Şimdi Ara

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.155
Cevap
49
Favori
254.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: K4JM3R

quote:

Orijinalden alıntı: emrecelik85

telefon bence gayet başarılı turkcell rom lu ama ypacak bse yok ben ilk gun olmasına ragmen gayet memnunum telefondan yalnız dedigim gibi tus kilidini kapatınca ekran siyahlanınca orada gorunuyo sanki ekranında bi jelatin daha varmıs gibi bi noktalı cizgiler var anlayamadım pek orayı

müzik performansı nasil + siz ne kadara aldınız ürünü ?

cihazı 775 tl ye trabzon da tim den aldım muzik olarak iyi kulaklık vs guzel ancak dedigm gbi hoparlor sesi az
  • Ben de dediğim gibi gittim bugün iki tane Sony Center a sordum Xperia U nun ne zaman geleceğini bu ay içinde gelir dediler...Ama Sola nın ne zaman geleceği hakkında bi bilgileri yokmuş..Bu Türkiyenin diğer ülkelerden farkı ne anlayamadım arkadaş.Bütün Avrupa ülkelerine var bize yok mk böle iş mi olur?
  • İncelemek lazım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: K4JM3R

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chickenchaser

quote:

Orijinalden alıntı: Srctr

quote:

Orijinalden alıntı: CagBaBa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CagBaBa

quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

Belleğin 368 mb gözükmesi yüzünden adam gibi oyun, uygulama açamıyorum. Hemen doluyor. Telefon boşta iken 153 mb belleğe sahip. Toplamda 512 mb olması lazımken neden 368 mb gözüküyor? Her türlü programı denedim hepsinde aynı gösteriyor.

Turkcell den aldığında telefonda bulunan gereksiz uygulamalar yüzünden olduğu söyleniyor.Büyük ihtimal de öyledir
    Tabi eğer Turkcell den aldıysanız...Sırf bu yüzden SonyCenter lardan almak lazım

Sony Center'da satılsa alınır da sadece TIM'lerde satılıyor.

Eminmisin yaw?Bugün bende gidicem Sony Center a bakıcaz artık..
    Sony Xperia S kullanan bi arkadaş anlatmıştı da Sony Centerdan almış telefonu da turkcell rom suz..
    Bana da sony center dan alırsan daha iyi olur demişti...Demek sadece S satılıyormuş...

Sony mağazalarında sadece P ve S satılıyor. Çağrı merkezini arayıp sordum, ne zaman teknoloji mağazalarına gelir dedim, kesin bir bilgimiz yok, şu an sadece TIM'lerde satılıyor dediler,zaten biliyoruz bunu.Ben alacağım U'yu ama Türkcell romlu almam,diğer mağazalara gelmesini bekleyeceğim.

Ben de sony Center lara gelmesini bekliyorum. Turkcell Rom'lu kesinlikle alınmaz haklısın. 0212 4737777 de hiç bir bilgi vermiyorlar. Mail delisi ettim ben de Sony Tr'ı, bakalım.
    Konuyla alakasız bir Turkcell çalışanı da; anlaşmalarda genelde ilk 1 ay biz satarız, sonra gelir mağazalara dedi. O zaman 08.07 gibi duruyor, daha da ertelenirse artık ne diyeyim. Beklemekten yoruldum...

*Bir karış alıntı yapmayın arkadaşlar, mobilden zorluyor.

telefonun siyah rengini bugün aldım sarjını bitirdim ve sarja taktım su an...öncelikle telefonun ekranı ve dokunmatiği mükkemmel telefon kalın değil ve ekranıda gayet yterli tam bana gore ekran kamerası cok bsarılı alttakı led ışık inanılmaz zaten gören herkes hayran kaldı yalnız hoparlor sesi gercekten az ve biraz ısınma mevcut yanında gelen ekran koruyucu filmini ben yapıstırmayı beceremedm malesf bosa gitmis oldu daha yapısmıyo bska alacam artık onu takarım ve cihazı su an kullanan arkadaslar cevaplarsa sevinirim cihazın ekranında snki nokta nokta seklinde cizgiler var ekran beyaz oldgunda veya dikkatli bakıldgınıda goruluyo onu tam olarak anlayamadm ve turkcell rom bende telefonu hic yormuyor gayet akıcı hersey

hayırlı olsun telefonun sesi nasil müzik performansı + türkcell roomsuz almak daha mantıklı olabilir ama görünüşe göre ne zaman kullanıcıya sunulacağı belli değil veya olacağı

telefon bence gayet başarılı turkcell rom lu ama ypacak bse yok ben ilk gun olmasına ragmen gayet memnunum telefondan yalnız dedigim gibi tus kilidini kapatınca ekran siyahlanınca orada gorunuyo sanki ekranında bi jelatin daha varmıs gibi bi noktalı cizgiler var anlayamadım pek orayı

