Şimdi Ara

Sony Xperia X (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.374
Cevap
31
Favori
126.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu şekilde olan tasarımlar bana güzel gelmiyor. Dayanıklılık soru işareti. s8 in o gösterilen tasarımları neresi güzel mesela? Telefon güncelleme almadıktan stabil çalışmadıktan sonra istersen sırf ekran olsun neye yarayacak. Yere bir kere düştüğünde kırılacak ise sürekli kılıfla kullanacaksan neyine yarayacak...
  • Arkadaşlar bugün sony x aldım, direkt foruma daldım,

Şimdi yoldan yazıyorum, kronik bir sorun yok değil mi?

Isınma, kasma?

Bodoslama gittim aldım umarım mutsuz etmez,

Bir önceki telefonum m4 aqua idi.

Bunda da samsung a5 2017 arasında kaldım?

Bir yorumlar mısınız rica etsem?

Teşekkürler.

Not: öyle güncelleme alsın almasın önemsemem stabil çalışsın yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sendemail kullanıcısına yanıt
    android tarafında en stabili zaten sony bence.. o konuda için rahat olsun.. herhangi bir kronik soruna bugüne kadar rastlayan olmadı.. benim cihaz daha yeni 35gün oldu.. ama herhangi bir soruna denk gelmedim maşallah diyorum.. şu an piyasadaki en iyi full hd cihaz bence budur.. hem fiyat hem tasarım hem malzeme kalitesi hem yazılım güncelleme ve stabilitesi hemde ortalama kullanıcıyı oldukça tatmin eden bir kullanımı var.. 1500liralık bir aleti 3000-4000 liralık cihazlarla kıyaslamamak lazım..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim,

Siz ve forumdaki diğer arkadaşlar da güle güle kullanınız.

Dediğim gibi Samsung A5 2017 ile Sony X arasında kalmıştım...Umarım içimde uhde kalmaz...Bu arada telefonum yarın kargolanacakmış,

Şimdi konuyu baştan aşağı okumaya başlayacağım ,

Fotoğraf çekerken denklanşöre basıldığında kırk saat bekletmiyor ,ya da çoklu uygulama geçişi sırasında kasmıyor ve ısınmıyordur...

umarım iyi bir seçim yapmışımdır zira 2 sene telefon alamayacağım.

İyi forumlar arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemail -- 26 Şubat 2017; 18:21:30 >
    aklına öyle birşey gelmesin.2 değil 4 sene götürür.
  • xperia xi tavsiye etmeyen var mi ve neden?

Zenfone 3 karşısında hangisi daha iyidır.

Donanım göz önünde bulundurmadan

tamamen genel kullanım olarak hangisi daha

çok memnun eder? Cevaplarsaniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: işleredom

xperia xi tavsiye etmeyen var mi ve neden?

Zenfone 3 karşısında hangisi daha iyidır.

Donanım göz önünde bulundurmadan

tamamen genel kullanım olarak hangisi daha

çok memnun eder? Cevaplarsaniz sevinirim.

Her ikisinide kullandım...

Küçük ekrandan dolayı x'i tavsiye etmem. Ama amaç küçük ekranlı telefon kullanmaksa kesinlikle tavsiye ederim. Android 7 de geldi x'e

Tercihler görecelidir ama Asus'un arayüzünü şahsen hiç beğenmedim. Bildirim çubuğundaki kısayolları falan çok kötü duruyor koca koca.. Ayrıca adamlar ne varsa doldurmuş cihaza. Gereksiz bir ton uygulama var Asus'ta..

Pil ömrü önemli ise Asus çok iyi bu konuda... X iyi değil...

Kamera da X çok iyi. Asus orta şekerli...

Bana göre önemli artı ve eksileri bunlar. Siz değerlendirin artık..

• ..ScReaM kullanıcısına yanıt
    pil farkı çok mu fazla? Ikisinde de aldığınız ekran süresi ne kadar? Kamera farkı çok var mi? Sanırım xperia x daha uzun yıllar götürür. Şu sorularımı da cevaplarsaniz çok iyi olur. Ve kullanırken hangisinde daha çok keyif aldınız?

• Arkadaşlar, yakın bir zaman içinde xperia bir tel alacak durumda olsanız limit 2200 tl olsa hangisini alırdınız,
    Cevaplar için teşekkür ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xz

• mrtkarademir kullanıcısına yanıt
    xperia xz

• quote:

pil farkı çok mu fazla? Ikisinde de aldığınız ekran süresi ne kadar? Kamera farkı çok var mi? Sanırım xperia x daha uzun yıllar götürür. Şu sorularımı da cevaplarsaniz çok iyi olur. Ve kullanırken hangisinde daha çok keyif aldınız?

Pil farkı fazla. X ile 3 buçuk 4 saat, Zenfone 3 ile 5-6 saat..

Kamera farkı var. X çok daha başarılı..

Diğer mesajında belirttiğim gibi Zenfone 3 arayüzü bana göre berbat. Tabiki doğal olarak X i kullanmak daha çok zevk verdi...

• ..ScReaM kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim. Keşke pil bu kadar düşük olmasaymis. Aklımda hiç bir soru kalmayacakti. Acaba konudaki 6 7 saat ekran süresi alanlar nasıl aldı?

