Şimdi Ara

Sony Xperia X Compact (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.760
Cevap
22
Favori
101.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pil performansım iyileşti, daha stabil. Nedense son zamanlarda android 7'deyken kötüleşmiş günde 2 kez şarj etmem gerekiyordu. Telefonu ilk aldığımda 5-6 saat olan ekran süresi 3 saatlere düşmüştü.

Oreo güncellemesi sonrası tekrar 5 saatlere çıktım, ayrıca daha stabil oldu gibi ama bazen sinir bozucu uygulamadan olabileceğini düşündüğüm takılmalar olmuyor değil. Klavye açılmıyor, takılı kalıyor falan filan.

Telefonum güzel ama bir tek şu arka kamerası sinir ediyor, sırf bu yüzden huawei p10 düşünüyorum ama biraz daha kullanıyım. Telefon iyice yamulsun :D 2-3 yıl kullanmadan yeni telefon almak müsriflik zaten.
  • 5 saat az normalde 8 olması lazım. 3 saatse önceki sürümde kesin yanlış bişey yapıyorsun telefon kullanımında yada çok konuşuyorsun.

Bende 1 saat kadar bir azalma var ekran süresinde.

8.1 de düzeltirler inşallah ne zaman gelir 8.1 bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akria -- 11 Şubat 2018; 4:03:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu güncellemeden sonra kaç güncelleme daha alırız sizce??
  • quote:

Orijinalden alıntı: evgireli

Bu güncellemeden sonra kaç güncelleme daha alırız sizce??

Oreo'nun ara sürümlerinden başka güncelleme almayız bence. Sony satın alınan sürümden 2 sonrasını veriyor en fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HepDüşünceli kullanıcısına yanıt
    yani 8.1 ve 8.2, sonra x compact tarihin tozlu raflarında yerini alacak
  • Hem zil sesinin hem de müzik sesinin bariz az çıktığını düşünüyorum. z5 compact bile daha yüksek ses veriyordu. Bunun için de garantiye vermeye değmez diye düşünüyorum. Sizce de sesi az mı telefonun yoksa benim telefondan mı kaynaklı durum? 1-2 kere yere düştü, çok sert olmayacak şekilde
  • Belki sony ters köşe yapar da 9 gelir

• hayvan arkadas kullanıcısına yanıt
    Hiç garanti ile uğraşmayın. Ses gerçekten de az çıkıyor. Belki de piyasadaki en az ses bu telefonda çıkıyordur. Telefonun kendisı böyle bir sorun değil.

Mümkün olsa kamerayı söktürüp yerine hoparlör koydurmak isterdim

• quote:

Orijinalden alıntı: HepDüşünceli

Hiç garanti ile uğraşmayın. Ses gerçekten de az çıkıyor. Belki de piyasadaki en az ses bu telefonda çıkıyordur. Telefonun kendisı böyle bir sorun değil.

Mümkün olsa kamerayı söktürüp yerine hoparlör koydurmak isterdim

Güncellemeden sonra daha bir kötü oldu sanki. Temiz kurulum yapmaya da üşeniyorum şimdi, yeni bi güncelleme gelsin veya 8.1 verilsin o zaman temiz kurulum yapacağım. belki düzeltirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peornomin

Ben de güncelledim, ilk dikkatimi çeken menü geçişlerinde bir akışkanlık söz konusu ve foto netleme sorunu sonunda düzelmiş gibi. İlerleyen günlerde pil vs gibi konular hakkında da fikrimiz olur.

foto netleme bende aynı yavaşlıkla devam ediyor. mecburen google'ın fotograflar yazılımını kullanmaya devam ediyorum.
  • Arka planda çalışan uygulamalar bildirimi sizde de sürekli var mı?sadece 1 saat erteliyor ,uğraştım ama kaldıramadım.
  • Varzim kullanıcısına yanıt
    Dün ertelenen alarm bildirimini ne yaptıysam kapatamadım.

Bu arada benim pil performansım ciddi oranda düştü.

• Baştan söyleyeyim hala Android 6 kullanıyorum. Hiç güncelleme yapmadım. Oyun hiç oynamıyorum. En çok sosyal medya kullanıyorum pili tüketecek. Parlaklık ortalama yüzde 40 civarı ve 2 gün boyunca telefonu hiç şarj etmeden bu süreyi aldım. Sürenin yüzde 40 3g yüzde 60 ise Wifi. Ayrıca hiç stamina modunu kullanmadım.

Sony Xperia X Compact

Herkese mümkünse 6 sürümüne geçmesini tavsiye ediyorum.

• Pil performansı benim de kötü,hard formatın üstüne temiz bir kurulum lazım sanırım.

• Cihaz ilk defa yeniden başlattı kendini, yüklemeyenler yama gelmeden kesinlikle tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciginix -- 14 Şubat 2018; 12:38:58 >
  • Benimkinde hiçbir sıkıntı yok hatta pil performansıda iyileşti

• Oreo sonrası şu ana dek gözlemlediğim sorunlar..

Şarjda ısınma,grafik geçişlerinde takılma,pilin hızlı azalması vs vs.Format sonrası temiz kurulum lazım sanırım.

• Üst hoparlörden az ses gelmeye başladı. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

• Çoğu kişide problemler çıkmış. Aksine benim cihazın stabilitesi arttı, performans üst düzeylere çıktı, batarya tüketimi rayına oturdu. Ben çok beğendim bu sürümü. Geliştirelibilir yanları da var tabi. Mesela uyarlanan parlaklık. Bazen aşırı heyecan yapıp bi türlü parlaklığı uyarlayamıyor
  • Aynen nougatta pilim daha hızlı bitiyordu şimdi daha orantılı ve iyi gidiyor

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.