Telefonun ekranı kapalıyken ışığa tutunca böyle kristal gibi nokta nokta şeyler var. Bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ekranın led oluşundan sanırım?

Bu arada ıcs güncellemesinden umutluyum, ıcs e geçince bu türkcell rom dan kurtulmuş oluyoruz değilmi?

• quote:

Ben de dediğim gibi gittim bugün iki tane Sony Center a sordum Xperia U nun ne zaman geleceğini bu ay içinde gelir dediler...Ama Sola nın ne zaman geleceği hakkında bi bilgileri yokmuş..Bu Türkiyenin diğer ülkelerden farkı ne anlayamadım arkadaş.Bütün Avrupa ülkelerine var bize yok mk böle iş mi olur?

Gelsin de bakalım bir. TİM'lerdeki elemanlar maketten başka bir şey göstermiyorlar. Sony Center'da inceleme fırsatı buluruz.

Bu arada bir arkadaş inceleme yapacaktı, yalan mı oldu?

quote:

Telefonun ekranı kapalıyken ışığa tutunca böyle kristal gibi nokta nokta şeyler var. Bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ekranın led oluşundan sanırım?

Bu arada ıcs güncellemesinden umutluyum, ıcs e geçince bu türkcell rom dan kurtulmuş oluyoruz değilmi?

O bir sorun olabilir belki. Xperia S'teki gibi kronik bir sıkıntı mı var acaba?
    İCS'den pek umutlanmayın derim. Bildiğim kadarıyla o Türkcell rom ölene kadar sizinle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yabansı -- 1 Temmuz 2012; 21:33:18 >

• quote:

quote:

Ben de dediğim gibi gittim bugün iki tane Sony Center a sordum Xperia U nun ne zaman geleceğini bu ay içinde gelir dediler...Ama Sola nın ne zaman geleceği hakkında bi bilgileri yokmuş..Bu Türkiyenin diğer ülkelerden farkı ne anlayamadım arkadaş.Bütün Avrupa ülkelerine var bize yok mk böle iş mi olur?

Gelsin de bakalım bir. TİM'lerdeki elemanlar maketten başka bir şey göstermiyorlar. Sony Center'da inceleme fırsatı buluruz.

Bu arada bir arkadaş inceleme yapacaktı, yalan mı oldu?

quote:

O bir sorun olabilir belki. Xperia S'teki gibi kronik bir sıkıntı mı var acaba?
    İCS'den pek umutlanmayın derim. Bildiğim kadarıyla o Türkcell rom ölene kadar sizinle.

evet bende hep turkcell rom ile kalacak diye biliyorum malesef cihaz gayet başarılı ekran olsun diger konular olsun gören aşık oluyor :)

• Çok saçma birşey bu ozaman. Kullanıcının kullanabileceği sadece 150 mb boş ram olduğu için birden fazla uygulama ve oyun açmaya kalktığımızda ne olacak? Zaten internette gezerken yada bir oyun oynarken masaüstüne dönünce telefon kasıyor gibi oluyor komutlara cevap vermiyor simgeler geç yükleniyor ramdan kaynaklı. Rom falan atsak nasıl olur? Bu telefona rom nereden bulacağız?
  • quote:

Çok saçma birşey bu ozaman. Kullanıcının kullanabileceği sadece 150 mb boş ram olduğu için birden fazla uygulama ve oyun açmaya kalktığımızda ne olacak? Zaten internette gezerken yada bir oyun oynarken masaüstüne dönünce telefon kasıyor gibi oluyor komutlara cevap vermiyor simgeler geç yükleniyor ramdan kaynaklı. Rom falan atsak nasıl olur? Bu telefona rom nereden bulacağız?