• quote:

çok teşekkür ederim. Keşke pil bu kadar düşük olmasaymis. Aklımda hiç bir soru kalmayacakti. Acaba konudaki 6 7 saat ekran süresi alanlar nasıl aldı?

Rica ederim.

Senkronizasyon kapalı kullanılırsa, mail ile fazla işleri yoksa, sadece gerek görüldüğü zaman internete bağlı kalınıyor ve 4G ile değil wi fi ile kullanılıyorsa, fazla telefon görüşmesi yapılmıyorsa, oyun hiç oynanmıyorsa, bildirim gelen uygulamalarda kısıtlamalar yapılıyorsa, ekran parlaklığı otomatik yerine yüzde 35-40 civarı kullanılıyorsa bi zahmet 6 saat ekran süresi alsınlar yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..ScReaM -- 1 Mart 2017; 0:2:13 >
  • şarj süresinin iyi yada kötü olması çok değişken bir durum yani demek istediğim kimseyi referans alıpta pil kötü yada iyi düşünmeyin.. ama evrensel kabul edilen bazı şeyleri var onları yazmak gerekirse..

1.ekran parlaklığı.. özellikle ekran ips olduğu için parlaklığa karşı çok hassas.. yüzde 25 parlaklık ile yüzde 50 parlaklık arasında bile 1-2 saatleri bulacak ekran süresi farkı olabiliyor..

2.oyun oynanıyormu? bu çok önemli.. oyun internet gerektiriyor mu? grafik işlemciyi zorluyormu? mesela bende vice city oynuyordum pili resmen sömürüyordu..

3.mobil veri ve şebeke durumu.. telefon çekmiyorsa yada 3g-4.5g ile download yada video izleniyorsa wifi ile takılanlara göre bariz fark ediyor..

4.bir diğer konu.. uygulamalar ve bu uygulamaların arka planda veri tüketmesi ve bunlara verilen izinler çok önemli.. iyi gözden geçirilmesi lazım.. ve kişiye özel olarak ayarlanması lazım..

yani bende bu cihazı kullanırken 8saat aldığımda oldu ama onun yarısını göremediğimde oldu..

xperia x özelinde şunu söylemek lazımki; 5inç boyunda full hd ekranlı bir cihaz için pili 2620mah ve bu sınır değer.. bunuda gayet verimli kullanıyor cihaz.. daha fazla olsa iyi olmazmıydı tabiki olurdu ama yapacak bişey yok.. pil çok önemli ise pilim iyi gidiyor iddiasıyla satılan cihazlara bakmanız mantıklı olacaktır..

• Arkadaşlar ,

Öncelikle bu mesajı okuyan derhal cevaplarsa çok makbule geçer,

Telefonu bugün aldım şu anda cihaz Android Nougat 7.0 güncellemesini indiriyor..'!!!!!!!

Güncellensin mi güncellenmesin mi karar veremedim!!!!

Hani 6.0 da stabil ise ne gerek var, 7.0 kasar diye çekiniyorum...

7.0 kullanan bir arkadaş varsa yorumlarını paylaşabilir mi?

Diğer taraftan.Cihaz hakkında kapsamlı bir değerlendirme yazacağım( inceleme değil...) lakin ilk gün ilk izlenim ,
    iyi ki almışım diyorum, şu anda yegane endişem nougat 7.0 batırmaz telefonu umarım ...

İyi forumlar arkadaşlar...

Esen kalın.
    stabıl yazılım konusunda sony iyidir..

z1c son guncelleme 5.1.1 yağ gıbı akıyor...

sony gec gonderır ama stabıl gonderır..
  • madrid2017 kullanıcısına yanıt
    Kardeş teşekkür ederim .

M4 Aqua 'dan geçtim yeni cihaza , Aqua'nın 8gb dahili hafızasının fabrika çıkışı sonrası son kullanıcıya 1,37gb kullanım alanı vermesi ve bunun da temel uygulamaları güncelledikten sonra topu topu 300mb 'lık boş alanda beni çıldırtması sonucu dayanamayıp geçtim yeni cihaza.

Aqua hafıza konusunda esnek olaydı 2-3 sene daha telefon değiştirmezdim (Telefon kullanım ortalamam 3,5 yıl)...

Diğer taraftan şahsi fikrimdir, bu yazılım güncellemeleri kanımca tuzak, donanım şişsin sonra da yetmesin gidip yenisi alınsın diye...

Bu yüzden android 7.0 indirmeye başlayınca kaygılandım epey,

....
    uzun süreli kullanım için 64gblık sony alcan arkana bakmıycan benım z1 compact 16 gb 32 hafıza kartı taktım oyun yok guncelleme destegı kesıldı..
    batarya 10 numara serı donmazz takılma root ile gererksız tum google uygulamalarını sıldım sonra rootuda kaldırdım..
    2 yıl daha rahat kullanırım
  • genelde düşük parlaklık da kullanırım. Ve evet internetli fps oyunu oynarım. Okulda 3g evde wifi kullanırım. Gereksiz uygulamaların hepsini devre dışı bırakmayı veya silmeyi düşünüyorum. Internet hariç başka birşey açmam zaten. Bu şartlarda bana 5 saat ekran versin yeterli.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.