Şimdi Ara

Sony Xperia X Compact (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.760
Cevap
22
Favori
101.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam hangisi en çok ses çıkaran bende onu deneyeyim olmazsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Beyaz renk x compact alarak aranıza katıldım. 1 yıllık huawei ve xiaomi macerasından sonra anladım ki sonyden başkası beni paklamıycak :-) yalnız bir sorun var, telefonun sesi ciddi şekilde düşük çıkıyo. Buna rağmen memnunum fakat bunu düzeltmenin bu yolu var mı yani ayar olarak falan gözden kaçırdığım bişey mi var acaba? İon Z1 compact z3 ve z5 kullandım daha önce ve en düşük ses bunda var sanırım. Z1 compacttan çok memnundum sadece sesi düşük diye satıp z3e geçmiştim. Zaten z3ten sonra hoparlör sesi konusunda sony hep geriye gitti ama bu kadarı da aşırı düşük ses. Var mıdır önerebileceğiniz bi ayar?

Edit: Uygulamalarda gayet yeterli ses veriyo telefon falan çağrı geldiğinde veya alarm çaldığında çok az sesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenturdiot -- 24 Haziran 2017; 14:33:18 >
  • Son güncelleme yeni bir özellik getirdi mi?

• Benimde beyaz ve benimkininde sesi kısık acaba beyazların mı kısık 🤔

Yeni güncellemede batarya performansı iyi oldu uygulamaların simgesi yuvarlak oldu bazıları

• Benimkide beyaz bende sadece zil sesinden şikayetçiyim gerçekten az çıkıyor

• Arkadaşlar,
    Telefon ile konuşma sırasında dışarıya çok ses gidiyor duyulmasın diye sesini kısıyorum hap.
    Var mı çözümü?
    Bir de kulaklık performansı çok kötü iphone"da ses daha güçlü ve baskındı?
  • Eski halini bilmiyorum tam aldığım gün güncelleme gelmiş hepsini yükledim. Gayet memnunum şuan ses konusu hariç.

• Merhabalar. Acaba bluetooth kulaklikla müzik dinleyeniniz oldu mu ? O şekilde müzik dinlerkende ses seviyesi düşük mü ? Genelde 3.5mm girişiyle , bluetooth baya fark eder acaba bunda durum nasıl merak ettim ona göre almayı düşünüyorumda telefonu yardım edebilirseniz çok sevinirim, iyi forumlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Galerideki geç netleme sorununun çözümü varmı

• Arkadaşlar Android 6 ya nasıl dönüş yapıyoruz?
  • Iscoo I kullanıcısına yanıt
    Ayarlardan ekran bölümünde olması lazım yanlış hatırlamıyorsam, X-reality özelliğini kapatırsanız geç yüklemeyi kapatmış olursunuz. Sony'nin geliştirdi bi ekran teknolojisi modu o :)
  • Çok saçma ama ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Alegra

Ayarlardan ekran bölümünde olması lazım yanlış hatırlamıyorsam, X-reality özelliğini kapatırsanız geç yüklemeyi kapatmış olursunuz. Sony'nin geliştirdi bi ekran teknolojisi modu o :)

Fakat resme zoom yaparsanız gene geç yüklüyor netliği (çözünürlüğü büyük olan resimlerde) buda halen rahatsız edici.

Bu arada bende yeni aldım, beyaz renk X Compact. Tüm güncellemeleri yaptım resetde attım telefona (7.1.1)
    Fakat mobil ağ seçiminde, tercih edilen ağ türü olarak: 4.5G+3G+GSM secili oldugunda yada 3G+GSM secili olduğunda telefonun çekim gücünde sürekli bir dalgalanma oluyor. Bazen anlık hiç çekmediği görünüyor( sokaktada denedim.)

SADECE tek başına 3G seçenegini işaretlersem telefon tam cekiyor. Fikri olan varmı ? Telefon mu bozuk ? Veya 4.5G şebekesi kullanan herkesde boyle bir dalgalanma mı mevcut ? Turkcelle konuştum bölgenizde bir sorun yok dedi.

Birde müzik uygulaması nedense SD kartımdaki mp3'leri indexlemedi. Aynı sorun ALBUM uygulamasındada oldu Fakat ALBUM'ün ayar kısmında "sorun bul gider" seçeneginini kullandım düzeldi. Ancak müzik uygulamasında boyle bir ayar yok ?

Düzeltme : Durum düşündüğümden daha vahim. 3G seçiliykende wifi baglantımda değişiklik yaparsam, yada telefonu şarjdan çekersem, çekim gücünün gene düştüğüne rastladım. Bu söylediklerimin sağlamasını yapamıyorum. herzaman olmuyor. Bazen aynı ortamda kafasına nezaman eserse cekim gücü ansızın düşebiliyor. Tekrar tercih edilen ağ türünde 4.5G ye geçip, yeniden 3G'ye dönünce telefon gene tam çekmeye başlıyor. Anlamadım gitti galba telefon arızalı yada ciddi bir yazılımsal sorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 29 Haziran 2017; 13:19:7 >

• telefon gorusmesi yaparken karsiya giden sesi nasil arttirabiliriz, eski telefonumla konustugum tonda konusunca herkes sesin kisik geliyor diyor
  • TimFx kullanıcısına yanıt
    Benimde şebeke aynı şekil 4g de bi diş çekiyo türk telekom kullanıyorum 3g ye alınca ful yalnız olmadığıma sevindim

• quote:

Orijinalden alıntı: Iscoo

Benimde şebeke aynı şekil 4g de bi diş çekiyo türk telekom kullanıyorum 3g ye alınca ful yalnız olmadığıma sevindim

Durum düşündüğümden daha vahim. 3G seçiliykende wifi baglantımda değişiklik yaparsam, yada telefonu şarjdan çekersem, çekim gücünün gene düştüğüne rastladım. Bu söylediklerimin sağlamasını yapamıyorum. herzaman olmuyor. Bazen aynı ortamda kafasına nezaman eserse cekim gücü ansızın düşebiliyor. Tekrar tercih edilen ağ türünde 4.5G ye geçip, yeniden 3G'ye dönünce telefon gene tam çekmeye başlıyor. Anlamadım gitti galba telefon arızalı yada ciddi bir yazılımsal sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Valiente

telefon gorusmesi yaparken karsiya giden sesi nasil arttirabiliriz, eski telefonumla konustugum tonda konusunca herkes sesin kisik geliyor diyor

Bende de olmuştu.
    Çözüm tozları temizlemek.
  • Iscoo I kullanıcısına yanıt
    Galerideki netleme sorunu yeni gelen güncelleme ile büyük oranda çözülmüş gibi. 7.1.1 güncellemesi

• TimFx kullanıcısına yanıt
    Hangi operatörü kullanıyorsunuz bendeki pttcell türk telekom yani 4.5 g ye alınca bir diş gösteriyor ama hızda bir sorun yok 3 g ye alınca full gösteriyor telefonda bir problem olduğunu düşünmüyorum

• Arkadaşlar Android 6 ya nasıl dönüyoruz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.