Rom atmaya gerek yok sanırım.Root denilen yetki verilip bu uygulamaları silerseniz sıkıntı geçecektir ama 512 mb ram fazla bir miktar değil, bu yüzden orta sınıf bir telefon. Ama root işlemi yapılınca garanti dışı kalır, sonra unroot yapılır ama anlamıyorsanız yapmayın derim. Keşke acele etmeseydiniz, başka mağazalara gelmesini bekleseydiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Srctr

Root, rom falan hiç bir bilgim yok aslında. İnternette araştırma yaparak uygulamayı düşünüyorum dediğiniz root olayını. Peki diyelim bu programları sildik ram 512 gibi mi gözükecek? ve diyelim herşey güzel oldu un root yapınca garanti yine geri mi gelir? Bu telefon için ayrı bir konu açılıp bu işlemler anlatılsa çok iyi olurdu,

Android ile ilk defa bu telefon ile tanıştığım için turkcell olmuş bilmem ne olmuş haberim yoktu. Bu konularda bilgim olsaydı tabiki daha farklı modellere yönelirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reliq
    Root, rom falan hiç bir bilgim yok aslında. İnternette araştırma yaparak uygulamayı düşünüyorum dediğiniz root olayını. Peki diyelim bu programları sildik ram 512 gibi mi gözükecek? ve diyelim herşey güzel oldu un root yapınca garanti yine geri mi gelir? Bu telefon için ayrı bir konu açılıp bu işlemler anlatılsa çok iyi olurdu,

Android ile ilk defa bu telefon ile tanıştığım için turkcell olmuş bilmem ne olmuş haberim yoktu. Bu konularda bilgim olsaydı tabiki daha farklı modellere yönelirdim.

Telefon yeni olduğu için internette konu bulmak neredeyse imkansız. RAM 512 MB gözükmez bildiğim kadarıyla hiçbir zaman, illaki bir şeyler yer ama bir artış söz konusu olur. Siz Android kullanıyorsunuz ilk de olsa, ben hiç kullanmadım, Xperia U ile geçmeyi düşünüyorum. Bu söylediklerimi araştırmalarım sonucunda öğrendim. Kuzenim Galaxy Ace'ini root etti, yazılım attı kaç kere, o şekilde servise verdi, fark etmediler bile.Ama Sony'de durum nasıl olur bilemem. Biraz daha bekleyip, Türkçe sitelere anlatımın düşmesini bekleyin derim. Ama unroot işlemi yapılınca garanti geliyor bunu biliyorum ancak Turkcell'in uygulamalarını geri nasıl yüklersiniz bilemiyorum. Söylediğim gibi biraz daha beklemekte fayda var. Ya da teknik servise gidip Turkcell uygulamalarını kaldırmalarını söyleyin. Böyle bir işlem yapacaklarını sanmam ama bir sormakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yabansı -- 3 Temmuz 2012; 12:33:07 >

• quote:

quote:

Çok saçma birşey bu ozaman. Kullanıcının kullanabileceği sadece 150 mb boş ram olduğu için birden fazla uygulama ve oyun açmaya kalktığımızda ne olacak? Zaten internette gezerken yada bir oyun oynarken masaüstüne dönünce telefon kasıyor gibi oluyor komutlara cevap vermiyor simgeler geç yükleniyor ramdan kaynaklı. Rom falan atsak nasıl olur? Bu telefona rom nereden bulacağız?

Rom atmaya gerek yok sanırım.Root denilen yetki verilip bu uygulamaları silerseniz sıkıntı geçecektir ama 512 mb ram fazla bir miktar değil, bu yüzden orta sınıf bir telefon. Ama root işlemi yapılınca garanti dışı kalır, sonra unroot yapılır ama anlamıyorsanız yapmayın derim. Keşke acele etmeseydiniz, başka mağazalara gelmesini bekleseydiniz.

şu garanti dışı kalma sacmalıgını anlamıs degilim W715 aldıgım zaman vodafone yazılımı vardı ben orjinal yazılım atmıstım telefonum servise o sekilde gitti ve telefonuma degisim gelmis yerine W995 gelmisti bence garanti farketmez bile o kadar cihazdan

• Şu wifiye bağlanınca 5 saniye sonra kopma olayı sizdede varmı Bağlanıp kopuyor sürekli böyle devam ediyor.

