diretmenin ne alemi var?

Snapdragon 650 geçen senin teknolojisidir ve 28 nm teknolojiyle üretilmiştir canım kardeşim buda demek oluyorduki işlemci daha çok ısınıp daha çok pil tüketecektir firmalar 16-14 nm üretim sürecinde üretilen işlemcilere çoktan geçtiler ve hatta yakında 10 nm üretim teknolojisine geçecekler ve 4 ghz hızlardan bahsediyorlar bu telefon en az 3 ay sonra Türkiye'ye gelir e o zaman niye eski teknolojiye güncel para vereyim bırakın daha fazlasını isteyen tüketiciye hakkına sahip değilsiniz.

Hocam 650li xc ederinin ustunde gelirse bende elestiririm ama 820 olmadigi icin hatri sayilir derecede uygun olursa 820 diye diretmem.Benim anlatmak istedigim 650nin acamayacagi uyg yokken 820 den ucuz gelecekse elestirmem ama hem 650 olup hemde 820 parasi isterlerse bende en ağır elestirileri yaparım

• quote:

quote:

quote:

Hocam 650li xc ederinin ustunde gelirse bende elestiririm ama 820 olmadigi icin hatri sayilir derecede uygun olursa 820 diye diretmem.Benim anlatmak istedigim 650nin acamayacagi uyg yokken 820 den ucuz gelecekse elestirmem ama hem 650 olup hemde 820 parasi isterlerse bende en ağır elestirileri yaparım

Hocam 650li xperia x 2400 liradan zincir mağazalara girmişken siz uygun fiyatlı geleceğine gerçekten inanıyormusunuz Sony kurulduğu günden bu yana hiç bir ürünü fiyatıyla konuşulmadı sonyden uygun fiyat beklemek kendini kaldırmaktır sadece mesela 650 işlemcisinin bişeyler yapıp yapmaması değil media tek koysanda oda işlem yapar bir cihaz piyasaya sunuyorsan herkes güncel bir cihaz almak ister mesela 625 işlemcisi 14 nm finfet teknolojisi koysalardı cihaz güncel derdim yani şu an oled tvler piyasadayken bu iş piyasaya lcd tvleri allayıp pullayıp sürmek gibi bişey.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam 650li xperia x 2400 liradan zincir mağazalara girmişken siz uygun fiyatlı geleceğine gerçekten inanıyormusunuz Sony kurulduğu günden bu yana hiç bir ürünü fiyatıyla konuşulmadı sonyden uygun fiyat beklemek kendini kaldırmaktır sadece mesela 650 işlemcisinin bişeyler yapıp yapmaması değil media tek koysanda oda işlem yapar bir cihaz piyasaya sunuyorsan herkes güncel bir cihaz almak ister mesela 625 işlemcisi 14 nm finfet teknolojisi koysalardı cihaz güncel derdim yani şu an oled tvler piyasadayken bu iş piyasaya lcd tvleri allayıp pullayıp sürmek gibi bişey.

Haklısınız ucuz beklemem benim kabahatim pahali gelecekse(ki dediginiz gibi gelecek gibi)bendende saglam bir elestiri alır.

• -KeepCalm-7 kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsunuz da bizim beklentilerimiz bu yönde değildi. İnsanlar X Performance düzeyinde olmasını beklediler. Tek farkı yalnızca ekran boyutu küçük olacaktı. Fiyat konusunda ise; X Performance'a verecekleri fiyat ne ise, X Compact'a da o fiyatı vermeye hazırdılar. Sony beklentileri karşılayamadı.
  • Sony nin apple ile rekabet anlayışı fiyat ve çerçeve konusunda sanırım. O kalınlık nedir arkadaş, düz 1 cm yapsaymış
    Hey gidi teknoloji devi Sony, ne hallere düşürmüş seni güncel yöneticilerin ve mühendislerin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tupacamaru T kullanıcısına yanıt
    Hpsibuarada da X için 2000-1900 fiyatlar varken bu telefonun 2200 olmasi çok normal. Sony fiyat konusunda bu sene kullanıcı dostu olup insanlarin gönlünü kazanmali ki eli güçlensin. Fiyatlari aşagı çekmeli.

Bu telefonu boyutlari ve kamera özellikleri için beklemekteyim bakalım fiyat dediğin gibi mi olacak yoksa bizi şaşırtıp kullanıcı dostu mu olacak.

• Arkadaşlar Kompak telefonlar arasında güncel olup 1500 Lira seviyesinde olan (Sony ve Apple dışında) marka yok değil mi:-( ?

5.5 İnç telefonlar Cebe sığmıyor bilemeyeceğim Galiba 5.2" de sığmaz kaldım kararsız...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -KeepCalm-7 kullanıcısına yanıt
    Sony Xperia XZ 3000 Tl ye yakın beklide 2999₺ fiyat etiketi ile gelir tahmin ediyorum. Tahminde bulunuyorum ki Xperia X 2000₺ olduğu için Xperia XC de 2200₺ gibi bir fiyatla girer piyasâya.

Tahmin üzerinden konuşmak belki yersiz ama snap820li mi5 ler varken tasarım olarak da çokçok iyiyken Sony 'in tek yapmasi gereken fiyatları aşağıya çekmek.

Xperia XC çok begendim kamera özellikleri ve küçük boyutu ile ama tasarımı baya olumsuz puan aldırır alt üst barlar hiç iyi görünmüyor. Snap650 olması hiç sorunda değil. Performansı yeterli bir chipset bana göre en azından. Adreno510 da 720p ekranı beslerken sorun çıkartmaz.Bu sene Sony için Fiyat çok önemli. Bakalım ne yapacaklar.

• kty28 kullanıcısına yanıt
    5inçlık ekran olan Xiaomi Mi5 var 1499₺ ye satılmakta. Garantisi var mı bilmiyorum.

• 1500-1750 arası bir fiyat olmalı bu telefon için

• Technotronic kullanıcısına yanıt
    1500-1700₺ güzel bir fiyat olur Xperia XC için. Alınır ama halihazırda XperiaX 2000₺ gibi br fiyatla satılıyor. XperiaXC'in 1500-1700 ₺ olması imkansıza az yakın.
  • Sony Xperia Xc vs Sony Xperia Z5c izleyin

https://m.youtube.com/watch?v=8jvi3Om1zA4&feature=youtu.be

• Sony Xperia X Compact vs iPhone 6S - hız & Kamera testi

https://m.youtube.com/watch?v=MAg6Lxc1kIE

Yazılımsal sayıyla seviye oluşturan testler birşey ifade etmiyor.

• Hepsiburada.com da suan 1849 tl den satista

• quote:

Orijinalden alıntı: wikodennis

Hepsiburada.com da suan 1849 tl den satista

Fiyat 1600 tl seviyesine inerse z5 compactı mı abime verip alabilirim sanırım.

14 ekimde gönderim diyor eğer XZ o tarihte gelirse onuda düşünebilirim.

• Acaba 1600e düşer mi?

• Benim için bu fiyat süpriz oldu gercekten ben X modelinden bile pahalı olur diyordum. Ben alasıya kadar fiyat düşer baya. İstediğim özellikte bir telefona beklemediğim fiyat geldi

• Ya o değilde ne iğrenç bir Sar dağeri var Allah korusun acayip tırstım: 1.6 Vücut ne be o_O

Kafa olsa neyse kulaklıkla iş görürdü ama...

o_O

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.