Şimdi Ara

Sony Xperia X (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.374
Cevap
31
Favori
126.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sony Xperia X

Hocam durum bu şekilde zaman geçtikçe deneyimlerimi paylaşmaya çalışırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kapanma süresi 25 saniyeden 10 saniyeye, açılma süresi 1 dakika 25 saniyeden 1 dakikaya düşmüş. 7.1'de özellikle kapanma süresi adamı sinir ediyordu. O yüzden güncelleme yapmadan önce açılıp kapanma süresini test etmiştim.

Ram kullanımında herhangi bir iyileştirme yok, 8-10 uygulama açtığım zaman tıpkı eskiden olduğu gibi boş ram miktarı 400 küsür mb'lara düşüyor.

Pil için henüz yorum yapmıyorum.

Elimde şu an pc olmadığı için Flashtool'dan temiz kurulum yapamadım. Eskisinin üzerine kuruldu. İlk fırsatta temiz bir kurulum yapacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanane900 -- 7 Şubat 2018; 16:35:25 >
  • Hocam bende kapanma 7-8 saniyede açılma 30 saniyede oluyor. Ben de şaşırdım. Normalde açılma uzun sürerdi. Açılıp kapanma aşırı hızlı olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_exorcist

Hocam bende kapanma 7-8 saniyede açılma 30 saniyede oluyor. Ben de şaşırdım. Normalde açılma uzun sürerdi. Açılıp kapanma aşırı hızlı olmuş.

30 saniye çok iyi bir süre hocam. Saf androidler gibi hızlı açılmış neredeyse. Ben henüz temiz kurulum yapamadım. Bir de ağzına kadar dolu 64 gb sd kart takılı. Bendekinin daha geç açılma sebebi tahminim bu nedenlerdendir

• Olabilir bende pek bir şey yüklü değil.

• 4k desteği gelmemiş kameraya. İşlemci desteklemese tamam.

• Hocam 1080p çekerken bile baya bir ısınıyor 4K gelse 1 dakikadan fazla çekemez tahminince.

Oreo ile menü geçişleri bir tık sanki yavaşlamış ama telefonun açılıp kapanması arayüzün kullanışlılığı uygulamaların açılış hızı gibi konularda ciddi iyileştirmeler var. Ayrıca kameradada ufak değişiklikler var mesela bir noktaya odaklayınca kamerayı yanında parlaklık ayarı çıkıyor benzer olay huawei telefonlarda da görmüştüm ve sanki biraz daha iyi fotoğraf çekiyor gibi geldi artık.

Ses seviyesi hala aynı kaliteli ama çok fazla değil. Kulaklıkla denemedim.

Ekran süresi de sanki biraz kısalmış gibi ama birkaç gün beklemek lazım diye düşünüyorum objektif bir şey söyleyebilmek için.

Daha az uygulama bulunduğundan da olabilir fakat ram yönetimi biraz daha iyi gibi geldi.

Hatırladıkça bir şeyler eklerim.

• Sıradan bir güncelleme sandık ama 8 miş telefona yumuşak bir dokunuş geldi acayip güzel. Zaten seri ve akıcıydi benim tel böyle daha çok hoşuma gitti.

Geçen hafta 4k ile 10 dk video çektim ben toplam 3GB üstü yer kapladı. Sony seviyorum ya miss gibi nazar değmesin.

• Kamera performansında bir değişim var mı? Fotoğraf kalitesi falan?
  • Sony'i ağır eleştiriyoruz çoğu zaman ama 2016 model, orta seviye, 1400 lira değerinde bir cihazına Android 8 güncellemesini çatır çatır verdi.

Google'ın kendi cihazlarını saymazsak, bu fiyat seviyesindeki bir cihaza Android 8 veren başka bir marka var mı?

Son kez 8.1 de gelecektir muhtemelen.

• Arkadaşlar bu bahsettiğiniz temiz kurulumu nasıl yapıyorsunuz. Denemeyi düşünüyorum da..

• BeeBeeToo kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarda Xperia Companion programı ile yazılım onar derseniz en son yazılımı yükler telefona temiz bir şekilde.

• aliakcky A kullanıcısına yanıt
    Basitmiş. Teşekkür ederim

• Oreo güncellemesi ile telefon kullanımına hoş bir yumuşaklık gelmiş Aynı zamanda telefon açılıp ve kapanma süresi çok ciddi azalmış.Tam emin olmamakla birlikte batarya süresi önceki versiyona göre azaldı gibi.
  • Batarya süresi çok az bi şekilde düştü gibi geldi bana da. Ya da şu sıra biraz fazla kurcalıyorum ondandır.

• the_exorcist kullanıcısına yanıt
    Şarj konusunda biraz sıkıntı yaşıyorum halihazırda. Düzensiz şarj ettiğim için batarya ömründe kısalma oldu. Biraz bekletip temiz kurulum yapmak en iyisi sanırım.

• Android 8 de batarya performansı daha iyi olacak diyorlardı, yeni bir güncelleştirme ile bu sorun giderilir mi acaba.

• Manuel çekimde gece modunda ciddi geliştirmeler var gibi geldi. Bu fotoğraf akşam üstü günün son ışıklarıyla çok loş bir ortamda çekildi.

Sony Xperia X

• forum13 F kullanıcısına yanıt
    Android i 2.3 ten beri kullanıyorum her güncellemede pil süresi aşağı indi. En iyisi telefonu ilk sürümüyle kullanmak.
  • Pil kullanımı azalmış bence fark edebiliyoru. Pil çabuk gidiyor. Pil seviyesinin düşüşünü gözlümle yakalıyorum resmen denk geliyor. Ufak bir düzeltme güncellemsi gelecektir diye düşünüyorum .Ufak tefek ayrıntıda olsa güzel özellikler gelmiş. Kamera bir tık düzeltme var gibi manuelde. oto da ise sanki daha seri hızlı ekran alıyor gibi akıcı yani.

saygılarımla
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.