Edit: Evde birde samsung monte telefon var. İlk başta modemden şüphelenmiştim ama monte çatır çatır girerken yanındaki xperia u bağlantı sorunu yaşıyor. Telefon geçen gün güncelleme yaptı ve bu güncellemeden sonra böyle sapıtmaya başladı. Bu sorunu güncellemeye bağlıyorum ben. Güncellemeden önce sorunsuz işlerimi hallediyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reliq -- 2 Temmuz 2012; 22:05:12 >
  • Arkadaşlar bi inceleme artık...
    Bu arada arkadaşlar ben de araştırdığımdan dolayı biliyorum ama telefonu inceleme şansım olmadı.Şu Turkcell rom olayına neden olan uygulamalar gereksiz şeyler mi?
    Yani işe yarar bişe değil mi yaw?Sabrım tükenmek üzere...Zaten SonyCenter çalışanlarının sorularıma verdiği cevaplarda çok sinir bozucuydu..
    Adamlar bilmiyor bişey bu nası iş anlamadım..Sony kendi telefonunu kendi mağazasında değil saçma sapan Turkcell mağazalarında satıyor..
  • quote:

Şu wifiye bağlanınca 5 saniye sonra kopma olayı sizdede varmı Bağlanıp kopuyor sürekli böyle devam ediyor.

Edit: Evde birde samsung monte telefon var. İlk başta modemden şüphelenmiştim ama monte çatır çatır girerken yanındaki xperia u bağlantı sorunu yaşıyor. Telefon geçen gün güncelleme yaptı ve bu güncellemeden sonra böyle sapıtmaya başladı. Bu sorunu güncellemeye bağlıyorum ben. Güncellemeden önce sorunsuz işlerimi hallediyordum.

Internette araştırırken bu sorunun birkaç kişide daha olduğunu gördüm. Eğer güncellemeden dolayıysa sıkıntı yok, düzeltilir.Ama donanımsalsa kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yabansı -- 3 Temmuz 2012; 0:52:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu alete bilgisayarımdan nasıl müzik atabilirim?
  • Yabancı forumlara bir göz attım, kullanıcı yorumlarını okudum, buradaki Xperia U kullanıcısı birkaç arkadaş ile konuştum. Genel olarak:

- Arkadaşın (Reliq) bahsettiği Wi-fi sorunu bir kişide daha mevcut. O da güncellemeden sonraydı sanırım. Birisi de sinyal sorunundan yakınıyor bu güncellemeden sonra.
    - Bu erkandaki nokta dediğiniz şey de bana Xperia S'teki sıkıntıyı hatırlatmıyor değil. Birkaç kişi (yabancı) bu sorunu yaşamış, telefonun yenisini vermişler ve sıkıntı yokmuş. Bir servise gösterin derim. Bir kişi de ekranın orta kısmında dokunmatiği algılamadığını söylemiş.
    - Herkesin söylediği sesin az çıktığı. Bazıları netliği de kötü diyor, bazıları sesi az ama netliği güzel diyor. İkilemde kaldım.
    - Resimlerin gece iyi olmadığı söyleniyor, normaldir. Flaş çok aydınlatacak değil ya
    ni.

Almaktan vaz mı geçsem ya da teknoloji bu, şans işi mi desem bilemedim şimdi...

• İCS Nezaman çıkacak bilen yazabilirmi ?
  • quote:

Yabancı forumlara bir göz attım, kullanıcı yorumlarını okudum, buradaki Xperia U kullanıcısı birkaç arkadaş ile konuştum. Genel olarak:

- Arkadaşın (Reliq) bahsettiği Wi-fi sorunu bir kişide daha mevcut. O da güncellemeden sonraydı sanırım. Birisi de sinyal sorunundan yakınıyor bu güncellemeden sonra.
    - Bu erkandaki nokta dediğiniz şey de bana Xperia S'teki sıkıntıyı hatırlatmıyor değil. Birkaç kişi (yabancı) bu sorunu yaşamış, telefonun yenisini vermişler ve sıkıntı yokmuş. Bir servise gösterin derim. Bir kişi de ekranın orta kısmında dokunmatiği algılamadığını söylemiş.
    - Herkesin söylediği sesin az çıktığı. Bazıları netliği de kötü diyor, bazıları sesi az ama netliği güzel diyor. İkilemde kaldım.
    - Resimlerin gece iyi olmadığı söyleniyor, normaldir. Flaş çok aydınlatacak değil ya
    ni.

Bence biraz zamanın varsa Sola yı bekle derim.Ben de senle aynı durumdayım ve Sola yı beklemeye kararlıyım..
    Tabi U almakta kararlı değilsen..

• quote:

Yabancı forumlara bir göz attım, kullanıcı yorumlarını okudum, buradaki Xperia U kullanıcısı birkaç arkadaş ile konuştum. Genel olarak:

ni.

1 Haftalık xperia u kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim:

Sesi gerçekten çok az çıkıyor ve en son sesde böyle cızırtı mı yapıyor desem kalitesizmi desem anlayamadım. Clear bass özelliği mevcut. Basslar bozulmadan biraz daha şiddetleniyor. XLoud sayesinde de yine ses bozulmadan bu sefer ses artıyor. Yinede hoparlörleri benden - aldı.

Ram olayı zaten telefonu bitiriyor. 150 mb boş ram ile hiçbir şey yapılamaz. Hatta anasayfaya ram boşaltma widgeti bile ekledim. Her ana menüye döndüğümde tıklayıp boşaltıyorum yoksa kasıyor. Ram dolu iken uygulamalar açılmıyor telefon sapıtıyor.

Kamera konusunda pek birşey söyleyemiyeceğim. Ancak nokia 6700 classic telefonu ile kapıştırdığımda 6700 classic daha beyazımsı resimler çekiyor(renkleri olduğu gibi). Xperia u da böyle renkleri olduğu gibi göstermiyor, sarımsı/turuncumsu bir renk tonunda çekiyor. Gece çekimi olarak 6700 classic den çok daha iyi. İsterseniz kapkaranlık odada flaş ile çekilmiş resimler gösterebilirim. (Gündüz çekimi ve video çekimini merak ediyorsanız önceki mesajlarıma bakabilirsiniz, paylaşmıştım.)

Wifi sorununun düzeltileceğini umuyorum.

Ekranda s deki gibi sarı lekeler oluşmuyor. Ayrıca ekranın ortasının dokunmayı algılamama sorunu bulunmuyor.

Telefonda oyun oynarken, harita açıkken ısındığını söyleyebilirim.

Şu ana kadar bir sürü oyun indirdim gta 3 de biraz kasılma var, tam kasılma değil akıcılık yok. Gta 3 hariç, gta 3 kıyasındaki kaliteli oyunlarda kasılma olmuyor diyebiliriz. Android markette "bu oyun cihazınız ile uyumlu değil" olan oyunları bile rahatlık ile oynatıyor.

Menü geçişlerinde ram dolu olmadığı sürece takılma oluşmuyor.

Parmağım ince olduğu halde yazı yazarken yanlış yazdığım çok oluyor. Parmağınız kalınsa 3.5 inç yerine daha büyük ekranlı bir telefon bakmanızı öneriyorum.

Şarj konusunda telefonun bir başka önemli sorunu. 1290 mah batarya kesinlikle yetmiyor. Gündelik kullanımdımda 1 gün kesinlikle gitmiyor. Ortalama 1 saat falan hiç kapamadan oyun oynayabilirsiniz. Sabah drop box adlı uygulama açık kalmış. Juice defender adlı uygulama olduğu halde 2 satte şarj %90 dan %20 lere düşmüş. Yani bir program açık unutursanız vay halinize :)

Birtakım kusurlarına rağmen bu fiyata alınabilecek EN performanslı telefon olduğunu düşünüyorum. Ancak turkcell romsuz olanı. Turkcell rom olduğu sürece xperia u alınmamalı bence. Ben rom atarım fark etmez derseniz alabilirsiniz.

Saygılar.

Edit: birkaç ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reliq -- 3 Temmuz 2012; 18:13:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Avengers

İCS Nezaman çıkacak bilen yazabilirmi ?

2012 üçüncü çeyreğinde.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.